Par Pasaules-ēkas attīstības ceļiem

08.09.12.

12 09 16Sanat Kumara, es piesaucu tevi sākt jaunu grāmatu, kur tu dotu mums zināšanas par dzīvības, dzīvas būtnes un realitāšu uzbūvi.

Domāju, ir pienācis laiks mums ar to nopietni nodarboties. Es piekrītu. Kaut arī grāmata nesolās būt vienkārša.

Sāksim mēs ar to, ka vienkārši parunāsim par tevi un mani. Kā gadījās, ka mūziķe no provinciālas pilsētas sāka klausīties mani? Lieta tā, ka tu un Es esam viena Būtība. Ko tas nozīmē? Ka tu un Es esam viena personība, tikai dažādos līmeņos.

Paredzu, ka dažiem šajā vietā sagribēsies uzreiz grāmatu aizvērt, tāpēc ka teiks, ka tas jau nu ir pārāk nereāli, un pārmetīs lepnību vai vēl kaut ko, piemēram, ka man “visi nav mājās” – tik tieši runāt par to.

Bet tas nav pats “nereālākais” šajā grāmatā, tāpēc priekš tiem, kas “tiks galā” ar tādām domām, mēs turpināsim. Mēs ar tevi jau esam uzrakstījuši 10 grāmatas[*], kur sīki izstāstījām par to, kas diktē un kas pieraksta. Tā kā nosūtām lasītāju pie iepriekšējām Sanata Kumaras grāmatām un viņa vecākajiem aspektiem – līdz pat mūsu Tēvam-Radītājam. Visas šīs Būtības diktēja tev jauno ezotēriku vai vienkārši atbildēja uz taviem “bērnišķīgajiem” jautājumiem. Daudz pateicību Es esmu saņēmis no lasītājiem un skanējis viņu materiāla apzināšanās līmeni. Es pirmkārt nodarbojos tieši ar apziņas attīstības līmeņa skanēšanu.

Mēs parunāsim turpmāk par saprātu, sapratni un apzināšanos. Tās ir dažādas lietas, un katram no jums pienākas skaidri saprast, kad viņš ir apguvis informāciju un kad pagājis garām informācijai, tāpēc ka tā ir palikusi neapgūta.

Mēs aicinām arī mūsu lasītājus uzdot jautājumus, kuri palīdzētu mums precizēt to, kas nav skaidrs, tāpēc ka sarežģītas informācijas tulkošana vārdos ne vienmēr var būt saprotama uzreiz un prasa konkretizāciju. Mums ir svarīgi, lai mēs izteiktos skaidri un līdz galam saprātīgi, tas ir, cilvēka sapratnes līmenī.

Man gribas piebilst, ka mūsu Ģimene iekļauj milzīgu skaitu cilvēku, ne tikai es esmu tavas Būtības loceklis. Un ka mūsu Ģimene caur mūsu grāmatām un semināriem sapulcējas kopā mīlestībā un pieņemšanā.

Saki, vai visa Sanata Kumaras Ģimene augšupceļas šajā laikmetā?

Nē, protams, nē, tāpēc ka Ģimenei ir svarīga DAŽĀDA PIEREDZE, ne viss un ne vienmēr rit pa vienu ceļu, un tas tiek apsveikts. Gribu piebilst, ka vairums no viņiem vēl “nav pamodies”, un grāmata paredzēta, tāpat kā visas pārējās, lai pamodinātu viņus no saprāta miega – no Augstākā Saprāta miega viņu domāšanas sistēmā.

Un tā, sākam mūsu stāstu par saprātu, realitātēm un vielu.

Ir daudz realitātes līmeņu un, attiecīgi, apziņas līmeņu dažādos plānos. Katram realitātes plānam atbilst sava apziņa. Citādi būt nevar.

Būtības būvēšana sākas no saknes. Kas tas ir – Būtības sakne?

Tās ir daudzas mazas būtības, kuras jūs saucat par elementāļiem, tas ir, tie ir tie, ko jūs sastopat apakšējā dimensijā, kad ieejat savās saknēs.

Mēs daudz esam ceļojuši uz otro dimensiju (pa neitrālo kanālu). Taču tur nav kaut kādas vienas ainas, es esmu redzējusi dažādas formas, un man saka semināru klausītāji par atšķirīgām būtībām, kuras viņi redz savās saknēs.

Jā, katrs cilvēks satiek tur pirmkārt savas elementālās būtības. To ir milzīga dažādība, tā ir zemes garu pasaule, virszemes un pazemes pasaule. Kā viņas izskatās? Dažādā veidā, atkarībā no augšējām Būtībām, kuru iesakņojumi viņas ir.

Šamaņi strādā ar viņām?

Nē, šamaņi strādā ar tumšo tautiņu, atbaidot viņu no cilvēka, sūtot viņu uz savu māju vai prom no sevis.

Parunāsim sīkāk par “saknēm” un, kur viņas atrodas.

Nu ko, pienācis laiks atklāt dažus jūsu uzbūves noslēpumus.

Un tā, cilvēka apakšējie aspekti atrodas otrajā dimensijā. Tas ir vienu plānu zemāk.

Viņi ir astrālā?

Ne gluži tas ir apakšējais astrāls. Jūs pierasti saucat apakšējo astrālu par tumšo būtību, kuras parazitē uz jums, mītni. Šī dimensija patiešām ir zemāk par jums pēc vibrāciju plāna, taču tur nav parazītu, dzīvo tur parastas būtnes, kuras nedomā par parazitēšanu uz jums.

Kā noteikt, ka tās ir “saknes”? Viņas ir neatkarīgas no mums jeb tomēr katram cilvēkam tur ir noteikts “apakšējais es”?

Katram no jums ir vairāki “apakšējie es”, kā tu izsakies.

Kad es biju šajās vietās, tad redzēju tur ļoti daudz pilnīgi melnu un brūnu būtņu. Vienas no viņām bija līdzīgas melniem spīdošiem ovāliem, citas izskatījās kā velniņi. Daži redz savās saknēs rūķīšus un citas būtnes. Kā viņas izskatās patiesībā? Un cik to ir cilvēkam?

Tas atkarīgs no ģimenes. Dažādas formas un dažāds “sakņu” daudzums atkarīgs no tā, kādai Ģimenei pieder cilvēks. Parasti apakšā izvietoti vairāki desmiti būtību, kuras “baro” cilvēku ar savu enerģiju.

Tas ir, cilvēks ir saistīts ar viņām ar enerģētiskām saitēm, sutratmu?

Protams, jā. Bet kā tad jūs barojāties ar zemes enerģiju? Lūk, pa šo kanālu jūs tad arī pieņemat apakšējās enerģijas, pārstrādātas priekš jums no pirmās dimensijas enerģijas.

Saki, tie, kas dzīvo tur, “apakšā”, arī var un grib augšupcelties? Vismaz mani priesteri apakšējā aspektā ir gatavi augšupcelšanai.

Jā, protams, tie, kas ir gatavi tālākai attīstībai, var pāriet jebkurā līmenī uz nākošo plānu.

Un viņi sāks ieiet cilvēku ķermeņos?

Jā, protams. Taču var ieiet arī citu rasu fiziskajos ķermeņos uz citām planētām.

Ja mūsu “saknes” pārstrādā priekš mums pirmās dimensijas enerģiju, tātad šīm būtnēm arī ir savas “saknes”?

Jā, protams. Šīs otrās dimensijas būtnes arī saņem apakšējo enerģiju no savām “saknītēm”.

Bet kas tur ir, apakšā?

Šīs mazās būtnes vairāk līdzinās lieliem mikrobiem un protozojiem, tieši viņi dzīvo jūsu fiziskajā organismā, lai palīdzētu jums pārstrādāt barību. Taču, protams, fiziskā plāna mikrobi atšķiras no plāna, kurā atrodas pirmās dimensijas “saknītes”, būtnēm.

Kāda ir šo būtņu funkcija un uzbūve?

Funkcija ir dzīvot blīvajā plānā, realizējot enerģijas apmaiņu un transformāciju caur savu dzīvi. Viņas atšķiras no akmens ar to, ka kustas un ir ar šūnu uzbūvi, atšķirīgu no akmens kristāliskās uzbūves.

Protams, viņu metabolisms ir simtām reižu lēnāks par jūsējo, taču tas tomēr realizējas uz enerģijas patērēšanas un citas enerģijas izstrādāšanas rēķina, un kustība arī ir.

Mēs vienmēr uzskatījām akmeņus un minerālo pasauli par pirmo dimensiju.

Tie ir jums pieejamie priekšstati par pirmo dimensiju. Patiešām, jūsu acis redz minerālus un, patiešām, viņu vibrāciju plāns ir līdzīgs tām būtnēm, kuras realizē enerģijas pārstrādi šajā plānā.

Ar ko atšķiras pirmās dimensijas būtnes no akmens? Tā ir nafta? Sāļi? Gāzes? Ūdens?

Jūs vēl neesat viņas konstatējuši līdzības ar akmeņiem un minerāliem dēļ. Akmeņogles un nafta – tie ir viņu dzīves atvasinājumi un vienlaicīgi viņu eksistences apstākļi. Tā tieši tad arī ir tā pasaule, par kuru mēs runājam. Taču tā ir ne tikai derīgo izrakteņu iegulās, šī pasaule ir visur.

Bet mikrobi un protozoji pieder trešās dimensijas pasaulei?

Jā, var tā teikt, tāpēc ka viņi dzīvo un vairojas bioloģiskos ķermeņos bioloģiskas izcelsmes mikrodaļiņu klātbūtnes apstākļos.

Kura dzīvība radās agrāk – pirmajā dimensijā vai smalkajā plānā?

Smalkajā plānā un minerālajā pasaulē. Pirms šūnas radīšanas viņa radās kā prototips Radītāja prātā. Sākumā ir radīts dzīvības princips minerālajā pasaulē, pēc tam arī pati dzīvība.

Kā radās akmeņi un kalnu masīvi?

Tā ir vielas uzkrāšanās un tās nosēšanās sākumā smalkajā plānā. Atceries planētu globusu ķēdes. Tā ir Vielas radīšanas ķēdīte kā planētas platforma daudzu visu dimensiju būtņu dzīvei. Tad, lūk, minerālā pasaule kā jebkura plāna visas dzīvības pamats radās kā pirmā. Kad ir radīta minerālā pasaule, tad uz minerālās barošanās pamata sāk attīstīties augu šūna. Taču arī minerālā “šūna” ir tepat kā augu šūnas prototips. Ir pārejas formas no minerālās “šūnas” uz augu šūnu. Tādejādi minerālā pasaule vispirms attīstījās planētu ķēdē, dodot pamatu klimatam un visiem dzīvības parametriem uz planētas citu formu attīstībai, lauku veidojumiem, kristāliskajiem režģiem un pat augu un dzīvnieku pasaulei. Arī minerālās pasaules būtnes – ne obligāti ir akmeņi un kristāli, ir vienšūnas organismi, kuri vistuvāk ir pienākuši augu pasaulei un devuši dzīvību augu šūnai.

Kad pasaule bija radīta smalkajā plānā un izspēlēta “pirmā partija”, pakāpeniski Radītāji sāka Vielas sablīvēšanas un pasaules piesātināšanas ar Vielu procesu. Ā, tu saprati, ka Viela nav minerāls parametrs, tas ir Dzīvības pamats Vielas Pasaulē, dzīvības balanss, Svētā Stūrakmens Komponente, apgarota un apgarojoša, un blīvo pasauli būvējoša.

Vai ir Vielas kā gara saikne ar Svēto Garu?

Tikai pastarpināta. Svētais Gars visiem jums un mums dod Iesvētīšanu Dzīvībā, apgarošanu vienā no plāniem, kad gars sāk iziet blīvumā.

Izstāsti par Vielu tā, lai es varētu saprast viņas nozīmi pasauļu Dzīvē.

Kad mēs ar tevi sarunājāmies par Cilvēka Matricu, tad redzējām, ka viņa attīstības iemiesojumi – tie ir Logosi-Radītāji, Dvēseles un Viela – pasaules enerģijas Avots.

Tas ir, cilvēks no Matricas var izvēlēties Vielas attīstības ceļu?

Jā, tas ir ceļš uz Visu, Kas Ir citā veidā. Tas ir Ceļš pie Enerģijas Avota. Skaties, dvēseles – tas ir Ceļš uz Cilvēku Daudzdimensionālo, kurš beidzas ar Debesu Tēvu, garu. Logosi – tas ir ceļš pie Svētā Gara, realitāšu un saprāta radīšanas ceļš, bet Vielas un Dzīvības Avots – to var nosaukt par Dievību, visu savieno un apvieno. Tu piekrīti, ka bez dvēselēm ir daudz dzīvības parametru un formu, nesaistītu ar saprāta attīstību? Ir formas, saistītas ar Vielas attīstību un enerģiju attīstošas. Tās ir zvaigznes, planētas, atomi un lauku struktūras.

Kā es saprotu, planētas savieno visas trīs daļas – gan Logosu, gan Dvēseles, gan Vielu.

Jā, protams. Un tas vēl nav viss! Ir vēl viens būtņu attīstības ceļš – tas ir pasaules ugunīgais pamats...

It kā Režģis?

Jā, tā ir daļa kā ugunīgais pamats Visam, kas eksistē Pasaules-ēkā. Viņa ir dzīva un apgarota, taču cilvēks nav saistīts ar tādu attīstības ceļu. Mēs izmantojam ugunīgo sistēmu kā saistošo posmu Vielas un Dzīvības radīšanai.

Tā ir Ideja?

Jā, tas ir ļoti smalks plāns, un to var nosaukt par Prakriti.

Citēju šeit fragmentu no Sanata Kumaras pirmās grāmatas “Dzīvo un mīli”.

“Pirmmatērija pārvēršas par Prakriti – elektriskās uguns lauku, kustības ierosināšanas un elektrizācijas uz berzes rēķina ceļā. Tas ir visas matērijas zemākais plāns, apveltīts ar pirmatnējo apziņu. Logoss strādā ar Prakriti, radot pasauli, cilvēku, planētas, zvaigznes. Izlietās uguns lauks – tā ir zemākā uguns. Tas ir matērijas atomu slānis. Uguns – tā ir dzīva padarīta matērija. Spirālveida-cikliskā uguns – tas ir Prakriti otrais veids. Pilnīgāks, spēcīgāks, radīts no divām ugunīm – lauka no izlietās uguns, caurdurtas ar Dievišķās uguns zibeņiem, kuri dod milzīgu enerģiju šim laukam un veido virpuļus zibeņu zonā, sākotnēji savērpjot lauku un radot plazmas sabiezējumus, kuri ir matērijas prototips.

Plazma var vērpties uz iekšu, un var uz āru, izpaužot dažādu polaritāti un magnētismu. Prakriti pamazām apaug ar kosmisko tīklu, kristalizējoties un pakļaujoties kristāliskā režģa, sastāvoša no elektrības spēka līnijām, gribai. Kosmisko tīklu rada īpašas Būtības, pakļautas Vieduma Valdniekam. Viņas uzģērbj pirmatnējo karkasu izlietajai plazmas vielai, pakļaujot to formai un radot Prakriti vadības iespēju evolūcijas procesā.

Emanējoties no Stariem, Hierarhijām un Logosu gribas, pirmatnējā viela, aizdegoties un atdodot siltumu un izstarojumu telpā, pakāpeniski atdziest, pievelkot jaunas sevis daļas un iegūstot dažādas formas. Formas veic kustību apkārt pirmatnējam centram. To evolūcijas būtība ir enerģijas matērijas savienošanā noteiktos centros, kur tā vēl ilgi blīvēsies. Daži centri nobriestot uzsprāgst un veido Saules Sistēmas ar planētām. Šie sprādzieni Visumā norit pastāvīgi. Viens iet bojā, otrs dzimst, trešais evolucionē.”

Kā es saprotu, Prakriti – tā ir sākotnējā matērija, ugunīgā daļa, neattīstīta un neevolucionējusi. Uz Prakriti pamata tiek celtas pasaules, transformējot to un izmainot. Cilvēks kā dvēsele jau ir evolūcijas un gara, un vielas, un enerģijas virsotne. Kādā gan veidā viņš var atkal atgriezties gandrīz pirmatnējā enerģijas stāvoklī?

Enerģija arī evolucionē un attīstās savā īpašā veidā. Tā ir elementālās enerģijas valstība, tā kļūst par lielisku attīstības ceļu trešajai pasaules klasei – Vielai.

Kā Vielas piemērs var kalpot olbaltumvielas. Šeit, cilvēku valstībā, viņas spēlē svarīgu, taču ne galveno lomu, radot bioloģiskā ķermeņa pamatu – DNS. Bez DNS nav iedomājama bioloģiskā dzīvība.

Taču ir pasaules, kur olbaltumvielu dzīvība ir attīstības galvenais virziens Dzīvībai kā īpašu saprātu civilizācijai, kuri balstās uz olbaltumvielu un citu tamlīdzīgu Radību saprātu. Šīs pasaules atrodas smalkākā plānā, ne fiziskajā. Un tajās Dzīvība attīstās īpašā, jums pagaidām nezināmā, taču brīnišķīgā veidā, pilnveidojas un evolucionē Dievišķajā Uzstādījumā, attīstoties neparasti viedi.

Bet kā attīstās Prakriti? Kas tas ir par ceļu?

Pilnveidošanās ceļš Visa, Kas Ir citai šķautnei, ne saprātam, ne Vielai, ne Režģim, ne realitātēm. Mēs pagaidām par to nerunāsim. Sarežģīti izskaidrot to, ko cilvēks nekad nav iztēlojies.

Es pateicos tev par stāstu, dārgais Sanat Kumara.

 

Pievienots 16.09.2012

http://www.sanatkumara.ru/stati/o-putyach-razvitiya-mirozdaniya

Tulkoja Jānis Oppe


[*] Desmitā grāmata vēl nav pabeigta, tā saucas “Kristus-apziņas mācības” (Autores piezīme)