Print

Правила счастливого брака с разведенным мужчиной: мнение Михаила Лабковского

Likumi laimīgai laulībai ar šķīrušos vīrieti: Mihaila Labkovska viedoklis

Iespējams, tas jūs pārsteigs, bet, ja jūsu iecerētajam ir vairāk par 30 gadiem un viņš ir šķīries, tas dod daudz lielākas izredzes uz laimīgu laulību.

Mihail Labkovsky a

Vairāk izredžu, salīdzinot ar situāciju, ka viņam ir ap 40, bet viņš nekad nav bijis precējies. Tāpēc ka pirmajā gadījumā mēs redzam vīrieti, kurš ir principā orientēts uz ģimeni, uz partneru attiecībām, bet otrajā gadījumā var būt viss, ko vēlies – no infantilisma līdz kliedzošam egoismam un nespējai būvēt veselīgas attiecības.

Taču, lai attiecības un sekojošā laulība ar šķīrušos vīrieti būtu laimīgas, veselīgas un ilgstošas, ir svarīgi saprast dažus svarīgus momentus.

Un pirmais jautājums, uz kuru labi būtu saņemt atbildi pašā attiecību sākumā: kāpēc viņš faktiski izšķīrās. Un pats saprātīgākais – pielaikot šo situāciju sev. Tas ir, nedomāt, ka jums nu gan viss būs citādāk (kaut arī, iespējams, būs), bet izanalizēt, cik nopietns ir šķiršanās cēlonis. Ja cēlonis ir viņā (viņš konfliktē, viņš ir alkoholiķis, viņš bija neuzticīgs sievai, nepelnīja, nepavadīja laiku ar ģimeni) – viņš visdrīzāk par šķiršanos vainos bijušo sievu, viņas māmiņu, draugus, ko vien vēlies, bet pats nostāsies apžilbinošā mirdzumā. Šajā gadījumā es gribu uzreiz atgādināt, ka jūs neesat ne viņa māmiņa, ne viņa ārstējošā ārste, un tāpēc nekādu iemeslu, lai turpinātu šīs attiecības, jums nav. Visas atbildības par šķiršanos pārnešana uz otru pusi ir ļoti nelaba zīme un bīstams simptoms. Izlabot šo cilvēku nevar, un tas nav arī jūsu uzdevums. Tāpēc ka, kā es pastāvīgi atgādinu saviem klientiem – vienīgā veselīgu attiecību ķīla ir pieņemt cilvēku viengabalainu, tādu, kāds viņš ir, vai arī nepieņemt un attiecībās ar viņu nestāties.

Ja cilvēks vienā ģimenē ir paudis kaut kādas savas īpašības, viņš garantēti paudīs tās arī jaunajā ģimenē. Jūs droši vien atcerēsieties ne vienu vien piemēru slavenību vidū, kad cilvēks, piemēram, dzēra, tādēļ izšķīrās, pēc tam atkal apprecējās, atkal sāka dzert, atkal izšķīrās… Es nezinu, par ko domāja viņa kārtējās līgavas, bet domāju, ka tā ir tā pati bīstamā frāze “Ar mani viss būs citādāk”.

Otrs moments, kam vajag pievērst uzmanību, attiecas uz sievieti. Stājoties attiecībās ar šķīrušos vīrieti, ir svarīgi saprast, ka jūs nekādā veidā nevarat izmainīt viņa pagātni. Viņa dzīvē bija cita ģimene, un, ja pati šī doma jums ir nepanesama, labāk attiecības nesākt. Jā, viņam bija sieviete, kurai viņš reiz teica maigus vārdus, par kuru rūpējās, kura bija viņa mīļotā. Un, ja viņiem bija vēl arī bērni, tad viņa nekad no viņa dzīves nepazudīs. Par šausmīgu kļūdu kļūs virves pārvilkšanas spēle: kāpēc tu ar viņiem pavadi vairāk laika, bet ar mani mazāk, kāpēc tu brīvdienās brauc pie viņiem, nevis paliec ar mani – tas viss siltās jūtas nogalinās līdz saknei.

Trešais moments attiecas uz bērniem. Lūk, skatieties: jebkura normāla sieviete, māmiņa, gadījumā, ja viņa ir šķīrusies no bērnu tēva, noteikti pārbauda partnera attieksmi pret viņas bērniem. Viņa sev meklē ne tikai vīru, bet arī cilvēku, kurš pieņemtu un iemīlētu viņas bērnus, kļūtu viņu draugs. Ar normāliem vīriešiem viss ir tieši tāpat: ja sieviete nepieņem viņa bērnus, viņa kā pastāvīga partnere viņam nav vajadzīga. Tiesa, dažreiz jaunajai sievai ar skandāliem un histēriju izdodas “atradināt” vīrieti no iepriekšējās ģimenes, kavēt tikšanos ar bērniem un kopīgus vaļas brīžus. Nu… Visdrīzāk pēc kāda laika tamlīdzīgs liktenis sagaidīs gan viņu, gan viņu kopīgos bērnus. Bet, ja nesagaidīs, tātad vīrietis ir nelietis. Nav daudz prieka dzīvot ar nelieti.

Jā, svarīga nianse: lūk, ja jums līdz tirpām riebjas šī vīrieša bērni – jūs viņu nemīlat, pat ja pati tā neuzskatāt. Nav iespējams nejust siltas jūtas pret mīļotā cilvēka turpinājumu.

Ceturtais piedauzības akmens – bijusī sieva. Ja viņa vēl nav jaunā laulībā, esiet pārliecināta, ka viņai pastāvīgi būs vajadzīga palīdzība. Te ar mašīnu vajag palīdzēt, te nauda ievajadzējusies kaut kam bērniem, te vajag izpildīt kādu citu vīriešu darbu. Turklāt parasti viņa bijušajam vīram lūdz ne tādēļ, lai sariebtu jaunajai sievai, bet tāpēc, ka kopīgi nodzīvoto gadu laikā viņa vienkārši ir pieradusi šajos jautājumos griezties pie viņa. Ja tā notiek – priecājieties. Tas nozīmē, ka jūsu vīrs ir gudrs un nobriedis cilvēks, kurš pēc attiecību saraušanas ir spējis saglabāt labas attiecības ar bijušo laulāto draudzeni, bet viņa izrādījusies pietiekami gudra un no savas puses nerīko viņam histērijas, bet uztur normālas attiecības. Un tā kā viņa ir gudra un kārtīga, visdrīzāk viņa drīz apprecēsies, un jūsu ģimenes nolīdzsvarosies. Bet, ja pirmā laulātā draudzene rīkos histērijas un vilks segu uz savu pusi pārāk aktīvi – viņš arī pats ātri zaudēs vēlēšanos viņai palīdzēt. Taču, ja histērijas rīkosiet un segu vilksiet jūs… Apjautāt? Tā vai citādi, vienīgā pareizā stratēģija šajā gadījumā – izprast un pieņem savu vīru kopā ar viņa pagātni.

Es reiz redzēju, pēc manām domām, ideālu ģimeni, pat ne ģimeni, bet kopienu. Kopā pulcējās visi: otrās sievas pirmais vīrs, otrā vīra trešā sieva, tāds milzīgs klans, un visi kontaktējās, draudzējās, izpalīdzēja cits citam, pieskatīja bērnus visi no visām laulībām, un bērni auga pilnīgi šķiršanos netraumēti, jo viņu dzīvē cilvēki nepazuda, bet papildinājās.

Piektais punkts – jūsu attiecības ar viņa bērniem. Par maz ir netraucēt viņam tikties ar viņiem, ideālā gadījumā jums viņu dzīvē ir darbīgi jāpiedalās. Jāaicina uz mājām, jāved uz kino un jācienā ar saldējumu (dabiski, saskaņojot ar māmiņu), jākļūst viņiem par tuvu un cienījamu cilvēku. Nevajag ļaut viņiem sēsties uz galvas, nav jākonkurē ar viņu māmiņu, labāk kopīgi izstrādāt saziņas stratēģiju, aizliegumus un iespējas un sadraudzēties ar bērniem.

Bet kopumā es gribu teikt, ka laulībai ar šķīrušos vīrieti ir visas izredzes kļūt stiprākām nekā laulības, kas bija pirmās abiem. Pirmā laulība – gandrīz vienmēr ir liela kļūda. Bet par to mēs parunāsim nākamajā reizē.

 

Pievienots 18.08.2018

https://www.cosmo.ru/psychology/psychology/pravila-schastlivogo-braka-s-razvedennym-muzhchinoy-mnenie-mihaila-labkovskogo/

Tulkoja Jānis Oppe