Под каким углом находится Ваша шея и какие последствия этого

Kādā leņķī atrodas Jūsu kakls, un kādas tam ir sekas

 

Cilvēka galva sver apmēram 5 kg. Bet, kad mēs viņu noliecam, svars uz mugurkaula kakla daļu sāk pieaugt. 15 grādu leņķī šis svars sastāda apmēram 12 kilogramus, 30 grādos tie ir 18 kg, 45 grādos tie ir 22 kg, bet 60 grādos tie ir 27 kg.

17 08 24 01

Tā ir slodze, kura nāk papildus pie mūsu viedtālruņiem, planšetdatoriem un klēpjdatoriem un kuru izjūt miljoniem cilvēku ik dienu, bet nez kāpēc tā nav norādīta uz iepakojuma.
Pētījums, kurš publicēts ASV Nacionālajā medicīnas bibliotēkā, jau ir aplidojis visu internetu un pat nonācis Washington Post. Tajā šīm slodzēm ir dota jauna definīcija “teksta kakls” (text neck) un tiek apgalvots, ka tas var novest pie mugurkaula agrīna nodiluma un degradācijas un pat ķirurģiskām operācijām.

“Tā jau ir epidēmija,” apgalvo Mugurkaula ķirurģijas un reabilitējošās medicīnas nodaļas Ņujorkā vadītājs Hansrajs (Hansraj). “Vienkārši palūkojieties apkārt, visi cilvēki ir ar nolaistām galvām.”

17 08 24 02

27 kg – vai tas ir daudz? Iedomājieties 8 gadu vecu bērnu ar tādu slodzi uz kakla ik dienu vairākas stundas. Viedtālruņu lietotāji patērē no 2 līdz 4 stundām dienā, sēžot sakumpuši. Viņi spēlē spēles, sūta ziņojumus, sēž sociālajos tīklos Vkontakte, Facebook, Twitter, lasa e-pastu vai skatās video. Gadā tas veido no 700 līdz 1200 stundas, bet vecāko klašu skolēni šajā sakumpušajā stāvoklī var sēdēt līdz 5000 stundām.

Daži mediķi apgalvo, ka uz katru galvas noliekšanas uz priekšu pēdu spiediens uz mugurkaulu divkāršojas.

17 08 24 03

“Pēc ilgstošas izstiepšanās audi iekaist un kļūst slimi,” apgalvo doktors Hansrajs. Tas var novest arī pie muskuļu deformācijas, nervu saspiešanas, disku trūces, un ar laiku tas var pat izmainīt kakla dabisko izliekumu.

Ar tādu diagnozi dzīvo jau 58% pieaugušo amerikāņu.

Daudzi cilvēki žēlojas par sāpēm kaklā, galvā un mugurkaulā, taču slikta stāja var izraisīt arī citas problēmas. Eksperti saka, ka tas var samazināt plaušu tilpumu par veseliem 30%. Tas var būt par iemeslu arī galvas sāpēm un neiroloģiskām problēmām, depresiju un sirds slimībām.

“Izvairīties no tehnoloģijām nav iespējams, bet ir jāņem vērā šīs problēmas, un cilvēkiem ir jāpieliek visas pūles, lai samazinātu slodzi uz savu mugurkaulu, darbojoties ar mobilajām ierīcēm un telefoniem, nevis jāsēž sakumpušiem caurām dienām,” tiek teikts pētījumā.

17 08 24 04

Skatieties ierīcē, nenoliecot kaklu, bet vienkārši, nolaižot acis. Paceliet ekrānu augstāk.

Vingrinājums: Kustiniet galvu no kreisās puses uz labo, vairākas reizes. Atbalstiet zodu plaukstās un celiet galvu uz augšu, bet pēc atpakaļ. Piecelieties un nostājieties durvju ailē, izplešot rokas, un izlieciet krūtis uz priekšu, lai nostiprinātu “labas stājas muskuļus”.

“Man patīk tehnoloģijas, un es nekādā gadījumā tās nenoraidu,” teica Hansrajs. “Mana vēstījuma jēga ir tāda, lai darbā ar viedtālruņiem jūs sekotu, lai jūsu galva nenoliecas.”

 

2015. g. 25. jūnijā

http://fishki.net/1576952-pod-kakim-uglom-nahoditsja-vasha-sheja-i-kakie-posledstvija-jetogo.html

Izsūtīts 24.08.2017

Sanata Kumaras vietnes vēstkopa

Izsūta Natālija Koteļņikova

e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tulkoja Jānis Oppe