Маргарита Назаренко - Советы по достижению внутреннего покоя

Margarita Nazarenko - Padomi, kā sasniegt iekšējo mieru

Autors: Margarita Nazarenko

 • Sasniedziet domās klusumu, izelpā izrunājot stieptu “ššššššššš”, gluži kā jūs imitētu krasta bangu vieglo troksni. Iztēlojieties, kā viļņi maigi apmazgā krastu un atplūst atpakaļ, aiznesot sev līdzi jūsu satraukumus.
 • Izsakiet pateicību. Izsakiet pateicību par visu “labo” un visu “slikto”, par visu, ko jūs pārdzīvojat, ko mācāties un ko pārņemat. Izsakiet pateicību par visu, kas jūs gaida nākotnē. Ļaujiet sevi ietīt pateicības siltumā un gaismā.
 • Klausieties, uzticieties un sekojiet savai intuīcijai. Lēmums pirmajā acu uzmetienā var likties pareizs, bet gala rezultātā nekalpot jūsu augstākajam labumam. Noskaņojieties uz jūtām, kuras rodas jūsu ķermenī, kad jūs pieņemat lēmumu. Ja jūs izjūtat siltu, pārliecinātu sajūtu “viss būs labi” – tātad jūs esat sekojoši savai intuīcijai. Bet, ja jūs izjūtat trauksmi vai šaubas, tas nozīmē, ka jūs esat gājuši pret viņu.
 • Atlaidiet savu ierasto skatu uz lietām, paskatieties uz pasauli zem cita redzesleņķa. Jūsu redzes viedoklis nav ‘likums”, bet viens no daudziem redzes viedokļiem. Jūsu skats uz lietām var jums izraisīt stresu. Raugieties uz pasauli ar ne ar ko neierobežotu skatu, kurš saka: “Es visu varu.”
 • Meditējiet. Meditācija māca jums psihisku un fizisku disciplīnu, kā arī emocionālu paškontroli.  
 • Ziniet, ka “arī tas pāries”. Pārmaiņas ir dzīves daļa. Esiet mierīgi un pacietīgi – lai viss notiek dabiski un organiski. Attīstiet sevī drosmi, kura ļaus jums fokusēties uz vēlamajiem rezultātiem, nevis uz problēmu.
 • Vienkāršojiet savu dzīvi. Vienkāršība dod iekšēju mieru – pateicoties tam, ka jūs pareizi virzāt savu enerģiju. Atbrīvojieties no visa, ko jums nevajag, tajā skaitā no sakariem un draudzīgām attiecībām, kuras nesniedz jums neko labu. Fokusējieties uz to, kas jums ir svarīgi. Nepārslogojiet sevi ar pārmērīgi daudzām lietām, uzdevumiem un informāciju. Atstājiet vienu vai divas lietas, kuras jums ir visdārgākās.
 • Smaidiet. Smaids spēj vērt vaļā durvis, “nē” pārvērst par “jā” un momentāni mainīt noskaņojumu (kā jums, tā arī apkārtējiem). Smaidiet sev spogulī. Smaidiet ģimenes locekļiem, darbiniekiem, visiem, kurus nejauši satiekat. Smaids izstaro mīlestības enerģiju – un, ko jūs sūtāt, to arī saņemat. Nav iespējams neviltoti smaidīt un tajā pašā laikā just niknumu, skumjas, bailes vai skaudību. Smaidot jūs varat just tikai laimi un mieru.
 • Novediet iesāktu lietu līdz loģiskām beigām. Noslēdziet loku. Nepabeigti darbi (nepiedošana, nepateikti vārdi, nepabeigti projekti un uzdevumi) ir smaga nasta jūsu apziņai, vai jūs to jūtat, vai nē. Katra nepabeigta lieta paņem enerģiju no tagadnes.
 • Esiet uzticīgi sev. Mīliet sevi. Iemiesojiet savus sapņus un pašizpaudieties. Atrodiet savu misiju un pildiet to.
 • Dzīvojiet tagadnē. Pagātni neatgriezīsi, bet nākotne ir atkarīga no tā, ko jūs domājat un darāt šajā brīdī. Tāpēc veltiet uzmanību tagadnei, fokusējieties uz to, lai visu, ko jūs darāt, darītu vislabākajā veidā, un vienkārši dzīvojiet. Neļaujiet dzīvei iet garām tādēļ, ka jūs dzīvojat ar pagātni vai nākotni.
 • Neuztraucieties. Cik daudz laika jūs tērējat uztraukumiem par to, kas “var notikt”? Un kas no tā patiešām ir noticis (un salauzis jums dzīvi)? Ne pārāk daudz, vai arī vispār nekas... vai ne tā? Fokusējieties uz to, ko jūs gribat, nevis uz to, ko negribat.
 • Saudzējiet savu veselību. Rūpējieties par savu organismu: pildiet fiziskus vingrinājumus, spēlējiet sporta spēles, pareizi barojieties un atvēliet pietiekamu laiku miegam. Pievienojiet sev enerģiju ar ikdienas vingrinājumiem un sekojiet savai pašsajūtai.
 • Rīts gudrāks par vakaru. Dažreiz, kad jūs esat pārslogoti ar problēmām, iemigt liekas neiespējami. Pirmām kārtām izdariet visu iespējamo, lai problēmu novērstu fiziski. Ja neko izdarīt nevar, griezieties pie problēmas enerģētiskas risināšanas. Vizualizējiet lietu ideālo stāvokli (kurā šī problēma neeksistē), kamēr problēma nepazudīs pati no sevis vai kamēr pie jums neatnāks risinājums.
 • Savā valodā turieties pie sūfisma principiem. Šī senā tradīcija paredz, ka jums kaut kas būtu jāsaka tikai, ja: 1) tā ir taisnība, 2) tas ir nepieciešams un 3) tie ir labestīgi vārdi. Ja kaut kas no tā, ko jūs gribat sacīt, neapmierina šos kritērijus, nesakiet to.
 • Izmantojiet izslēgšanas pogu. Izvairieties no informatīvas un sensoras pārslodzes. Izslēdziet televizoru, viedtālruni, planšeti, klēpjdatoru, mp3-atskaņotāju (ja vien jūs neklausāties audioierakstus meditācijai vai atslābšanai). Iemācieties vienkārši “būt”, ne obligāti kaut ko turklāt “darot”.
 • Izmantojiet iztēli. Jūsu sapņa dzīves būvēšana sākas iztēlē. Tieši tur jūs ņemat audeklu un zīmējat pašu vēlamāko dzīvi!
 • Nedariet visu vienlaikus. Dariet kaut ko vienu, un dariet to labi. Visā izmantojiet viengabalainu pieeju un pielieciet pūļu maksimumu.
 • Sāciet ar pašu grūtāko. Neatlieciet darbus uz pēc tam. Daudz domu un emocionālās enerģijas tiek tērēts pa tukšo aiz bailēm darbu, kurus mēs negribam darīt – nogurdinošu, nepatīkamu, sarežģītu vai biedējošu – priekšā. Tieciet ar tiem skaidrībā – tikai tā, kā nākas, vislabākajā veidā. Un pēc tam pārejiet pie vienkāršiem darbiem.
 • Ievērojiet balansu. Veiciniet sekmju un iekšējā miera sasniegšanu, uzturot balansu savā dzīvē.
 • Lēnāk brauksi – tālāk tiksi. Izbaudiet šo ceļojumu ar nosaukumu „dzīve”. Viss notiks, kad pienāks laiks. Veltiet uzmanību katram dzīves momentam un augstu vērtējiet viņu. Kurp steigties? Tikko kā jūs sasniegsiet mērķi, noteikti parādīsies jauni uzdevumi un problēmas.
 • Protiet teikt „nē”. Neļaujiet sašutumam par kļūdaini pateiktu „jā” iztraucēt jūsu iekšējo mieru. Ja jūs pārpūlēsieties un darīsiet kaut ko, kas jums izraisa stresu, jūs dusmosieties uz cilvēku, kurš jums to palūdza, nerīkosieties vislabākajā iespējamajā veidā un neveltīsiet pietiekamu uzmanību paša pienākumiem un vēlmēm.
 • Izsvītrojiet naudu no savu prioritāšu saraksta. Tiecieties būt cilvēks, bagāts attiecību, nevis materiālo labumu, ziņā

 

Izsūtīts 20.07.2017

Sanata Kumaras vietnes vēstkopa

Izsūta Natālija Koteļņikova

e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tulkoja Jānis Oppe