Светлана Туманова - ДЕНЬ РОЖДЕНИЯ МУДРОЙ СОВЫ

Svetlana Tumanova - VIEDĀS PŪCES DZIMŠANAS DIENA

Šodien putnu Valstība sapulcējās uz svētkiem sakarā ar viedās ausainās pūces Sofijas jubileju.

Un pie mielasta galda visu vadīja Dzenis Anrī, vienmērīgi pieklaudzinot pirms katra jauna tosta ar vēlējumu acīgajai, uzmanīgajai pūcītei. Pūcītes acis, protams, bija apbrīnojamas un milzīgas, apaļas, skaistas, un, šķiet, izstaroja dzeltenu pasaules augstākās gudrības gaismu.

Un tosti bija visdažādākie! Gan par ilgu mūžu, kuru pasolīja miermīlīgais mednis, un, protams, par labklājību un stipru veselību, ar kurām pūce varēja tikai lepoties un ne par ko nežēlojās. Taču klausīties tamlīdzīgus tostus bija prieks! Ko pūcīte arī labvēlīgi darīja. Un vēl daudz dažādu noderīgu tostu skanēja.

Un galds atradās pūcītes mājiņā, kuru viņai bija uzbūvējuši dažādi putniņi, tikko kā viņa aizgāja pensijā.

Pūcīte visiem bija kā tuvinieks. Nevienam neliedza viedu padomu, ja tika jautāts, un arī palīdzēt nevienam neatteica.

Tikai vakarā, kad pūce izlidoja medībās, slēpās pelītes un susliki, un citi mazi zvēriņi. Pūce ar viņiem barojās. Dažreiz aizstiepa arī cālēnus no kaimiņu ciemiem, kuri noklīda no vecākiem. Sofija neslēpa savu plēsīgo dabu, taču viņu vienalga ļoti mīlēja meža putni un pat netaisījās nosodīt. Dzīve ir dzīve. Bet sava dzimtā meža sīkos putnus Sofija centās neaiztikt. Zināja, ka savējie, kā tuvinieki.

Jautāsiet, kā gan viņa pazina, kurš ir savs putniņš, un kurš – svešs? Tas ir zināms tikai pašai viedajai pūcītei. Viņa to vienmēr varēja uzzināt.

17 07 16

Pūces skatiens lika saspringt uzmanībai, ielūkoties sevī pašā, ieraudzīt savus trūkumus un censties tūlīt laboties. It kā vieds dieva tiesnesis būtu ieskatījies tavā Dvēselē, tik šarmanti uz apkārtējiem iedarbojās pūcīte. Viņa lika gaidīt gatavībā, atrasties gaidās, ka katru mirkli viss var izmanīties. Un mainījās.

Ko jūs gaidāt no pasaules? Ko jūs paši nesat pasaulē? Mēs vienmēr saņemam visu to pašu, ko nesam pasaulē, bet daudz vairāk. Neticat? Pietiek tikai pamēģināt un uzzināt. Un var vērsties pie viedās pūcītes, lai viņa palīdzētu jums tikt skaidrībā ar jums neskaidru situāciju. Pamēģināsim? Var viņu iztēloties un uzdot viņai savu jautājumu uz nakti. Un no rīta, tikko pamostoties, pierakstīt atbildi. Bet, ja jūsu galva bija pilna ar paša domām, tad arī atbildi jūs nesaņemsiet. Un vajag katru nakti mēģināt atkal un atkal, atbrīvojot savu galvu no domām un paša spriedumiem. Un reiz jūs tiksiet papilnam atalgoti.

2017.07.16.

 

Atsūtīts 16.07.2017

Tulkoja Jānis Oppe