Print

Sāls apbrīnojamās dziednieciskās īpašības

Šis stāsts tika atrasts vecā avīzē. Tajā ir runa par apbrīnojamām dziednieciskām īpašībām, piemītošām sālim, kuru lietoja vēl otrā pasaules kara laikā ievainotu kareivju ārstēšanai.

Lielā Tēvijas kara laikā es strādāju par vecāko operāciju māsu lauka hospitāļos ar ķirurgu I.I. Ščeglovu. Atšķirībā no citiem ārstiem viņš ievainoto ārstēšanā sekmīgi izmantoja hipertonisko vārāmā sāls šķīdumu.

Uz netīrās brūce plašās virsmas viņš lika čaganu, sāls šķīdumā bagātīgi samērcētu lielu salveti. Pēc 3-4 dienām brūce kļuva tīra, rozā, temperatūra, ja tā bija augsta, nokritās gandrīz līdz normāliem rādītājiem, pēc tam tika uzlikts ģipša pārsējs. Pēc 3-4 dienām ievainotos nosūtīja uz aizmuguri. Hipertoniskais šķīdums darbojās lieliski – mums gandrīz nebija mirstības.

Pēc gadiem 10 pēc kara es izmantoju Ščeglova metodi, lai ārstētu pašas zobus, kā arī kariesu, komplicētu ar granulēmu. Veiksme atnāca jau pēc divām nedēļām. Pēc tam es sāku pētīt sāls šķīduma iedarbību uz tādām slimībām kā holecistīts, nefrīts, hronisks apendicīts, reimokardīts, iekaisuma procesi plaušās, locekļu reimatisms, osteomielīts, abscesi pēc injekcijām un tā tālāk.

Principā tie bija atsevišķi gadījumi, bet katru reizi es diezgan ātri dabūju pozitīvus rezultātus. Vēlāk es strādāju poliklīnikā un varētu pastāstīt par veselu virkni diezgan grūtu gadījumu, kad pārsējs ar sāls šķīdumu izrādījās efektīvāks nekā visas pārējās zāles. Mums izdevās izārstēt hematomas, bursītu, hronisku apendicītu. Lieta tāda, ka sāls šķīdumam piemīt absorbējošas īpašības, un tas izvelk no audiem šķidrumu ar patogēno floru. Reiz komandējuma uz rajonu laikā es apmetos dzīvoklī. Saimnieces bērni slimoja ar garo klepu. Viņi nepārtraukti un mokoši klepoja. Es viņiem uz nakti uz muguriņām uzliku sāls apsējus. Pēc pusotrām stundām klepus izbeidzās un līdz rītam neparādījās. Pēc četriem apsējiem slimība pazuda bez pēdām.

Poliklīnikā, par kuru gāja runa, ķirurgs man lika priekšā pamēģināt sāls šķīdumu pietūkumu ārstēšanā. Pirmais tāds pacients izrādījās sieviete ar vēža dzimumzīmi uz sejas. Viņa bija pievērsusi šai dzimumzīmei uzmanību pirms pusgada. Pa šo laiku dzimumzīme bija piesarkusi, palielinājusies apjomā, no tās izdalījās pelēki brūns šķidrums. Es sāku likt viņai sāls uzlīmes. Jau pēc pirmās uzlīmes pietūkums kļuva bālāks un samazinājās.

Pēc otrās kļuva vēl bālāks un it kā sarāvās. Izdalījumi izbeidzās. Bet pēc ceturtās uzlīmes dzimumzīme atguva savu sākotnējo izskatu. Līdz ar piekto uzlīmi ārstēšana beidzās bez operatīvas iejaukšanās.

Pēc tam bija jauna meitene ar krūts dziedzera adenomu. Viņai stāvēja priekšā operācija. Es slimniecei līdz operācijai ieteicu dažas nedēļas uz krūts palietot sāls apsējus. Iedomājieties, operācija nebija nepieciešama.

Pēc pusgada viņai izveidojās adenoma uz otras krūts. Un atkal viņa izārstējās ar hipertoniskajiem pārsējiem bez operācijas. Es viņu satiku deviņus gadus pēc ārstēšanās. Viņa jutās labi un savu slimību pat neatcerējās.

Varētu arī tālāk turpināt stāstus par brīnumainu izārstēšanos ar pārsējiem ar hipertonisko šķīdumu. Varētu pastāstīt par viena Kurskas institūta pasniedzēju, kurš pēc deviņiem sāls uzlikumiem atbrīvojās no prostatas adenomas.

Sieviete, kura cieta no bālasinības, pēc tam kad uz nakti uzģērba sāls apsējus – blūzi un bikses trīs nedēļas ilgi, atkal atguva savu veselību.

 

Sāls apsēju pielietošanas prakse.

Pirmais. Vārāmais sāls ūdens šķīdumā ne vairāk par 10 procentiem – aktīvais sorbents. Tas no slimā orgāna izvelk visus atkritumus. Bet ārstnieciskais efekts būs tikai tajā gadījumā, ja pārsējs būs gaisa caurlaidīgs, tas ir, hidroskopisks, ko nosaka pārsējam izmantotā materiāla kvalitāte.

Otrais. Sāls pārsējs darbojas lokāli – tikai uz slimo orgānu vai ķermeņa rajonu. Samērā ar šķidruma uzsūkšanu no zemādas slāņa tajā paceļas audu šķidrums no dziļākiem slāņiem, velkot sev līdzi visus slimību radošos sākumus: mikrobus, vīrusus un organiskas vielas.

Tādejādi pārsēja darbības laikā slimā organisma audos notiek šķidruma atjaunošanās, attīrīšanās no patogēnā faktora un, kā likums, patoloģiskā procesa likvidācija.

Trešais. Apsējs ar vārāmā sāls hipertonisko šķīdumu darbojas pakāpeniski. Ārstnieciskais rezultāts tiek sasniegts 7-10 dienu laikā, bet dažreiz arī ilgāk.

Ceturtais. Vārāmā sāls šķīduma izmantošana prasa zināmu piesardzību. Teiksim, es neieteiktu izmantot apsēju ar šķīdumu, kura koncentrācija ir virs 10 procentiem. Dažos gadījumos labāks ir pat 8 procentu šķīdums. (Šķīdumu jums palīdzēs izgatavot jebkurš farmaceits.)

Dažiem radīsies jautājums: kur gan skatās ārsti, ja apsējs ar hipertonisko šķīdumu ir tik efektīvs, kāpēc šī ārstēšanas metode netiek plaši pielietota? Viss ir ļoti vienkārši – ārsti atrodas medikamentozās ārstēšanas gūstā. Farmaceitiskās firmas piedāvā arvien jaunas un jaunas un dārgākas zāles. Diemžēl medicīna – tas arī ir bizness. Hipertoniskā šķīduma nelaime ir tā, ka viņš ir pārāk vienkāršs un lēts. Tikmēr dzīve mani pārliecina par to, ka tādi apsēji ir lielisks līdzeklis cīņā ar daudzām kaitēm.

Teiksim, kad ir iesnas un galvassāpes, es uz nakti lieku apļveida apsēju uz pieres un pakauša. Pēc stundas, pusotrām iesnas pāriet, bet no rīta pazūd arī galvassāpes. Pie jebkurām saaukstēšanās saslimšanām lietoju apsējus jau pie pirmajām pazīmēm. Bet, ja tomēr esmu palaidusi laiku garām un infekcija ir paspējusi iekļūt rīklē un bronhos, tad vienlaicīgi lieku pilnu apsēju uz galvas un kakla (no 3-4 mīksta smalka auduma kārtām) un uz muguras (no 2 kārtām mitra un 2 kārtām sausa dvieļa) parasti uz visu nakti. Izārstēšanās tiek sasniegta pēc 4-5 procedūrām. Pie tam es turpinu strādāt.

Pirms dažiem gadiem pie manis griezās radiniece. Viņas meita cieta no asām holecistīta lēkmēm. Nedēļu ilgi es viņai liku kokvilnas dvieli-apsēju uz slimajām aknām. Liku to 4 kārtās, mērcu sāls šķīdumā un atstāju uz visu nakti.

Apsējs uz aknām tiek likts robežās: no kreisā krūts dziedzera pamatnes līdz vēdera šķērslīnijas vidum, un platumā – no krūšu kaula un vēdera baltās līnijas priekšā un līdz mugurkaulam aizmugurē. Tiek pārsiets blīvi ar vienu platu saiti, ciešāk – uz vēdera. Pēc 10 stundām saiti noņem un uz tā paša rajona uz pusstundu tiek likts karsts termofors.

Tas tiek darīts tādēļ, lai dziļas izsildīšanas rezultātā paplašinātu žultsvadus atūdeņotās un sabiezējušās žults masas brīvai ieiešanai zarnās. Termofors šajā gadījumā ir obligāts. Bet kas attiecas uz meiteni, tad pēc tās ārstēšanas ir pagājis ne mazums gadu, un viņa par savām aknām nesūdzas.

Negribu saukt adreses, vārdus, uzvārdus. Gribat – tieciet, gribat – nē, bet 4 kārtu sāls apsējs no kokvilnas dvieļa, uz nakti uzlikts uz abiem krūšu dziedzeriem uz 8-9 stundām, palīdzēja sievietei divu nedēļu laikā tikt vaļā no krūšu dziedzeru vēža. Mana paziņa ar sāls tamponu, uzliktu tieši uz dzemdes kakla uz stundām 15, palīdzību, tika galā ar dzemdes kakla vēzi. Pēc 2 nedēļu ārstēšanās pietūkums sadila 2-3 reizes, kļuva mīkstāks, tā augšana izbeidzās. Tāds tas ir joprojām līdz šim laikam.

Sāls šķīdumu var izmantot tikai apsējā, bet nekādā gadījumā ne kompresē. Sāls koncentrācija šķīdumā nedrīkst pārsniegt 10% un nolaisties zemāk par 8%.

Apsējs ar lielākas koncentrācijas šķīdumu var novest pie kapilāru sagraušanas uzlikšanas rajona audos.

Ļoti svarīga ir apsēja materiāla izvēle. Tam jābūt hidroskopiskam. Tas ir, viegli laiž cauri mitrumu un bez visādām tauku, ziežu, spirta, joda paliekām. Tie ir nepieļaujami arī uz ādas, uz kuras tiek likts Apsējs.

Vislabāk izmantot linu un kokvilnas audumu (dvieli), daudz reižu lietotu un ne reizi vien mazgātu. Galu galā var izmantot arī marli. Tā tiek likta 8 kārtās. Jebkurš cits no norādītajiem materiāliem – 4 kārtās.

Liekot apsēju, šķīdumam ir jābūt pietiekami karstam. Izžņaugt pārsienamo materiālu vajag vidēji, lai tas būtu ne pārāk sauss un ne pārāk mitrs. Uz apsēja neko virsū nelikt.

Piesaitēt to ar saiti vai piestiprināt ar leikoplastu – un viss.

Pie dažādiem plaušu procesiem (izslēgts pie plaušu asiņošanas) apsēju labāk likt uz muguras, taču pie tam vajag precīzi zināt procesa lokalizāciju. Krūšu kurvi saitēt diezgan blīvi, bet nenospiest elpu.

Vēderu saitēt pēc iespējas ciešāk, jo nakts laikā tas atbrīvojas, apsējs kļūst brīvs un pārstāj iedarboties. No rīta, pēc apsēja noņemšanas, materiālu vajag labi izskalot siltā ūdenī.

Lai apsējs labāk piekļautos mugurai, es uz tā mitrajām kārtām lieku starp lāpstiņām uz mugurkaula veltnīti un saitēju to kopā ar pārsēju.

Lūk, faktiski, arī viss, ar ko gribējās dalīties ar lasītājiem. Ja jums ir problēmas un jūs nevarējāt tās atrisināt medicīnas iestādē, pamēģiniet izmantot sāls apsējus. Šī metode it nemaz nav kaut kāda sensācija. Tā gluži vienkārši tika labi aizmirsta.

(Avots – GAISMAS KAREIVJI)

 

Izsūtīts 15.05.2014

Sanata Kumaras vietnes vēstkopa

Autors Natālija Koteļņikova

e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tulkoja Jānis Oppe