DIEVIŠĶĀ RADĪJUMA SKAISTUMS UN DIŽENUMS

14 12 02

Kāpēc mani tā piesaistīja un apbūra Barselonā topošais Svētās Ģimenes Dievnams – Sagrada Familia?

Uz šo jautājumu, atgriezusies no brauciena uz Barselonu, es sev gribu pati atbildēt.

Žurnāla “Люблю” rakstā, kurā es lasīju par Sagrada Familia, bija rakstīts, ka paši katalonieši patiesi tic, ka šajā Dievnamā atrodas Ceļš uz Citu Dimensiju. Un aiztraucos to meklēt.

Un es kaut kādā brīnumainā kārtā aiztiku līdz Barselonai, Sargeņģeļa vesta, pie kam pie pašas Barselonas mēs ar draugu piepeldējām uz gigantiska lainera ar nosaukumu “Poesia”. Bet dzīvošanu 3 dienas viesnīcā, kur mēs Barselonā apmetāmies, man uzdāvināja draudzene no Maskavas Ļubova Bobkova. Un, apmaldījušies blakus Dievnamam, mēs piecas reizes atgriezāmies pie paša Dievnama, nevis viesnīcā, kuru meklējām un kur bijām apmetušies.

Kādu gan Vēstījumu nesa man pats Dievnams, Antonio Gaudi nemirstīgais pasākums? Ko teica man lieliskā Celtne, uz kuru man nebija iespējams neparaudzīties ar savām fiziskajām acīm?

Tagad es domāju, ka šis Vēstījums bija kolosālā Tiekšanās, kuru tad arī iznesa cauri savai dzīvei Antonio. Dzīvojot pašā minimumā un netiecoties pēc komforta, viņš visu apzinīgo dzīvi (40 gadu) cēla un cēla savu apbrīnojami skaisto Dievnamu, tikai nedaudz atraujoties citiem pasūtījumiem, par kuriem viņam maksāja pietiekošu naudu, lai viņš vispār varētu dzīvot. Un neapstājās pat tad, kad viņam kavēja viņa darbu, pilsoņu kara laikā nodedzināja uzcelto, bet nespēja apturēt pašu skulptoru, kurš bija uzlādēts ar savas Ticības Diženāko Ievirzi un vēlējās to nodot cilvēkiem Majestātiska Kolosāla Dievnama veidā, kurš tagad ir jau gandrīz uzcelts un piesaistījis un turpina piesaistīt daudzus cilvēkus uz Zemes, lai tikai paskatītos un izbaudītu šo Lielisko Dievišķi Cilvēcisko Radījumu, kuru uzsāka brīnišķīgs vienkāršs cilvēks, skulptors no nabadzīgas ģimenes Antonio Gaudi. Uzsāka, taču līdz šim laikam tas nav pabeigts, kaut arī jau daudz cilvēku ir iesaistīts pēdējo gadsimtu gigantiskajā celtniecībā, kura turpinās kopš 1882. gada. Uz kritiķu piezīmēm attiecībā uz celtniecības tempiem Antonio Gaudi atbildēja, ka “mans klients nesteidzas”, un, patiešām, tādai grandiozai un majestātiskai celtnei vajag daudz, daudz laika un galīgi nav vērts steigties. Viss būs gatavs, kad būs gatavs, lai cik laika tas neaizņemtu. Galvenais ir pati darbība un process, kurā ir izaugusi ne viena vien cilvēku paaudze. Galvenais ir tā Tiekšanās, ar kuru ceļas uz augšu Burvīgais Dievnams, Svētās Ģimenes Dievnams – Sagrada Familia...

Un tikai tagad tiek apspriests jautājums par paša Antonio Gaudi pieskaitīšanu svētajiem. Kaut gan, vedot svētu mūka dzīves veidu, viņš neapšaubāmi tāds arī ir, visu savu dzīves laiku veltot cilvēkiem un Burvīgā Svētās Ģimenes Dievnama uzcelšanai. Un aizgāja no iemiesojuma, atstājot savu darbu cilvēkiem turpināšanai, atstāja, lai saliedētu un paceltu Dieva Templi, kura Slava ir pats Cilvēks, Dievcilvēks, kāds arī ir katrs īsteni Ticīgais.

“Visprecīzāk Gaudi jaunradi ir raksturojis Valensijas arhitekts Santjago Kalavatra, kuru var uzskatīt par Gaudi mantinieku unikālās spējas just un atklāt jaunas formas nozīmē: “Cilvēki mēģināja tulkot Gaudi darbus pagānisma, masonisma, budisma un pat ateisma terminos. Es domāju, ka tas bija cilvēks, kurš patiešām kalpoja reliģijas idejai. Taču šis dievs vai, drīzāk, dieviete, kuru pielūdza Gaudi, bija pati arhitektūra.””

http://www.liveinternet.ru/community/geo_club/post114652739/

Un daudz Dievnama celtniecībā tika ņems no dabas, no kuras mācījās Antonio Gaudi, uzskatot Dabu par Paša Dieva Kunga Radījumu, nemirstīgu Radījumu. Un dziļi un patiesi klanījās paša Jēzus Kristus pašuzupurēšanās cilvēkiem Varoņdarba priekšā. Un mira lielais celtnieks ar Jēzus Kristus Vārdu uz lūpām, turot rokās viņa tēlu.

Taču viņa Diženākā Tiekšanās pie Dieva un daudzu paaudžu cilvēku Siržu Pārvēršana ir dzīva līdz šim laikam un Rada savu Slepeno Pārvēršanu no vienīga skata uz tik diženu, kolosālu Svētās Ģimenes Dievnama Celtni – Sagrada Familia...

Visuma Dievnamu Sirdīm, kuras Tiecas.

Redzams, tur arī atradās Dižā Mākslinieka Diženākā Radījuma atminējums un Ceļš uz Citu Dimensiju – Pašā Ugunīgajā Ievirzē, cilvēciskās sirds Dievišķajā Pārvēršanā...

Cilvēciskās sirds Dievišķajā Ugunīgajā Pārvēršanā par Dievišķo Sirdi, svētā Gara – paša Dieva Ievirzītu un Norūdītu... Āmen.

 

Pievienots 04.10.2014

http://www.luciferslove.ru/stati/krasota-i-velichie-bozhestvennogo-tvoreniya.html

Tulkoja Jānis Oppe