Евгения Горева Символ 2019 года – свинья. Кабан – символ и тотем

Jevgēnija Goreva - 2019. gada simbols – cūka. Mežacūka – simbols un totēms

18 12 03 01Pilnā sparā norit gatavošanās jaunajam 2019. gadam, un šur tur pazib rukši, atgādinot, ka austrumu kalendārs ir gatavs mums “izdarīt cūcību (подложить свинью)”.

Navigācija pa rakstu

Simbola Cūka mitoloģiskie un arhetipiskie pamati

Mežacūkas vai cūkas simbols

Mežacūkas totēms

Debesu Kuiļa simbols

 

Simbola Cūka mitoloģiskie un arhetipiskie pamati

Austrumu Zodiakā – Cūkas gadi (1911., 1923., 1935., 1947., 1959., 1971., 1983., 1995., 2007., 2019., 2031.) pabeidz 12 gadu ciklu, tāpēc ka pēc leģendas Cūka pēdējā atnāca uz Budas aicinājumu. Cēlonis ir it kā tajā, ka viņa ir nesteidzīga un viņai nav ambīciju.

Patiesībā austrumu kalendārs – tas ir planētas Jupiters cikls. Un Cūkas gadā Jupiters lielāko daļu laika atrodas savā zīmē Strēlnieks, kur dod maksimālo pārpilnību un uzplaukumu. Tāpēc – kādēļ gan Cūkai būtu bijis jāsteidzas pie Budas? – jo viņai taču tāpat viss ir. Viss, ko viņai vajag.

18 12 03 02

Mitoloģiski cūka tiek saistīta ar auglības īpašību:

  • Dažas tautas (Mezopotāmijā, Skandināvijā, pie ķeltiem, Tibetā) šo cūku mātīti asociēja ar lielo Dievieti-māti, tieši viņai upurēja šos dzīvniekus.
  • Dieviete Nuta (Debesis) Senajā Ēģiptē asociējās ar cūku mātīti, kura baro sivēnus (Zvaigznes).
  • Skandināviešu dievietei Freijai – pašai par sevi bija iesauka “cūku mātīte”, un viņa jāja uz Mežakuiļa.

Antīkajā Grieķijā – uzvara pār mežacūku, mežakuili bija diezgan godājama un liecināja par varoņa cīnītāja spēku. Zināms, ka Hērakla 4. varoņdarbs – tā ir uzvara pār Erimanta mežakuili. Bet, lūk, kara dievs Arejs (Marsa analogs) nēsāja bruņucepuri ar mežakuiļa galvu, lai demonstrētu savu negantumu un biedētu ienaidniekus. Japānā kara dievs Hatimans tika saistīts ar baltā mežakuiļa svēto simbolu.

18 12 03 03

Afrikāņu Mežakuiļa maska karavīriem

Varam atcerēties “Odiseju”, kur Kirka (Circeja) vērta vīriešus dzīvniekos, tajā skaitā arī cūkās, tieši šis tēls it kā esot liecinājis par šo cilvēku īsteno būtību un vēlmju līmeni: ēst, kopoties un kauties.

Arī budismā cūka – viens no trīs dzīvniekiem, kas tur cilvēku Sansaras ritenī, – ir gara tumsības simbols. Arī Kristietībā attieksme pret cūkām ir negatīva, tas ir “netīrs dzīvnieks”.

Tādējādi, balstoties uz ticējumiem, kas līdz mums nonākuši, ir izpaudušies trīs cūkas vai mežacūkas simbola aspekti:

  • sievišķā auglība un vīrišķais spēks, pārpilnība un uzplaukums;
  • bezbailība un negantums cīņā;
  • materiālas dabas gara tumsība: iekāre un rijība.

 

Mežacūkas vai cūkas simbols

Mežacūkas simbolam nav nekādu pretrunu ar jau aprakstītajiem mitoloģiskajiem pamatiem. Taču tam ir divas varietātes:

  • savvaļas cūka – mežacūka, mežakuilis;
  • mājas cūka un vepris.

Mājas cūka ir visēdāja un viegli piemērojas jebkuriem dzīves apstākļiem, tāpēc viņas kādreiz nebija grūti pieradināt, padarīt par mājdzīvniekiem. Viņai nevajag sev iegūt barību un cīnīties par dzīvību. Viņa dzīvo pilnīgi komfortabli un bezrūpīgi, taču viņas dzīves jēga un maksa par šo komfortu – būt par ēdienu citiem. Turiet prātā šo aspektu, kad izvēlaties sev gada simbolu.

18 12 03 04

Kadrs no multfilmas “Sivēna Funķika piedzīvojumi (Приключения поросенка Фунтика)

Mājas cūciņas tēlu, lai cik simpātiski tas nebūtu pasniegts, diez vai vajag ņemt sev kā talismanu vai amuletu. Tas cilvēkam ir bezjēdzīgs un pat kaitīgs, bieži var būt par kārdinājumu viegli apmierināt iekāri un aizrauties ar rijību.

Savvaļas cūka, viņu vēl sauc par mežacūku vai mežakuili – dzīvo brīvāk, tas ir spēcīgs un izturīgs dzīvnieks, viens no stiprākajiem. Kaut arī bez kādas jūtības, neveikls, taču ātrs. Cūkas simbola visas pozitīvās īpašības attiecas uz viņas savvaļas varietāti.

Sieviete var tamlīdzīgu talismanu un amuletu izmantot, ja ir sarežģījumi ar grūtniecību. Cūku mātītes attēls ar sivēniem bija populārs amulets, kura mērķis – palīdzēt ar grūtniecību.

Savvaļas mežakuilis – kā vīrišķais simbols – pastiprina auglības īpašības, nostiprina vīrieša spēku un sniedz nenogurdināmību seksuālajās attiecībās, uzlabo vīrieša sēklas kvalitāti.

Šis pats simbols spēcīgi palīdzēs asā cīņā un konkurences kaujās, vairos negantumu un atņems bailes no nāves. Mežakuiļa amulets sniedz aizsardzību tam, kurš viņu nēsā “pie bruņucepures” (tas ir padoms no filmas “Beovulfs (Beowulf)”.

18 12 03 05

Par finanšu talismanu tiek izmantotas tradicionālās cūkas-krājkasītes. Taču piešķiriet šai krāšanai mērķi – naudu, kas sakrāta tādā krājkasītē, labāk tērēt nevis savu bāzes vajadzību apmierināšanai, bet Sapnim.

 

Mežacūkas totēms

Cūka kā totēms, protams, eksistē, bet tādiem cilvēkiem, kas par totēmu tematiku diez vai interesēsies. Viņiem pirmām kārtām rūp komfortabla un labi barojoša dzīve, viņi ir slinki un gausi. Taču kaut kā viņiem izdodas pievilkt savā dzīvē labdarus, tos, kas par viņiem vienu vai otru iemeslu dēļ rūpējas.

Tādi cilvēki ar tamlīdzīgu totēmu var būt diezgan vienkārši, nekautrīgi, pēc būtības ne stipri atšķiroties pēc iekšējās attīstītības līmeņa no sava totēma. Pat ja bērnībā tāds cilvēks var izskatīties kā mīlīgais sivēntiņš Funķiks, tad pieaugušā vecumā tas tomēr būs suķis vai slinks vepris pie barotavas.

18 12 03 06

Mežacūka kā totēms tiek izmantots diezgan reti, taču šie cilvēki ir ļoti dzīvotspējīgi. Viņiem piemīt praktiska apķērība, ātrs tvēriens, taču viņi nemaz nav nikni, ja viņus neaizskar vājā vietā.

Pēc cīnītāja īpašību rakstura – tas ir tanks, kurš spraucas uz priekšu, kuru var pārspēt ar prātu un apķērību, “paņemt” ar viltību un izmanību, bet grūti uzvarēt tiešā sadursmē.

Kā partneris cilvēks ar mežacūkas totēmu – tiešs, saka, ko domā tieši pašlaik. Vīrietis mežakuilis patīk sievietēm, viņā jūtams īsts vīrieša spēks, mežonīgs, vienkāršs (tiešs) spēcīgums, “bez pieklājībām”. Intīmajās attiecībās viņš ir tālu no izsmalcinātības un delikātuma, taču ir nenogurdināms, un viņam ir paaugstināta ražība.

18 12 03 07

Viņš prot strādāt un pelnīt, netērēt laiku sapņiem un fantāzijām, jo viņa intereses un centieni – piezemēti, konkrēti, praktiski. Sievieti viņš meklē sev atbilstošu, bildinās uzreiz, riņķī apkārt nestaigās. Saņēmis noraidījumu, pārslēgsies uz citu mērķi. Koķetēt ar viņu nav vērts.

Sieviete ar mežacūkas totēmu – komandieris, konkrēta un ejoša virsū tiem, kas viņai patīk. Ar tiem, kas viņai nepatīk, neceremonējas – vienkārši izspiež no savas dzīves. Var būt spēcīga saimniecisko lietu vadītāja, kā minimums – saimniecības pārzine. Ģimenē ir valdniece, viņai patīk, ka ir daudz bērnu, kurus lutina, nodrošina ar visu nepieciešamo un apber ar dāvanām. Patīk vienkāršas baudas, netiecas uz elitārumu, nesaprot, kas tas ir. Visu mēra ar materiāliem labumiem.

 

Debesu Kuiļa simbols

Visinteresantākais no visiem “mežacūku” simboliem ir Debesu Kuilis – tas ir, spārnota, lidojoša mežacūka.

Tas ir slāvu simbols, kurš apzīmē vienu no Svaroga Apļa (zodiaka zīmju analogs) Zālēm. Šīs Zāles aktivitāte iekrīt periodā 20. septembris-12. oktobris. Un tā ir otrā Zāle (pēc Jaunavas), tā atver Svaroga Apli (atšķirībā no Cūkas, kura velkas pēdējā).

18 12 03 08

Debesu Kuiļa Zāles slāvu amulets

Visiem slāvu zāļu simboliem, tajā skaitā arī Debesu Kuilim, atšķirībā no austrumu dzīvnieku simboliem, ir ārpuszemes izcelsme. Zāles ir saistītas ar konkrētiem debess sektoriem, kur atrodas pasaules ar citām saprātīgām būtnēm, apvienotām ar identisku kultūru un pasaules uzskatu.

Tieši šajā simbolā ir apvienots kuiļa zemes plāna viedums ar garīgo viedumu, kuru simbolizē spārni.

Debesu Kuiļa talismans un amulets 2019. gadā būs piemērots cilvēkam, kurš plāno savienot garīgo attīstības ceļu ar saviem pasaulīgajiem, materiālajiem pienākumiem, kurus nepieciešams pildīt katru dienu. Savienot tos ir visgrūtāk, turklāt ņemot vērā savu individualitāti.

18 12 03 09

Ar tādu talismanu, kurš pēc būtības ir kosmisks simbols, jums būs vieglāk savienot dzīves garīgo un materiālo komponenti. Just, ka, nodarbojoties ar ikdienas pienākumiem, jūs neupurējat garīgo, bet atbalstāt to no apakšas, nodrošinot tam balstu izpausmei. Un, tiecoties uz garīgu apskaidrību, jūs nesadursieties ar nožēlu, it kā bēgat prom no reālās dzīves.

Rezultātā jūs izrādīsieties piepildīts ar viedumu un tīru gaismu, jutīsiet augstāko palīdzību, kas nāk jums no Debesu Kuiļa Zāles. Tā atturēs jūs no pilnīgas iegrimšanas materiālajos labumos vai pasaulīgajos pienākumos un saglabās jūsu noskaņojumu uz garīgo attīstību.

 

Pievienots 03.12.2018.

https://znak-simvol.ru/simvol-2019-goda-svinya-kaban-simvol-i-totem/

Tulkoja Jānis Oppe