Meistarklase “Dziedinām mūsu bailes”

3. aprīlī pulksten 12 pēc Maskavas laika

 

Vebinārs

16 03 22 01

Meistarklase

 

Dziedinām mūsu bailes

 

Dārgie draugi! Es daudz ceļoju ar semināriem, un ļoti bieži, nu gandrīz vienmēr, man lūdz jebkurā seminārā dot baiļu dziedināšanas prakses, neatkarīgi no kursa līmeņa. Protams, lūdz ne visi, taču katru reizi šī nemirstīgā tēma nostājas manā priekšā kā aktuāla un līdz šim laikam daudziem neizskausta.

Tāpēc, uzsākot savu meistarklašu sēriju, gribu sāk ar šo aktuālo tēmu.

Eksistē ne mazums prakšu un apzināšanos, kuras palīdz mums tikt galā ar bailēm un fobijām. Mēs aplūkosim dažādus baiļu veidus un to cēloņus, un iziesim vairākus praktiskus vingrinājumus, kuri jums vai jūsu tuviniekiem palīdzēs pārvarēt bailes.

 

Ar ko bailes atšķiras no fobijām?

(izmantota vietne http://thedifference.ru/chem-otlichaetsya-strah-ot-fobii/)

Bailes – tas ir stāvoklis, kuri izprovocējuši reāli vai iedomāti draudi. Tas ir negatīvs emocionāls process, kurš sažņaudz mūsu organismu, modina mūsos vēlēšanos paslēpties vai aizbēgt. Bailes ir atkarīgas no virknes ārējiem un iekšējiem, iedzimtiem un iegūtiem cēloņiem. Tā var būt šūnu atmiņa no iepriekšējiem iemiesojumiem, bērnības stresu atmiņa, vientulības kā eksistēšanas veida pieņemšana, nenovēršamas izgāšanās sajūta, savas nespējas apzināšanās utt. Baiļu galvenās funkcijas ir aizsardzības, signāla, meklēšanas un adaptīvā.

Fobija ir simptoms, kurš pēc būtības ir iracionālas nekontrolējamas bailes vai pārmērīgs nemiers. Izpaužas noteiktās situācijās vai konkrēta objekta klātbūtnē. Tādas slimības attīstīšanās rezultātā cilvēks sāk izvairīties no dažiem darbības veidiem, situācijām vai objektiem. Bailes dzimst cilvēka iekšienē, un cilvēks tās pārdzīvo ilgstoši, bet fobija parādās spēji, noteiktos apstākļos un ir vērsta uz konkrētiem gadījumiem.

 

Ne no visām bailēm dzīvē ir jābaidās un ne no visām jācenšas atbrīvoties. Bailes – tā nereti ir “pašaizsargāšanās instinkta” izpausme un ir derīga iegūta sajūta. Piemēram, bailes no augstuma bieži ir mūsu dabiska sajūta. Un, ja Jūs vienkārši “tālāk no grēka” izvairāties no izbāšanās pa logua augstā stāvā – tas ir saprotams un atrodas “normas robežās”. Bet, ja Jūs rezultātā šī iemesla dēļ nevarat ne dzīvot, ne strādāt augstāk par pirmo stāvu – lūk, tad jau var runāt par fobiju kā par neirotisku parādību.

Daudzos gadījumos tieši bailes pilda sava veida aizsargmehānisma lomu, sargājot mūs no visādām briesmām, kuras uzglūn mūsu labklājībai. Baidoties cilvēks kļūst modrāks, spējīgs pasargāt sevi no nelaimes, izglābties no tuviem draudiem. Baiļu sajūta kaut kādā pakāpē ir raksturīga katram cilvēkam un var pildīt aizsardzības lomu, sargājot mūsu dzīvi no dažnedažādām briesmām.

Daudzas bailes, kuras izpaužas cilvēka dzīvē, patiesībā nav fobijas. Fobija ir neirozes paveids. Pat, ja jūs baidāties no it kā jums ne ar ko nedraudošām lietām vai parādībām – tā nav fobija pilnā šī vārda nozīmē. Pat bailes no tumsas nav fobija! Taču pie viena nosacījuma – ja šīs Jūsu bailes nedominē pār visu jūsu dzīvi, totāli neietekmē jebkurus jūsu lēmumus, neved jūs pa dzīvi.

Fobijas būtu stingri jāatšķir no murga. Slimnieks ar fobijas sindromu skaidri apzinās viņu pārņemošo baiļu uzbāzīgo, slimīgo raksturu, kas ir neirotiska līmeņa traucējumu raksturīga īpatnība. Murga gadījumos slimnieks ir dziļi pārliecināts par savu baiļu “realitāti”, kritiskas attieksmes pret savu stāvokli nav.

Fobiju nereti jauc ar tā saucamajiem “Pēctraumatiskā stresa traucējumiem” (PTST) – smagu reakciju uz psihi traumējošu notikumu, kurš iziet aiz parastas cilvēka pieredzes ietvariem. Šīs bailes drīzāk ir līdzīgas “bailēm kā pašsaglabāšanās instinkta izpausmei” (un tikai pie noteiktiem nosacījumiem var pāraugt fobijā).

 

Salīdzinājumam sniegsim divus piemērus. Pirmais cilvēks baidās no augstuma. Lidojot lidmašīnā, viņš jūtas nekomfortabli un cenšas atsēsties tālāk no loga. Ikdienas dzīvē tāds indivīds izvairās no situācijām, kuras saistītas ar augstumu. Viņš lieku reizi nekāpj uz stalažu kāpnēm, bet logu mazgāšanas procesu uztic “drosmīgākam” kaimiņam. Tamlīdzīgu baiļu pamats ir saistīts risku dzīvībai un veselībai. Turklāt nemiers izzūd kopā ar briesmu avotu.

Otrais cilvēks izjūt paniskas bailes no augstuma, kuras nevis vienkārši viņu vajā, bet vada indivīda rīcību. Nekontrolējamu baiļu vadīts, viņš ceļo tikai ar virszemes transportu un nekāpj augstāk par otro stāvi. Jebkura doma par baiļu avotu cilvēkam izraisa reiboni, ekstremitāšu drebēšanu, paātrinātu sirdsdarbību un sastingumu. Tādu stāvokli pieņemts uzskatīt par fobiju. Atšķirībā no bailēm, kurām ir iedzimts raksturs, tas ir iegūts simptoms. Bieži vien par tamlīdzīgu problēmu ķīlniekiem izrādās lielu pilsētu iedzīvotāji, kuri cieš no bailēm no mikrobiem, transporta, lielas cilvēku pulcēšanās utt.

Apkoposim rezultātu, kāda starpība ir starp bailēm un fobiju, ar salīdzinošas tabulas palīdzību.

Bailes

Fobija

Cilvēka aizsardzības reakcijas, viņa pašsaglabāšanās instinkta izpausme

Nepamatotas bailes no noteiktām situācijām vai objektiem

Bāzes emocija

Neirozes paveids

Iedzimta sajūta

Iegūts simptoms

Aktivizē organismu, liek cilvēkam slēpties vai bēgt prom

Noved indivīdu stuporā

Piemīt mirkļa raksturs

Vajā cilvēku visur

Sargā no briesmām

Saindē indivīda dzīvi, vada viņa rīcību

 

http://thedifference.ru/chem-otlichaetsya-strah-ot-fobii/

 

Nodarbības cena ir 1 400 rbļ.

 

Vebināru apmaksas nosacījumi:

1. Visvienkāršākais pārskatījuma variants Krievijā

uz kartes kontu jebkurā Sberbank nodaļā

4276 1600 1263 4789

2. Paypal no jebkura pasaules punkta no jūsu datora uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

3. Jandeks-nauda, konts 41 00 11 43 27 08 994

4. Bankas pārvedumi no ārzemēm: Vestern Union vai Golden Crown uz vārdu Котельникова Наталья Николаевна, Екатеринбург.

Jebkurā gadījumā jūs man sūtāt vēstuli uz adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. un paziņojat vebināra datumu un apmaksas veidu. Atbildes vēstulē es jums atsūtu adresi un paroli uz vebināru.

 

Gaidu jūs meistarklasē!

 

Jūsu Natālija

 

Pievienots 22.03.2016

http://www.sanatkumara.ru/seminari-i-drugie-sobitiya-shkoli/masterklass-istselyaem-nashi-strachi

Tulkoja Jānis Oppe