Права обладателя: Михаил Лабковский о том, чего мы требуем от секс-партнеров

Ieguvēja tiesības: Mihails Labkovskis par to, ko mēs prasām no saviem seksa partneriem

Jūs esat pievērsuši uzmanību, kā amerikāņu seriālos vīrietis un sieviete sāk attiecības? Cilvēki guļ gultā, un viens no viņiem pēkšņi saka: “Klausies, bet varbūt pamēģināsim tikties tikai viens ar otru?” Tas ir, līdz šim momentam viņiem nebija nekādu pienākumu, bet tagad, lūk, ir ienācis priekšlikums, kuram var vai nu piekrist, vai uz kuru var atbildēt ar atteikumu. Un tas ir pilnīgi loģiski. Tā vispār mēdz būt pie cilvēkiem. Bet pie mums?

Mihail Labkovsky

Pārgulēji – tātad mans

Cik viss bija viegli bērnudārzā – zēns piegāja pie meitenes un jautāja: “Tu būsi mana draudzene?” Tas darbojās vēl arī skolā: ja kāds piedāvāja, “duļķojam?”, tad tas nozīmēja, ka pārim būs būt (“давай мутить”, то значит, паре быть) (vismaz līdz pirmajām vasaras brīvdienām).

Pieaugušajiem viss ir nedaudz citādāk. Tāpēc ka starp vīrieti un sievieti nereti kā blīva siena nostājas ilūzijas. Un tā vietā, lai krievu valodā apzīmētu, kāds viņiem ir “statuss”, parādās visādi pāra “kritēriji”. Aizgājām uz satikšanos? Sazvanījāmies pāris reizes? Pārgulējām? Viss, tātad “satiekamies”.

Ir ļoti bēdīgi, kad vīrietim un sievietei šie “attiecību kodi” ir pilnīgi dažādi. Teiksim, viņa ir pārliecināta, ka pēc trešās satikšanās pāri var uzskatīt par “notikušu”. Bet viņš tam absolūti nepiekrīt. Taču klusē kā partizāns.

Kā spriež daudzas meitenes? Ja viņa ar vīrieti jau kopā ir pabijuši kino, pavakariņojuši un vēl jo vairāk pārgulējuši, tad tagad viņiem ir “pāris”. Un vairāk šim vīrietim nav tiesību ne ar vienu redzēties.

Vīriešiem ir otra galējība: nereti viņi uz satikšanos (un pat uz intīmu) lūkojas kā uz “lūkošanu” (“смотрины”). Piemēram, vīrietis ir saticies ar sievieti. Viņi kopā ir pavakariņojuši, pārgulējuši. Abiem viss ir paticis. Taču vīrietis pašlaik ne ar vienu tikties negrib. Un, lai neraisītu “tukšas cerības”, viņš truli nepiezvana.

Rezultātā jaunais cilvēks uzskata, ka rīkojas cēli. Bet meitene domā, ka viņa ir piemānīta un izmantota. Kaut gan patiesībā viņi vienkārši nav sapratuši viens otru.

Ko mēs redzam rezultātā? Divus cilvēkus, kur paši rada sev grūtības. Viņi neatļaujas vienkārši labi pavadīt laiku. Viņi mūžīgi domā vairākus soļus uz priekšu, it kā dzīve – tas būtu biatlons, sacensības. Te ir n-tās reizes pareizi jārīkojas, tur jāatzīmējas trijos kinoteātros un piecos restorānos. Bet labpatika no paša saziņas procesa – tas ir sekundāri.

Sekss “vienkārši tāpat”

Daži cilvēki vienkārši attiecības nemeklē. Un ko tagad, viņiem sēdēt mājās vientulībā? Ne ar vienu neredzēties, neiet uz satikšanos, nenodarboties ar seksu?

Princips “visu vai neko” šeit nedarbojas. Tāpēc ka galarezultātā arī “jumts vai aizbraukt”.

Patiesībā var iet uz satikšanos – tādēļ, lai pasēdētu ar interesantu cilvēku restorānā un parunātu par ceļojumu uz Venēciju. Ja jums patīk kontaktēties ar pretējā dzimuma personu, tas ir lieliski. Un, ja jūs sēžat kādā labā vinotēkā, apspriežat tikko redzētu filmu, tas absolūti nenozīmē, ka ar “smadzeņu maliņu” pašlaik ir jādomā “bet kas mēs esam viens otram šajā bezgalīgajā Visumā”.

Ar seksu viss ir nedaudz sarežģītāk. Piemēram, jūs pašlaik negribat attiecības. Vai arī gribat, bet jūsu tuvumā nav tā cilvēka, ar kuru jūs redzat sevi kopā. Un ko tagad, glabāt celibātu? Sekss – tā pirmām kārtām ir normāla organisma veselīga vajadzība. Un tikai otrām kārtām (un arī tad ne vienmēr) – romantisku jūtu turpinājums.

Mīlestība ne no kā

Dažreiz cilvēki izdomā attiecības, lai “attaisnotu” seksu. Tas ir, viņiem gribas realizēt savu veselīgo fizisko vajadzību. Bet galvā viņiem cieši sēž tabu, aizliegums intīmam. Loģika šiem cilvēkiem ir apmēram tāda: “ar seksu nodarboties “ka tik ar kuru” ir slikti, bet, ja ir attiecības, tad var.”

Tā, ja atļausiet, ir “glabāju sevi līdz laulībai” jauna versija. Tikai tagad gājiena uz dzimtsarakstu biroju vietā nostājas “kopdzīve” jeb, kā mēs jau rakstījām augstāk, “unikālās tiesības” tikties tikai ar vienu konkrētu cilvēku.

Patiesībā viss ir daudz vienkāršāk. Man bija tāds raksts “Nedomājiet orgasma laikā” (“Не заморачивайтесь во время оргазма”). Tas bija veltīs tam, ka dzīvē nav obligāti visā un visur jāredz kaut kāds liels svarīgs plāns. Dzīvi var baudīt vienkārši tāpat, “neaizskrienot pa priekšu” un neuzstādot sev kaut kādus svarīgus mērķus.

Un, jā, sekss – tas ir jebkas, bet tikai ne instruments, lai “dabūtu” partneri. Citādi tā vairs nav labpatika, bet vienkārši manipulācija ar cilvēku.

Manā lekcijā Sanktpēterburgā un Kijevā mēs analizēsim tēmu par seksu un attiecībām un sakaru starp tiem. Nāciet!

 

Pievienots 01.06.2018

https://www.cosmo.ru/lifestyle/stil-zhizni/prava-obladatelya-mihail-labkovskiy-o-tom-chego-my-trebuem-ot-seks-partnerov/

Tulkoja Jānis Oppe