Print

Gigantiskie skeleti

14 07 07 01

XIX gadsimta vēsturiskās hronikas bieži vēsta par zemeslodes dažādos stūrīšos atrastiem anomāli liela auguma cilvēku skeletiem.

14 07 07 02

1821. gadā ASV Tenesijas štatā atrada senas akmens sienas drupas, bet zem tās divus cilvēku skeletus 215 centimetru augumā. Viskonsinā graudu glabātuves celtniecības laikā 1879. gadā tik atrasti milzīgi skriemeļi un galvaskausa kauli “neticamā resnumā un izmērā”, kā liecina piezīme avīzē.

14 07 07 03

1883. gadā Jūtas štatā tika atrasti vairāki kapu uzkalni, kuros atradās ļoti liela auguma cilvēku apbedījumi – 195 centimetri, kas ir vismaz par 30 centimetriem virs indiāņu-aborigēnu vidējā auguma. Indiāņi nav taisījuši šos apbedījumus un nevarēja pavēstīt nekādu informāciju par tiem.

14 07 07 04

1885. gadā Gastervilā[1] (Pensilvānija) lielā kapu uzkalnā tika atrasta akmens kapliča, kurā atradās skelets 215 centimetru garumā. Uz kapličas sienām bija izgriezti primitīvi cilvēku, putnu un dzīvnieku attēli.

14 07 07 05

1899. gadā kalnrači no Rūras apgabala Vācijā atrada pārakmeņojušos cilvēku skeletus augumā no 210 līdz 240 centimetriem.

14 07 07 06

1890. gadā Ēģiptē arheologi atrada akmens sarkofāgu ar māla zārku iekšā, kurā atradās divus metrus garas rudmatainas sievietes un mazuļa mūmijas. Pēc sejas vaibstiem un miesas būves mūmijas krasi atšķīrās no senajiem ēģiptiešiem. Līdzīgas vīrieša un sievietes mūmijas ar rudiem matiem tika atrastas 1912. gada Lovlokā[2] (Nevada) klintī izcirstā alā. Mumificētās sievietes augums dzīves laikā sastādīja divus metrus, bet vīrieša – ap trīs metriem.

14 07 07 01

 

Austrālijas atradumi

1930. gadā Basarstas[3] tuvumā Austrālijā kalnrači jašmas izstrādēs bieži atrada milzīgu cilvēka kāju pārakmeņojošos nospiedumus. Gigantisko cilvēku rasi, kuru atliekas tika atrastas Austrālijā, antropologi nosauca par megantropusiem. Šo cilvēku augums sastādīja no 210 līdz 365 centimetriem. Megantropusi ir līdzīgi gigantopitekiem, kuru atliekas ir atrastas Ķīnā. Spriežot pēc atrastajiem žokļu fragmentiem un daudzajiem zobiem, Ķīnas gigantu augums sastādīja no 3 līdz 3,5 metriem, bet svars 400 kilogramu. Basarstas tuvumā upju nogulumos bija milzīga svara un izmēra akmens artefakti – nūjas, strūgas, kalti, naži un cirvji. Mūsdienu Homo sapiens diez vai varētu strādāt ar instrumentiem svarā no 4 līdz 9 kilogramiem.

14 07 07 07

Antropoloģiskā ekspedīcija, kura speciāli pētīja šo rajonu 1985. gadā ar mērķi konstatēt megantropusu atliekas, veica izrakumus līdz trīs metriem no zemes virsmas. Austrālijas pētnieki bez pārējā atrada pārakmeņojošos pastāvīgo zobu augstumā 67 un platumā 42 milimetri. Zoba īpašniekam bija jābūt augumā vismaz 4,5 metri, svarā 370 kilogrami! Ogļūdeņraža analīze noteica atradumu vecumu, kurš sastādīja deviņus miljonus gadu.

14 07 07 08

1971. gadā Kvīnslendā fermeris Stīvens Volkers, arot savu lauku, uzdūrās lielam žokļa fragmentam ar augstumu 5 centimetri. 1979. gadā ielejā Megalong Valley Zilajos Kalnos vietējie iedzīvotāji atrada milzīgu, virs strauta virsmas rēgojošos akmeni, uz kura bija redzams nospiedums no milzīgas pēdas ar pieciem pirkstiem. Izmērs šķērsām sastādīja 17 centimetrus. Ja nospiedums būtu saglabājies pilnībā, tad tas būtu 60 centimetrus garš. No tā seko, ka nospiedumu atstājis sešus metrus garš cilvēks.

14 07 07 09

Malgoas[4] tuvumā tika atrasti trīs milzīgi nospiedumi pēdai 60 centimetru garumā, 17 – platumā. Milža soļa garums bija 130 centimetri. Pēdas bija saglabājušās pārakmeņotā lavā miljoniem gadu ilgi, vēl pirms tam, kad Austrālijas kontinentā parādījās Homo sapiens (ja evolūcijas teoriju uzskata par pareizu). Milzīgas pēdas atrodas arī upes Augšējā Makleja[5] kaļķakmens gultnē. Šo pēdu pirkstu nospiedumu garums ir 10, bet platums sastāda 25 centimetrus. Acīmredzot Austrālijas aborigēni nebija pirmie kontinenta iedzīvotāji. Interesanti, ka folklorā ir leģendas par cilvēkiem-gigantiem, kuri reiz mituši šajās teritorijās.

 

Citas liecības par gigantiem

Vienā senā grāmatā, kura saucas “Vēsture un antīkā pasaule” un pašlaik glabājas Oksfordas universitātes bibliotēkā, ir atskaite par gigantiska skeleta atrašanu, uzrakstīta viduslaikos Kamberlendā. “Gigants ir ierakts zemē četru jardu dziļumā un ir pilnā kara ietērpā. Viņa šķēps un kaujas cirvis atdusas blakus viņam. Skeleta garums ir 4,5 jardi (4 metri), bet “lielā cilvēka” zobu izmērs ir 6,5 collas (17 centimetri).”

 

1987. gada netālu no Eurekas[6] Nevadā zeltrači strādāja, skalojot zeltu tuksnešainā paugurainā rajonā. Viens no strādniekiem nejauši pamanīja kaut ko rēgojošos virs klints dzegas. Cilvēki uzrāpās klintī un pārsteigti atrada cilvēka pēdas un apakšstilba kaulus kopā ar ceļa skriemeli. Kauls bija iemūrēts klintī, un zeltrači ar cērtēm to atbrīvoja no ieža. Novērtējuši atraduma neparastumu, strādnieki nogādāja to Eurekā. Akmens, kurā bija iemūrēta kājas atlieka, bija kvarcīts, bet paši kauli bija nomelnējuši, kas liecināja par to solīdo vecumu. Kāja bija lauzta virs ceļa un sastāvēja no ceļa locītavas ar pilnībā saglabātiem apakšstilba un pēdas kauliem.

Vairāki ārsti apskatīja kaulus un nāca pie secinājuma, ka kāja neapšaubāmi ir piederējusi cilvēkam. Bet pats intriģējošākais atraduma aspekts bija kājas izmērs – 97 centimetri no ceļa līdz pēdai. Šīs ekstremitātes īpašnieka garums dzīves laikā bijis 3 metri 60 centimetri. Vēl mīklaināks izrādījās kvarcīta, kurā atrada pārakmeņojumu, vecums – 185 miljoni gadu, dinozauru ēra. Vietējās avīzes aizgūtnēm ziņoja par sensāciju. Kāds muzejs aizsūtīja pētniekus uz atraduma vietu cerībā atrast skeleta pārējās daļas. Taču diemžēl nekas vairāk netika atrasts.

 

1936. gadā vācu paleontologs un antropologs Larsons Kols[7] atrada gigantisku cilvēku skeletus Elaizi ezera krastā Centrālāfrikā. 12 vīriešu, apglabātu brāļu kapā, garums dzīves laikā bijis 350 līdz 375 centimetri. Interesanti, ka viņu galvaskausiem bija slīpi zodi un pa divām rindām augšējo un apakšējo zobu.

 

Ir liecības, ka Otrā pasaules kara laikā Polijas teritorijā nošauto apglabāšanas laikā tika atrasts pārakmeņojies galvaskauss, 55 centimetrus augsts, tas ir, gandrīz trīs reizes lielāks kā mūsdienu pieaugušam cilvēkam. Gigantam, kuram piederēja galvaskauss, bija ļoti proporcionāli vaibsti un garums ne mazāks kā 3,5 metri.

 

Milžu galvaskausi

Ivans T. Sandersons, pazīstams zoologs un biežs viesis 60-jos gados populārajā amerikāņu šovā “Šodien vakarā”, reiz dalījās ar publiku interesantā gadījumā par viņa saņemto vēstuli no kāda Alana Makšira. Vēstules autors 1950. gadā strādājis par buldozeristu ceļa būvē Aļaskā. Viņš vēstīja, ka strādnieki vienā no kapu uzkalniem atraduši divus milzīgus pārakmeņojušos galvaskausus, skriemeļus un kāju kaulus. Galvaskausa augstums pārsniedzis 58 cm, bet platums 30 centimetrus. Senajiem gigantiem bija dubulta zobu rinda un neproporcionāli plakanas galvas. Abos galvaskausos augšējā daļā atradās akurāts apaļš caurums. Jāatzīmē, ka paraža deformēt mazuļu galvaskausus, lai piespiestu galvas samērā ar augšanu iegūt pagarinātu formu, eksistēja dažām Ziemeļamerikas indiāņu ciltīm. Skriemeļu, tāpat kā galvaskausu, izmērs bija trīs reizes lielāks kā mūsdienu cilvēkam. Apakšstilba kaulu garums sastādīja no 150 līdz 180 centimetriem.

 

Dienvidāfrikā dimantu izstrādēs 1950. gadā tika atrasts milzīga galvaskausa fragments, 45 centimetrus augsts. Virs uzacu lokiem atradās divi dīvaini izciļņi, kuri atgādināja mazus ragus. Antropologi, kuru rokās nonāca atradums, noteica galvaskausa vecumu – ap deviņiem miljoniem gadu.

 

Eksistē ne pilnīgi ticamas liecības par milzīgu galvaskausu atradumiem Dienvidaustrumāzijā un Okeānijas salās.

 

Raksta avots: http://secretworlds.ru/

 

Izsūtīts 7.07.2014

Sanata Kumaras vietnes vēstkopa

Autors Natālija Koteļņikova

e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. Pennsylvania Gasterville (Tulk. piezīme)

[2] Skat. Nevada Lovelock(Tulk. piezīme)

[3] Skat. Australia Bathurst 1930 Bigfoot (Tulk. piezīme)

[4] Skat. Mulgoa, New South Wales (Tulk. piezīme)

[5] Skat. Macleay River (Tulk. piezīme)

[6] Skat. Eureka, Nevada (Tulk. piezīme)

[7] Skat. Larson Kohl 1936 (Tulk. piezīme)