13 правил, которые изменят твою жизнь к лучшему: рассуждает Михаил Лабковский

13 likumi, kuri tavu dzīvi izmainīs uz labo pusi: apspriež Mihails Labkovskis

Tici, ja tu sekosi šiem padomiem, tava dzīve ļoti ātri izmanīsies uz labo pusi. Labs jaunums: šajos likumos nav nekā sarežģīta!

Mihail Labkovsky a

Novelc “augstpapēdenes” un aizvāc patālāk seksuālu apģērbu

Jebkurš neērts apģērbs un apavi ir pazīme, ka meitene cenšas izlikties par to, kas viņa nav. Es neesmu sastapis nevienu sievieti, kura uzskatītu, ka augstpapēžu kurpes (īpaši ziemā) – tas ir ērti un praktiski. Bet daudzas mokās, taču steberē uz šīm šausminošajām konstrukcijām pa kailu ledu. Ticiet, skaistumu nenogalinās anatomiski attaisnots 4-5 cm papēdis. Arī krosenes nenogalinās. Arī svārku garums nespēlē izšķirošu lomu, tāpat kā dekoltē dziļums. Gluži otrādi, jo vairāk tēlā ir dzirdams: “Paskaties uz mani, es esmu brīnišķīga, paņem taču mani,” – jo lielāka varbūtība, ka jūsu attiecības izrādīsies pavisam ne tas, par ko jūs sapņojāt.

 

Necenties patikt

Satikšanās laikā, domājot par laulību, dzīvojot ar cilvēku – nekad necenties patikt viņam tādā veidā, kāds tev ir pretīgs. Tas ir, ja tu visu mūžu esi pasūtinājusi picu kaimiņu kafejnīcā, bet viņam patīk augstā virtuve, nestājies pie plīts un nepērc kulinārijas grāmatas. Viņam patīk augstā virtuve? Lieliski, lai pagatavo tev bezdelīgu mēlītes bešamela mērcē.

 

Aizmirsti par plastisko ķirurģiju

Pirmais neirozes un sevis nemīlēšanas simptoms – vēlēšanās izlabot savu ārieni. Precizēšu: runa nav par skaidru fizisku defektu, kurš tevi pašu neapmierina, teiksim, liela dzimumzīme uz deguna vai šķība deguna starpsiena, kuras dēļ tu nevari normāli elpot, tā ir cita lieta. Bet ne krūšu palielināšana, ne gurnu samazināšana, ne vaigu uzpumpēšana nepadarīs tevi laimīgu. Tu sevi vienkārši kropļo, tāpēc ka esi radīta unikāla, bet kļūsti “pēc standarta”: plāns deguntiņš, kuplas lūpiņas… ne to dēļ tevi mīl vai nemīl.

 

Ja viņš tevi sasprindzina, vienkārši šķiries no viņa

Nebaidies palikt viena. Neviens vīrietis visā pasaulē nav tā vērts, lai lauztu sevi, liektos zem viņa, ignorētu savas vēlēšanās un vajadzības. Neviens.

 

Nedomā, ka tā ir pēdējā mīlestība tavā dzīvē

Pat ja jūsu attiecības nelīdzinājās nevienām citām, pat ja tagad tu atceries tikai pašus krāsainākos brīžus un skumsti pēc visa labā, kas starp jums bija. Pat nedomā, ka tu vairs nevienu nesatiksi, lai cik gadu tev nebūtu, lai kā tu neizskatītos un lai par cik nelabu tu neuzskatītu savu raksturu. Viss būs. Būs pat labāk. Ja tu iemācīsies…

 

Neizšķīst vīrietī

Lai cik tuvi jūs nebūtu, tev ir jābūt savai dzīvei un savām interesēm. Nemēģini savu dzīvi pakārtot viņa dzīvei, pat ja tev liekas, ka tas tev nav grūti, bet viņam – patīkami. Ja viņš tevi mīl, viņam būs patīkami, ka tu esi daudzpusīgs un interesants cilvēks, kurš velta laiku sev un saviem hobijiem. Istabas sunītis, kurš uzticīgi gaida saimnieku pie ieejas durvīm uz grīdsedziņas, no sākuma aizkustina, taču ļoti ātri tiek uztverts kā pats par sevi saprotams.

 

Neveic pārrunas caur starpniekiem

Ir pilnīgi nesvarīgi – darbā, ģimenē vai draugu lokā – nekad neskaidro attiecības caur trešo personu. Nepatīk vīramātes uzvedība? Parunā ar viņu pa tiešo. Vai nu tavās mājās viņa uzvedas tā, kā tev ir patīkami, vai arī viņai nav vērts pie tevis viesoties. Vai nu viņa seko taviem bērnu audzināšanas principiem, vai arī mazbērniem labāk pie viņas nebraukt. Taču nejauc tur iekšā vīru! Tā ir viņa māmiņa, viņiem ir savas attiecības, tev tajās nav vietas. Ja tavs kolēģis tevi gāž iekšā, parunā pa tiešo. Ja tava draudzene saka aizvainojošus vārdus, pasaki viņai tieši, ka tev tas ir nepatīkami. Konflikts, kurš jāskaidro vienam pret vienu, vienmēr atrisinās efektīvāk un vienkāršāk, nekā iesaistot “sarunu risinātājus”.

 

Atceries: problēma nav tevī

Es nepagurstu to atkārtot: vainas sajūta – tā ir pirmā sevis nemīlēšanas pazīme. Visi šie “ja es būtu uzvedusies citādāk”, “ja es būtu novājējusi”, “ja es būtu klausījusi māmiņu” – tās visas ir pārliecības trūkuma un neirozes pazīmes. Tu esi tāda, kāda esi. Piemēram, egoistiska maita, kura slikti gatavo un ar milzīgām ambīcijām karjerā. Vai noslēgta, atturīga, kurai ir slikti no trokšņainām kompānijām, kurai nepatīk saziņa un tusiņi, kura dod priekšroku izšūšanai ar krusta dūrieniem un filozofisku romānu lasīšanai. Ir pilnīgi nesvarīgi, kāda esi tieši tu. Saki sev: “Es esmu tāda, un mani manī viss apmierina. Un, ja kādam nepatīk – lai vācas pie velna.”

 

Nevērtā sevi pēc vīriešu reakcijas

Vienkāršāk sakot, neskaties viņā kā spogulī, nemeklē viņā tavu darbību un ārienes vērtējumus, neskaņo savu pašvērtējumu, vadoties no viņa priekšstatiem par skaistumu. Vairums sieviešu sevi redz tikai caur vīrieša prizmu: ir – esmu malacis un lieliska, nav – esmu bezvērtīga. Es izdarīju tā, un viņš ir apmierināts; viņš ir neapmierināts, tātad es rīkojos slikti. Tas grauj personību un noved pie neirotiskām attiecībām. Tu rīkojies tā, kā vēlējies, un izskaties tā, kā tevi ir radījusi daba, nav svarīgi, ko viņš šajā sakarā domā. Nepatīk? Lai meklē to, kura izskatās citādāk, un rīkojas citādi. Tu lūk, esi tāda. Tas pats darbojas arī uz otru pusi: vai nu pieņem vīrieti kopumā, vai arī nepieņem, bet atceries, ka ar to, kā tu vērtē viņa darbības, viņam nav nekāda sakara.

 

Svarīgi ir nevis tas, kā tu izskaties, bet tas, kā tu jūties

Vīrieši sievietē nolasa viņas iekšējo stāvokli. Lai kā viņa nebūtu ģērbusies, izkrāsojusies, lai kādus vārdus viņa neteiktu, viņi vienmēr jūt, vai tas ir māksloti, vai īsti. Par sevi nepārliecinātu sievieti viņi “noskicē” momentāni: visas šīs grimases un palēcienus, lišķību, mēģinājumu pievērst uzmanību, aicinošās pozas un žestus, vēlmi iztapt un sagādāt labpatiku, vēršanos pēc padoma (vai man šī kleita piestāv? Bet kādu frizūru man uztaisīt? Man ar draudzenēm braukt uz klubu vai palikt mājās?) – tas viss atmasko cilvēku, kurš pats nezina, ko darīt ar savu dzīvi. Tas vai nu atgrūž, vai arī izraisa vēlēšanos apspiest un komandēt.

Nenodarbojies ar “dalīšanos”

Ar šo terminu es apzīmēju sevis daļēju pieņemšanu. “Kājas ir super, bet acis nav skaistas”, “gudra, bet ar šausmīgu raksturu”, “slaida, bet krūtis pamazas”. Cilvēka ķermenis, tavs ķermenis – viņš ir viengabalains un nedalāms. Pieņem sevi kopumā, tu neesi gaļas blāķis uz galda miesniekam, kurš izvēlas apetītlīgākos gabaliņus. Patiesībā pat vēlēšanās pārkrāsot matus zināmā mērā liecina par pārliecības par sevi trūkumu. Kā eksperiments, kā izklaide – jā, pilnīgi saprotams. Taču sistemātiski krāsot matus baltus, ja no dabas tie ir melni – nav labākā pazīme.

 

Iegaumē: viņš neizmainīsies

Cilvēki mainās ārkārtīgi reti, galvenokārt pēc kādiem ļoti nopietniem, smagiem pārdzīvojumiem. Uz visiem iebildumiem tādā garā kā “Kad mēs sākām satikties, viņš bija pavisam citāds” varu teikt, ka vai nu viņš centīgi izlikās ne par sevi (tas ir, bija neirotiķis, no kura ir jābēg), vai arī tu nepievērsi uzmanību viņa vārdiem un rīcībai, attaisnojot tos ar jebko, izņemot patiesību: viņš ir, lūk, tāds cilvēks.

 

Runā par savām jūtām un vēlmēm

Atklāti saki, kas te patīk, un kas – ne, ko tev gribas, un ko – ne. Pirmkārt, telepāti neeksistē, un tavs vīrietis nekādi nespēs nojaust, kā tieši ar tevi apieties, kā uzvesties un ar ko tevi iepriecināt. Otrkārt, jo agrāk tu apzīmēsi nepieļaujamās lietas, jo ātrāk tiksi skaidrībā, vai īstais cilvēks ir tev blakus. Mīlošs un ieinteresēts visu sapratīs no pirmās reizes, bet neirotiķis, kuram galvenais ir viņa paša komforts, nevis tavas jūtas, nepievērsīs taviem vārdiem uzmanību. Un, ja tā arī gadīsies – ej prom, netērē laiku. Tāpēc ka viņš (sk. augstāk) neizmainīsies.

 

Pievienots 16.09.2018

https://www.cosmo.ru/psychology/psychology/13-pravil-kotorye-izmenyat-tvoyu-zhizn-k-luchshemu-rassuzhdaet-mihail-labkovskiy/

Tulkoja Jānis Oppe