Reportāža par ceļojumu pa ASV

28.06.13.

Ceļojuma pa ASV fotogalerija

Lejupielādēt audioversiju

Dārgie lasītāji! Šodien es padalīšos ar mūsu jaunumiem no ASV. Sapulcējās komanda no septiņiem krievu pilsoņiem un viena amerikāņa, kurš laipni piekrita būt mūsu šoferis un pavadonis. Mēs lidostā Sanfrancisko iesēdāmies burvīgā jauniņā mikroautobusā un sākām virzīties uz Vizālijas pilsētas pusi, uz vietiņu ar nosaukumu Three Rivers.

Mūsu ceļojums pa ASV sākās ar Nacionālā Sekvoju Parka apmeklējumu. Iespaidi paši jūsmīgākie: tā ir viena no brīnišķīgākajām vietām pasaulē: milzīgie koki 70-80 metru garumā nevienu neatstās vienaldzīgu. Pašām lielākajām sekvojām pat ir savi vārdi: tie ir Ģenerālis Grants un Ģenerālis Šermans, nosaukti par godu ASV Pilsoņu Kara varoņiem.

Mēs meditējām pie lielākā koka pasaulē (pēc koksnes apjoma) – Ģenerāļa Šermana un saņēmām iniciāciju galaktiskajā apziņā un planētas Vienotības daudzdimensionālajā formā. Ievadā Skolotāji pateica mums par planētas Lielo koku lomu. Viņi izstrādā trīs svarīgus elementus, kuri veicina apziņas un saprāta attīstību cilvēcē. Tie ir skābeklis, ozons un speciāls ūdens veids gāzveida stāvoklī (tvaika veidā).

Pēc tam mēs apmeklējām Lielo Sekvoju sakopojuma vietu un sekvoju Ģenerālis Grants. Tas ir brīvdabas muzejs. Šeit ir interesantas koku formas, daudzi koki ir pievilkuši zibeni vai aizdegušies no zemes. Koksne ir neparasta – mīksta un slāņaina, sekvojas pamati atgādina milzīgas ķepas.

Nacionālajā parkā ir arī daudz savvaļas dzīvnieku. Mēs vairākas reizes redzējām lāčus, briežus, stirnas, vāveres u.c. Pēc tam mēs braucām aplūkot Karalisko kanjonu – tie ir Sjerranevadas kalni. Kanjons satriec ar savu diženumu un atklājošos skatu uz kalnu Grēdu. Pēc tam piesātinājāmies ar enerģiju, izpeldējušies siltajā tīrajā ezerā Hume Lake un veicot tur kārtējo enerģētisko darbu. Gribu padalīties iespaidos par ūdeni upē un ezerā – smiltis ir piepildītas ar zelta smilšu graudiņiem, mirdzošiem saulē, it kā tu būtu zelta vannā. Ja atceras šo vietu vēsturi un Kalifornijas zelta drudzi, tad sāc saprast visus šos piedzīvojumu meklētājus. Arī gribas saskalot nedaudz zelta.

Sekvoju un kalnu enerģijas, šis lieliskais sakopojums no senajiem kalnu iežiem un senajiem kokiem (dažiem no viņiem dod 2-2,5 tūkstošu gadu vecumu), lika mums aizmirst par ļoti garo 8-10 tūkstošu kilometru pārlidojumu un laika joslu maiņu.

Jāsaka, ka Kalifornija sagaidīja mūs ar ļoti stipru karstumu, pārsniedzošu jūnija absolūtās temperatūras visā novērojumu vēsturē. Tās ir mūsu ugunīgās enerģijas – novads sagaida mūs īpašā veidā.

Rīt mūsu plānos ir Kristālu alas apmeklējums un uzkāpšana kalna Moro rock virsotnē.

No sirds gribas pateikties amerikāņiem par godbijīgo attieksmi kā pret dabu, tā arī pret cilvēkiem – visur ir lieliski ceļi (ak, kā mums tādus vajadzētu uz Urāliem! Mums ir tāda burvīga daba). Šeit ir milzīga teritorija. Un, ja nebūtu ceļu un stāvvietu, informācijas centru, muzeju un autobusu-šatlu, kuri vadā cilvēkus par brīvu uz interesantajām vietām, tad maz kas varētu pajūsmot par šiem brīnumiem.

 

Pievienots 01.07.2013, atjaunots 22.06.2014

http://www.sanatkumara.ru/stati/reportazh-o-puteshestvii-po-ssha

Tulkoja Jānis Oppe