Татьяна БеглякВидения в час смерти

Tatjana Begļaka - Vīzijas nāves stundā

17 08 08 03

Doktors Erlendūrs Haraldsons (Erlendur Haraldsson), Islandes universitātes goda profesors, izjautāja apmēram 700 ārstu un medmāsu, ko viņi no saviem pacientiem ir dzirdējuši par pirmsnāves vīzijām nāvei tuvos stāvokļos.

Daudzi cilvēki stāsta par saviem nāvei tuvajiem pārdzīvojumiem, ka viņi ir redzējuši mirušus draugus vai ģimenes locekļus, kuri saka, ka sagaida viņus, lai palīdzētu ienākt aizkapa pasaulē. Uz mirstošajiem pacientiem tas iedarbojies nomierinoši, viņu bailes vīzijas rezultātā izgaisušas.

Tas bija Haraldsona pirmais lielais pētījums. 1977. gadā iznāca viņa grāmata “Nāves stundā” (“At the Hour of Death”) līdzautorībā ar doktoru Kārli Osi (Karlis Osis). Pašlaik, 80 gadu vecumā, Haraldsons atskatās uz ilgo karjeru ar līdzīgiem pētījumiem par cilvēkiem, kuri apgalvo, ka viņiem bijis kontakts ar mirušajiem, pagājušās dzīves atmiņas un pārdabiskas spējas.

17 08 10 01

 

Cik reāli ir tādi nāvei tuvi pārdzīvojumi?

“Tehniski runājot, tās bija un ir halucinācijas,” – viņš teica Skype video-intervijas laikā no savas mājas Islandē. Viņš runāja mierīgi un jautri, aptverts ar grāmatām pilnām sienām, turot rokās savas paša grāmatas, pavēršot uz tām kameru, it kā pārspriežot ar tām Epohālos Laikus. “Mēs halucinācijas definējam kā vīzijas, kuras neredz citi… Tā kā no tehniska redzes viedokļa tās var būt halucinācijas. Bet no otras puses… dažā ziņā par tām var teikt, ka tās bija reālistiskas.”

Vīzijas nāvei tuvās situācijās ir reālistiskas tādā ziņā, ka tajās piedalās cilvēki, kurus pacients ir reāli pazinis. Šīs vīzijas ir skaidras, saprātīgas un līdzīgas pēc sižeta, bet ar dažādiem galvenajiem varoņiem, personīgi svarīgiem katram, kurš šīs vīzijas pārdzīvo.

Sk. arī: Kas ir spoki? Intervija ar Maiklu Ņūtonu.

Haraldsona pētījumā gandrīz 500 neārstējami slimu pacientu ASV un Indijā ziņoja par pieredzi, kad viņiem piedāvāta palīdzība no otras puses.

Haraldsons atsaucas uz sera Viljama Bareta 1926. gada grāmatu, kuras saucas “Pirmsnāves vīzijas” (“Deathbed Visions”). Tā bija pirmā lielā publikācija par šo tēmu, tā ietver dažus gadījumus, kuros mirstoši cilvēki, šķiet, iegūst zināšanas, kuras tās nevarētu iegūt ar parastiem līdzekļiem.

17 08 10 02

Sk. arī: Vīzijas par mirušiem mīļotiem cilvēkiem, vēl nezinot, ka viņi miruši.

17 08 10 03

Sk. arī: Atstājuši savus ķermeņus, šie cilvēki redzēja lietas, kas vēlāk tika pārbaudītas.

Pacienti pazina garus pilnīgi dzīvu cilvēku izskatā, neapzinoties, ka šie cilvēki realitātē ir miruši. Barets rakstīja: “Šie gadījumi, šķiet, formē vienu no pašiem svarīgākajiem argumentiem tam, ka dzīve pēc nāves eksistē, jo mirstošo liecību vērtība un šo vīziju rakstura ticamība ievērojami pastiprinās, kad realitātē ir neapstrīdami noskaidrots, ka mirstošais cilvēks bija pilnīgā neziņā par cilvēka, kuru viņš vai viņa tik skaidri redzēja, nāvi.”

Nesenāki pētījumi apstiprināja dažus Haraldsona secinājumus. Psihoneirologs Pīters Fenviks (Peter Fenwick) izjautāja daudz personu, kuras atradās nespējnieku patversmes aprūpē Anglijā. Viņš konstatēja, ka pirmsnāves vīzijas bija kopīgas un nebija atkarīgas no faktoriem (saistītiem ar slimībām un zālēm), kuri, kā būtu sagaidām, varētu izraisīt tādas halucinācijas.

17 08 10 04

 

Kontakti ar mirušajiem

Haraldsons Islandē 1974. gadā veica aptauju, jautājot: “Vai jūs kādreiz esat jutuši, ka bijāt kontaktā ar kādu, kurš miris?”

“Man par izbrīnu, 31% no 900 cilvēku lielas izlases atbildēja “jā”, – viņš pastāstīja. Citi, tajā skaitā arī pašlaik jau mirušais Endrjū Grili (Andrew Greeley) arī veica līdzīgas aptaujas un ieguva analoģiskus rezultātus.

Tāda pati aptauja Eiropā konstatēja apmēram 25% cilvēku, kuri ziņoja par kontaktu ar mirušajiem. Citi pētnieki Ziemeļamerikā un Eiropā atrada 10 līdz 40% aptaujāto, kuri uzskatīja, ka viņiem ir bijis kontakts ar mirušajiem.

17 08 10 05Meklējot detalizētāku informāciju, Haraldsons daudzas reizes veica līdzīgas aptaujas par tādiem pārdzīvojumiem.

Viņš, piemēram, konstatēja, ka 67% šo kontaktu ir bijuši vizuāli, 28% – dzirdami, 13% – taustāmi, bet 5% – saožami.

Viņš sniedz saožama kontakta piemēru. Sieviete bija virtuvē savās mājās neliekā zvejnieku ciematiņā Islandes dienvidos. Viņai šķitis, ka kāds paiet garām atvērtajām virtuves durvīm, bet tur neviena nav bijis. Radusies stipra alkohola smaka.

Kad mājās atgriezies viņas vīrs, arī viņš pamanījis stipro smaku un jautājis viņai, vai kāds bija atnācis. Neviens no viņiem nevarēja izskaidrot smaku.

Vēlāk viņi noskaidroja, ka vīrietis, no kura viņi māju nesen bija nopirkuši, iekritis jūrā un noslīcis apmēram tajā pašā laikā, kad sievietei bija tādas dīvainas sajūtas.

Vīrietis bija alkoholiķis, un viņa sajuta viņam piemītošos atribūtus.

Sk. arī: Intervija: Brūss Greisons par nāvei tuvās pieredzes pētījumiem Virdžīnijas universitātē.

17 08 10 06

Sk. arī: Puškina teātra spoks.

Kad Haraldsons bija students Kopenhāgenā, viņam bija spokaina vīzija savā istabā, kuru viņš īrēja pie padzīvojušas lēdijas.

“Dažreiz, kad es taisījos iet gulēt, es jutu cilvēka klātbūtni – viņš nostājās pie durvīm un raudzījās uz mani ļoti uzmanīgi un vērīgi, it kā viņš gribētu zināt, kas ir šis puisis?” Tā notika vairākas reizes.

“Ja tas ar mani būtu noticis pēdējos gados, pēc tam, kad es sāku interesēties par tādu parādību zinātniskiem pētījumiem, es izjautātu vecenīti, kas šajā istabā dzīvoja agrāk, vai, iespējams viņa bija atraitne – es pat to nezinu.” Ja viņam būtu izdevies noskaidrot tos, kas varēja būt šis spoks, tad viņš palūgtu paskatīties viņu foto.

Haraldsonam bija iespēja tādus pētījumus veikt Islandes universitātē. Kas attiecas uz kolēģu reakciju, tad “daži no viņiem atbalsta, dažiem mani pētījumi nepatīk, daži bija noskaņoti skeptiski.”

17 08 10 07

Sk. arī: Reinkarnācija un psihisko spēju pētījumi: Dr. Erlendūrs Haraldsons analizē[1]

17 08 03 01a

“Vienkārši man gribējās, lai vairāk zinātnieku būtu ieinteresēti tādā veida pētījumu veikšanā,” – viņš teica. “Daži cilvēki no tā kautrējas. Viņi domā, ka var ciest viņu reputācija. Taču patiesībā viņu bailes bremzē progresu šajā nozarē.”

 

Avots: https://www.theepochtimes.com/deathbed-visions-dr-erlendur-haraldsson-discusses-his-research_1953612.html

P.S. Apmēram kāds procents jūsu paziņu tic reinkarnācijai? Dalieties komentāros.

 T Beglak

Tatjana Begļaka

Tulkotāja, angļu valodas skolotāja, reinkarnacionikas konsultante.

http://tatbegliak.ru/

 

Pievienots 10.08.2017

https://journal.reincarnationics.com/videniya-umershih/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/dazadi/11-dazadi/1582-tatjana-beglaka-reinkarnacija-un-psihisko-speju-petijumi-dr-erlendurs-haraldsons-analize (Tulk. piezīme)