Михаил Лабковский: « Не прогибайтесь под мужчину »

Mihails Labkovskis - Nevajag liekties zem vīrieša

Par neirotisku mīlestību jau ir pateikts daudz, taču strīdi par to nekādi nevar norimt. Vieni nevar saprast, kāpēc viņu attiecības pastāvīgi ir līdzīgas pulvera mucai, citi jau visu ir sapratuši, bet nekādi nevar atrast to, ar kuru kari galīgi izbeigsies. Lieku priekšā beidzot tikt skaidrībā ar neirotiskām attiecībām un iemācīties pārvērst tās veselīgās.

17 10 18

Vai ir jēga ciest?

Mīlestība ar lielu treknu “mīnusa” zīmi – tās ir jūtas pret cilvēku, kurš nekad nebūs ar jums. Vai pret cilvēku, ar kuru jūs visu laiku lamājaties. Mēs varam bezgalīgi ilgi rakties pagātnē un meklēt tos cēloņus, kuru dēļ jūsu personīgā dzīve veidojas tieši tā. Sākumā man ir jāizvirza kāds fakts: Krievijā patiešām statistiski ir maz vīriešu.

Mihails Labkovskis: “Pietiks mērīt mīlestību ar ciešanām!”[1]

Atceros, ka sēdēju kādā restorānā ar draugiem. Mēs bijām pieci vai seši cilvēki, visi vīriešu dzimuma. Bet iepretim apsēdās sieviešu kompānija: viņas bija skaistas, acīmredzot – veiksmīgas, plus-mīnus mūsu vecumā. Visu vakaru viņas šaudīja uz mūsu pusi acis. Un kādā brīdī viena no viņām pienāca pie mums un teica: “Mēs taču nelūdzam, lai jūs uzreiz rīt apprecētu. Bet pienākt un iepazīties taču vismaz var?..” Man tā bija kārtējā ilustrācija tam nepatīkamajam apstāklim, ka mūsu valstī stiprās puses pārstāvju patiešām ir niecīgi maz, salīdzinot ar sievietēm. Bet turklāt, atgādināšu jums, manas dārgās, ka dažas no jums vada gadus vienatnē, kamēr citas apprecas, un viss ir normāli. Paskatieties, kā asās demogrāfijas reālijās dzīvo mūsu tautietes. Sievietes tādā mērā baidās palikt “aiz borta”, ka ir ar mieru uz visu: uz tiem, kas viņas neapmierina gultā, kas pēc sociālā statusa atrodas ievērojami zemāk, uz tiem, kas atļaujas apvainot un pat pacelt roku. Un šo sarakstu var turpināt līdz bezgalībai.

Varētu likties, ka te viss ir skaidrs: neirotisku attiecību cēlonis Krievijā ir, ka vīriešu stulbā kārtā nepietiek visām. Taču atkal atgādinu: droši vien jums ir draudzene, kura ilgi un piekasīgi izvēlējās vīru no bezgalīgi daudz pielūdzējiem. Un izvēlējusies, palika ar viņu uz ilgiem gadiem. Ir sievietes, kurām ar personīgo dzīvi pat mūsu valstī viss ir kārtībā. Un viņas ir pilnīgi laimīgas. Kāpēc? Tāpēc, ka viņas izvēlējās veselības ceļu. Viņas prata īstā laikā aizdzīt to pielūdzēju, kurš pirmajā satikšanās reizē uzdrošinājās abu klātbūtnē būt rupjš ar bārmeni. Viņas pamāja ar rociņu tam, kurš vienkārši negribēja precēties. Viņas pilnīgi bezbailīgi atvadījās no tā, kurš dzīvoklī izmētāja zeķes. Tāpēc ka kārtība mājās kādai konkrētai sievietei bija vērtība, un viņa lieliski saprata, ka tieši šis kavalieris neizmainīsies, un darīt ar viņu noteikti nav ko. Un šīs sievietes ne obligāti “iznāca” no labvēlīga fona: arī viņām varēja būt šķīrušies vecāki un pie citām ģimenēm aizgājuši tēvi. Vienkārši tādas sievietes reiz saprata, ko tieši viņas grib, un nolēma pašas savu dzīvi pakārtot savām gaidām. Un zināt ko? Viņas vinnēja.

Mihails Labkovskis: kā dzīvot bez bailēm?[2]

 

Būt karalienei un būt laimīgai?

Mani daudzi apsūdz par to, ka es sievietēm iesaku uzreiz sūtīt mežā vīriešus, kuri viņas neapmierina sīkumos. Reiz, kad es pastaigājos ar meitu, pie manis pienāca kāds puisis un teica, ka tā sakot, manas grāmatas dēļ viņa draugus ir pametušas līgavas, un tagad viņi visi kopīgi grib sadot man pa seju. Taču es absolūti neaicinu jūs uzvesties tamlīdzīgi: pastāvēt uz savām tiesībām, uzstādīt ultimātus un likt vīriešiem dejot pēc jūsu stabules. Es jums piedāvāju pilnīgi ko citu: neliekties. Izsvītrot no galvas sauso statistiku: ja jūs vēlēsieties, jūs tajā neiekļūsiet. Un meklēt tikai to, ar ko jūs esat reāli laimīga.

Jā, vienai sievietei bēdīgi slavenās zeķes – tas ir liels trekns punkts, un ar to viņa nesamierināsies. Bet otra vienkārši savas zeķes nometīs līdzās vīrieša zeķēm. Vienkārši saprotiet, ka no šīm zeķēm, neatbildētiem zvaniem, sāpēm, šaubām, dažreiz pazemojumiem un rupjiem vārdiem tad arī sastāvēs jūsu mīlas dzīve. Bet kādēļ jums to vajag? Tikko jūs izvēlaties sevi, jūs jau kļūstat viengabalaināka un veselīgāka personība. Psiholoģijas aksioma saka: laime izvēlas laimīgos, veselība – veselīgos. Tikai tad jums reāli parādās izredzes satikt to pašu princi uz zirga, kurš ir piemērots tieši jums un ar kuru jūs patiesi būsiet laimīga. Un jā, pirmais pakāpiens pie tā, lai izietu no neirotiskām attiecībām un nekad tajās nenonāktu, – ir izvēlēties sevi pašu. Ticiet man, jūs nenožēlosiet.

Par to un daudz ko citu mēs runāsim lekcijā “No neirotiskām attiecībām uz veselīgām” 1. novembrī Telavivā.

 

Pievienots 18.10.2017

https://lisa.ru/mixail-labkovskij-terpet-ili-poslat/

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/dazadi/11-dazadi/1437-mihails-labkovskis-pietiks-merit-milestibu-ar-ciesanam (Tulk. piezīme)

[2] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/dazadi/11-dazadi/1435-mihails-labkovskis-ka-dzivot-bez-bailem (Tulk. piezīme)