Svetlana Tumanova - Roze – ziedu karaliene

Karstā jūlija dienā, 26. jūlijā, mēs ieradāmies pilsētiņā Viljandi, kura atrodas Igaunijas dienvidos. Šajā pilsētā atrodas Burvīgs privāts rožu Dārzs, kurā pārstāvēts vairāk nekā 900 rožu šķirņu.

VALDZINOŠS skaistums! Patiesi, šo ziedu citādi kā par Karalisku arī nenosauksi! Viņā ir tik daudz maiguma, tāds debešķīgs paša zieda Smalkais Aromāts un apbrīnojamais Skaistums!

Roze ir tik grezns zieds, ka pietiek tikai paskatīties uz viņu un ieelpot viņas Smalko Aromātu, un vairs nekādi vārdi nav vajadzīgi. Jūsu Dvēsele jau uzplaukst kā greznā Roze!

Un, kā raksta Sans Laits savā grāmatā “Virsapziņas ceļš”[1], “Ziedi – tas ir dzīvības simbols un cilvēka pirmtēls, jo cilvēki – tie taču ir Visuma ziedi, un viņu smarža – tās ir viņu labās domas un gaišās jūtas.”

Bet rožu Deja, kādu mēs vērojām igauņu pilsētiņā Viljandi, bija pa īstam svinīga un majestātiska! Viss rožu Dārzs tā vien aicināja pievienoties viņa valdzinošajai dejai!

Un Dvēsele pati sāka dejot, raugoties uz šiem apbrīnojamajiem ziediem!

Un kaut arī jūlija karstums nebija majestātiskās rozes dabā, tāpēc ka šie smalkie ziedi to pārnesa smagi, taču tomēr Roze joprojām bija Brīnišķīgā Karaliskā Roze, spējīga valdzinoši dejot!

Rožu Deja – tas ir Apbrīnojams skats, tā kā nevari palikt vienaldzīga, un tā vien gribas pievienoties šim Brīnumam – apburošo rožu darbībai!

Simbolikas un heraldikas enciklopēdijā par rožu dārzu tiek rakstīts tā: “Rožu dārzs” – paradīzes simbols un mistiskas laulības, pretstatu savienošanās vieta... Rozes aromāts ir labvēlīgi iedarbojies uz dvēselei un uz sirdi, ir saglabājušās tradīcijas mest ziedus zem kājām procesijai, kaisīt ziedus uz līgavaiņa un līgavas galvām...

Kristīgā mistika un arī citas kultūras pirms tās – visas tās apbrīnojamā kārtā sakrīt rožu godināšanā, vai tā būtu tautasdziesma, dievbijīga teiksma vai viduslaiku gleznas, Marija, Dievmāte, vienmēr sēž rožu dārzā vai rožainā paēnā.

Bet baltā roze, ziedu karaliene – ir simbols tam, ka Marija ir svēto karaliene. Ir sastopami nosaukumi, gan “Mistērijas Roze”, gan “Paradīzes Roze”, gan “Roze, kura atnesusi pasaulē pestīšanu tiem, kas uz to tiecas”. Un Jaunavas Marijas lūgšanu krājums tāpēc arī saucas par Rozāriju. Rozārijs, pārveidojošs cilvēku sirdis! Atcerēsimies šo burvīgo lūgšanu:

Dievmāte Jaunava, priecājies! Svētīgā Marija, Dievs Kungs ir ar Tevi, Svētīta Tu sievās un svētīts Tava klēpja auglis, jo Tu dzemdēji Kristu, mūsu dvēseļu Pestītāju.

16 07 10

Un kā tiek teikts Krasnojarskas pilsētas Romas katoliskās Tā Kunga Pārvēršanās draudzes vietnē[2], “Vārds Rozārijs nozīmē “Rožu Vainagu”. Pati Dievmāte dažiem cilvēkiem ir atklājusi, ka katru reizi, kad viņi skaita lūgšanu “Priecājies Marija”, viņi dāvā Viņai brīnišķīgu rozi, un ka katra pabeigta Rozārija lūgšana rada Viņai rožu vainagu. Un tāpat kā roze ir ziedu karaliene, tā arī Rozārijs ir visu lūgšanu roze un, tātad, pati svarīgāka no tām.”

Un šajā pašā vietnē es atradu burvīgu garīgu dziesmu:

221 Dievs ir mīlestība, tikai tas, kurš Dievu pazīst, * Kura sirdī Kristus gars ar uguni deg, * Tas, kurš pret visiem mīlestību izjūt * Un visiem savu mīlestību dāvā.

Dievs ir mīlestība, šī mīlestība nesoda, * Mīlestība gatava visu piedot, apklāt, * Un tas, kurš Dievu mīl ar visu dvēseli, * Tas arī visus tuvākos mīlēs.

Dievs ir mīlestība, mīlestība vienmēr gatava * Ar savu siltumu visu pasauli sasildīt, apkampt, * Un šeit skarbajā cīņā pagurušajiem * Cerības staru un laimi visiem nosūtīt.

Dievs ir mīlestība, un patiesi vēloties * Kā dzīvā Dieva bērniem šeit būt, * Mēs tiecamies, pārdarījumus aizmirstot, * Līdzīgi Kristum visus cilvēkus mīlēt.

Nodziedāsim visi kopā, aplūkojot brīnišķīgo rožu veltes!

386 Tu – mans prieks, ak, mans Kungs, * Tu – mana laime, ak, mans Kungs.

Tu mans prieks – ak, mans Kungs, * Tu mana laime – ak, mans Kungs.

Lai pazūd viss, ko pasaule var dot, * Dievu Kungu ar visu sirdi meklēšu. Tu – mans prieks...

Kam man zemes dzīves dārgumi, * Ja Dievs Kungs uz mūžiem ir ar mani? Tu – mans prieks...

Dievs, izdzirdi manu lūgšanu, * Sirdi uz mūžiem Tev atdodu. Tu – mans prieks...

Tu – mana laime, miers un klusums. * Lai es citādu mīlestību nezinu. Tu – mans prieks...

Burvīgās rozes gaida mūs savā burvestību dejā!

Draugi, pamācīsimies dejot kopā ar apburošajām rozēm no burvīgo rožu videofilmiņām un fotogrāfijām.

ROZE – ZIEDU KARALIENE.

http://fotki.yandex.ru/users/svetlantumanova/album/227511/slideshow

http://youtu.be/JA1llIUkSqI

http://youtu.be/ajbxTY_8gUM

 

Pievienots 11.08.2014, atjaunots 07.07.2016

http://www.luciferslove.ru/stati/roza-koroleva-tsvetov.html

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.koob.ru/light_sun/put_sverhsoznaniya (Tulk. piezīme)

[2] Римско-Католический приход Преображения Господня г. Красноярск http://krasprihod.claret.ru/ (Tulk. piezīme)