Елена Майстренко – Дружба

Helēna Maistrenko - Draudzība

20 03 14

Draudzība

14.03.2019.

Draudzība – tas ir putns ar diviem spārniem – lido brīvi, taisnprātīgi. Vērīgi raugās uz apkaimi priekšā, ievēro ceļiniekus un skauģus apkārtnē, svēti atceras un saudzīgi glabā visu, kas palika aiz muguras. Neko neaizmirst, neko neizsvītro – viss vērtīgs: gan uzvaras, gan zaudējumi, gan pacelšanās, gan kritieni.

Lido brīvais putns, uz mērķi lido un taisnu ceļu izvēlas, pareizu – pēc Sirdsapziņas, pēc Goda, pēc Pienākuma.

Sveicina ceļiniekus – mazos putnus, kuri tikai vēl izmēģina savu spārnu stiprumu, tikai mācās lidot un savus mērķus sasniegt. Pamirkšķinās putniem varavīkšņainajiem, ar spēcīgo spārnu pamās laipni, ar izsaucienu atzinīgu atbalstīs, iedvesmos: “Malacis! Stingri un brīvi stājies uz spārna sava uzticamā, godīgā!”

Ja nu melni putni tiek satikti, garām lidojot, – viņam nav daļas gar tiem: citās pasaulēs ir viņu taciņas – atnācēji viņi ir radošuma, darba un veikumu pasaulē. Kādēļ spēkus un laiku tērēt viņu domām tumšajām un darīšanām melnajām?

Bet, ja nu cīņā stāties viņi nodomās, te nekādi neaiziet viņiem nesodītiem: maz ar to, ka mūsu pasaulēs gaišajās bez atļaujas ielauzušies, tad vēl arī noteikumus savus negodīgos uzspiest sagribējuši. Tam nenotikt! Ne pēc Patiesības tas, ne pēc Sirdsapziņas! Ļaunumam ir jātiek sodītam un taisnīgumam atjaunotam pilnā mērā!

Lido brīvais putns un taisnprātīgu ceļu ietur, ar spārniem varenajiem grūto ceļu pārvar.

Ar labo spārnu te apkamps un no nedienām nosegs, te uz skaisto un labo norādīs, te laipni pamās un atbalstīs: “Uzticamu ceļu esi izvēlējies, pareizu!” Un burvju vārdu uzmundrinošu teiks: “Prasmes un talanti nākuši klāt! Apsveicu!”

Ar kreiso spārnu ļaundari sodīs, mākoni-bēdu aizbīdīs, kraukļu baru izdzenās un uz nepilnībām norādīs: “Neej līki pa taciņu godīgo un no maldiem neiekairinies! Svešās spalvās nav ko tērpties – savas ar cieņu nēsā! Spēkus pa tukšo netērē: labiem darbiem tie doti, nevis tusiņiem tukšiem, vieglprātīgiem un netikliem! Zini savu vērtību un neesi iedomīgs!”

Norādīs stingri, godīgi, taisnprātīgi un spārnu vareno paliks: “Atbalsties, ja reiz esi paklupis! Un, kad piecelsies un dubļus nokratīsi, tad nu pats lido! Neesi nekāds mazais!”

Lido putns skaistais, varenais un brīvais. Par draudzību viņu ļaudis dēvē. Labos darbos gan atbalstīs, gan uzslavēs. Par sliktiem darbiem un nodomiem – stingri nokauninās. Apkamps un palīdzīgu spārnu pastieps, no bezdibeņa-nāves izvilks, un par uzlidojumiem-uzvarām papriecāsies!
Viedi savu kursu tur, pēc Sirdsapziņas!

 

© Copyright: Елена Майстренко, 2020

 

Pievienots 14.03.2030

http://parnasse.ru/prose/essay/philosophyprose/druzhba.html

Tulkoja Jānis Oppe