Интересные факты из мира генетики. Читать мужчинам и женщинам!

Interesanti fakti no ģenētikas pasaules. Lasīt vīriešiem un sievietēm!

Interesanti fakti no ģenētikas pasaules

1. Intelekts nepārmantojas no tēva dēlam. Tas ir, ja jūs esat ģēnijs, tad jūsu dēls par 100% nepārmantos jūsu gēnus.

2. Idiotisms nepārmantojas no tēva dēlam. Ja jūs esat galīgs kretīns, tad jūsu dēls nebūs tāds pats idiots kā jūs (ar ko jūs arī apsveicu).

3. Intelekts no tēva var pārmantoties tikai meitai. Un tikai pa pusei.

4. Pārmantot intelektu vīrietis var tikai no savas mātes, kuru viņa savukārt ir mantojusi no sava tēva.

5. Ģēniju meitas būs tieši uz pusi tik gudras, kā viņu tēvi, taču viņu dēli būs ģēniji. Ja viņu tēvs ir stulbenis, tad meitas būs tieši uz pusi tik stulbas, kā viņu tēvi.

6. Tāpēc ģeniālu sieviešu gandrīz neeksistē, tāpat kā neeksistē simprocentīgu sieviešu-idiošu. Toties vīriešu-ģēniju un vīriešu-stulbeņu ir ļoti daudz. No šejienes arī žūpojošo neveiksminieku, vientuļo māšu paaudze, kā arī Nobela prēmijas laureāti (gandrīz visi ir vīrieši).

 

17 07 I

 

Secinājumi vīriešiem:

1. Lai noprognozētu sava dēla prāta spējas, skaties uz savu sievastēvu (ja viņš ir akadēmiķis, tad tavs dēls arī būs gudrs).

2. Tava meita saņems pusi tava prāta. Taču arī pusi tava debīlisma. Intelekta ziņā viņa būs tuvāk tev. Viņas dēls saņems visas tavas prāta spējas. Gribi gudru paaudzi – sapņo par meitu.

3. Tavas prāta spējas ir no māmiņas, bet pareizāk – no vectētiņa.

Secinājumi sievietēm:

1. Tavs dēls prāta ziņā ir tava tēva kopija, un lamāt viņu “tu esi tikpat stulbs, kā tavs tēvs” – nav gluži pareizi.

2. Tava meita audzināšanas ziņā būs kā tu, bet prāta ziņā kā viņas tēvs. Bet viņas dēlu prāts būs jūsu vīru kopijas.

 

17 07 II

 

Tiek uzskatīts, ka dzīves ilguma pieauguma galvenais rezultāts ir tas, ka padzīvojuši cilvēki tagad ilgāk dzīvo. Taču tā nav.

Galvenās, milzīgās, stratēģiskās, mūsu acu priekšā visu cilvēci mainošās dzīves ilguma lēciena sekas nemaz nav tas, ka vecums tagad ilgāk turpinās, bet tas, ka tas daudz vēlāk sākas.

Tiem, kam šodien ir 40, 50, 55 gadi, vecums sāksies tikai ap gadiem 75-80. Tas ir, krietnus 25 gadus – ceturtdaļgadsimtu! – vēlāk nekā mūsu vecāku paaudzei.

Vēl pavisam nesen cilvēka dzīvē bija tikai 3 galvenie periodi: jaunība, briedums, vecums. Tagad “briedums” gadās 50 gados un iezīmē ar sevi sākumu absolūti jaunam, agrāk vienkārši neeksistējošam etapam cilvēka dzīvē.

Ko mēs par to zinām?

1. Tas turpinās gandrīz 30 gadu – no 50 līdz apmēram 75.

2. Atšķirībā no iepriekšējiem priekšstatiem, cilvēka fiziskās un intelektuālās iespējas šajā periodā, pareizi pieejot, nepazeminās un paliek vismaz ne sliktākas, bet dažos gadījumos pat labākas nekā jaunībā.

3. Potenciāli tas ir labākais, pats kvalitatīvākais periods cilvēka dzīvē, jo savieno sevī veselību, spēkus un dzīves pieredzi. “Ja jaunība zinātu, ja vecums varētu” – tas vairs nav par mums. Pēc visiem pēdējo gadu statistikas datiem tas ir pats laimīgākais laiks dzīvē, tās pīķis iestājas apmēram 65 gadu vecumā.

4. Tie, kam šodien ir 55-65 gadi, izdzīvo šo periodu pirmie cilvēces vēsturē. Agrāk tā vienkārši nebija, jo cilvēki daudz agrāk novecoja.

5. Dažās tuvākās desmitgadēs 50-75 gadus veci cilvēki kļūs par pašu masīvāko vecuma grupu uz planētas.

 

© Jevgēņijs Ļevitovs (Евгений Левитов)

 

Ar ko dzīve pēc 50 gadiem atšķiras no visas iepriekšējās dzīves?

Nu, ar to, ka to, kā dzīvot pēc 50 gadiem, mums neviens nekad nav mācījis!

Zīdaiņa vecumā mūs gatavo bērnībai, bērnībā – jaunībai, bet jaunībā mēs pavadām desmitiem stundu, gatavojoties priekšā stāvošajiem brieduma pārbaudījumiem. Un tikai 50 gadu robežu mēs šķērsojam bez mazākās nojausmas, kā, ar ko un kādēļ dzīvot tālāk.

Šeit nav nekā brīnumaina. No kurienes tādām zināšanām rasties, ja vēl mūsu vecāku paaudzei 50 gadu vecumā oficiāli sākās vecums, un dzīvot tālāk vispār nepienācās, bet pienācās sākt pamazām mirt.

Mēs reti apzināmies, ka tā dzīves programma, kurai mēs stingri sekojam, ceļojot pa dzīvi, patiesībā ir mūsos iepriekšējo paaudžu ielikta. Tieši iepriekšējās paaudzes radīja tās grāmatas, filmas, izglītības sistēmu, kuras bērnībā un jaunībā formē mūsu apziņu.

Iepriekšējām paaudzēm nebija nekādu priekšstatu par dzīvi pēc 50 gadiem tā vienkāršā iemesla dēļ, ka pēc 50 gadiem dzīves nebija principā. Tāpēc nav to arī dzīves programmā, kuru mēs saņēmām no viņām mantojumā.

Pēc visas un visādas statistikas tiem, kam, kam šodien ir 50-55 vai tuvu tam, vecums sāksies ne agrāk, kā 80 gados. Tas ir ļoti, ļoti patīkami, protams. Mums vienkārši ņēma un uzdāvināja veselus 25 gadus (!) papildus aktīvas un piesātinātas dzīves. Problēma it tāda, ka, kā izmantot šo dāvanu, neiemācīja. Un rezultātā, pārejot 50 gadu slieksni un nezināšanas dēļ piekrītot priekšlaicīgam vecumam, mēs riskējam pazaudēt labus 25-30 gadus, kuri – nepārspīlējot – varētu būt labākie mūsu dzīvē.

Pēc 50 gadiem dzīvē iestājas lielisks moments, kad ir laiks, veselība, spēki, brīvība no sociāliem pienākumiem, pieredze, un līdz vecuma sākumam, pēc mūsdienu standartiem, vēl ir ceturtdaļgadsimts!

Nezaudējiet šo laiku velti, Pēc tam ļoti nožēlosiet!

Ja jums ir pāri 50, tad jums šodien ir iespējams absolūti viss: jaunas aizraušanās, jauni prieki un iespaidi, jauna karjera, jauna mīlestība, jauni ceļojumi. Turklāt šo dzīves iespaidu kvalitāte stipri pārsniedz visu, kas bija pieejams zaļajā, neprasmīgajā jaunībā vai ar pienākumiem apgrūtinātājā briedumā. Urā! Dzīvot un dzīvot!

 

© Vladimirs Jakovļevs (Владимир Яковлев) http://theageofhappiness.com/posts/zhit-posle-50-ti-nas-nikto-neuchil/k6q18z8XSF

Publicēja econet.ru

 

Pievienots 07.2017

https://econet.ru/articles/168891-interesnye-fakty-iz-mira-genetiki

Tulkoja Jānis Oppe