Владимир Мазниченко - Отзывы апреля 2019 г

Vladimirs Mazničenko - Atsauksme uz rakstu…

Atsauksme uz rakstu “Apziņa – tā ir pasaule, kurā tu dzīvo[1]

19 05 12

Sveicināti, Natālija! Kārtējo reizi izsaku neviltotu pateicību par Jūsu darbu un to materiālu, kurš tiek apgaismots vietnē. Kaut arī es neesmu oficiāls Jūsu skolas dalībnieks, tomēr labprāt caurskatu materiālus un atrodu sev ļoti interesantu un svarīgu informāciju. Turpinu strādāt tālāk izvēlētajā virzienā, esmu pabeidzis mācību līdzekļa “Noturīgas attīstības praktiskie aspekti” īso kursu, kaut gan mans “īsums” neietilpa divsimt lappusēs desmitajā fontā un principā ir domāts individuālam darbam ar ierobežotu auditoriju. Nosūtīju recenzijai, kaut arī šaubos par tās objektivitāti, bet man tas nav tik svarīgi, vairāk interesē, kāda reakcija būs no zinātnes vides cilvēkiem. Par tā publicēšanu lēmumu vēl neesmu pieņēmis, ir daudz jautājumu.

Šo vēstuli rakstu Jūsu čenelinga “Apziņa – tā ir pasaule, kurā tu dzīvo” iespaidā. Gribu izcelt dažus aspektus, kuriem es pievērsu īpašu uzmanību, kaut arī visa informācija ir ļoti vērtīga un diezgan aktuāla.

… Pēdējos vārdos jau ir pausts apziņas celšanas tēls – no cīņas uz vienotību. Šis ceļš nav sasniedzams vienatnē, tas ir atkarīgs no tās sabiedrības, kurā dvēsele attīstās. Skaidrs – ja cilvēks būs audzināts augstāk apzinošā sabiedrībā, viņš būs arī atbilstoši augšupcelts apziņā.

Šajā aspektā, pēc manām domām, vajadzētu noteikt ļoti smalku savstarpējās atkarības šķautni starp individuālo un kolektīvo apziņu, vēl jo vairāk, kad sociumā valda pasaules izjūtu un pasaules izpratnes saasināta polaritāte (par ko teikts augstāk). Un šeit var būt ļoti daudz kombināciju no nākamajām individuālās un kolektīvās apziņas savstarpējām attiecībām.

… Tavam ceļam nav jābūt atkarīgam no vispārējā informācijas viļņa. Esi savdabīga, vairāk kontaktējies ar mums, un tad tu varēsi pasaulē ienest savu informācijas gabaliņu, kurš nav līdzīgs citiem. Nav svarīgs nelīdzīgums, svarīga ir patiesība, līdz kurai ne visi aizsniedzas, biežāk skatoties “mutē” citiem.

… Ejiet prom no vienmērīgas, atkārtojošās dzīves, meklējiet piedzīvojumus un jaunas intereses, raugieties nākotnē un atrodiet sevi tur pilnīgāku. Un paskatieties, kā to var sasniegt, ar ko sākt.

Šos vārdus es labprāt attiecinu uz sevi.

… Taču cilvēkiem ir ļoti grūti saprast to, ko es reizēm saku. Viņi neredz un nejūt šo jauno.

Kad es izlasīju šos vārdus, es atcerējos, ka pirms gada vai diviem es caur YouTube skatījos Olgas Gomonas (Ольга Гомон) ierakstu, kad viņa strādāja ar savu auditoriju, tad viņai neviļus izspruka frāze “…Mans Dievs, jūs taču mani galīgi nesaprotat…”. Mums bieži ir grūti atrast savstarpējo sapratni, bet tas droši vien ir viens no ceļiem, kā pašattīstīties kā individuālajai, tā arī kolektīvajai apziņai. Es arī savstarpējās sapratnes meklējumos noformulēju sev mācību līdzekli ne gluži tradicionālā veidā, un mani interesē, kā tas var tikt uztverts.

Vēlreiz paldies par informāciju.

Ar cieņu, Vladimirs.

 

Pievienots 12.05.2019

http://www.sanatkumara.ru/stati-2019/otklik-na-statiu

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/26-raksti-2019/2165-apzina-ta-ir-pasaule-kura-tu-dzivo (Tulk. piezīme)