Майя Динова - Выбор против Дзен, или Путешествие в Древний Китай

Maija Dinova - Izvēle pret Dzen, jeb Ceļojums uz Seno Ķīnu

17 05 19 01

Zemi sauc par Brīvās Izvēles Planētu, un tas ir tieši tas, ko man ļoti nepatīk darīt. Izvēle svarīgās situācijās man ir tik nepatīkama, ka es visādi cenšos no tās atteikties. Rezultātā tas pārvēršas par pastāvīgu pašsabotāžu.

Taču, kā noskaidrojās no mana reinkarnacionā ceļojuma, – tā ir DZEN otrā puse.

Pētot solījumu un zvērestu tēmu nodarbībās Reinkarnacionikas Institūtā, es radīju nodomu ieraudzīt to iemiesojumu un to zvērestu, kuri negatīvi ietekmē manu šodienas dzīvi.

Es nonācu Ķīnā, Cjiņu dinastijas laikmetā, Guidžou provincē.

Jau iegremdējuma laikā acu priekšā sāka vīdēt ķīniešu drakona rotaļlieta, uzpeldēja doma par daudziem svētkiem, ko vēlāk apstiprināja dati no Vikipēdijas: šajā provincē pastāvīgi kaut ko atzīmē, un tajos laikos ļoti svarīgs bija administrācijas korpuss.

Mani iemeta eksāmenā – cīņā ar nunčakiem ar pretinieci, arī jaunu meiteni, tā ap gadiem 16, kā arī es. Tie bija kaut kādi lieli svētki, kaut kas līdzīgs bērnu izlaiduma eksāmena sacensībām dēļ svarīgiem amatiem.

17 05 19 02

Mēs ar pretinieci bijām vienlīdzīgas savās iemaņās, taču kautiņš mani neieinteresēja un es atmiņās pārlēcu uz zvēresta momentu.

Atpazinusi tekstu burtiski pēc nojautas, jo senā ķīniešu valoda man skanēja tikai kā mundri izsaucieni no manas jau mazliet paaugušās varones puses, es sapratu, ka viņa tika zvērējusi uzticīgi kalpot savai provincei, visā pakļauties pavēlniekam, tiesāt taisnīgi un tā tālāk.

Zvērests, dots liela cilvēku skaita priekšā plašā, svētkiem par godu izrotātā galmā, manī neatsaucās. Ja nu tikai izbrīnīja, ka ķīniešu jaunās sievietes varēja būt tiesneses.

Vēlāk es izpētīju, ka viņa varēja būt mandžūriete un tad tas bija iespējams. Es pārlēcu tālāk.

Un nonācu pašā ugunsgrēka peklē, jau trīsdesmit četru gadu vecumā. Dega mūsu administrācijas ēka (drīzāk pat ēku komplekss ar galveno ieeju), un es tajā momentā nesu ārā bērnu no ugunsgrēka.

Jā, šajā kompleksā atradās provinces bibliotēka un skola, un vēl vairākas svarīgas un “ofisa” telpas, ieskaitot iekšējo dārzu un vairākus vārtus.

Es metos atpakaļ uz ieeju un tieši tai pretī pēkšņi apstājos, kā zibens ķerta, izvēles priekšā: skriet glābt nenovērtējamo bibliotēku vai palīdzēt glābt bērnus no skolas.

17 05 19 03

Kamēr es stāvēju, vārti sabruka un šī ieeja aizvērās. Bet es izvēli izdarīt tā arī nespēju.

Pavadonis pārvietoja mani tālāk, un es izrādījos jau padzīvojusi ķīniešu sieviete, kas pastaigājas pa plašu dārzu.

Tur, uz tilta, es joprojām domāju, kāda tad izvēle man bija jāizdara tajā ugunsgrēka momentā.

Es nodzīvoju šo dzīvi, pastāvīgi nomokot sevi ar šo domu, un, kaut arī biju cienīta un pienācīgi kalpoju saskaņā ar savu zvērestu provincei (izglābto bērnu man, protams, arī pieminēja ar pateicību), es jutu sīvas skumjas no neizpratnes, kā tad bija jārīkojas.

Es nolēmu pāriet uz telpu starp dzīvēm, lai saprastu, kas tad bija tajā momentā, kad mani it kā sasaldēja ieejas priekšā. Izrādījās, ka bija tiešs savienojums ar maniem audzinātājiem.

Viņi speciāli mani nobremzēja, nosūtot balti gaišzilu staru, kurš padarīja nekustīgu manu fizisko ķermeni.

Kādēļ to vajadzēja? Lai glābtu manu dzīvību? Nē. Lai es nespētu izdarīt izvēli un domātu par to pēc tam. Es paskaidrošu, kāpēc.

Bet pagaidām mēs ar pavadoni pārmetāmies uz svarīgā zvēresta momentu, es to devu tajā dzīvē.

Skumīgā padzīvojusī sieviete tā arī neatrada atbildi par izvēli un palūdza augstākajiem spēkiem dot viņai iespēju vēlreiz risināt šo uzdevumu.

Un tagad tas daļēji bija uzdevums manā pašreizējā iemiesojumā, iekārtojies tajā kā… piedeva.

Un kas tad bija par lietu? Man, esot senajā Ķīnā, kur viss ir aptverts ar Dzen viedumu, bija jāapzinās, ka nav izvēles jēdziena kā tāda.

17 05 19 04

Es tā arī dzīvoju, neaizdomājoties par to, bet uzdevums bija apzināties un iemantot pilnu Dzen. Un es ne vienkārši tā nonācu uzreiz mācību cīņā: toreiz es savu pretinieci uzvarēju, tāpēc ka biju vairāk koncentrējusies.

Un galvenā jēga bija tajā, ka nevajag taisīt izvēli, ja tu iekšēji esi viengabalaina, centrēta, gluži kā iekšienē ziedētu gaišzils lotoss.

Es izdzirdēju no audzinātājiem, ka tieši tas – ir dzen, stāvoklis, kad tu esi tik viengabalaina, ka notikumi un pasaule griežas ap tevi un veidojas tā, ka pats labākais variants vienkārši “pielīmējas“ un izpaužas blakus automātiski, bet tev vispār nekas nav jāizvēlas.

Tu vienkārši eksistē savā laimīgajā īstenībā, mierā, harmonijā un balansā, un dzīve piekārtojas vislabākajā veidā. Tieši šai izpratnei bija jāatklājas manai ķīniešu vecenītei, bet viņa līdz tam neaizgāja. Audzinātāji nez kāpēc to visu nodeva man.

Lieliski! Bet, kā saprast, kāpēc šis zvērests negatīvi ietekmēja manu pašreizējo iemiesojumu?

 

Sk. arī Kā uzticības zvērests izmainīja manu dzīvi.

 

Izanalizējusi situāciju, es nolēmu, ka tās dēļ man nācās ļoti daudz laika iztērēt pašsabotāžai un tās analīzei.

Un, ja es nebūtu devusi tādu zvērestu, tad, iespējams, negatīvu momentu, atsakoties no izvēles, nebūtu bijis. Es būtu bijusi viengabalaina.

Tagad jautājums, kā to ieviest dzīvē, kā nevis vienkārši apjēgt Dzen un apgūt to, bet iemiesot to sevī, atvērt iekšējo gaišzilo lotosu.

Šis uzdevums ir pavisam citāds, nekā aizrakties līdz patiesībai. Un, šķiet, tas tomēr savijas ar manu pašreizējo dzīves uzdevumu.

Tātad secinājums. Kad tu atsakies no izvēles, tāpēc ka baidies-negribi-nezini, – tā ir pašsabotāža.

Kad tu esi laimīga, harmoniska, viengabalaina un mierīga, izvēlēties tev nevajag, un tas ir Dzen.

Vienas medaļas divas puses, kur izlemj tas, kas ir sirdī.

17 05 19 05

Kas tas ir – būt harmonijā? Darīt to, kas patīk jebkurā momentā, un just labsajūtu par sevi un savu eksistenci.

Tas nav ego, kaut arī viņš kalpo kā apziņas āda, atdalot viņu no citiem. Dzen – tas ir stāvoklis būt laimīgam ārpus vēlmēm, un stāvoklis – radīt absolūti pat bez domu piepūles.

Ar viņu Brīvās Izvēles Planēta automātiski pārstāj būt treniņa cīņa, bet pārvēršas radošās attīstības dārzā, kur tu esi un viss griežas ap tevi kaut kā lielāka vārdā.

 

P.S. Un kas jums palīdz izdarīt izvēli?

 

 Maija Dinova

Maija Dinova

 

Maija Dinova, Reinkarnacionikas 1. kursa studente. Turpinu radīt alternatīvas realitātes.

 

Pievienots 19.05.2017.

https://ru.journal.reincarnatiology.com/samosabotazh/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe