Print

Евгения Горева Рука – символ и знак

Jevgēnija Goreva - Roka – simbols un zīme

18 12 27 01

Navigācija pa rakstu

Roka – dabisks cilvēka enerģijas instruments

Labā un kreisā roka – jēdzieniskā atšķirība un zīme

Simbola Roka nozīme

Roka – talismans un amulets

 

Roka – dabisks cilvēka enerģijas instruments

Mūsu cilvēciskajā kultūrā – rokas ir ļoti svarīgs cilvēka un apkārtējās pasaules saiknes instruments. Caur rokām mēs realizējam aktīvu ietekmi uz apkārtējo telpu, uz citiem cilvēkiem, pārraidot fizisko un psihisko enerģiju.

Sakļautas rokas – neuzticēšanās, atturība, cilvēks negrib atklāt savu enerģētiku saziņai. Atvērtas plaukstas – neviltotība, cilvēks uzticas, vēlas iziet uz kontaktu.

Nevajag paskaidrot, ko nozīmē frazeoloģismi, epiteti un sakāmvārdi: “zelta rokas”, “ar garām rokām”, “baltrocis”, “rokas nost”, “roka roku mazgā”, “ar cita rokām ogles grābt”, “rokas garas, visu aizsniegšu”, “aiziet pa rokām” utt.

Vīrietis lūdz savas izredzētās roku – lai apvienotu divas enerģijas pārī. Pēc tradīcijas tādā veidā viņš paziņo, ka ir gatavs atsaistīt meitenes enerģiju no viņas tuviniekiem, no tēva mājām, lai sasaistītu viņu ar savu enerģētisko kontūru. Un iet ar viņu roku rokā uz gaišo nākotni.

18 12 27 02

Lietišķa partnerība bieži tiek apstiprināta ne tikai ar parakstiem, bet arī ar rokas spiedienu, kas simbolizē, ka tiek apvienotas pūles no vairākiem cilvēkiem un kompānijām, kas stāv aiz viņiem, – lai ietekmētu pasauli.

Var dzirdēt tādu frāzi: “Mums nepietiek darbaroku”, tas ir, nepietiek darbinieku.

Cilvēkam, kurš mums ir nepatīkams, mēs nevēlamies “sniegt roku”.

Rokas spiediens – viens no iesvētījuma noslēpumiem, kad pēc jēgas uz pretendenta galvas tiek uzliktas “Kristus rokas”. Notiek zināma pārraide un cilvēka pieslēgšana noteiktam egregoriālam “kanālam”.

 

Labā un kreisā roka – jēdzieniskā atšķirība un zīme

Izšķir labās un kreisās rokas ietekmi. Viss, kas saistīts ar ķermeņa labo pusi, ar labo roku – saista ar gaišajiem spēkiem, ar cilvēka aktīvo radošo komponenti. Visam, kas tiek darīts ar labo roku, – sākotnēji ir jānāk no Pravj (Правь), dievišķās pasaules, tas ir pareizais rīcības veids.

18 12 27 03

Kreisā roka, otrādi, pasīvā, ņemošā, pieņemošā. Ir zināma vienkārša pazīme: ja niez kreisā plaukstiņa, tad tas ir uz naudu, uz ienākumiem. Tiek uzskatīts, ka savu kreiso roku vajag kontrolēt, lai tā nepaņemtu lieku, netīkotu pēc sveša.

Caur labo roku vairāk izpaužas mūsu smadzenes, saprāts, caur kreiso – sirds. Plaukstu savienošana kopā padara cilvēku par slēgtu kontūru, viņš koncentrējas uz savu saprātu un savām jūtām, fokusējas uz iekšējo pasauli.

Ritmoloģiski delna atbild:

Un, ja kaut kas notiek ar šīm jūsu ķermeņa daļām, – centieties laicīgi lasīt šīs rokas zīmes un uzvednes.

 

Simbola Roka nozīme

No visiem ķermeņa simboliem rokai droši vien piemīt maksimālais jēgu daudzums. Pirmām kārtām roka – tā ir iedarbība un ietekme:

1) kā pa vertikāli (dieva roka). Piemēram, slavenajā freskā, kas iemūžinājusi faraonu Ehnatonu un viņa laulāto draudzeni Nofreteti ar bērniem, Saules dievība Atons stiepj pie viņiem lejā nevis starus, bet rokas.

18 12 27 04

Ķeltiem, toltekiem – roka tāpat ir Saules dieva atribūts. Šumeriem roka – pieder Lielajai mātei, augstākajai dievībai.

2) tā arī pa horizontāli – cilvēku starpā. Bieži roka – tas ir jebkura līmeņa varas simbols. Pats vienkāršākais piemērs, kad vienā rokā tādam ietekmīgam subjektam – piparkūka, bet otrā – pātaga. Tieši tas ļauj uzskatīt rokas zīmi – par ķēniņa simbolu, kurš pauž varu un valdīšanu pār pasauli un cilvēkiem.

Mēs visi atceramies figūras no pieminekļiem V.I. Ļeņinam, kurš mums ar roku norādīja virzienu uz komunisma pusi. Ideoloģiskā vara pār sirdīm un prātiem.

18 12 27 05

Rokas simbols var nozīmēt kaut ko rokām darinātu, ko vada tas, kas to radījis. Piemēram – Sarumana orki.

Atceraties, filmā “Gredzenu pavēlnieks” magu (Istari – D.R.R. Tolkīna termins) ordeņa galva – Sarumans – Izengardā izaudzēja īpašu orku sugu. Sākotnēji sev, pēc tam, lai kalpotu Sauronam. Un uruk-haji, kuri bija šo milzīgo karapulku līderi, bija iezīmēti ar Sarumana balto delnu, viņa roka bija valdniece pār viņiem.

Roka šādā interpretācijā – simbols varai pār savu darbarīku, instrumentu.

18 12 27 06

Uruk-hajs (uruk-hai), iezīmēts ar Sarumana balto delnu, – kadrs no filmas “Gredzenu pavēlnieks (The Lord of the Rings)

Ne jau velti sarežģītus dzīves apstākļus vai atbrīvošanos no tiem sauc – likteņa roka, vedošā roka. Tā ir Dieva un Gara klātbūtne, dievišķās Providences spēks, kurš iedarbojas gan uz civilizāciju kopumā, gan arī uz konkrēta cilvēka esību. Galējā variantā tas ir debesu sods.

Taro kārtīs Dūžus, kas apzīmē pirmimpulsu, kaut kā sākumu, simbolizē Roka, kura no mākoņiem sniedz vienu vai otru priekšmetu (Zizli, Pentaklu, Šķēpu, Kausu). Tā ir gan dievišķā ietekme, gan likteņa dāsnums, gan kāds talants, gan radoša procesa sākums.

18 12 27 07

Roka – aizsardzības, zināmas svētības simbols, ka tu jūti sevi “zem rokas”, zem aizsega.

Roka var simbolizēt Gara iniciācijas procesu, kad cilvēka dzīvē tiek ietverta mācība, kā arī paša skolotāja, patriarha, pravieša spēks, iedarbojoties uz cilvēka Ķermeni, Dvēseli un Garu.

Pēc pašas praktiskākās jēgas roka – nozīmē tieši instrumentu, dzīves darbarīku un tā pārvaldīšanu caur rīcību, darbu, radīšanu, celtniecību, meistarības attīstīšanu.

Ar roku ir saistīti paši vienkāršākie sasveicināšanās žesti, apsveikums, atvadīšanās. Atceraties, kā mēs bērnībā uz papīra ar zīmuli vai pildspalvu apvilkām savu plaukstu un sūtījām kādam kā sveicienu.

18 12 27 08

“Dod piecus!”

Tā kā vārds “galvojums (порука)” ir veidots tieši no vārda “roka (рука)”, tad atbilstoši viena no šī simbola jēgām ir galvojums ar savu enerģiju par kādu, ķīla.

5 pirksti un plauksta – cilvēka simbols, kā maģisks kristāls. Roka – ar tās 5 pirkstiem simbolizē visas mūsu 5 maņas (redzi, dzirdi, garšu, tausti, ožu), kuras apvieno plauksta – Sestā maņa, intuīcija.

Par ciparu 5[1].

 

Un, visbeidzot, var piebilst, ka cilvēkam tas ir spārnu analogs, kaut kur mūsu iekšienē ir atmiņa par lidojumu un rokas mums par to atgādina.

 

Roka – talismans un amulets

Roka-piga – amulets, ļaunu spēku atgrūšana, cilvēks ļaunumam saka – tev nav varas pār mani, esmu savācies un aizvērts. Viņš no sava enerģētiskā lauka atstaro negatīvu ietekmi – ar talismanu ar pigu.

18 12 27 09

“Kurp piga – turp dūmi”

Plauksta ar aci – spēcīgs talismans tiem, kam piemīt ekstrasensoras īpašības un spēcīga psihiskā enerģija. Tiek uzskatīts, ka tamlīdzīgs simbols veicinās pārjūtīgu spēju attīstību, palīdzēs cilvēkam atrast savu psihisko spēku avotu.

Ar šo simbolu tēlaini ir saistīta slavenā Fātimas roka (viņa arī – Hamsa, Hamesh plauksta, Miriamas roka) – spēcīgs Austrumu amulets.

18 12 27 10

Tas nes aizsardzību un svētību cilvēkam no Augstākajiem spēkiem, tas palīdz daudzās dzīves sfērās:

Kā amuletus var izmantot daudzroku dievības tēlus un simbolus, kuri bija populāri Indijā.

18 12 27 11

Tā ir būtne, kurai ir sava vara daudzās dimensijās. Iespējams, roku skaits norādīja uz šī personāža iespēju plašumu, uz dimensiju skaitu, kurās viņš eksistē. Cilvēkam tamlīdzīgs tēls palīdzēs:

Tēls ir labs korporāciju vadītājiem un daudzbērnu vecākiem.

Rubrika Ķermeņa simboli[2] – pastāvīgi papildinās.

 

Pievienots 27.12.2018.

https://znak-simvol.ru/ruka-simvol-i-znak/

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/jevgenija-goreva/skaitli-un-datumi/31-jevgenija-goreva/3310-jevgenija-goreva-5-datuma-dzimusie-ka-saglabat-savu-veiksmi (Tulk. piezīme)

[2] Skat http://www.sanatkumara.lv/index.php/birkas/kermena-simboli (Tulk. piezīme)