Помощники человека

Cilvēka Palīgi

19 02 06

Es vēršos pie Sanata Kumaras.

Šodien mans jautājums: kas tie tādi ir – cilvēka Palīgi?

SK: Tāpat kā fiziskais cilvēks, dvēsele piedzimst neaizsargāta, vientuļa un bezpalīdzīga. Pirms viņa iegūs spēku un pieredzi, viņai vajadzīgas rūpes, aizsardzība un virziena devējs. Viņa piedzimst tajā pasaulē, kura viņai ir radīta kā vide. Šī vide ietver visus spēkus, kas sniedz viņai palīdzību eksistences pirmajā etapā. Dvēseli auklē, aizsargā un lolo Augstākie Spēki, Virziena devēji un Palīgi.

Ar ko atšķiras šīs trīs kategorijas? Augstākie Spēki, piemēram, Diženās Dievietes palīgi, ietver savā iekšienē cilvēku sākotnējās dvēseles, baro viņas ar sevi, silda un mīl, lutina un pavēsta sākotnējās ziņas, tāpat, kā jūs apejaties ar mazuļiem.

Ne visiem veselīgiem mazuļiem pat ar pietiekamu mīlestību un rūpēm ir viegli dzīves pirmajos mēnešos. Kāpēc tā? Bet daži vispār piedzimst kā invalīdi...

Dvēsele mokās, ieejot fiziskajā pasaulē, viņai nav viegli pierast pie šīs dzīves. Notiek process – ideālais adaptējas reālai sabiedrībai. Pārāk atšķirīgi ir apstākļi vidē, no kuras nāk dvēsele un kur viņa nonāk, piedzimstot fiziskā ķermenī. Dažas nepieredzējušas dvēseles var atnāk uz neilgu laiku, lai izmēģinātu šo pasauli.

Un kādēļ dvēselei ir jānāk uz šo nelaipno pasauli, kura prasa tādus upurus attiecībā pret to vidi, no kurienes viņa atnāca? Vai tad viņai nav lemts atgriezties tur atpakaļ? Vai tad viņa nevar sakrāt pietiekamu pieredzi tajā līmenī, kur viņa piedzima, ideālākos apstākļos? Bet šeit dvēsele visu laiku meklē to ideālo mīlestību un dvēselisko siltumu, kura viņai tā pietrūkst... Ir aizgājis tik tālu, ka dažas citplanētu rases ir izvākušas no sevis visas atmiņas par jūtām un mīlestību, jo nav noturējušas dvēselisko līdzsvaru tajā nežēlīgajā vidē, kur viņas bija spiestas inkarnēties...

Ne visas kopienas ir tik bargas, ne visas planētas un vides dzīvei prasa tādu spēku un prāta mobilizāciju, lai izietu Dzīves Skolu. Bet, lūk, kas ir apbrīnojami: jo vairāk cilvēks sevi ierobežo un iekļaujas tajā vidē, kurā spiests dzīvot, jo maigāka kļūst viņa dvēsele vēlāk. Viņš kļūst spējīgs uz solidaritāti, savstarpēju palīdzību, līdzcietību un žēlumu, tāpēc ka ir izbaudījis uz sevis visu tādas dzīves nelaipnumu un vēsumu. Viņš kļūst par humanoīdu, tas ir, par būtni, kura pašu dzīvi vērtē kā velti, ciena dzīvi un rezultātā kļūst pārtikusi.

Kaut kur es lasīju, ka vairums cilvēku kļūst psihiski neadekvāti – citu rasu vērtējumā; es domāju, dēļ grūtībām saprast savu kopienu, tās cietsirdību un nesaprātīgumu...

Tas ir pārejas periods no apakšējā slāņa – izdzīvošanas, uz augstāko – Kristus-apziņu, kad cilvēks nostājas virs pasaules, kura bija piemērota tikai pēcteču saglabāšanai, augstāk saprātīgas dzīves pasaulē. Ja jūs salīdzināsiet Āfrikas pasauli un Eiropas pasauli, tad šī starpība ir skaidri redzama.

Kas inkarnējas Āfrikā dzīvei pašos neiekārtotākajos rajonos? Kādas nelaimīgas dvēseles?

Tā vietā, lai inkarnētos dzīvniekos pāraudzināšanai, dvēseli var piespiest atnākt uz dzīvi tādā, lūk, nelabvēlīgā ciltī vai tautā. Vienalga tas ir labāk, nekā būt pelei vai sunim. Tādos ķermeņos ienāk ne pašas labākās dvēsele, sākušas savu dzīvi cilvēciskā izskatā un pārkāpušas cilvēcīguma likumus. Šeit viņas nonāk tādu pašu vidē, un iziet no tādām dzīvēm ar bagātu dzīves pieredzi. Tas ir “izdzīvošanas cilvēku” slānis. Arī jums ir pietiekami daudz dvēseļu, kurām ir pieredze, kā izdzīvot par katru cenu.

Ir cilvēki, kuri nevēlas strādāt un dod priekšroku “savvaļas” dzīvesveidam. Kas ir šie cilvēki?

Dažādu cēloņu dēļ viņi kļūst bezpajumtnieki, bet ir arī cilvēki, kuri sabiedrībā neiekļaujas principiāli.

Kas tie tādi ir – Virziena devēji?

Tā ir Skolotāju sistēma, tie, kas vērš jūs uz vajadzīgām darbībām un lēmumiem. Viņi zināmā mērā ir atbildīgi par to, ka jūs dzīvē būsiet pareizi vērsti un izvēlēsieties vajadzīgās profesijas un aizraušanās.

Kā uzvedas cilvēki, kas atnākuši no tumšām pasaulēm? Kāpēc viņi nonāca tumšās pasaulēs? Tie ir noziegumi? Sods?

Šeit notiek dvēseļu tumšo un gaišo plūsmu konverģence.

Planēta ir tīģelis dvēseļu pārkausēšanai, to mēs esam mācījušies...

Jā, tumšo dvēseļu plūsmas atnāk, lai pie gaišajām dvēselēm apmācītos kļūt saprātīgākām un citādi raudzīties uz pasauli. Bet lieta ir tāda, ka viņas ir maz attīstītas un maz apmācītas radīt vai vienkārši pastāvīgi strādāt – iestādēs, ar sevi, vienkāršai dzīves stabilitātei.

Droši vien viņas atnāk no tādām nestabilām pasaulēm?

Viņas atnāk no pasaulēm, kur valda spēks un cīņa par eksistenci, kur nav obligāti būt miermīlīgam un pienācīgam, tur tiek novērtēta izdzīvošanas spēja un viltība, apmāns un veiklība. Atnākot uz citu pasauli, viņas kļūst par noziedzniekiem vai kareivjiem, var iemācīties dzīvot kā vairākums, vai arī salūzt...

Vjetnamas sindroms – tas ir par tādām?

Jā, ne visi Afganistānu vai Vjetnamu izgājušie kļūst spējīgi vienkārši normāli dzīvot. Dažiem ir saasināta netaisnības vai negatavības mierīgai dzīvei sajūta. Daudzi ir sakropļoti un cieš ķermeniski un dvēseliski.

Ko iegūst dvēsele ciešanu rezultātā?

Mēs jau esam runājuši – ciešanu pieredze ved uz augšējiem dvēseļu ešeloniem, pie līdzcietības un žēlsirdības nākamajās inkarnācijās. Elli izgājušais netiecas tādu pieredzi atkārtot un saprot citus zemes vai astrālo elli izgājušos.

Ko gaišās dvēsele mācās no tumšajām?

Spēku un cīņu. Ne viss cilvēkiem ir piešķirts no augšas, kaut ko nākas ņemt ar spēku, pārvarot sevi, reizēm par dzīvības vai veselības cenu. Šeit, kur nāve ir slieksnis, aiz kura ir bail iziet, kur nāve izpaužas kā dzīves, gaismas un mīlestības robeža, upuris kļūst par augstāko vērtību, bet spēks palīdz taisnīgumam.

Mēs runājam par cilvēka Palīgiem. Ko viņi var cilvēka labā izdarīt?

Kaut ko intuitīvi pateikt priekšā, izglābt no nelaimes, ja cilvēks vēl nedrīkst mirt, ja viņš dzird intuīciju, ja viņš ir cienīgs, lai vēl dzīvotu...

Ir Palīgi un ir Sargeņģeļi. Tās ir dažādu dzīvu būtņu kategorijas?

Var teikt tā: Sargeņģeļi – no dvēseles, bet Palīgi – no zemes plāna cilvēka, no zemākas hierarhijas. Palīgi palīdz zemes dzīvē, bet Sargeņģeļi dvēseles dzīvē.

Kuru redz mazulis savas dzīves sākumā?

Viņi redz visus smalkajā plānā. Taču īpaši viņiem patīk viņu Sargeņģelis.

Vai visām dzīvajām būtnēm ir Palīgi?

Visiem augstākajiem dzīvniekiem. Viņi var kalpot cits citam – vienas kategorijas kalpo citām kā Palīgi. Palīgi palīdz fiziskajā plānā, bet Sargeņģeļi pieskata dvēseles labklājību.

Kādā plānā ir kādi Palīgi?

Palīgi ir plānu augstāk par radību, kurai viņi palīdz.

Kuru radīja agrāk – cilvēku vai viņa Palīgu?

Palīgus un Sargeņģeļus.

Kā pie viņiem vērsties un ko viņiem var lūgt?

Vērsieties pie viņiem kā pie augstākajiem spēkiem, taču nedievišķojiet viņus. Viņi paši tiks skaidrībā, kurš palīdzēs un kā.

Kāpēc cilvēki iet bojā vai gūst smagas traumas? Un turklāt par viņiem rūpējas, kā es saprotu, taču neglābj? Nav pa spēkam vai tā ir pasūtīts?

Tiem, kas laupa, arī ir spēki, un tie dažreiz ir stiprāki. Neaizmirsti, ka ir dažādas nejaušības, kad spēki nepaspēj palīdzēt vai vienkārši nenojauš, kas var notikt. Taču jebkura, pat negatīva pieredze, dvēselei ir vērtīga.

Kāda ir starpība starp Spēkiem un Palīgiem?

Tas praktiski ir viens un tas pats.

Kurš pārstāv cilvēka daudzdimensionālā Spēkus?

Katrā plānā ir Palīgi jeb Spēki, bet, kā tu zini, tiem, kas jau ir savienojušies vai laiku pa laikam savienojas ar saviem augstākajiem plāniem, piemīt arī augstāki Spēki tajos plānos, kuros viņi ieiet, savienojoties ar viņiem ar savu domu. Ercenģeļi arī ir Spēki, kuri palīdz cilvēkam.

Tradicionāls jautājums – cik Sargeņģeļu var būt?

Vairāki, turklāt no dažādām kategorijām. Tie var būt astrāli vai mentāli spēki, kā arī Eņģeļi un Ercenģeļi “īpaši apdāvinātiem”.

Runā, ka mūsu radinieki var būt Glabātāji. Es pat dažreiz viņus redzu virs cilvēka. Tie ir pagaidu Glabātāji? Pašlaik es neredzu savā tuvumā māmiņu. Man nav Glabātāju-radinieku?

Tev trūkst Palīgu?

Es ne par to...

Jūsu radinieki var jūs pieskatīt, ja jūt nepieciešamību vai grib palīdzēt. Nevis uz mūžiem viņi jums tiek pielikti, bet tikai pēc nāves, lai nomierinātos un palīdzētu. Viņi var dot uzvedni, brīdināt, palīdzēt, ja cilvēks viņus dzird... Cilvēka “iekšējā kurluma” gadījumā var aizvest arī pie ekstrasensa, lai iedvestu kādu svarīgu domu. Arī viņi nogurst, tāpat kā jūs, un ar laiku aiziet pie miera savā pasaulē.

Viņi ir mums klāt daļēji? Parasti tāda dvēsele gaišā pasaulē atsaucas uz izsaukumu. Un tajā pašā ir klātesoša šeit...

Jā, daļa tādas dvēsele atpūšas, bet kāda daļa nekādi nevar nomierināties un ir klātesoša astrālajā vai mentālajā plānā cilvēka tuvumā.

Pateicos par detalizēto stāstu!

***

Viens no maniem vecajiem rakstiem:

http://sanatkumara.ru/stati-2015/angeli-chraniteli[1]

Sargeņģeļi

 

Pievienots 06.02.2019

http://sanatkumara.ru/stati-2019/pomoschniki-cheloveka

Tulkoja Jānis Oppe

 


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/18-raksti-2015/506-sargengeli (Tulk. piezīme)