Марина Васильева 10 топ художественных книг о душе

Marina Vasiļjeva - 10 daiļliteratūras grāmatas par dvēseli

16 08 03 01

Jūs interesē cilvēka dvēseles noslēpumi? Bet jūs negribat sarežģītus zinātniskus izskaidrojumus vai dogmatiskus reliģiskus traktējumus?

Rekomendēju jums 10 apbrīnojamus stāstus par dvēseles dzīvi. Rakstnieki atklāj jebkurus noslēpumus, uzticoties savai intuīcijai. Un jutīgs radošās intuīcijas instruments dāvā lasītājiem labas grāmatas par dvēseli, aicinot iegremdēties burvestību pasaulē un atminēt tās mīklas.

Pagājušajā rakstā tika piedāvāta izlase no 10 aizraujošām grāmatām par reinkarnāciju[1]. Tā bija nopietna un reliģioza literatūra, teksti-čenelingi.

Daiļliteratūras un publicistikas darbi reizēm ir ne mazāk interesanti lasīšanai. Piedāvātās grāmatas apvieno dvēseles tēma: dvēseles meklējumi, ceļš pie dvēseles, dialogs ar dvēseli, dvēseles vēstījumi.

 

Daiļliteratūras grāmatas par reinkarnāciju

1. Elza Barkera: “Dzīva mirušā vēstules jeb vēstījumi no viņpasaules”

16 08 03 02a

16 08 03 02b

16 08 03 02c

 

Apbrīnojami, bet šai grāmatai ir jau 100 gadu. Tajā parādīti eksperimenti ar mehānisko pierakstu, kurus veica Elza Barkera (Elsa Barker) 1914-1918 gados. Liekot zīmuli pie papīra un izsakot nodomu parunāties ar savu mirušo paziņu, autore fiksēja visu, kas nāk no smalkās pasaules. Pēc tam tikai nedaudz pakļāva piezīmes literārai rediģēšanai.

Aizkapa dzīves tēma Elzai bija pilnīgi jauna. Viņa par to agrāk neko nebija lasījusi, un tāpēc “vēstulēs” nav nekādu šablonu un stereotipu.

Turklāt Elza pati “pārbaudīja” aizkapa adresātu, uzdodot jautājumus par viņai nezināmiem faktiem, kurus varētu vēlāk pārbaudīt. Avotam vienmēr izrādījās taisnība.

16 08 03 02

“…šīs vēstules veicināja to, ka manī galīgi iznīcinājās jebkādas bailes no nāves, tās nostiprināja manu ticību nemirstībai, kā arī aizkapa eksistenci manai apziņai pārvērta tikpat dzīvā un reālā, kā mūsu dzīve uz zemes.”

 

2. Radhanāts Svāmi: “Ceļojums uz mājām”

16 08 03 03a

16 08 03 03b

 

Galvenajam varonim ir 19 gadu. Viņš ir amerikānis ar ebreju izcelsmi. Viņam ir draudzīga ģimene un draugi hipiji. Viņa vērtības sāka formēties 70. gados stilā: “sekss – narkotikas – rokenrols”.

Savācis naudu pārlidojumam uz Angliju, viņš ar draugiem dodas uz roka festivālu. Un tur pēkšņi sajūt, ka dvēsele sauc attīstīties tālāk, uz dienvidaustrumiem. Turp, kur bargs induss robežsargs ir aizkustināts no viņa vārdiem:

“Indijas garīgo dārgumu dēļ es atstāju visus tos labumus, ko sola amerikāniskais dzīvesveids. Es, riskējot ar dzīvību, tiku šeit ar autostopu no Londonas. Es ļoti gribu atrast ceļu pie Dieva. Lūdzu jūs, esiet man pretimnākošs!

Es apsolu, ka reiz es indiešiem atnesīšu labumu. Ticiet, ser, es vēl noderēšu jūsu valstij. Lūdzu, dodiet man iespēju,” – iespiežot ilgoto zīmogu pasē. Tā sāksies ceļojums uz mājām, ceļojums pie savas dvēseles.

Radhanāts Svāmi (Radhanath Swami)

16 08 03 03

“Mūsu īstenās mājas, kur mūžīgi valda miers, gaida mūs mūsu dzīves ne pārāk vieglā ceļojuma galā. Cerība atgriezties mājās mūžīgi kārdina mūs un palīdz pārvarēt jebkuras grūtības mūsu ceļā – ceļā, kurš ved turp, kur mūs gaida reiz pazaudētā mīlestība.”

 

3. Ivans Turgeņevs: “Pēc nāves”

16 08 03 04a

Atzīšos, es biju pārsteigta, atrodot hrestomātisko “Mumu” un “Tēvi un dēli” autoram darbu horror stilā! Garstāsts ir neliels, bet aizrauj no pirmajām rindām.

Neveikli atbildot uz jaunas meitenes vēstuli, Jakovs Aratovs sāk drudžaini domāt, kas ir izraisījis viņas trauksmi. Bet nākamajā dienā laikrakstā viņš uzzina par viņas pašnāvību.

Jaunekli sāk mocīt šausmīgi sapņi, vīzijas. Kādu nakti viņš skaidri jūt kāda klātbūtni savā istabā…

Neliegšu jums labpatiku pašiem uzzināt, kas bija tālāk.

Ivans Turgeņevs (Иван Тургенев)

16 08 03 04

“...viņas ķermenis ir miris... bet dvēsele? vai tad viņa nav nemirstīga, vai tad viņai ir vajadzīgi zemes plāna orgāni, lai paustu varu?”

 

4. Didjē van Kovelers: “Aizliegtā dzīve”

16 08 03 05a

Romāns sākas ar apdullinošu frāzi “Es nomiru pulksten septiņos no rīta”.

Varoņa dvēsele mēģina analizēt, kā tas notika, kurā momentā? Kāpēc viņš neko nesajuta? Un tālāk sākas pierašana pie jaunās lomas, jaunajām sajūtām.

Nožēla par garām palaistajiem momentiem. Bēres. Dvēsele var redzēt savu tuvinieku domas, ar svešām acīm šķirstīt savu pagātni.

Pēcnāves dzīve blakus ģimenei, bet esības otrā pusē. Kā gan tas ir, kad tavu klātbūtni jūt tikai vecais uzticīgais suns?

Didjē van Kovelers (Didier van Cauwelaert)

Sk. arī Mirušo tuvinieku zīmes. Kā dvēsele liek par sevi zināt.

16 08 03 05

“Paies laiks, un sirdsapziņas mokas, ciešanas no mazdūšības un bezspēcības kļūs līdzīgas no tālienes nākošiem un pret koraļļu barjeru sašķīstošiem viļņiem.”

 

5. Mičs Alboms: “Pieci cilvēki, kurus tu satiec Debesīs”

16 08 03 06a

16 08 03 06b

16 08 03 06c

 

Galvenajam varonim ir astoņdesmit trešā dzimšanas diena, un tā ir pēdējā diena viņa dzīvē. Atpakaļskaitīšana ir iedarbināta. Piecdesmit minūtes līdz nāvei, četrdesmit minūtes, četrpadsmit...

Dažas sekundes, lai veiktu varoņdarbu un izglābtu svešas dzīves par savas cenu.

Un... viss sākas no sākuma. Sāpes ir pazudušas, satraukums nodzēsies. Edijam atkal ir dzimšanas diena. Viņam šodien paliek pieci gadi! Un vajag visu izdzīvot no jauna, lai novērtētu katru rīcību, katru vārdu ar dvēseles acīm.

16 08 03 06

“Edijs tagad bija ne vairāk kā lapa ūdens straumē, un meitene saudzīgi nesa viņu caur ēnām un gaismu, caur visdažādāko krāsu toņiem: ziliem, ziloņkaula, citrona, melniem, – un šie toņi, kā nojauta Edijs, iemiesoja viņa emocijas.”

 

6. Pīters Džeimss: “Aiz krēslas sliekšņa”

16 08 03 07a

16 08 03 07b

 

Romānā izvēršas divas sižeta līnijas. Viena nāk no 1960. gada, kad mazu zēnu, kurš brauc pa ceļu uz velosipēda, notriec “Fords”.

Un viņš, nonācis uz dzīves un nāves līnijas, sastop savas mirušās māmiņas dvēseli. Otra līnija lasītāju pārnes trīsdesmit gadus uz priekšu, uz 1990. gadu.

Šeit baznīcas kalpotājs, iedams garām svaigam kapam, kur tikko tika apglabāta 23 gadus veca izskatīga dzīvespriecīga sieviete, izdzird dīvainu skaņu no zemes apakšas.

Kā nāvei tuvā pieredze ietekmēja dzīvi zēnam? Ko atklās meitenes ķermeņa ekshumācija? Kurā brīdī šie divi gadījumi savīsies? Atbildes ir Pītera Džeimsa (Peter James) romānā.

16 08 03 07

“Tie ir gari, kuri sniedz man dziedināšanas spējas. Viņi pieskata mūs, viņi visu laiku ir kaut kur tuvumā, mūsu garīgie padomdevēji. Viņi grib mums palīdzēt.”

 

7. Ričards Matesons: “Kad sapņi piepildās”

16 08 03 08a

16 08 03 08b

 

Dīvaina sieviete atnāk pie galvenā varoņa ar rokrakstu un apgalvo, ka šo tekstu viņam nodod brālis. Varoni pārņem niknums: jo viņa brālis taču nomira pirms gada!

Taču nesauktā viešņa uzstāj. Viņa ir medijs, un ieraksti ir vēstījumi no citas pasaules. Tā teikts priekšvārdā. Un tālāk stāsts ir no beigām.

Avārija, sāpes, dvēsele, kura šaudās un mēģina samierināties ar notikušo, apkampt tuviniekus, atrast sev vietu jaunajā pasaulē. Rokraksts – arī ir mēģinājums nomierināt ģimenes locekļus, izskaidrot to jauno pasauli, uz kuru aiziet dvēsele.

Ričards Matesons (Richard Matheson)

16 08 03 08

“Vai tad cilvēka dzīve kaut kā izmainās, kad viņš novelk mēteli? Viņš nemainās arī tad, kad nāve viņam atņem apvalku ķermeņa veidā... Nāve ir tikai dzīves turpinājums citā līmenī.”

 

8. Pīters Bīgls: “Klusais stūrītis”

16 08 03 09a

16 08 03 09b

 

Kā epigrāfu savam romānam Pīters Bīgls (Peter S. Beagle) ir izvēlējies rindiņas no Endrjū Marvela (Andrew Marvell) dzejoļa: “Kaps ir kluss stūrītis, Tur nav mīlestības un nav satraukumu.” (“The grave’s a fine and private place, But none, I think, do there embrace.”) (“Могила — тихий уголок, Там нет любви и нет тревог.”)

Tieši kapā pēkšņi konstatē sevi darba varonis – Maikls Morgans. Viņš sitās pret zārka vāku un kauca, bet neviens viņu nedzirdēja. Jau noguris, Maikls samierinājās ar savu nāvi un nolēma domāt paņēmienus, kā pavadīt laiku.

Viegla, ironiska, bet vietām diezgan dziļa grāmata par dvēseles piedzīvojumiem, kura tikai pēc nāves konstatēja savu eksistenci.

16 08 03 09

“Dzīve – tā ir liela lieta, un to ir diezgan smagi aizmirst. Mirušajam viss, kas bija saistīts ar dzīvi, kļūst svarīgs: uzdegt sērkociņu, apgriezt nagus.”

 

9. Alise Sebolda: “Jaukie kauli”

16 08 03 10a

16 08 03 10b

 

Grāmata-bestsellers, ekranizēta 2009. gadā. Stāstniece ir 14 gadus veca meitene, kuru nogalinājis maniaks. Dzīve PIRMS un PĒC.

Smieklīgi mēģinājumi kaitēt mazajai māšelei, lepnums par savām sekmēm skolā, briesmīgais kaimiņš – tas viss ir PIRMS.

Bet PĒC būs apbrīnojams debesu novads, no kurienes redzams, kā no ķermeņiem izraujas dvēseles, var sarīkot dejas, turklāt kopā ar suņiem, un vispār nodarboties ar to, kas patīk.

Alise Sebolda (Alice Sebold)

Sk. arī Ar ko dvēsele nodarbojas pēc nāves[2].

16 08 03 10

“Debesīs katrai no mums piepildījās pašas vienkāršākās vēlēšanās. Skola iztika bez skolotājiem. Stundas varēja apmeklēt pēc noskaņojuma, obligātais priekšmets skaitījās tikai zīmēšana (man) un džeza mūzika (Hollijai).”

 

10. Anna Gff: “Gribu pamosties, kad viss beigsies”

16 08 03 11a

Šī grāmata vēl gaida savu izdevēju, un to izlasīt var tikai portālā Проза.ру[3]. Bet romāns neapšaubāmi ir pelnījis uzmanību par savu spilgto tēlaino valodu un par intriģējošo sižetu.

Varonis uzdrošinās iet uz operāciju – notīrīt atmiņas fragmentus. Neliela iejaukšanās izdzēš no apziņas sāpīgus notikumus, cilvēkus, kas sagādājuši ciešanas.

Taču prieks nez kāpēc nesteidzas piepildīt sirdi, un dzīve, par spīti gaidām, nekļūst vieglāka. Taču toties parādās jauna negaidīta paziņa – Dvēsele!

Anna Gff (Анна Гфф)

Sk. arī Filma: Dzīve bez jūtām. Vai emociju neesamība atņems cilvēkiem problēmas?

16 08 03 11

“Jebkura jaunrade – tās ir spējas, spēks un cīņa ar laiskumu un stereotipiem. Un nav svarīgi, kāds virziens patīk katram no jums. Un nav svarīgi, vai mēs dalīsim kāda cita aizraušanos. Svarīgi ir, kas turklāt ir katram dvēselē. Dvēsele – tas esi tu īstais.”

Daiļliteratūras grāmatu lasīšana iegremdē mūs tēlu un jūtu pasaulē, modinot atmiņu. Grāmatas modina to, ko jūs sen zinājāt. Patīkamu grāmatu lasīšanu par dvēseli un dvēselei, draugi!

P.S. Kādas daiļliteratūras grāmatas par dvēseli patīk jums? Dalieties, lūdzu grāmatās, kuras atsaucas jūsu dvēselē.

 Marina Vailjeva

Marina Vasiļjeva

Reinkarnacionikas institūta sertificēta konsultante. Palīdzu cilvēkiem atrast sevi caur jaunradi.

 

Pievienots 03.08.2016

https://journal.reincarnationics.com/horoshie-knigi-o-dushe/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/11-dazadi/2347-marina-vasiljeva-10-aizraujosas-gramatas-par-reinkarnaciju (Tulk. piezīme)

[2] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/11-dazadi/2352-marina-vasiljeva-radniecigas-dveseles-darbs-starp-iemiesojumiem (Tulk. piezīme)

[3] Skat. https://proza.ru/avtor/anngff (Tulk. piezīme)