Как проводить медитацию

Kā vadīt meditāciju

20 08 09

Ne viss ir tik vienkārši ar meditāciju – aizvēri acis un apzinies… Un vajag atzīt, ka, tāpat kā jebkura nodarbe, meditācija prasa zināšanas un pakāpenisku un maigu praksi. Mūsu audzēkņi iziet taisnē, viņi ir gatavi dalīties savās zināšanās, un šis seminārs ir kā palīdzība tiem, kas paši meditē un sāk daudzdimensionālas meditācijas grupās.

“Meditācija ir kļuvusi par miljards dolāru vērtu biznesu, teikts vienā no Fortune rakstiem. Un patiešām, šodien tikai slinkais nerunā par apzinātību. Taču ko vairums saprot ar šo terminu?

2014. gadā tika veikts pētījums, kura gaitā Tims Lomass (Tim Lomas), pozitīvās psiholoģijas pasniedzējs Austrumlondonas Universitātē, un viņa kolēģi konstatēja, ka ceturtdaļa no trīsdesmit vīriešiem, praktizējošiem meditāciju, izjutuši satraucošas epizodes savas prakses procesā. Daži no viņiem sadūrušies ar nospiedošām domām un sajūtām, citiem padziļinājusies depresija un nemiers. Viens no pētījuma subjektiem, jauns puisis, nesan sācis meditēt, izmēģinājis progresīvu metodi dekonstruēt sevi pašu bez pienācīgas sagatavotības.

“Es gulēju uz grīdas, šņukstēju un jutos pilnīgi salauzts, – viņš stāsta. – Man patiešām bija spēcīga nepastāvības sajūta bez redzamiem iemesliem, bez konteksta, bez pozitīvisma uzplaiksnījuma. Izmisuma satriecošā pieredze bija ļoti smaga. Jūs vienkārši kādā brīdī jūtat, ka jūsu nav, ka jūs esat nekas. Tas ir ļoti nihilistiski un pa īstam baismīgi.””

“Puse no Britonas (WilloughbyB.Britton) aptaujātajiem pētījuma subjektiem atzīmēja “izmaiņas sevis/cita un sevis/pasaules robežu sajūtā” un “sociālus traucējumus”.” https://monocler.ru/meditatsiya-osoznannosti/

Ja jūs jau esat sākuši vadīt meditāciju, vajag zināt dažus teksta sastādīšanas noteikumus un saprast:

Kā meditācijas atšķiras, kādas mēdz būt un kur ir starpība?

Kā sasniegt vajadzīgo darbu meditācijā?

Kā padarīt to produktīvu un drošu?

Par to mūsu seminārs, kurš notiks

otrdien, 11. augustā, pulksten 17 pēc Maskavas laika (arī pēc Rīgas laika).

Detaļas šeit

http://sanatkumara.ru/seminari-2020-goda/kak-samomu-sostavit-i-provesti-meditatsiiu[1]

 

Pievienots 09.08.2020

http://sanatkumara.ru/obyavleniya/kak-provodit-meditatsiiu

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/pazinojumi/28-raksti-2020/2761-ka-pasam-sastadit-un-novadit-meditaciju (Tulk. piezīme)