Светлана Туманова - В ОЖИДАНИИ ВЕСНЫ

Svetlana Tumanova – PAVASARI GAIDOT

Bet Baltā pasaka Rīgā turpinājās!

2017. gada 7. martā visu dienu bira pūkains sniedziņš. Un visi krūmi un koki izrādījās ietērpti baltā kāzu kleitā, svētku tērpā!

Viss kļuva balts un pasakaini skaists... Un sniegs arvien turpināja un turpināja birt un nedomāja apstāties. Un bija Burvīgi, Burvīgi! Visa zeme bija sagatavojusies pieņemt mistisko ideālo Līgavaini. Tikai uz astoņiem vakarā sniegs pārstāja snigt...

Un vai uz ilgu laiku ziema nolēmusi uzkavēties Rīgā? Jeb viņa vienkārši piesūcināja zemi ar valgmi, lai pavasarī uzdīgtu visas labas sēklas? Visdrīzāk tā. Zeme gatavojās krāšņam, ziedu pārpilnam pavasarim. Ceriņš zem mana loga piesūcināja arī visus zariņus ar sniega valgmi, ne tikai pašu krūmiņu saknes. Var sagaidīt, ka maijā viņš spilgti un krāšņi uzziedēs, ar pateicību iesūcis debesu valgmi.

Un nākamajā dienā mūs gaid sieviešu tik ļoti mīlētais 8. Marts! Un uz dažiem galdiem pilsētā jau rotājās pušķi no spilgtām tulpēm!

Aiz loga vakarā bija 0 grādu, un kļuva skaidrs, ka ziema vairs ilgi neuzkavēsies. Un drīz viss atkal nokusīs. Uz palodzes sniegs jau kusa. Bet zeme jau ir paspējusi piesūcināties ar viņai tik nepieciešamo debesu valgmi. Un pēc tam saplauks. Krāšņi saplauks!

Pēc būtības arī tagad viss uzplaucis, tikai pūkaini sniegaini un sniegbalti, bet uzplaucis!

Lūk, tādu 8. Marta dienu mums ir sagatavojusi zeme! Ar bagātiem sniega ziediem, krāšņu un maigu, ar dzirkstošiem ziemas krāšņumiem, kas ilgi nedzīvo. Toties ar kristāliskiem, sniegotiem un Balti Dzirkstošiem ziediem – sniegpārsliņām!

Paldies Tev, mūsu mīļo Māmuliņ!

17 03 07

2017. gada 7. martā

Atsūtīts 07.03.2017

Tulkoja Jānis Oppe