Нина Терехова и Сергей Бублик – Продолжительность жизни… и митохондрии. Март 2018г

Ņina Terehova Sergejs Bubļiks - Dzīves ilgums… un mitohondriji. 2018. g. marts

18 04 01

“Astruss: Decembra lēciens (2012. g.) būs ātrs, bet izvēršanās turpināsies kopumā 200 gadus. Šo gadu laikā pieaugs cilvēku dzīves ilgums līdz 176 gadiem. Ilguma palielināšanās notiks pēc 5 gadiem, 10, 15 gadiem, pēc tam 36, 72, 86, 92 un 102 gadiem. Bet starp šiem gadiem – stabilizācijas periods.”

“(Tihoplavs V.J., Tihoplava T.S., Kretovs J.V. – “Astruss. Jaunā fizika” (Тихоплав В.Ю., Тихоплав Т.С., Кретов Ю.В. – “Аструс. Новая физика[1]”. Спб: ИГ «Весь», 2013”)

 

Tātad ir pagājuši pirmie 5 gadi… Neuzticēties Atrusam nav pamata, tāpēc pameklēsim jaunumus par novecošanas tēmu uz šodienu (2018. g. martu) no ezotēriķiem un no zinātniekiem.

 

No mehānistiskā skatpunkta starp visām novecošanas teorijām īpašu vietu ieņem teorijas, saskaņā ar kurām mitohondrijiem pieder galvenās lomas novecošanās procesā, pateicoties viņu vadošajai lomai praktiski visu audu šūnu homeostāzē.

Mitohondriji – tā ir šūnu enerģētiskā bāze, viņu darbība balstās uz organisku savienojumu oksidēšanu un enerģijas, kura atbrīvojas, sabrūkot adenozīntrifosforskābes (ATF) molekulām, pielietošanai. Biologi vienkāršā valodā to sauc par staciju, kura izstrādā enerģiju šūnām.

18 03 31 01

1. att. Šūnu organoīdi.

No zinātniekiem:

“Mitohondriji ir pašatjaunojošās struktūras, kuras evolūcijas gaitā no simbiotiskām baktērijām ir pārvērtušās pilnīgi integrētos starpšūnu organoīdos. Viņu pamata funkcija ir producēt ķīmisku enerģiju, kuras ražošanas blakusprodukti ir aktīvas skābekļa formas un citi oksidētāji, kuri bojā biomolekulas.

Mitohondriju sākotnējā bakteriālā genoma DNS lielākā daļa ir pārmigrējusi uz šūnas kodolu, bet pašu organellu iekšienē ir saglabājies tikai neliels daudzums DNS.

Pētnieki ir konstatējuši skaidras korelācijas dažādu sugu īpatņu mūža ilgumam ar mitohondriju aktivitātes (metabolisma ātruma) noteiktām kombinācijām un mitohondriju sastāvu (noturību pret oksidēšanas radītājiem bojājumiem).

No projekta SENS (Strategies for Engineered Negligible Senescence) ietvaros strādājošo pētnieku redzes viedokļa, mitohondriju DNS bojājumi ir vissvarīgākais no novecošanas pirmcēloņiem. Tie parādās replikācijas procesā vai aktīvo molekulu iedarbības radīto bojājumu rezultātā un var vest pie defektīvu mitohondriju parādīšanās, kuri anomāli ātri atjaunojas, salīdzinot ar normālām organellām. Šūnas piepildās ar defektīviem mitohondrijiem, un pašas zaudē spēju normāli funkcionēt, producējot ļoti daudz bojātu un bojājošu molekulu, kuras veicina vecuma slimību attīstību.” http://www.vechnayamolodost.ru/articles/novoe-v-gerontologii/starenie-i-mitokhondrii-novye-dannye/

 

Par mitohondrijiem var teikt arī tā:

“Mitohondriju ir ļoti aktīvi, taču viltīgi parazīti. Viņi ir ieprogrammēti savus upurus nenogalināt (vismaz uzreiz), bet tikai kontrolēt viņus no pašas svarīgākās puses – enerģijas ražošanas. Stādieties priekšā – jūsu ķermeņa katras šūnas iekšienē dzīvo vēl viena patstāvīga būtne, kurai piemīt sava darbības programma, tas ir, griba. Ja mitohondriji patiešām tiek vadīti pa kādiem sakaru kanāliem, tad tā arī ir Zemes visas biosfēras kontrole.” https://vk.com/topic-66683693_30325067

 

Ļoti līdzinās rūgtai patiesībai, vai ne tā? Senie teksti saka, ka agrāk cilvēki ir dzīvojuši daudz ilgāk nekā tagad. Iespējams, to nosaka mitohondriji?

Bet tagad laba vēsts! Šķiet, ka kontrole sāk atslābt.

No ezotēriķiem:

V. Mironova (Валентина Миронова), ezotēriķe un pazīstama analītiķe, kura nopietnu zinātnisku darbu “ekstraktus” pasniedz “krievu sadzīves” valodā, saka:

“Organisms sāk atbrīvoties no mitohondrijiem (protams, tas nav visiem cilvēkiem, bet JAU notiek). Cilvēks to nepamana, tā nav nekāda slimība. Vienkārši FIZIOLOĢIJAS NOMAIŅA. Sāka pētīt: nu kā gan tā? Un kas mitohondrija VIETĀ?

Atveras CENTROSOMA. Tas ir šūnas ģeometriskais centrs. Mikroskopā redzams kā saulīte: bērni zīmē saulīti – punktiņš, stariņi dažādos virzienos. Līdz kādam laikam viņa bija būrī, teiksim, kā vienkārši “zīmējums”. Un, tā kā viņai nevarēja tikt klāt, jeb viņa nevērās vaļā zināmu laiku, tad viņu uzskatīja, nu, ir – un ir. Vai mazums mums visa kā ir!”

18 03 31 02

2. att. Centrosomas "saulīte".

“Sākot ar 1980. gadiem, centrosoma sāka mirdzēt. Un šī citas struktūras gaisma pulsē no šūnas. Pavisam citāda matērija pēkšņi ir sākusi apgaismot šūnu no iekšienes un kļūt par jaunu enerģētisko bāzi.[2]

Bet tas jau ir cits stāsts!

 

Tātad mitohondriji.

V. Mironova raksta: “mitohondriji ar ūdens, kurš arī ir izmanījis struktūru un reizēm strādā kā skābe, palīdzību pazūd bez kaitējuma organismam. Šūna var mainīt savu karkasu (citoskeletu) pēc savas vēlēšanās (organisma vajadzības). Kādā momentā tas var būt ciets, bet kaut kur – mīksts, un kaut kur visai elastīgs. Bet, ja runājam precīzāk – tad pēc centrosomas saprātīgas izvēles.

Centrosoma reizēm pat izgrūž mitohondriju aiz šūnas membrānas.”

 

Lai cik dīvaini tas neskanētu, bet jau ir atrasti eikarioti bez mitohondrijiem! “Zinātnieki ir šokēti, jo pierādījumi ir uzskatāmi. Kļūst arvien ticamāks tas, ka izdevniecībām nāksies pārdrukāt mācību grāmatas. Šis apbrīnojamais organisms ir spilgts piemērs tam, kā šūna atsakās pakļauties bioloģijas standarta mācību grāmatas likumiem, un eksistē varbūtība, ka var atrast ne mazums tamlīdzīgu piemēru visas mikrobiālo eikariotu pasaules daudzveidības vidū.” http://fb.ru/post/science/2016/5/17/5533

 

Zinātnieki aktīvi analizē DNS bojājumu rašanās cēloņus un mehānismus…

Cēloņi neapšaubāmi izraisa interesi, taču gribētos iegūt praktisku labumu no zinātnieku iegūtajiem eksperimentālajiem datiem:

“Britu pētnieki ir konstatējuši, ka enerģiju sintezējošo mitohondriju izvākšana no šūnām novērš šūnu novecošanas izpausmi.” Atskaite par darbu publicēta EMBO Journal”. https://nplus1.ru/news/2016/02/04/senescence-mitophagy

Amerikāņu pētnieki ir gājuši citu ceļu un ir “paildzinājuši peļu dzīves ilgumu par 35%, vienkārši “attīrot organismu no novecojušām šūnām”. Par savu darbu autori vēsta žurnālā Nature. https://www.nature.com/articles/nature16932

“Šo pētījumu rezultāti ir stimulējuši farmakologus meklēt senolitiskus[3] līdzekļus. Konkrēti 2015. g. Džeimss Kirklends (James Kirkland)­ ar līdzautoriem konstatēja efektu kvercetīnam – spēju selektīvi uzbrukt novecojušām šūnām, neskarot citas.

Zinātnieki parādīja, ka peles, kura bija pakļautas šai “organisma attīrīšanai”, jau sešus mēnešus demonstrē manāmi labāku veselības stāvokli nekā kontroles grupas dzīvniekiem.” https://nplus1.ru/news/2016/02/04/senescenceclear

 

Atcerēsimies krievu ārstu-onkologu ar pusgadsimta stāžu Vulfu Laskinu (Вульф Ласкин), kurš izgudroja barošanās metodiku, kura mērķēta uz nepareizu šūnu veidošanās un ļaundabīgu audzēju likvidēšanas profilaksi, iedarbojoties uz tiem ar dziedinošiem elementiem, kurus satur rekomendētie produkti.

Diētas pamatā ir parastie griķi, jo tieši viņi satur visvairāk kvercetīna – dabiska veidojuma, kurš palīdz cīnīties ar vēža šūnām, palēnina to augšanu. Kvercetīns pieder visstiprāko antioksidantu grupai, viņš iedarbina organisma atjaunošanās process un pastiprina viņa aizsardzības funkcijas. Labākie dabiskie šīs vielas avoti – mežroze, lēcas, brokoļi, sīpoli, sarkanās ābolu šķirnes. https://vtrenirovke.ru/dieta-doktora-laskina/

Mēģinājumi tikt skaidrībā ar mitohondrijiem veda pie atziņas, ka vielai kvercetīnam piemīt spēja selektīvi uzbrukt novecojušām šūnām, neskarot citas. Mutējošu mitohondriju aizvākšana ļāva par trešdaļu paildzināt dzīves ilgumu pelēm!

 

Mēs savā cilvēku atveseļošanās praksē jau daudzus gadus izmantojam

apbrīnojamo ārsta V. Laskina “griķu” diētu profilaksei un organisma attīrīšanai. Un rezultāti vienmēr ir apbrīnojami. Cilvēki saka: “ir pastiepies viss muskuļu karkass, vieglums visā ķermenī”, “enerģija ir nākusi klāt”, “ir iztīrījušies pat asinsvadi acīs”, “ir aizgājušas sāpes kāju asinsvados, bet agrāk pat sēdēt bija sāpīgi”.

Recepte.

7 dienas ēdam tikai GRIĶUS (ūdens, jebkura NErafinēta augu eļļa, labāk olīvu vai linu eļļa).

Piemēram, vakarā, 1/3 tasītes putraimu aplejam ar 2/3 silta ūdens. No rīta, pēc brokastīm, atkal gatavojam porciju pusdienām utt.

Piezīme! Tā nav diēta – ēd, cik gribas, bet TIKAI GRIĶUS, un DZERT TIKAI ŪDENI!

Tēju, kefīru – nedrīkst, citādi bezjēdzīgi darīt, jo šis ēdiens ir jaunveidojumiem.

Uzmanību! Novecošanas profilaksei tiek rekomendēts sekot diētai ne mazāk par septiņām dienām! Citādi slimās šūnas izdzīvo. (“Onkoloģisku šūnu dzīves ilgums – 14 dienas” – teica J. Kretovs (Ю. Кретов).

(Godīgi sakot, mēs pievienojām nedaudz sāls, jo tīrīšanu taisījām profilaksei – mums nebija svarīgas motivācijas veselības problēmu veidā. Doktors V. Laskins rekomendē bez sāls.)

Ļoti labi ir to darīt no marta līdz maijam, gavēņu laikā, vai jebkurā pilnmēnesī.

Noslēgumā ir jāpiebilst, ka mitohondrijus pašlaik rūpīgi novēro visas pasaules zinātnieki! Piemēram,

Zviedru un krievu zinātnieki kopīgi ir atraduši sintētisku antioksidantu SkQ1, kurš notēmēts uz mitohondrijiem. Eksperimentu rezultāts rāda, ka SkQ1 dzeramajā ūdenī bremzē fiziskas novecošanas pazīmes pelēm. http://earth-chronicles.ru/news/2017-02-24-101766

Kanādas pētnieki ir atraduši vienkāršas zāles pret vēzi (ūdens, kuram pievienots dihloracetāts). Dihloracetāta izmantošanas metode domāta pret mitohondrijiem. Taču lielās farmaceitiskās kompānijas tajā nav ieinteresētas. http://earth-chronicles.ru/news/2012-01-29-16057

 

Terehova Ņina un Bubļiks Sergejs. http://www.so-tvorenie-spb.ru

Sanktpēterburgas garīgo tehnoloģiju centrs “Со-Творение” (“Līdz-Radīšana”).

 

Pievienots 31.03.2018

http://www.so-tvorenie-spb.ru/articles_sub92.html

Pievienots 01.04.2018

http://sanatkumara.ru/stati-2018/prodolzhitelnost-zhizni

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. https://naturalworld.guru/kniga_astrus-novaya-fizika.htm (Tulk. piezīme)

[2] Skat. “Академик В. Ю. Миронова 07.12.17. Алхимия акупунктуры”, piem., https://www.youtube.com/watch?v=vuDgl4taP5g (Tulk. piezīme)

[3] Skat. “Senolytic” (Tulk. piezīme)