Свет и Тьма

Gaisma un Tumsa

Nodaļa no grāmatas “Dzīvo un mīli[1]

19 03 24

Sanats Kumara: Visam, kas kustas, ir divi poli. Viss, kas dzīvo, ar vienu pusi ir pieslēgts mīnusam, ar otru plusam. Tā ir iekārtota dzīve. Tas, ko sauc par gaišo pusi, vienkārši atrodas augstākās vibrācijās, bet, tas, apakšā – nav attīstīts vai savā attīstībā vērsts palielināt tumsu un zemas vibrācijas. Zemas vibrācijas pakāpeniski aizies savā pasaulē. Tev nav ar tām jācīnās, vienkārši jāatzīst to eksistence. Cīnīties ar tām – attīstīt viņu spēku. Esi siena, pret kuru tās bezspēcībā sasitīsies. Mēs tev tādu spēku dodam, un tava ticība palīdz. Lai tev notiek pēc tavas ticības.

Visam pasaulē ir divas puses. Naiva ticība salkaniem Dieviem pāries samērā ar Zināšanu atklāšanu. Patiesība vienmēr ir pa vidu. Nav labā un ļaunā. Ir rīcība, kura ved pie sekām. Rīcību novērtēt cilvēks var, nostājoties attālu un palūkojoties no malas, pēc laika. Viss pasaulē izraisa sekas. Kādēļ tika doti noteikti apstākļi – kļūs skaidrs vēlāk. Tie ir testi. Vienmēr testi uz briedumu un viedumu.

Kas ir svarīgāks – domas vai rīcība?

Domas – tā ir jaunrades darbnīca, rīcība – jaunrade. Ja cilvēks nepauž rīcību – viņš nerada, viņš ir bezdarbīgs. Sēž uz sētas, kā teiktu Krajons. Kāp nost no sētas un radi, strādā, piedurknes atrotījis.

Kā cilvēkiem, saistītiem ar Tumsu, cīnīties ar to, ejot uz Gaismu?

Uzvarēt ar Gaismu, atrodot gaišās puses katrā notikumā, kultivējot gaismu savā iekšienē jebkuriem līdzekļiem, ejot pa gaismas un mīlestības ceļu, nebaidoties šī ceļa, nepretojoties Gaismas izpausmei sevī. Tiekties uz Sauli, radīt savā iekšienē Saules enerģijas uztvērējus, kas auru apgaismo no iekšienes, izdedzina visu tumšo un visas domas par savu nepilnīgumu. Iet uz visu cilvēku ideālu – savu brīvību, suverenitāti, neatkarību un personīgo izvēli. Ja cilvēks izvēlas brīvību un Gaismu, tad viņu neviens neapturēs. Pats galvenais – neatdot sevi tumšu jūtu – skumju, niknuma, bezizejas – izpausmei. Ziniet – visas šīs jūtas izraisa elementāļi, kas veido jūsu auras pamatu, tās būtības, kuras jūs paši pievelkat un audzējat un kuras nodrošina jūsu barošanos no ārienes. Tā ir jūsu prānas nokrāsa, pēc būtības ķermeņa šūnu barošana. Auras tīrība ir atkarīga no cilvēka domām un viņa centieniem. Aura – tas ir cilvēka statuss, saformēts dzīves gados. Ja aura ir piepildīta ar domām par nāvi un bailēm dzīves perspektīvas, kas atveras, priekšā, gan izskatās tā pelēka, gan dod cilvēkam sajūtu, ka spēki beidzas.

Tīriet auru ar dažādiem paņēmieniem – ar Saules gaismu, violeto liesmu, dažādas nokrāsas gaismu, ar lūgšanām, mantrām, ar vārdu, skaņu, stādoties priekšā aromātus un esences, ar aromterapiju, ar Reiki, izjūtot dažādas Ercenģeļu plūsmas utt. Tādā veidā mēs izdzenam daļu visvājāko elementāļu, kas mūsos izraisa niknumu un bezspēku, skumjas un depresiju.

Ziniet, ka Mēs – Gaismas darbinieki, vienmēr stāvam blakus jums un tā vien gaidām jūsu vēršanos pie mums, jūsu lūgumu, jūsu pavēli, lai sāktu mūsu palīdzību jums. Sauciet mūs, piesaistiet mūs savā pusē. Mūsu ir leģions, taču mēs neko nedarām bez jūsu atļaujas un uzaicinājuma, stingri ievērojot cilvēka izvēles – ciest vai mīlēt, dzīvot vai mirt, mirdzēt vai grimt Tumsā – ētiku. Viss ir jūsu ziņā, jūsu domas un jūtas, jūsu rīcība un novēlējumi, jūsu mērķis, centieni.

Zini, cilvēk, tu esi brīvs savā izvēlē. Nevienam nav tiesību – ne Mums, ne Tumsai, uzspiest tev sevi. Bet, ja tu necīnies par Gaismu, Tumsa var tevi panākt aiz dzīves pagrieziena, jo tu sāc palēnināties un nolaisties, netiecoties pie Dievišķā Avota. Palēninoties un nolaižoties, tu saņem likteņa sitienus, tevi panāk tava karma un jaunas iestrādes tajā, kuras tu paspēj izdarīt, jūtot pārestību no visiem un darot pāri savukārt, pārmetot un vērtējot visus un visu. Kļūsti augstāks Garā, nostiprini ticību un zini, ka mēs palīdzam tiem, kas tic mums, gaišajiem spēkiem, cilvēka Dievišķajam mērķim, savas Dvēseles nemirstībai.

Sāc dienu ar lūgšanām, kuras tiecas pie mums un attīra Dvēseli. Izpeldies ar domām par attīrīšanos. Seko domām dienas gaitā. Ej garām ar līkumu ķildām un strīdiem, neiesprūsti lamās un apsūdzībās. Uzņemies atbildību par visu, ko tu dienas gaitā redzi ap sevi – uz sevi. Tieši tu pievelc to visu savā sfērā, savā maijā, kuru mēs saucam par savu realitāti. Un tieši tavas reakcijas uz šiem notikumiem tad arī ir tava izvēle – paiet garām neatskatoties, neievērojot vai pāri galvai ieiet notikumā, sākot tajā pašu darbīgāko dalību.

Paskaties, kādu izvēli tu taisi katru dienu, katru stundu. Ko lasi, kurp dodies brīvdienā, kur pastaigājies, ar ko piepildi savu brīvo laiku, ko ēd, cik sen neesi bijis pie dabas – mežā, laukā, tīrā vietā? Radi tīrību savā mājā, savā galvā, domās. Palīdzi saviem tuviniekiem saprast to pašu. Kopā iet ir vieglāk.

Izdari apzinātu izvēli. Tu esi spējīgs dzīvot apzināti. Cilvēka saprāts ir attīstījies tādā mērā, ka spēj analizēt ikdienas dzīvi no Gaismas un Tumsas, laba un ļauna skatpunkta un savu vietu šajā sadalījumā. Par ko ir tavas domas, tur tu arī atrodies.

 

Pievienots 24.03.2019

http://sanatkumara.ru/glavi-iz-knig/svet-i-tma

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/images/Sanat_Kumara/Books/Zhivi_i_ljubi.pdf (Tulk. piezīme)