Евгения Горева Дракон – символ и тотем

Jevgēnija Goreva - Drakons – simbols un totēms

18 11 28 01Drakonam – būtnei, kuru vairs nesatiksi mūsu zemes faunā, kā simbolam un totēmam piemīt ļoti spēcīga enerģija.

Navigācija pa rakstu

Leģendas un mīti par drakoniem

Drakona simbols

Drakona totēms

Drakona talismans

 

Leģendas un mīti par drakoniem

Leģendas par drakoniem ir saglabājušās dažādās pasaules malās, dažādos kontinentos. Jo senāks drakona mitoloģiskais tēls, jo pozitīvāku lomu viņš spēlē tautu ticējumos. Jo svaigāks šis tēls cilvēku etnosā, jo vairāk ļaunuma ar viņu saista.

Senie drakoni – būtnes, kuras godināja un apdziedāja, kuru loma cilvēku civilizācijas attīstībā bija viennozīmīgi pozitīva. Tie ir gudrie, likumdevēji, valdnieku audzinātāji.

Lidojošā spalvotā čūska (putnam līdzīga čūska) Ketsalkoatls – bija viena no augstajām acteku un citu Centrālamerikas indiāņu dievībām. Maiji indiāņu ciltis sauca viņu par Kukulkanu.

18 11 28 02

Ketsalkoatls-Kukulkans

Ketsalkoatls-Kukulkans tika uzskatīts par uguns un gaisa, ūdens un vēja dievu, kurš dibinājis ķēniņu dinastijas un lielās pilsētas. Viņš arī iemācīja ciltīm daudzas svarīgas praktiskas funkcijas, piemēram, dāvāja rēķināšanu un rakstību, radīja kalendāru, palīdzēja apgūt arodus u.c.

Ķīniešu tradīcijā drakons – ķīniešu nācijas kopumā, bet agrāk – imperatora varas simbols. Imperatora troni sauca par Drakona troni. Drakons – enerģijas JAN, pozitīvā sākuma simbols. Tāpat kā indiāņu ciltis, ķīnieši savu drakonu uzskatīja par daudzfunkcionālu. Ar laiku drakona tēls pie viņiem ieguva vairākas varietātes, katrai bija sava specializācija.

Drakonu galvenās šķirnes ir sekojošas:

  • Tjaņlun (Tianlong) – dievu apsargs un “transports”, debesu drakons;
  • Fucanlun (Fuzanglong)pazemes drakons, tajā paslēpto dārgumu – derīgo izrakteņu un pazemes enerģiju – glabātājs;
  • Dilun (Dilong) – upju un jūru pārvaldnieks, zemes drakons;
  • Inlun (Yinglong)dievišķais drakons, no kura atkarīgi laikapstākļi, vējš, lietus un kurš dārdina no debesīm pērkonu.

18 11 28 03

Ķīniešu drakoni var būt spārnoti vai var lidot, pateicoties punam galvvidū, tas ir, izmantojot maģisku spēku un Saprāta spēku. Kā arī viņiem tika piešķirta spēja iegūt cilvēka izskatu.

Visas austrumu kultūras (Japāna, Vjetnama, Koreja) augstu vērtē un ciena drakonus.

Rietumu un kristiešu kultūrā, otrādi, Drakoni – tās ir tās būtnes, kam bija nepieciešams nest upurus un ar kurām cīnījās drošsirdīgi bruņinieki. Grieķu un Bībeles briesmoņi itin bieži tika attēloti, līdzīgi drakoniem. Pūķa un drakona tēli varēja būt identiski un nedalīties cilvēka uztverē.

Drakons pēc būtības ir slāvu Zmejs Goriničs (Змей Горыныч), kurš pieder krievu pasaku negatīvo personāžu “grupējumam” kopā ar Babajagu (Баба Яга) un Nemirstīgo Kaščeju (Кощей Бессмертный). Ar viņu bija spiesti cīnīties drošsirdīgi spēkavīri – pozitīvie pasaku varoņi, nocērtot viņam visas galvas pēc kārtas. Zmejs Goriničs bija slavens ar paātrinātu reģenerāciju (viņam nocirstās ekstremitātes un galvas atauga), varēja spļaut uguni un lidot pa gaisu.

18 11 28 04

Piemineklis Zmejam Goriničam – uzstādīts Ļipeckas apgabalā Kudikina kalnā

Tas ir, kristietībā un slāviem pūķis un drakons bieži bija velna un ļaunuma sinonīmi, kas izskaidro mītu par cīnītājiem pret pūķiem, mistēriju “nogalināt drakonu”.

Pēdējā laikā atdzimst pozitīva attieksme pret drakona tēlu – ar zinātniskās un pasaku fantastikas palīdzību. Mūsdienu uztverē drakoni – tās ir spēcīgas maģiskas būtnes, kuras drīzāk pieder JAN stihijām – ugunij un gaisam. Viņu īpašības – viedums, spēks un vara.

 

Drakona simbols

Simbola drakons nozīme balstās uz tā divējādo dabu – tā ir čūskas un putna saikne, kā arī uguns – kā idejas un maģijas simbols –, kurš sasaista šos divus atšķirīgos sākumus: lienošo un lidojošo.

Tādējādi simbola drakons jēga – tas ir zemes un uguns stihijas apvienojums vienā būtnē. Simbols zemiskā un dievišķā harmoniskai saiknei cilvēkā, kurš izvēlas šo simbolu par savu talismanu, amuletu. Tāds cilvēks gribētu, lai viņam piemistu zināšanas un maģija ar mērķi sasniegt varu pār sevi, pār pasauli.

Kā atbalsts no apakšas drakons var uzstāties kā naudas enerģijas simbols, kurš nodrošina saikni ar finansēm, dārglietām, materiālo labklājību. Fen šui mācībā Drakons – uzplaukuma un bagātības simbols.

18 11 28 05

Figūriņa no fen šui – bagātības Drakons

JAN simbols viņš vairāk ir piemērots vīriešiem, jo noskaņo viņus uz sava rakstura spēka, intelekta realizāciju, uz vieduma un sociālo panākumu attīstību.

Sievietei drakona simbols nozīmēs, ka viņai būs aizsardzība un aizbildniecība, tas attiecas kā uz garīgiem un dzimtas aizbildņiem, tā arī uz izpaustiem, reāliem – vīrieša, klana, organizācijas veidā.

Drakons kā politikas simbols atbild par prasmi “pūderēt smadzenes”, par viltību un spēju darboties pacietīgi un izmantot visas varas sviras.

Drakons kā organizācijas simbols veicina tās egregora formēšanos un nostiprināšanos, tās fokusēšanos uz elitārām, valdošām, maģiskām nišām, slepenām organizācijām.

18 11 28 06

 

Drakona totēms

Drakona simbols un totēms ir piemērots cilvēkiem ar augstu pašvērtējuma un dzīves enerģijas līmeni, ambicioziem, kas tiecas uz virsotnēm un sasniegumiem. Viņi nebaidās no konkurences un cīņām, viņiem ir daudz paņēmienu uzvarēt.

Ar drakona enerģiju mijiedarboties ir sarežģīti un diezgan bīstami, šis Gars var pārņemt cilvēku, pakļaut viņu sev. Kādu viltīgi un izmanīgi, manipulējot ar uzmanību, un kādu – uzpūšot viņa ambīcijas un lepnību.

Lai Drakons kļūtu jūsu draugs un sāktu palīdzēt, vajag iziet savdabīgu mistēriju – uzvarēt drakonu sevī pašā. Ne katram tas ir pa spēkam.

Ja jums ir augsti centieni, bet esat ar tīru sirdi, tad varat “apseglot Drakonu” un padarīt viņu par savu totēmu. Taču pat tad viņš periodiski jūs kārdinās un paudīs patvarību, ar tādu totēmu atslābt nedrīkst. Viņš prasīs no jums visu uzticību jūsu mērķim un kolosālu pašatdevi.

18 11 28 07

Kadrs no multfilmas “Kā pieradināt drakonu (How to Train Your Dragon)” – Bezzobītis un Ikings

Cilvēks ar drakona totēmu – stiprs pēc būtības, viņam piemīt spēcīga psihe, garīgās attīstības un maģisku spēju potenciāls.

Pats nenozīmīgākais, ko viņš var panākt, – tas ir – kļūt bagātam. Laimi un iekšēju apmierinājumu viņam tamlīdzīgs sasniegums neatnesīs. Un viņš slieksies vairāk krāt un glabāt saņemto nekā tērēt prieka un attīstības dēļ. Tā augs viņa potenciālā enerģija, taču šis potenciāls nespēs realizēties.

Ja jūs esat Drakons, tad sargieties tiekties tikai pēc naudas un bagātībām – tā ir zemes drakona prerogatīva, kurš neizmanto savus spārnus, bet sargā savu zelta alu. Vislabāk būs izvēlēties sev augstus mērķus dzīvē, un ceļā uz to sasniegšanu jūs pavadīs sociālie panākumi un finansiālas sekmes. Jo drakoni taču principā nabadzīgi nemēdz būt.

Drakonu dzīvē var gadīties īsta Mīlestība, bet nesteidzieties un nemeklējiet to, – tā jūs atradīs pati. Par partneri cilvēkam ar drakona totēmu var būt nedaudzi, izturēt tādu enerģētiku un ambīcijas nav vienkārši.

18 11 28 08

Plakāta foto filmai “Viņš ir drakons (I Am Dragon (Он — дракон))

Kad drakons iegūst ģimenes laimi, viņam ir kārdinājums savu pāri norobežot no pārējās pasaules un pilnībā piesavināties sev, kvēlojot kaislē un greizsirdībā, bet ārēji demonstrējot vēsumu. Piešķirt otram brīvību un uzticēšanos – Drakonam ir grūts uzdevums, ar kuru viņam ir jātiek galā, ja viņš grib saglabāt savu mīlestību.

Bērnu Drakonam daudz nemēdz būt, taču tieši viņu parādīšanās ļauj viņam atklāt sevī pašu dziļāko viedumu un mīlestību. Bet ar visu viedumu vienādu attieksmi pret sevi bērni nesagaidīs – jo taču tikai vienam no visiem pēctečiem arī būs Drakona totēms, un viņš kļūs absolūts mīlulis savam vecākam.

 

Drakona talismans

Ja jūs gribat izmantot drakona simbolu kā talismanu vai amuletu, jums pašam ir jābūt iekšējam spēkam, lai piesaistītu šīs būtnes uzmanību un aizsardzību. Visbiežāk tiek izmantots drakona tēls vai drakona acs.

18 11 28 09

Drakona talismans, īpaši ar ugunīgu krāsu (oranža, sarkana, aveņkrāsa) akmeni vislabāk ir piemērots zīmēm Auns un Skorpions, īpaši Drakona gados (1940., 1952., 1964., 1976., 1988., 2000., 2012.) dzimušajiem. Tieši šo zīmju pārstāvjiem piemīt spēcīga enerģētika un maksimālisms kopīgam radošam darbam ar Drakona simbolu un totēmu.

Talismans un amulets Drakons palīdzēs saglabāt spēkus, balansēt starp ideāliem un materiālo pasauli, strādāt ar kolektīvo enerģiju un būt saiknē ar Debesīm.

18 11 28 10

Drakonam piemīt lieliska redze, tāpēc talismans Drakona Acs ir vērsts, lai cilvēkā attīstītu redzējuma un paredzējuma spējas. Ar tādu talismanu jūs labāk uztversiet notiekošo, ātrāk apjēgsiet un redzēsiet noteicošās detaļas notikumos, ar kuriem jums ir darīšana. Tas paaugstina jūsu drošību, dod papildu bonusus lēmuma pieņemšanai.

Citi raksti par tēmu “Totēmi un Simboli[1].

 

Pievienots 28.11.2018.

https://znak-simvol.ru/drakon-simvol-i-totem/

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/birkas/totemi (Tulk. piezīme)