Татьяна БеглякПитер Хиггс – реинкарнация Исаака Ньютона?

Tatjana Begļaka - Pīters Higss – Īzaka Ņūtona reinkarnācija?

17 08 29 01

Prātojumi par ievērojamu personību iepriekšējām dzīvēm var kļūt par diezgan aizraujošu hobiju. Tā kā dvēseles var attīstīt savus talantus kādā jomā vairāku dzīvju laikā, padomājiet: vai kāds, kurš šodien ir slavens, iespējams, ir bijis slavens noteiktā savā pagājušā dzīvē agrāk līdzīgā darbības sfērā? Tad var ieraudzīt seju līdzību, kā arī citus kopīgus raksturojumus.

Sk. arī: Ar ko nodarbojas Staļins pašreizējā iemiesojumā?

Lūk, pie kā es nonācu, ieskatoties profesorā Pīterā Higsā. Viņš ir 83 gadus vecs angļu fiziķis, kurš savu vārdu piešķīra “trūkstošajai posmam”; zinātnieki tagad uzskata, ka ir to beidzot atraduši: Higsa bozonu.

Tiešs viņa priekštecis, cits izcils teorētiskās fizikas pārstāvis no Anglijas, ir sers Īzaks Ņūtons (1643.–1727.). Sekojošajos attēlos Īzaks Ņūtons ir pa kreisi un Pīters Higss pa labi.

17 08 29 02

17 08 29 03

17 08 29 04

17 08 29 05

17 08 29 06

17 08 29 07

17 08 29 08

 

Īzaks Ņūtons

Īzaks Ņūtons (1643.–1727.) tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem un ietekmīgākajiem zinātniekiem, kāds vien kādreiz ir dzīvojis. Cita starpā viņš atklāja gravitāciju un formulēja trīs kustības likumus. Liela daļa no tā, ko skolēni pašlaik mācās fizikas stundās, nāk tieši no Ņūtona.

Viņam bijis mazliet ekscentrisks raksturs. Kā mēs teiktu mūsdienās, viņam bijis noslēgts raksturs. Viņš nekad nav bijis precējies un acīmredzot nomira nevainīgs. Pastāv arī versija, ka viņam varētu būt bijis Aspergera sindroms, taču, spriežot pēc visa, viņš vienkārši ir cietis no saindēšanās ar dzīvsudrabu savu alķīmijas eksperimentu dēļ.

Viņš nepieturējās pie tradicionālajiem reliģiskajiem uzskatiem un ļoti centās, lai netiktu ordinēts kā priesteris (universitātes prasība tās locekļiem tajā laikā).

Viņš neilgu laiku bija parlamenta loceklis un, spriežot pēc visa, ne pārāk efektīvs – viņa vienīgā runa Parlamenta ēkā esot bijis lūgums atvērt logus.

Vēlāk viņš pārbrauca uz Londonu, lai vadītu Karalisko naudas kaltuvi (Royal Mint); tas bija prestižs darbs – uzraudzīt angļu valūtas standartizāciju.

Pēc viņa nāves 1727. gadā viņā ķermenis tika apglabāts Vestminsteras abatijā, kur apglabātas daudzas izcilas personības, piemēram, Šekspīrs un Čērčils.

17 08 29 09

 

Ņūtona gravitācija, Higsa masa

Ņūtons, protams, atklāja gravitāciju, vērojot, kā no koka nokrīt ābols. Viņš izdomāja, ka gravitācija ir universāls pievilkšanās spēks starp visiem objektiem ar masu.

Bet kas ir masa?

1960. gada Pīters Higss pirmoreiz piedāvāja savu teoriju par to, kas ir masas parādīšanās cēlonis, kura apstiprinājās, pateicoties daļiņai, kura tika konstatēta Eiropas pētniecības centrā CERN.

Teorijas būtība ir tāda, ka visu Visumu caurauž neredzams enerģijas lauks, ko tagad sauc par Higsa lauku. Starp citu, Higsa bozons ir sava veida šī neredzamā lauka redzams “šāviņš”. Eksistē dažas daļiņas, piemēram, gaismas fotoni, kuri var traukties caur telpu, neietekmējoties no Higsa lauka (kaut arī uz tām iedarbojas gravitācija). Šīm daļiņām nav masas. Bet ir arī citas daļiņas, piemēram, protoni, kuri palēninās, kad tie pārvietojas Higsa laukā, it kā tie lauztos cauri sīrupam. Šis palēninājums ir tieši tas, ko mēs mērām kā masu. (Masa pēc definīcijas tehnikā – tā ir pretestība paātrinājumam.)

Tagad, kad Higss, šķiet, ar saviem pētījumiem ir šo teoriju apstiprinājis, kaut kādā ziņā mēs varētu teikt, ka Ņūtona fizika ir veikusi pilnu apli. Gravitācija – tas ir pievilkšanas lauks starp ķermeņiem ar masu, bet masa – tas ir daļiņu, kuras mijiedarbojas ar lauku, “palēninājums.”

Sk. arī: Kandinska reinkarnācija.

Starp Ņūtona un Higsa dzīvēm ir 200 gadu starpība, tādēļ, ja tā ir viena un tā pati dvēsele, es sagaidu, ka starp tām būtu jābūt vismaz vēl vienai dzīvei. (Vai pienācis laiks caurskatīt deviņpadsmitā gadsimta fiziķu sarakstu…?)

 

Avots: http://personalityspirituality.net/2012/11/11/peter-higgs-the-reincarnation-of-isaac-newton/

11 Nov 2012

 

P.S. Vai jūsu dzīvē ir bijuši gadījumi, kad jums ir licies, ka jūs zināt, kas cilvēks ir bijis iepriekšējās dzīvēs? Dalieties komentāros.

 T Beglak

Tatjana Begļaka

Tulkotāja, angļu valodas skolotāja, reinkarnacionikas konsultante.

http://tatbegliak.ru/

 

Pievienots 29.08.2017

https://journal.reincarnationics.com/issledovania-dushi/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe