Наталья Голубкина Странные отношения

Natālija Golubkina - Dīvainās attiecības

16 08 10 07

Vai ar jums ir bijis tā, ka jūs izmisīgi kādu mīlējāt, kuru objektīvi mīlēt it kā nav vērts?

Tuvinieki ir nesaprašanā: “Kā tu vari ar viņu būt? Viņš taču tevi nemīl, nenovērtē, viņš uz tevi kājas slauka, viņam nospļauties uz jūsu attiecībām un uz tevi! Kas jums tās par dīvainām attiecībām?”

Bet es taču viņu mīlu! Tas ir mans liktenis! Un, mums tiekoties, bija tik daudz maģisku zīmju, uzvedņu!

Un gluži kā dzirksteles un zvaigznes debesīs iedegās, un sirds uzliesmoja degošās jūtās, kurām pretoties nav spēku un vēlēšanās. Un tu atdodies, gluži kā meties uz galvas atvarā, bezdibenī un it kā prāta dziļumā visu saproti, kas notiek, bet… “Nu un lai!”

Kopumā dīvainas attiecības.

16 08 10 08

Pēc mūsu pirmās tikšanās nākamajā svētdienas rītā es izjutu tādu enerģijas pacēlumu, tādu dvēseles lidojumu, mani burtiski spieda uz āru! Es nevarēju atrasties dzīvoklī, kur visi mierīgi gulēja, un izgāju ārā.

Bija novembris, un naktī bija uzsnidzis. Viss apkārt bija pārklāts ar neskartu plīvuru. Es eju pa celiņu un pēkšņi redzu – sniegā uzrakstīts mans vārds! Sirsniņa sāka dauzīties, pārsteigta un pamirusi no laimes, – lūk, tā, zīme no augšas!

Un, paejot nedaudz tālāk, jau ezera krastā, uzrakstīts: “Mīlestība!” Un tad es sapratu: lai kas nenotiktu tālāk, es atdodos savām jūtām, pilnīgi atdodos šai mīlestībai. Tas ir liktenis!

 

Un, lūk, paiet laiks. Dažreiz ilgs laiks. Un pat bērni dzimst, un viss kaut kā rit savā gaitā.

Taču kādā brīdī pēkšņi saproti, ka viss, esmu izsmelta! Nav vairs spēku! Nevaru tā tālāk, lūk, tūlīt te nogulšos un nomiršu!

 

Kas gan tās par dīvainām attiecībām?

Iespējami dažādi varianti:

 • Vienpusēja mīlestība, kad viens pārī mīl, bet otrs vienkārši ļauj sevi mīlēt, izmantojot otru partneri.
 • Attiecības ar cilvēku ar atkarībām: alkoholismu, smēķēšanu, narkotikām, azartspēlēm.
 • Attiecības ar partneri, kurš pastāvīgi krāpj.

16 08 10 09

 

Kā noteikt savstarpēji atkarīgas attiecības

Kas kopīgs savstarpēji atkarīgām attiecībām?

Kopīgs ir tas, ka, neraugoties uz to, ka mēs esam nelaimīgi šajās attiecībās, mēs krampējamies pie tām. Un ļoti grūti ir šķirties.

Un, ja tas notiek, tad nākamās attiecības bieži mēdz būt līdzīgas, taču ne ar apstākļiem, bet ar tām sajūtām, mūsu darbībām un jūtām.

16 08 10 10

Visbiežākie raksturojumi sievietēm ar noslieci uz “dīvainām attiecībām”:

 • Visbiežāk jūs uzaugāt nelabvēlīgā ģimenē.
 • Bērnībā jūs nesaņēmāt vai maz saņēmāt uzmanību un glāstus (un tagad cenšaties vīrietim sniegt jūsu līdz galam nesaņemtās rūpes un mīlestību).
 • Nespējusi panākt uzmanību no vecākiem, jūs atkal un atkal mēģināt to izdarīt, bet jau ar partneri.
 • Jūs esat gatavi uz visu, lai šīs attiecības saglabātu.
 • Jums savam vīrietim nekā nav žēl, lai ko tas nemaksātu.
 • Pieradusi nesaņemt mīlestību un uzmanību, jūs esat gatava gaidīt tās gadiem, cerot tomēr tās nopelnīt.
 • Jūs uzņematies visu vainu un atbildību, ka jūsu attiecības neveidojas.
 • Jūsu pašvērtējums ir kritiski zemā līmenī, jūs neticat, ka esat cienīga būt laimīgai.
 • Nedrošību sevī jūs aizstājat ar vīrieša totālu kontroli un tieksmi pastāvīgi “būt noderīgai”.

16 08 10 11

 • Jūsu atkarība no vīriešiem un ciešanas var kļūt slimīgas.
 • Jums emocionāli un fiziski ir nosliece uz saldumiem, alkoholu, narkotikām un citiem pārtikas produktu veidiem.
 • Jums ir nosliece uz depresiju.
 • Labestīgi mierīgi un uzticami vīrieši jums kā partneri šķiet garlaicīgi.

Tā vienaldzīga vai cietsirdīga vīra sieva vaino sevi, ka attiecības neveidojas, ka no viņa nav ne siltuma, ne maiguma.

Un viņa cenšas visiem spēkiem: strādā ar sevi, gatavo garšīgas vakariņas, mēģina kaut ko izmainīt ārienē.

Taču tas nedarbojas vai dod īslaicīgu efektu, un pēc tam viss atgriežas iepriekšējā gultnē.

Es ar nepacietību gaidu vīru no darba, gatavoju viņam garšīgas vakariņas, sameklējusi jaunu interesantu recepti. Bet viņš, ienākot dzīvoklī, pat nevelta man skatienu! Toties ar platu smaidu un maigiem vārdiem iet pretim mūsu kaķim: “Maaņečka, kaķīt mans, sveika!”

Un es stāvu kā apspļaudīta, pazemota un… nevajadzīga. Tas ir nepanesami sāpīgi – būt nevajadzīgai pašas vīram, kuru es tā mīlu!

 

Cik spēku un laika aiziet, lai palīdzētu partnerim tikt ārā no briesmīgas atkarības valgiem: pierunāšanas, atburšanas, kodēšanas un medicīniskas ārstēšanās.

Taču tas atkal nedarbojas! Un tad ieslēdzas vainas sajūta, ka es nevarēju, es nespēju kaut ko izmainīt.

16 08 10 12

Pārņem bezspēcības, izmisuma, savas nekur nederības un nevajadzības sajūta. Ir pazaudēta dzīves jēga. Un labi, ja ir, pie kā pieķerties un nepārkāpt pēdējo robežu. Bet ja nav?

Robins Norvuds (Robin Norwood) savā grāmatā “Sievietes, kas mīl par daudz[1] detalizēti aplūko, kāpēc tā notiek. Tamlīdzīgu “dīvainu” mīlestību viņš salīdzina ar to pašu atkarību.

Ko tas nozīmē?

Sieviete attiecībās darbojas saskaņā ar uzvedības šablonu, iegaumētu kopš bērnības. Taču to ir ļoti grūti ieraudzīt un apzināties patstāvīgi.

Piemēram, meitene aug ģimenē, kur nesaņem pietiekamu mīlestību, glāstus un uzmanību. Un viņa visādā veidā mēģina vecāku mīlestību nopelnīt. Viņa izmanto visdažādākos līdzekļus un paņēmienus.

Taču vecāki vienu vai otru cēloņu dēļ ir aizņemti ar darbu, savu personīgo dzīvi, partneri, kurš cieš no atkarības, utt.

16 08 10 13

Un tad bērns pierod pie tāda savstarpējo attiecību veida, tas kļūst par ierastu uzvedības modeli. Un citādi viņš vairs nevar. Vienkārši nezina, kā tas mēdz būt, kā tas iespējams.

Un, lūk, pieaugušo dzīvē viņa atrod sev partneri, ar kuru iespējamas tikai tamlīdzīgas dīvainas attiecības, kad vajag visādā veidā pelnīt uzmanību un mīlestību, pārvarēt neticamas grūtības un zaudējumus, ciest un justies nevajadzīgai un nelaimīgai.

Taču tieši tas dod kaut kādu draivu, dzīves sajūtu un pat adrenalīnu, kaislību kvēli.

Bet, ja gadās normāls partneris, ar kuru ir komfortabli un mājīgi, tad attiecības visbiežāk neizveidojas, tāpēc ka šķiet garlaicīgas un pliekanas, bez “rozīnītes”.

16 08 10 14

Es satikos ar kādu puisi, viņš bija manī iemīlējies. Sākumā man tas patika un bija patīkami, glaimoja. Bet pēc tam sāka nomākt. Jo no manis taču nekas netika prasīts. Viņš bija laimīgs vienkārši no tā, ka es esmu, ka esmu blakus. Viņš mani apbrīnoja.

Kādā brīdi es sajutu, ka man kaut kā pietrūkst. Kaisles, vai, kaut gan seksā tās bija pietiekami. Bet tad es vēl nemaz nesapratu, ka man nevajadzēja viņa mīlestību nopelnīt, man pietika būt vienkārši tādai, kāda es esmu. Bet es pie tā nebiju pieradusi.

Un tad es laidos meklēt citas, “interesantākas” attiecības…

 

Tādās situācijās ir ļoti svarīgi atrast sevī spēkus un drosmi atzīt: kaut kas te nav tā, kaut kas neizdodas un man vajadzīga palīdzība.

Cilvēkam no malas (konsultantam, psihologam) ir vieglāk ieraudzīt ainu kopumā, izanalizējot, kas tad notiek.

16 08 10 15

Un, kad cilvēks redz, ka iepriekšējās attiecības nenes vēlamo rezultātu, ka tās tikai grauj viņa dzīvi un pat pašu personību, viņam parādās iespēja izvēlēties: darboties, kā agrāk, vai iziet no spēles un apgūt jaunu darbības veidu.

Teorijā tas izskatās viegli, bet īstenībā nav nemaz tik vienkārši veikt tamlīdzīgas izmaiņas.

Ja jūs katru dienu, ienākot istabā, mehāniski ieslēdzat gaismu, nospiežot slēdzi pa labi no ieejas, tad, ja to pārnes otrā pusē, jūs vēl ilgi automātiski stiepsiet roku pa labi.

Tāpēc – ja cilvēks ir pieradis ciest un panest grūtības –, viņu nav vienkārši pārorientēt uz to, lai redzētu un justu tieši priecīgos momentus vienkāršās lietās katru dienu.

Tas prasa zināmas pūles un pašdisciplīnu.

Taču sākumā nepieciešams noticēt, ka laimīgas un priecīgas attiecības vispār ir iespējamas, ka tas nav mīts! Droši vien tas ir pats grūtākais.

16 08 10 16

Es pēkšņi skaidri apzinājos, ka uzskatīju par normālu vīra uzvedību, kurš dzīvoja sev, rūpējās tikai par sevi, tik tikko pievēršot uzmanību tam, ka es dzīvoju blakus viņam. Viņš varēja nākt un iet, kā viņš iedomājās. Viņu neaizkustināja mani satraukumi, asaras un pārdzīvojumi šajā sakarā.

Un es to pieņēmu tāpēc, ka neredzēju citu piemēru savā tuvākajā apkārtnē. Es augu nelielā strādnieku ciematā, kur plauka nabadzīga sadzīve un cinisms. Gaišas un smalkas jūtas tika izsmietas un nīdētas ārā jau kopš bērnības. Un man vienkārši nebija ne mazākās nojausmas, ka var dzīvot mīlestībā un gādībā, savstarpējā sapratnē starp laulātajiem draugiem.

 

Kā iziet no savstarpēji atkarīgām attiecībām

Ar ko sākt? Kā iziet no savstarpēji atkarīgām attiecībām?

 • Sākumā tieciet skaidrībā, pa kādu ceļu jūs esat izlēmusi iet tālāk dzīvē. Skaidri priekš sevis izrunājiet šo nodomu un palūdziet saviem audzinātājiem, savam Augstākajam Es palīdzēt jums sekmīgi atrisināt šo uzdevumu un atbalstīt.
 • Lai iemācītos jaunu mijiedarbības paņēmienu, nepieciešams piemērs.

Turklāt pēc iespējas tuvāks un reālāks.

Sastādiet sarakstu ar reāliem pāriem, paziņām, draugiem, paziņu paziņām utt., pēc iespējas garāku (un pastāvīgi to papildiniet), kas laulībā dzīvo laimīgi, kam ir labestīgas un maigas attiecības.

Labi būtu vēl pierakstīt, kas tieši jums patīk viņu attiecībās, ko jūs gribētu no viņiem iemācīties.

16 08 10 17

 • Savāciet kolekciju ar filmām, dziesmām, varoņiem no grāmatām, stāstiem, biogrāfijām, kurās tiek stāstīts par īstu mīlestību, par gādīgiem laulātajiem draugiem un saudzīgu attieksmi vienam pret otru.

Galvenais, fokusējiet savu uzmanību tieši uz pozitīviem varoņiem un emocijām. Bet, lūk, ciešanas bez žēlastības no repertuāra izmetam!

 • Radiet savā iztēlē un pēc iespējas dziļi un detalizēti izjūtiet sevi attiecībās, kādās jūs gribētu būt.

Ir svarīgi stādīties priekšā ne tik daudz darbības, vietu, partnera īpašības, cik tieši jūsu jūtas: justies mīlētai, vajadzīgai, ilgotai un laimīgai!

Jo taču, lai cik reižu nerakstītu nākamā partnera vēlamās īpašības, nav teikts, ka tieši šīs īpašības darīs jūs laimīgu.

Parasti tās mēdz būt pārāk abstraktas un izplūdušas. Piemēram, labestība, maigums vai spēks un vīrišķība. Katrai sievietei tās nozīmēs ļoti dažādas izpausmes.

16 08 10 18

 • Iemācieties mīlēt sevi un sniegt sev pašai visu to, ko tik ļoti gribas: uzmanību, maigumu un gādību.

Sastādiet sarakstu ar to, kas jūs iepriecina, kas paceļ noskaņojumu un piedod spēkus.

Tas var būt viss, ko vēlies: no spa salona apmeklējuma līdz iemīļotās tējas tasītei un piecu minūšu pabūšanai vienatnē, lai vienkārši to izbaudītu.

 • Otrs saraksts – kā jūs par sevi rūpējaties.

Šeit var ierakstīt visu, kas padara jūs veselāku un laimīgāku: fiziskus vingrinājumus, barību, kosmētiskas un atveseļojošas procedūras, apstaigas un tml.

16 08 10 19

Un tagad padariet sev par ieradumu katru dienu pildīt noteiktu skaitu lietu no abiem sarakstiem. Var sākt ar 3 punktiem, bet pēc tam pakāpeniski to skaitu palielināt.

Te galvenais ir pastāvība, lai saformētu ieradumu, novestu to līdz ikdienas rituālam, taču turklāt veicot katru darbību apzināti sev mīļotajai.

Varat izmantot Reinkarnacionikas metodi – tas ir darbs ar atmiņu. Ar tās palīdzību var atminēties kā iepriekšējās dzīves, tā arī pašreizējo.

Jutīga pavadoņa vadībā jūs varēsiet pastaigāt pa savas pagātnes kaktiņiem un pievērst uzmanību tieši tiem momentiem, kurus jūs pati nepamanītu.

Ieraudzīt un apzināties cēloņus un sekas tam, kas notiek ar jūsu attiecībām, un izdarīt savus secinājumus.

16 08 10 20

Dalieties, iespējams, jums vai jūsu tuviniekiem ir bijusi tamlīdzīga pieredze? Kādu jūs vai kāds atradāt izeju no situācijas? Vai izdevās atrast savu laimi? Vai varbūt vajadzīga palīdzība?

Natalija Golubkina

Natālija Golubkina

Reinkarnacionikas konsultante.

Reinkarnacionikas institūta 1. un 2 kursa kapteine. Projekta vadītāja un grāmatas “Kādas dvēseles ceļojums” autore

http://ngolubkina.ru/

 

Pievienots 10.08.2016

https://reincarnationics.com/strannye-otnosheniya/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe

 


[1] Skat. https://avidreaders.ru/book/zhenschiny-kotorye-lyubyat-slishkom-silno.html; http://www.ibook.lv/BD_sievietes-kas-mil-par-daudz-robina.aspx?BID=3da865dc-5220-4fab-a097-a2e554578929 (Tulk. piezīme)