Elvita Rudzāte - Mani sāpina – ko darīt?

22.02.2020

Dzīvē mūs sāpina cilvēki, dzīves situācijas un arī paši sevi mēs sāpinām ar sevis vainošanu vai nosodīšanu. Ja tev sāp fiziski vai emocionāli, tas nozīmē, ka neesi kaut ko sapratis un pienācis laiks apgūt kādu mācību.

Padomā, kādas situācijas tevi sāpina? Vai redzi starp situācijām kādu kopsakarību? Piemēram, sieviete apgalvo, ka visi vīrieši ar kuriem viņai ir bijušas nopietnas attiecības, viņu ir pazemojuši. Ja visi vīrieši pazemo sievieti, tad sievietei ir jāizprot pazemojuma mācība.

Pazemojuma mācība norāda, ka nevienu cilvēku nedrīkst pazemot, ka tu nedrīksti uz citiem noraudzīties augstprātīgi, uzskatot tos par sliktākiem nekā pats esi, tos noniecinot. Sievietes, kuras cieš no pazemojumiem bieži sevī nepamana augstprātību pret vīrieti. Viņas pie sevis dusmojas, ka vīrietis kaut ko nedara kā viņas gribētu, un šo vīrieša attieksmi uztver kā pazemojošu. Patiesībā sieviete ar savām sliktajām domām par vīrieša spējām pazemo vīrieti un vīrietis to jūt enerģētiskā līmenī. Vīrietis ar zemāku apziņas līmeni sāk sievietei atriebties to pazemojot, bet vīrietis ar augstāku apziņas līmeni tur sevī pazemojuma izjūtu līdz rodas veselības problēmas pa vīrieša līniju jeb saslimst vīrieša dzimumorgāni.

Ja kāds cilvēks tevi sāpina, tad padomā, ko viņš tevī atspoguļo, jo līdzīgs piesaista līdzīgu. Meklē sevī tās īpašības, kas tev nepatīk savā pāridarītājā. Ja nespēj sevī tās ieraudzīt, tad tas nenozīmē, ka viņas nav, jo tās vienkārši ir paslēpušās, nav acīm redzamas. Piemēram, sievietes sūdzas par vīriešu vardarbību pret sievietēm. Vīrietis nekad nebūs vardarbīgs pret mīlošu sievieti. Ja vīrietis sievietei sit, tas nozīmē, ka sievietē ir slēpta agresija, jo vīrietis tikai reaģē uz enerģiju, ko saņem no sievietes. Sieviete var ārēji neizrādīt savu agresiju, iekšēji tikai domājot sliktas domas par vīrieti, bet domas ir enerģija. Ja tu par kādu domā sliktas domas, tad viņš uztver šīs sliktās domas zemapziņas līmenī, bet apziņas līmenī izjūt pret tevi nepatiku. Vīrietis ar zemāku apziņas līmeni, sajūtot sievietes slēpto agresiju (dusmas pret vīrieti), var kļūt pret viņu vardarbīgs. Vīrietis ar augstāku apziņas līmeni sievietei nesitīs,  bet kļūs pret viņu vardarbīgs vārdos. Vīrietis ar augstu apziņas līmeni klusēs, bet jutīsies attiecībās ļoti nelaimīgs.

Tātad, ja tevi kāds sāpina, vispirms domā, kāpēc esi sev piesaistījis cilvēku, kas tevi sāpina, atceroties Dievišķo Piesaistes likumu – līdzīgs piesaista līdzīgu. Tanī brīdī, kad sāksi sevī meklēt iemeslu, kāpēc esi sev piesaistījis pāridarītāju, tas novērsīs tavas domas no pāridarītāja un tev pāridarījums vairs nešķitīs tik sāpīgs, jo tu zināsi, ka viss, kas dzīvē ar tevi notiek ir absolūti taisnīgi. Strādājot ar sevi tu atklāsi problēmas cēloni un atvērsies piedošanai pāridarītājam. Tu izjutīsi ne tikai atvieglojuma izjūtu, bet arī pateicību pret pāridarītāju, ka pateicoties viņa pieļautajai kļūdai, tu esi kļuvis dzīves gudrāks.

Daudz grūtāk klājas cilvēkiem, kas paši sevi sāpina, vainojot sevi par pieļautajām kļūdām, nosodot savu rīcību, dusmojoties uz sevi par neizdarīto vai kļūdaini izdarīto. To sauc par vardarbību pret sevi.

Nav iespējams dzīvi nodzīvot bez kļūdām. Kļūdas mums ir nepieciešamas, lai mēs no tām mācītos un augtu garā. Nav jēgas vainot sevi par pieļautām kļūdām, jo mēs neko nevaram mainīt savā pagātnē. Nedrīkst sevi nosodīt par pieļautām kļūdām, jo tā mēs nodarām pāri savam fiziskajam ķermenim. Pareiza rīcība ir kļūdas nožēlot, piedot sev un turpmāk tās vairs nekad neatkārtot.

Gudrs ir tas cilvēks, kas prot negatīvajā situācijā ieraudzīt pozitīvo pusi. Visumā eksistē dualitāte, kas skatoties no augstāka punkta veido vienu veselumu. Sliktais mums ir nepieciešams, lai mēs izprotot slikto, augtu garā. Labais mums ir nepieciešams, lai attīstītu sevī spēku pārvarēt grūtības. Viss, kas eksistē, mums ir nepieciešams. Nav dabā un dzīvē nekā lieka. Viss ir vajadzīgs, tikai problēma ir tā, ka bieži vajadzīgo mēs izmantojam nepareizi. Arī tāda pieredze ir jāiegūst, lai cilvēki sāktu mācīties izprast, kas ir vajadzīgs un kā pareizi to izmantot.

Tāpēc nekad neko nenosodiet, nenonieciniet, jo iespējams jūs neredzat sliktā pozitīvo pusi. Tāpēc nekad nenosodiet un nenonieciniet sevi, jo iespējams jūs neredzat sevī dārgakmeni, kas ir paslēpies, jo to nomāc dzīvē piedzīvotais, neizprastais, kas tevī radījis stresus un mazvērtības izjūtu.

Mācies pieņemt dzīvē visu, ko tā tev piedāvā. Domā, kāpēc dzīve tev šobrīd piedāvā tādu situāciju, kā šī situācija var tev palīdzēt augt garā. Jo vairāk domāsi, ka visas dzīves grūtības tev palīdz augt garā jeb paplašināt apziņas līmeni, jo vieglāk būs dzīvot, jo nebūs jāpiedzīvo ciešanas un katra uzvarētā dzīves grūtība tevī radīs iekšēju prieku un stiprinās pārliecību, ka visas grūtības ir iespējams pārvarēt, ja tikai ir vēlēšanās.

Pieņem ne tikai slikto, bet arī labo. Nenovērsies no dzīves piedāvātajām iespējām, pieņem tās ar pateicību Dievam un vēro kā Dievs tevi ved pa dzīves ceļu. Tiklīdz tu patiešām noticēsi, ka tavu dzīvi vada Dievs, tā visu savu dzīvi ieraudzīsi pavisam savādāk, jo beidzot tu sapratīsi, kāpēc ar tevi notika tas kas notika.

Autore: Elvita Rudzāte

 

Pievienots 22.02.2020.

https://domatajs.lv/mani-sapina-ko-darit/

Publicēts ar autores atļauju.