Светлана Туманова – ЛЕЧЕНИЕ - ЭТО РАДОСТЬ!!!

Svetlana Tumanova - ĀRSTĒŠANĀS – TAS IR PRIEKS!!!

“Dziedināšanās – tas darbs. Darbs – tā ir pacietība. Pacietība – tās ir ciešanas. Ciešanas – tā ir attīrīšanās. Attīrīšanās – tā ir dziedināšanās.”

Natālija Šabaļina (Наталия Шабалина).

 

Man iepatikās Natālijas Šabaļinas raksts “Tava slimība ir iedomāta” (“Болезнь твоя промыслительная[1]”).

Natālija 20. gadsimta 80. gados saslima ar miopātiju. Un ārsti plātīja rokas, nevarēja palīdzēt. Un viņas kājiņas vairs negribēja staigāt, nekalpoja viņai.

Tā ar vecmāmiņu viņa savā 24 gadu vecumā aizbrauca uz Trīsvienības Sergija lavru (Троице-Сергиева лавра). Tur viņa arī atrada savu viedo svēto tēvu.

Tēvs Mihails, tagad viņas biktstēvs, viņu viedi mācīja. Viņa vārdi kļuva par viņas raksta nosaukumu.

Viņš mācīja viņai dzīvot un nebaidīties no ciešanām. Priecāties par ciešanām savām mani arī mācīja grēksūdzē svētais tēvs Igaunijas pareizticīgo klosterī Pjuhticā. Bet toreiz tas vēl man nepielēca. Un vienkārši samierināja dvēseli un nomierināja.

Protams, tu negribi nestaigāt, bet visu gribi darīt patstāvīgi. Bet ja no augšas tev nāk kas cits?

Vienkārši tu vari nekrist izmisumā, bet ļaut citiem daudz darīt tavā labā, ja tā redzams tavam Augstākajam “Es” tavs turpmākais ceļš. Jā, un pat maksāt par to naudu.

Bet kā citādāk? Ja citi ir spiesti darīt tavā labā to, ko tu nevari. Vai arī nav spiesti, bet pēc savas gribas tā tev palīdz.

Katrs iet savu ceļu. Es nedzemdēju bērnus kā Natālija, bet darbu arī man nācās pamest kā Natašai un dziļāk iegremdēties sevī.

Un labākie pareizticīgās baznīcas svētie tēvi tikai ir atkārtojuši apustuļa Pāvila vārdus “Esiet priecīgi vienumēr, lūdziet bez mitēšanās Dievu. Par visu esiet pateicīgi!” (Tesaloniķiešiem, 5:16-18 – tulk. piezīme.) Pie tādiem arī tiecas dvēsele, meklējot izeju no izveidojušās nevienkāršās situācijas.

Es arī tagad aizdrāztos uz Pjuhticu, bet auksts jau ir, nav vasara. Un es neriskēšu iegremdēties svētajā avotā. Man arī vasarā pēc tādas peldes zobi klabēja. (Tur vienmēr ūdens temperatūra ir +4 grādi.) Tiesa, es toreiz nesaslimu, bet pašlaik neriskētu iegremdēties. Vasarā sasildīties var daudz ātrāk. Un dvēsele ļoti priecājas par visur spurdzošajām bezdelīgām.

Bet es jau esmu nomierinājusies un neuzskatu tagad, ka ir pienācis mans pasaules gals, kā agrāk. Ka vajag ātrāk rīkoties, citādi nepaspēšu, un slimība ielaidīsies jau pārāk tālu.

Un pati tā nekur neielaidīsies, tā taču esmu es, kas to kaut kur ved. Es vairs negaidu burvju tableti, jaunu dziedināšanas tehniku utt. Un nesteidzos. Citādi ir tādas metodikas, kuras mēģina ārstēt citus un turklāt visu laiku saka tev, lai tu nenokavētu, neielaistu slimību ar savu neārstēšanos utt.

Jums tā ir jārunā? Bet es neklausos bažās.

Esmu sapratusi, ka neviens nevar tevi izārstēt, izņemot sevi pašu. Un ārstēties – tas ir kā hobijs. Es neļauju nevienam taisīt man prognozes. Man ir savs redzējums un savi ierobežojumi. Un tas nevienu neskar. Kaut arī patiesībā tas tā nav.

Viss skar visus. Taču viedais nekad nelīdīs ar saviem padomiem tev dvēselē.

Un es vienkārši dzīvoju, kā nu dzīvojas. UN PRIECĀJOS PAR DZĪVI! UN PAR SAVIEM TUVAJIEM. Un, ja ņem vērā, ka ir vēl arī tālie, tad tas vispār spārno. Kāpēc? Nu vienkārši tāpēc, ka viņi ir tālu un viņus var mierīgi un laimīgi mīlēt. Tāpat kā savus tuvos. URĀ!

 

TAS IR TIK LIELISKI!

Tas ir tik lieliski – dzīvot pasaulē

Это так здорово на свете жить

И не бояться оступаться.

Легко, с задором путь свой вить

И не иметь, чему сдаваться.

А для чего, скажите мне?

А для души родной, любимой.

Для единения всех душ и становления ЕДИНОЙ.

Tas ir tik lieliski – dzīvot pasaulē

Un nebaidīties paklupt.

Viegli, ar degsmi savu ceļu vīt,

Kad nav nevienam jāpadodas.

Un kā dēļ, sakiet man?

Nu dvēselei dzimtajai, mīļotajai.

Visu dvēseļu vienotībai, un lai kļūtu VIENOTA.

 29.12.2019

 

Atsūtīts 29.12.2019

Tulkoja Jānis Oppe

 


[1] Skat. https://www.miloserdie.ru/article/bolezn-tvoya-promyslitelnaya-uvidish-kak-gospod-budet-ustraivat-tvoyu-zhizn/ (Tulk. piezīme)