Памяти Дмитрия Хворостовского

Dmitrija Hvorostovska piemiņai

 

17 11 23 01

MASKAVA, 22. nov. – RIA Novosti. Londonā miris operdziedonis Dmitrijs Hvorostovskis, paziņoja izpildītāja ģimene viņa Facebook vietnē.

Hvorostovskis nomira dzīves 56. gadā pēc smagas un ilgstošas slimības. 2015. gadā dziedonis, kurš jau daudzus gadus dzīvoja Londonā, paziņoja, ka cieš no smadzeņu audzēja.

Hvorostovskis bija beidzis A.M. Gorkija vārdā nosaukto Krasnojarskas pedagoģijas skolu un Krasnojarskas mākslas institūtu. Pasaules atzinību viņam atnesa uzvara 1989. gadā BBC televīzijas konkursā “Pasaules dziedonis” Kārdifā, kur viņam tika piešķirts tituls “Labākā balss” un galvenā balva.

Rietumos viņa debija notika Nice Opera Pētera Čaikovska operā “Pīķa dāma”. Pēc tam Dmitriju sāka aicināt uzstāties pasaules labākajos teātros un piedalītos atzītos festivālos. Viņam gadījās dziedāt uz Koventgārdenas Karaliskā teātra, Metropolitēna operas, Opera e Lirica, Parīzes operas, La Scala skatuvēm.

2016. gada beigās Hvorostovskis paziņoja, ka veselības stāvokļa dēļ atsakās no uzstāšanās operas uzvedumos, taču turpināja uzstāties. Hvorostovska pēdējais koncerts Krievijā notika jūnijā, viņš dziedāja dzimtajā Krasnojarskā. Septembrī slimības dēļ dziedonis atcēla koncertu Čaikovska vārdā nosauktajā Maskavas valsts konservatorijā.

Atgādināsim, ka 2015. gada jūnijā izpildītājam tika diagnosticēts galvas smadzeņu audzējs. Slimības dēļ māksliniekam nācās attiekties no piedalīšanās operas uzvedumos. Tika atcelti arī vairāki koncerti. Taču dziedonis bija noskaņots optimistiski, nezaudēja cerības pilnīgi tikt vaļā no kaites. Darbību koncertos Hvorostovskis nolēma nepamest un ieplānoja jaunu albumu ierakstīšanu.

Slavenais baritons izgāja vairākus ķīmijterapijas kursus, taču slimība izrādījās stiprāka.

Oktobrī “RG” (“Российская газета”) bija saruna ar Hvorostovski. Tad dziedonis pastāstīja, kā tas ir – dzīvot, kad liktenis piespēlē tādus pārbaudījumus.

“Sarežģīti. Ļoti. Taču esmu pamanījis, ka baiļu sajūta tādos apstākļos pilnīgi atrofējas. Atnāk izpratne, ka neviens tev nepalīdzēs. Vienīgi tikai tu pats sev. Un te galvenais – nenokārt degunu. Šeit tikai griba un pacietība ir tavi uzticamie sabiedrotie,” – toreiz teica Dmitrijs Aleksandrovičs.

 

17 11 23 02

Dmitrijs Hvorostovskis: Manā dzīvē viss neatbilst noteikumiem, bet ir pret tiem

“RG” izziņa

Dmitrijs Hvorostovskis piedzima un uzauga Krasnojarskā. Pabeidza vietējo pedagoģijas skolu un mākslas institūtu. No 1985. līdz 1990. gadam bija Krasnojarskas valsts operas un baleta teātra solists.

1989. gadā uzvarēja Starptautiskajā operdziedoņu konkursā Kārdifā. Uzstājās pasaules labākajos operas teātros.

“RG” izsaka savu līdzjūtību dziedoņa tuviniekiem.

 

RIA Novosti https://ria.ru/culture/20171122/1509303661.html

Jaunumu izlase par Dmitriju Hvorostovski

https://ria.ru/trend/dmitri-hvorostovsky-death-22112017/

 

Izsūtīts 23.11.2017

Sanata Kumaras vietnes vēstkopa

Izsūta Natālija Koteļņikova

e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tulkoja Jānis Oppe