Татьяна БеглякРеинкарнация и исследования психических способностей: д-р Эрлендур Харальдссон анализирует

Tatjana Begļaka - Reinkarnācija un psihisko spēju pētījumi: Dr. Erlendūrs Haraldsons analizē

17 08 03 01

Sadaļā “Aiz zinātnes robežām” (“Beyond Science”) “Diženais Laikmets” (“The Epoch Times”) – starptautisks portāls ar galveno mītni Ņujorkā – publicē pētījumus un atskaites, saistītas ar parādībām, kuras apšauba mūsu zinātnisko zināšanu pietiekamību.

“Mēs iedziļināmies idejās, kuras stimulē iztēli un atklāj jaunas iespējas.”

17 08 03 01a

Dr. Erlendūrs Haraldsons (Dr. Erlendur Haraldsson), Islandes Universitātes goda profesors, ir sastādījis izlasi no materiāliem, kurus XX gadsimta sākumā atstājuši zinātnieki par Islandes medija, kurš pretendējis uz pārdabiskām spējām, pētījumiem.

 

Haraldsons atrod spoku

Haraldsons veica pētījumus savai grāmatai “Indridi Indridasons: islandietis ar pārdabiskām spējām” (“Indridi Indridason: The Icelandic Physical Medium[1]”), kura tika publicēta 2015. gada oktobrī. Pētot publiskos arhīvus, viņš atrada dokumentāciju par reālu cilvēku, kura apraksts atbilda garam, kurš, kā tika stāstīts, parādījies Indridasona seansos.

Atskaitē bija teikts, ka cilvēka figūra gaismas kolonnā parādījusies vienā no Indridasona seansiem un šis cilvēks nosaucies par Fabrikantu Jensenu (“Fabrikants” nozīmē rūpnieks). Viņš runājis dāņu valodā un stāstījis par ugunsgrēku fabrikā Kopenhāgenā, Dānijā. Jensens atkal parādījies pie Indridasona pēc dažām dienām un teicis, ka viņam bijuši seši brāļi un māsas, viņš nav bijis precējies un bez bērniem.

Sk. arī: Spiritisks seanss ar lieliem muzikantiem.

Tajā laikā jaunumi no Dānijas Islandē ar kuģi pienāca ar lielu kavēšanos. Islandē citu sakaru līdzekļu nebija. Seanss notika 1905. gada 24. novembrī. Nākamais kuģis ar jaunumiem no Kopenhāgenas Islandes krastus sasniedza neilgi pirms Ziemassvētkiem.

Kad kuģis ieradās, tas atveda laikrakstus, kuros bija ziņas par ugunsgrēku fabrikā 24. novembrī – seansa dienā.

Neviens nebija mēģinājis pārbaudīt “Fabrikanta Jensena” eksistenci, kamēr Haraldsons nesāka pētīt publiskos arhīvus Kopenhāgenā. Viņš atrada cilvēku, kurš precīzi atbilda Jensena aprakstam, un šis cilvēks bija dzīvojis divas mājas tālāk pa ielu uz leju no fabrikas. Viņš bija miris 1898. gadā, septiņus gadus pirms ugunsgrēka.

17 08 03 02“Indridasonu (1883.-1912.) bija rūpīgi pētījuši ļoti kompetenti zinātnieki, tāpēc par viņu ir daudz pieejamu materiālu,” – saka Haraldsons. Piemēram, Gudmundurs Hanesons (Gudmundur Hannesson), ārsts, kurš vēlāk kļuva par profesoru Islandes Universitātē, atvedis Indridasonu pie sevis mājās, licis viņam izģērbties un uzģērbt viņa paša apģērbu, un aizliedzis visiem Indridasona palīgiem ienākt zālē seansam kopā ar viņu. Dīvainas parādības tomēr notikušas.

Tika vēstīts, ka Indridasons levitējis seansu laikā. Mirušu cilvēku balsis bieži bijušas dzirdamas dažādās vietās zālē, kurā notika seanss, kā arī notikušas citas pārdabiskas parādības.

Pirms dažiem gadiem tika publicētas detalizētākas atskaites par seansiem, kuras Haraldsonam deva papildus vielu viņa pētījumiem.

Sk. arī: Kā mirušo dvēseles sazinās ar dzīvajiem.

 

Ūdens pārvēršana benzīnā?

Indijas garīgais līderis Satja Sai Baba arī pievērsa Haraldsona uzmanību. Domājams, ka Sai Baba izpildīja pārdabiskus trikus, bet viņš atteicās piedalīties testos, kurus piedāvāja Haraldsons. Taču viņš Haraldsonam piešķīra plašas iespējas novērot viņu.

Haraldsons intervēja daudzus cilvēkus, kuri bija dzīvojuši pie Sai Babas dažādos viņa dzīves periodos. Viņi nebija atraduši normālu zinātnisku izskaidrojumu parādībām, kuras ietvēra retu objektu radīšanu pēc pieprasījuma vai dažādu šķidrumu pārvēršanu, piemēram, ūdeni benzīnā.

17 08 03 03Haraldsons intervēja arī pazīstamus skeptiķus, kuri, pēc viņa vārdiem, maz ko varēja piedāvāt. Viņa pavadītais laiks pie Sai Babas ir aprakstīts grāmatā “Mūsdienu brīnumi: ”Satja Sai Baba, Stāsts par mūsdienu Pravieti(“Modern Miracles: Sathya Sai Baba, The Story of a Modern Day Prophet[2]”)

 

Apstiprinātas atmiņas par iepriekšējo dzīvi

Šrilankā Haraldsons sadarbojās ar nelaiķi Dr. Janu Stīvensonu (Ian Stevenson), lai intervētu bērnus, kuri vēstīja iepriekšējās dzīves atmiņas. Haraldsons un Stīvensons cerēja “atrisināt” šos gadījumus, kad pietika detaļu, lai izsekotu cilvēku, kura dzīve atbilst šīm detaļām.

Piemēram, meitene, piedzimusi 1982. gadā Elpitijā (Elpitiya), Šrilankas dienvidaustrumos, 2 gadu vecumā sāka runāt par iepriekšējo dzīvi Akuresā (Akuressa), aptuveni 60 jūdzes no Elpitijas.

Sk. arī: Bērni ir pārliecināti, ka pagājušās dzīves eksistē, un stāsta par tām.

Viņa stāstīja, ka šajā iepriekšējā dzīvē viņas ģimenes vārds bija Nanayakkara un ka viņa nomirusi, iekrītot ūdenī, kad gājusi pa šauru piekaru tiltu tuvu viņas mājām. Viņa stāstīja, ka viņa tajā laikā bijusi grūtniece un viņas vīrs ielēcis upē, lai glābtu viņu, bet tas nav izdevies.

Viņa aprakstīja citas dažādas detaļas, kas Haraldsonam un viņa kolēģiem sniedza to, kas viņiem bija vajadzīgs, lai mēģinātu pārbaudīt šo lietu.

Viņi devās uz Akuresu un uzzināja par sievieti vārdā Nanayakkara, kuras dzīve un nāve atbilda šīm detaļām. Viņi pārbaudīja kriminālmeklētāja ierakstus ar mirušās sievietes draugu un ģimenes liecībām. Viņa bijusi grūtniece, kad noslīkusi.

17 08 03 04

Haraldsona reinkarnācijas pētījumi aizveda viņu uz Libānu. Ticība reinkarnācijai ir izplatīta gan Šrilankā, gan Lībijā, tāpēc vecāki visticamāk patiesi vēsta par to, ko viņu bērni stāsta par pagājušām dzīvēm, nevis atvaira to kā fantāziju.

Bērni savas iepriekšējās dzīves atmiņas sāk stāstīt, kad viņiem ir 2 līdz 3 gadi. Dr. Džims Tukers (Jim B. Tucker) no Virdžīnijas Universitātes ir veicis līdzīgu pētījumu, kurā bija iesaistīti amerikāņu bērni, un tam ir līdzīgi rezultāti.

Šķiet, ka reinkarnācijas parasti notiek vienā un tajā pašā valstī. “Bērni… atcerēsies dzīvi savā valstī diezgan nesenā laikā – varbūt gadu vai divus, vai trīs, vai četrus pirms viņu dzimšanas. Es nevaru atcerēties gadījumus, kad bērni apgalvotu, ka ir dzīvojuši tālās zemēs un tālos gadsimtos,” saka Haraldsons.

“Nebija Kleopatru vai kā tamlīdzīga. …Viņi atcerētos vienkāršu cilvēku dzīvi.”

 

Avots: http://www.theepochtimes.com/n3/1953879-reincarnation-and-psychic-research-dr-erlendur-haraldsson-discusses/

February 3, 2016

 

P.S. Vai jūs esat sadūrušies ar pagājušo dzīvju pierādījumiem? Dalieties komentāros.

 T Beglak

Tatjana Begļaka

Tulkotāja, angļu valodas skolotāja, reinkarnacionikas konsultante.

http://tatbegliak.ru/

 

Pievienots 03.08.2017

https://journal.reincarnationics.com/issledovaniya-i-reinkarnatsiya/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. https://www.amazon.com/Indridi-Indridason-Icelandic-Physical-Medium/dp/1910121509 (Tulk. piezīme)

[2] Skat. https://www.amazon.com/Modern-Miracles-Story-Sathya-Prophet-ebook/dp/B00E6S1VEG (Tulk. piezīme)