Татьяна БеглякМогут ли выжить отношения, если один из партнеров не является духовным?

Tatjana Begļaka - Vai attiecības var izdzīvot, ja viens no partneriem nav garīgs?

18 11 29 01

Jūs meditējat, trenējat uzmanību, veicat darbu ar iekšējo bērnu (inner child work) un ar savu ēnu, kvēpināt vīraku, sazināties ar saviem garīgajiem vadītājiem un esat sajūsmā par garīgo ceļu... bet vienīgā problēma ir, ka jūsu partneris šo sajūsmu nejūt.

Faktiski viņš ne tikai nav ieinteresēts garīgajā ceļā, bet viņam ir arī grūti saprast, kāpēc jūs nodarbošanos ar dažādām garīgām prakses stādāt pirmajā vietā.

Jums prātā varbūt ir ienākusi doma, “vai šīs attiecības var izdzīvot?

Tā ir apgrūtinoša doma, un to var pavadīt trauksmes, emocionāla diskomforta vai pat tuva apdraudējuma sajūta. Es vēlos palīdzēt jums sasniegt kaut ko līdzīgu mieram un skaidrībai līdz šī raksta beigām.

 

Vai jūsu attiecības ir nolemtas?

18 11 29 02

Pirmkārt, tas ir diezgan komplicēts jautājums.

Vienīgais veids, kā noteikt, vai jūsu attiecībām ir lemts izgāzties vai ne, ir pievērst uzmanību tam, kas notiek to iekšienē, un jūsu dinamikai kopā kā pārim.

18 11 29 03

Tālāk ir norādīti daži sarkani karodziņi, kuri jūs varētu padarīt uzmanīgu:

 • Jūsu partneris izsmej jūs un jūsu praksi
 • Jūsu partneris dusmojas, kad jūs veltāt laiku savam garīgumam
 • Jūsu partneris mēģina neļaut jums praktizēt jūsu garīgo ceļu
 • Jūsu partneris ir radījis izteiktu vai neizteiktu ultimātu, tas ir, “vai nu es, vai tavs garīgums”
 • Jūsu partneris bieži kritizē jūsu garīgās pārliecības
 • Jūs jūtat vajadzību “slēpt” savu garīgo praksi un veikt to slepenībā
 • Jūs jūtat spiedienu ticēt/sekot tam, kam tic jūsu partneris
 • Jūs baidāties dalīties savā garīgumā aiz bailēm tikt tiesātam vai noraidītam

Ja jūs varat teikt “jā” vairāk nekā vienam no šiem negatīvajiem sarkanajiem karodziņiem, jums būtu jājūt bažas. Jūsu attiecības ir nomācošas un neļauj jums augt kā cilvēkam, kas nozīmē, ka šeit darbojas neveselīga dinamika. Es ieteiktu jums pavadīt nedaudz laika klusumā dažas nākamās nedēļas, lai pārdomātu jūsu attiecības. Kāpēc? Jums ir tiesības praktizēt jebkāda veida garīgumu, saskanīgu ar jūsu dvēseli. Jums ir tiesības uzplaukt kā garīgai būtnei un būt mīlētam un atbalstītam – nevis noraidītam vai negatīvi tiesātam.

Tomēr, ja jūs nevarat uz sevi gluži attiecināt iepriekš minētos karodziņus un jūsu partneris nav garīgs, bet jūs esat, tas ir pozitīvs signāls (bet arī sarežģītāks).

Es to paskaidrošu zemāk.

 

Ko darīt, ja jūsu partneris nav uz garīga ceļa?

18 11 29 04

Saprotams, ka var būt nomācoši un satraucoši dzīvot (vai pavadīt daudz laika) ar cilvēku, kuram nav tādi paši centieni, perspektīvas vai garīgās pārliecības kā jums.

Bet es šeit gribētu pieminēt kaut ko ļoti svarīgu: sargieties no ideāliem, kurus jūs radāt.

Tādi jēdzieni kā, piemēram, “dvīņu liesmas” un “radniecīgās dvēseles”, var būt noderīgi, nosakot un izprotot attiecības, bet tie galu galā ierobežo un sašaurina tīri garīgu kontekstu. (Jebkurā gadījumā jums joprojām var būt “negarīga” radniecīgā dvēsele vai dvīņu liesma – ja vēlaties izmantot šīs etiķetes.) Tātad, ja jūs ar greizsirdību raugāties uz citiem pāriem, kuriem, šķiet, “tas viss ir” un viņi ir garīgi saskanīgi, nekavējoties metiet prom šīs rozā brilles.

Sk. arī Garīgās attiecības. Dvēseles-dvīņi un radniecīgās dvēseles[1].

18 11 29 05

“Garīgas” attiecības – tas nav viss, un ar tām viss nebeidzas. Citiem vārdiem, NĒ, jums nav jābūt garīgās attiecībās, lai jūs būtu laimīgs. Nē, jums nav jādalās savās metafiziskajās pārliecībās vai uzskatos.

Kāpēc?

Tāpēc ka “visgarīgākā” lieta galu galā ir mīlestība.

Ja mēs šeit runājam par patiesu garīgumu (ne tikai par dažādām metodēm, ceļiem vai garīgiem uzskatiem), tad galu galā pats svarīgākais ir, cik lielā mērā jūs viens otru mīlat un pieņemat neatkarīgi no jūsu atšķirībām.

Sargieties no indīgiem salīdzinājumiem, kas jums abiem liek justies, ka abiem jums ir jābūt uz “viena viļņa” kā “citiem cilvēkiem”. Sargieties no indīgiem salīdzinājumiem, kas liek jums just, ka ir jāpublicē bildes par sevi un savu partneri Instagramā, kad darāt kaut ko “garīgu”, piemēram, jogu – vai kopā dodaties uz nedēļu ilgām meditācijām-retrītiem – tāpat kā “citi cilvēki”.

Kā cilvēks, kurš ir daudz rakstījis par garīgām attiecībām, es jums varu teikt, lūk, ko:

Ja jūsu partneris spēj mīlēt, viņš ir iekšēji garīgs. Nav svarīgi, kam viņš tic (vai netic), kamēr viņš spēj jums atvērt savu sirdi.

Tātad atkāpieties un atsakieties no domas, kā jūsu attiecībām ir jāizskatās un kā tās ir jājūt noteiktā veidā. Jūsu attiecības ir unikālas, un, kamēr tās balstās uz savstarpēju cieņu un mīlestību, tās ir veselīgas un var palikt dzīvas.

18 11 29 06

 

Neliela piezīme par pamatvajadzībām

Nedaudz novirzoties no galvenā, es gribētu teikt – iespējams, ka jums ir veselīgas un mīlošas attiecības, taču šī savienība jums joprojām nav piemērota.

Kāpēc tas tā var būt?

Atbilde ir, ka netiek izpildīta viena no jūsu pamatvajadzībām. Ja jūs sirds dziļumos pilnīgi jūtat, ka jums vajadzīgs partneris, kurš garīgi ir līdzīgs jums, tad tā ir viena no jūsu pamatvajadzībām. Un jums tai ir jāpievērš uzmanība.

Sk. arī 13 iemesli, kuru dēļ vecām dvēselēm ir grūti atrast mīlestību[2].

Uz to nav vieglas atbildes, un viss, ko es varu teikt, ir – ja jūs savās attiecībās esat nelaimīgs, neraugoties uz to, ka tās ir mīlošas un cienošas, tās var nebūt jums piemērotas attiecības.

Ne katram vajag būt attiecībās ar garīgu cilvēku, bet, ja jūs dziļi iekšienē jūtat, ka ir jābūt, tad jums ir jāveic zināmi dvēseles meklējumi. Pārdomājiet par sevi un savām attiecībām, kādas tās būs pēc pieciem gadiem: vai domas dara jūs laimīgu vai nemierīgu/nomāktu? Ja jūsu atbilde sakrīt ar pēdējo, tad ir maz ticams, ka jūsu attiecības varēs izdzīvot vienkārši tāpēc, ka viena no jūsu pamatvajadzībām ir garīgs romantisks pavadonis. Un tas ir ļoti labi. Jums vajadzēs tikt skaidrībā ar savām jūtām un plānot labāko rīcības virzienu.

18 11 29 07

 

Lūk, daži galvenie “vajag” un “nevajag”

18 11 29 08

Tagad, kad esam noskaidrojuši, vai attiecības var izdzīvot vai ne, ja viens no partneriem nav garīgs, šeit ir daži paņēmieni, kā nodrošināt, lai jūsu attiecības turpinātu plaukt:

 

“Nevajag”:

 • Nevajag partnerim uzspiest tādus pašus garīgos uzskatus vai prakses kā jums – viņam galu galā pašam ir par sevi jāizlemj. Tāpēc esiet piesardzīgs, mēģinot viņam atņemt šo likumīgo izvēli neatkarīgi no tā, cik dedzīgs jūs esat. Cieniet viņa brīvo izvēli.
 • Esiet uzmanīgs, ja klusībā nesat negatīvu spriedumu vai kritisku attieksmi pret savu partneri tikai tādēļ, ka viņš ir atšķirīgs. Atcerieties, ka mēs visi esam dažādos pamošanās līmeņos. Kad pienāks laiks (ja pienāks), pamodīsies arī jūsu partneris.
 • Nelolojiet rožainus ideālus un fantāzijas, kā jūsu partnerim “būtu” garīgi jāizpaužas. Vēlēšanās vai gaidas, ka jūsu partneris būs citāds, nekā viņš ir, nozīmē nelaimes recepti. Pieņemiet savu partneri pilnībā (stiprās un vājās puses).
 • Nebalstieties uz savu partneri, vienīgi lai garīgi barotos no viņa, – tas varētu likties skaidrs, bet jūs būtu pārsteigts, cik daudz cilvēku no saviem partneriem gaida “visu un jebko”. Noņemiet šo slogu savam partnerim un atrodiet vietēju garīgu grupu (vai vismaz kādu tiešsaistē), kur jūs varat izpaust savu garīgo pusi.

18 11 29 09

 

“Vajag”:

 • Rādīt personīgu piemēru (nevis sludināt, lai pievērstu). Nav nekā pretīgāka par cilvēku, kurš mēģina savai ticībai pievērst citu, – tādēļ neuzspiediet savas pārliecības un uzskatus. Rīcība ir labāka par runāšanu.
 • Atrast līdzīgo starp jums un jūsu partneri un koncentrēties uz to.
 • Regulāri paust savu mīlestību, uzticēšanos un pieķeršanos (kas pati par sevi ir garīga prakse).
 • Raudzīties uz savām attiecībām kā uz “dzīves skolu” un uz savu partneri kā uz “maskētu” skolotāju. Cik daudz gan paš-izzināšanas un garīgas izaugsmes var saturēt attiecības, neatkarīgi no tā, cik “garīgas” tās ir. Jūsu partneris atspoguļos jūsu lielākos apslēptos spēkus un arī vislielāko baiļu ēnas. Tāpēc raugieties uz jūsu attiecībām kā svētām, bez valdonīguma.
 • Godāt savu partneri, lai kurā līmenī viņš neatrastos. Esiet piesardzīgs, ja raugāties uz sevi kā garīgi “progresīvāku” par jūsu partneri (tas ved pie ego uzpūšanās) – izvēlēties raudzīties uz jums abiem kā uz dažādiem izaugsmes spirāles līmeņiem esošus. Saprotiet, ka jūsu partneris dažās dzīves jomās var būt attīstītāks, un otrādi.
 • Mēģināt satikties vienam ar otru vienādā līmenī.

18 11 29 10

18 11 29 13Garīgās pamošanās process – e-grāmata:

Atklājiet dziļu izpratni un prakses, kas palīdzēs jums piekļūt dziļiem mīlestības un brīvības līmeņiem. Izpētiet dvēseles atgūšanu, darbu ar ēnu un daudz ko citu. Uzsāciet savu Garīgās Pamošanās ceļojumu!

 

Kopsavilkums: pievērsiet uzmanību jūsu attiecību kontekstam un dinamikai. Ja jūsu savienība balstās uz savstarpēju mīlestību un cieņu, tad JĀ, ir iespējams attīstīties un pārdzīvot visu kopā. Ja jums ir pamatvajadzība savienoties ar garīgu partneri, tad NĒ, maz ticams, ka dzīve ar “negarīgu” partneri piepildīs jūs. Tomēr, pirms pārejat pie šāda secinājuma, es lūdzu jūs apsvērt, ko jums nozīmē “garīgs” – vai tas nozīmē garīgu saskaņu ar jūsu ceļu un uzskatiem vai kaut ko citu? Pajautājiet sev arī: “Vai man sagādā prieku nodarboties ar savu lietu un ļaut partnerim darīt savas?”, vai arī jums noteikti vajadzētu, lai jūs abi nodarbotos ar vienu un to pašu lietu?

Cerams, ka jums tagad ir mazliet lielāka skaidrība, jo es zinu, cik sarežģīta un emocionāla šī tēma var būt.

Dodiet man ziņu, ja es kaut kur esmu kļūdījies vai ja jums ir savs viedoklis. Man patīk lasīt jūsu ieskatus!

 

Par Autoru:

Mateo SolMateo Sols (Mateo Sol) ir nozīmīgs garīgās psiholoģijas konsultants un mentors, kura darbs ir ietekmējis tūkstošiem cilvēku visā pasaulē. Piedzimis ģimenē, kuras vēsturē bija nosliece uz narkotikām, šizofrēnija un garīgas slimības, Mateo Sols no agra vecuma domāja par cilvēku bēdīgo stāvokli. Sola misija kā garīgam konsultantam un mentoram ir palīdzēt citiem piedzīvot brīvību, viengabalainumu un mieru jebkurā dzīves posmā. [Lasīt vairāk]

 

Avots: https://lonerwolf.com/can-relationship-survive-partner-isnt-spiritual/

Tatjanas Begļakas tulkojums krieviski speciāli žurnālam “Реинкарнационика”.

 

P.S. Vai jūsu partneris atbalsta jūs garīgajā ceļā? Jūs varat savas attiecības saukt par “garīgām”?

 T Beglak

Tatjana Begļaka

Tulkotāja, angļu valodas skolotāja, reinkarnacionikas konsultante.

http://tatbegliak.ru/

 

Pievienots 29.11.2018

https://journal.reincarnationics.com/duhovnyj-partner/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe

 


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/11-dazadi/1190-irina-telinska-garigas-attiecibas-dveseles-dvini-un-radniecigas-dveseles (Tulk. piezīme)

[2] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/dazadi/11-dazadi/1795-tatjana-beglaka-13-iemesli-kuru-del-vecam-dveselem-ir-gruti-atrast-milestibu (Tulk. piezīme)