«Девушки, вы сами портите мужчин!» - рассуждает Михаил Лабковский

“Meitenes, jūs pašas bojājat vīriešus!” – spriež Mihails Labkovskis

Bieži sievietes iedzen attiecības strupceļā, sekojot tipiskiem uzvedības “paraugiem” un neapzinoties, ka viņu rīcība pašā negatīvākajā veidā ietekmē gan vīrieša raksturu, gan viņa uzvedību.

Mihail Labkovsky a

Sākšu ar tādu ieskicējumu: ģimenē rodas bērns. Pēc pirmajām dienām, kad sajūsma un šoks ir cauri, vīrs saka sievai: “Mīļā, man agri jāceļas uz darbu, ļauj man izgulēties.” 90% gadījumu sieviete pieņems to kā pašsaprotamu un izdarīs visu, lai bērns naktī netraucētu savam tēvam. Īpašos gadījumos pat aizies gulēt uz citu istabu, lai vīrs normāli gulētu. Viņas loģika ir vienkārša: viņš baro ģimeni, viņam ir jāatpūšas. Gluži kā, kad vīrs aizies uz darbu, pati sieviete liktos gulēt, atjaunotos pēc bezmiega nakts. Jā, un brīvdienās vīru arī traucēt nevar: viņam ir jāatpūšas, viņš taču ir strādājis! Vēl vairāk: ja brīvdienās izteiks vēlēšanos pastaigāties ar ratiņiem, viņš būs varonis un malacis! Tas nekas, ka viņa pati 2 reizes dienā visas darbdienas ir staigājusi? Mirklīti, tas nav viņas personīgais, bet viņu kopīgais bērns!

Un šajā situācijā diemžēl ir vainīga pati sieviete, jo viņa to visādā veidā veicina. Un tā ir kļūda ne tikai tāpēc, ka sieviete sevi nodzen, pārstrādājas, bet arī no ģimenes viengabalainuma skatpunkta (formējas “diaspora” māmiņa+bērns, tētis eksistē atsevišķi). Būtiski pazeminās varbūtība, ka nākotnē tēvam ar bērnu būs siltas, uzticības pilnas attiecības. Pats skumīgākais, ka ģimenei zūd elkoņa sajūta, vienotības sajūta, kad nav atsevišķu projekta dalībnieku ar dalītiem pienākumiem, bet ir komanda, kura kopīgi tiek galā ar visiem uzdevumiem.

“Un kad var atstāt bērnu ar tēvu?” – dažas man jautā. Atbildu: uzreiz, kad atbraucāt no dzemdību nama. Pabarojāt – un ejiet uz frizētavu, pastaigāties, vai pie draudzenes. Uz 1-2 stundām jaundzimušo pilnīgi var uzticēt tētim. Visiem tikai par labu nāks.

Tālāk mūsu mazulis paaugsies, viņš sasniegs 3 gadus, var iet uz dārziņu, bet māmiņa uz darbu. Un te bieži no vīrieša puses nāk tāds gājiens: “Kādēļ tev jāstrādā? Es normāli nopelnu, nodarbojies ar ģimeni.” Dabiski, sievas alga būs zemāka, tāpēc ka viņš taču trīs gadus ir strādājis, kamēr viņa bija ar bērnu, viņš jau kaut kā ir izvirzījies, bet viņai jāsāk pēc trīsgadīga pārtraukuma. Un te, lūk, ir ļoti svarīgi nepadoties šai provokācijai.

Es savas profesijas dēļ esmu saskatījies simtiem tādu sieviešu, kuras noticējušas vīram, bet viņš pēc 10-15 gadiem ir savācis mantas un aizgājis. Bet viņa ir bez profesijas un darba, viņa jau ir zaudējusi iemaņas un apmēram 40 gadu vecumā izrādās pilnīgi bezpalīdzīga. Un labi vēl, ja viņš palīdz bērnam vai ir viņai kaut ko atstājis, mēdz būt arī sliktāki gadījumi.

Saprotiet vienu lietu: liekot priekšā jums nestrādāt, jūsu vīrietis rūpējas NE par jums. Tas ir vai nu mēģinājums norobežot jūs no sociāliem kontaktiem, greizsirdības vai citu apsvērumu dēļ, vai mēģinājums paslēpt savas bailes izrādīties nesekmīgam uz jūsu fona, vai arī viņš vienkārši ir neirotiķis un grib jūs apspiest, viņš no paša procesa gūst labpatiku.

Jebkura, es to uzsveru, jebkura sieviete, kura gadiem sēž mājās un nodarbojas tikai ar saimniecību un bērniem, degradē. Tas ir neizbēgami. Un galu galā vīrietim kļūst garlaicīgi ar sievu, viņš sāk viņu uzskatīt par padumju, bet tur jau šķiršanās ir pussoļa attālumā. Un ievērojiet: sākotnēji vīrietis ne uz ko neuzstāja, tā bija sieviete, kas ar prieku un sitot plaukstas nolēma sēdēt mājās.

Cits aspekts: lūk, sievietes bieži žēlojas, ka vīrieši ir kļuvuši skopi, nekam naudu neizlūgsies, visas cenas viņiem liekas pārāk augstas, uz restorānu neiet – dārgi, pat ja patiesībā var atļauties. No kurienes aug kājas? No turienes pat. Ja vīrietis ir izteicis frāzi “Vai, cik dārgs restorāns!”, bet sieviete noreaģējusi: “Tad varbūt ejam uz kādu citu vietu,” – viss, viņa ir paspēlējusi. Pareizā atbilde: “Droši vien te ir ļoti garšīgi, pamēģināsim?” No otras puses, diedelēt dāvanas – arī ir mēģinājums attīstīt vīrietī skopumu. Tā ir pretējā galējība, arī no tās ir jāizvairās.

Trešais sieviešu tipiskas uzvedības veids, kurš bojā vīrieti – tā ir uzvedība, kuru raksturo frāze “es pati”. Es pati nomazgāšu, es pati pagatavošu, es pati bērnu gulēt nolikšu, sēdi, paej nost, netraucē, atpūties, es pati. Ļoti drīz vīrietis pieradīs pie tā, ka viņa palīdzība nav vajadzīga, un apgulsies uz dīvāna bez sirdsapziņas pārmetumiem. Viņš piedāvāja, viņam pateica “nevajag”, nu tad lieliski.

Patiesībā viss reducējas uz to, par ko es stāstu katrā lekcijā: nevajag paciest, nevajag nolikt sevi zemāk par vīrieti, nevajag piekāpties. Ja vajadzīga palīdzība – pasaki, ja nepatīk viņa uzvedība – pasaki. Vienu reizi! Mīlošs vīrietis izdzirdēs un izmainīs savu uzvedību, vienaldzīgs – turpinās, it kā nekas nebūtu bijis. Darbojas arī uz pretējo pusi: izlem priekš sevis, vai tu viņu pieņem, lūk, ar tādām īpatnībām – pieņem, un nežēlojies, nezāģē un nekrīti uz nerviem. Nepieņem – ej prom, nebendē nervus ne viņam, ne sev.

Un pēdējais likums: cilvēkos – nekādu attiecību noskaidrošanu. Cilvēkos jūs esat komanda, jūs viens otru tikai atbalstāt. Un nekad nenosodiet cilvēku, nosodiet darbību, rīcību. “Tu maz man palīdzi mājas solī,” – jā. “Tu esi slinks lops,” – nē. Vēl jo vairāk nedrīkst cilvēku salīdzināt ar citiem: “Bet, lūk, Vasja…” Vai: “Bet, lūk, Ļenas vīrs gan…” Ja Vasja ir kļuvis par priekšnieku, bet jūsu vīrs – ne, tātad viņš negrib vai nevar kļūt par priekšnieku. Gribat vīru-priekšnieku? Meklējiet, neprecējušos priekšnieku ir papilnam. Tāpat neļaujiet salīdzināt sevi. Grib slaidu blondīni, bet jūs esat brunete ar lieko svaru? Uz priekšu, lai meklē sev savu ideālu. Katrs cilvēks ir vērtīgs kompleksā, un nevar pieņemt raksturu, noliedzot ārieni, un otrādi. Nepazemojiet cilvēku ar to, ka viņš neatbilst ideālam jūsu galvā, un neļaujiet pazemot sevi.

 

Pievienots 15.09.2018

https://www.cosmo.ru/psychology/psychology/devushki-vy-sami-portite-muzhchin-rassuzhdaet-mihail-labkovskiy/

Tulkoja Jānis Oppe