Helēna Maistrenko - Vēdiskā Skola. 2. Mācība. Atšķiršanas meistarība

2015.07.31.

15 07 31

Apzinoties savu dzīvi un savu esamību kā Dvēseles pašaudzināšanu un kāpšanu Garīgumā – svētā Gara – Krievu Gara – iemantošanu, ir noderīgi, nepieciešami, ārkārtīgi svarīgi attīstīt atšķiršanas mākslu.

Izejot no zīdaiņa vecuma stāvokļa, pieaugot Dvēselē, atnāk sapratne, zināšana, ka mūsu dzīve ir izvērsta pierobežā – cīņas starp pasaulēm un civilizācijām, starp tumšo astrāli-mentālo Pasauli (Навь) un Dvēseles Pasauli (Славь)[1], starp Tumsu un Gaismu – smailē.

Ne mēs uzsākām šo Lielo Assu[2], taču mēs tajā esam iesaistīti pilnībā un atrodamies Kosmiskās Kaujas pašā centrā. Mēs dzīvojam, attīstāmies, paceļamies un krītam Robežjoslā. Mūsu tapšana īstenojas uz Priekšējās līnijas. Un Starppasaules Robeža, būdama it kā neitrāla zona, pēc būtības pāriet te pretnostatījuma Gaišās, te – Tumšās puses ietekmē.

Svaroga[3] Nakts ir beigusies. Saules sistēma Galaktikas Atzarā ir izgājusi no Tumsas, cietsirdības, vardarbības apgabala. Ir iestājusies Ra Gaisma. Taču daudzu – daudzu cilvēku dvēselēs Nakts vēl arvien ir stipra un valdonīga, tāpēc ka apziņa ir inerta, saduļķota ar apdullinājumu, viltu, nepatiesību, tumsonību.

Mostoties, nokratot no sevis ārpasaules spēku apmātību, sāc saprast, ka mēs visi, izrādās, esam īpaši, unikāli, neatkārtoti un neatkārtojami. Ka lozungs par vienlīdzību – brīvību – brālību – ir kārtējās veiklās lamatas, kuras ved prom no Patiesības, ilgu klejojumu viltus tīklu biezokņos.

Sāc saprast, ka starp mums ir ļaudis un necilvēki; brīvie un vergi; cilvēki un jodi[4]. Ka starp mums ir arī tādi, kam tikai apvalks, izskats ir līdzīgs kā cilvēkam, bet viņu būtība ir pārdabiska, ārpasaules, sveša mūsu pasaulei. Patiesi, pasaka atdzīvojas un kļūst par patiesību, īstenību. Šķiet, mums būtu uzmanīgāk jāattiecas pret pasakām, lai dzīvē sevi saglabātu par cilvēku, nekristu greizo spoguļu telpas ilūzijās.

Redzamajai (fiziskajai) pasaulei ir zonas, kurās tā saskaras un iekļūst kā augstāku vibrāciju Dvēseles pasaules telpās, tā arī Tumšās astrāli-mentālās pasaules (Тёмной Нави) zemfrekvences stāvokļos. Šīs pārejas zonas izmanto arī būtības no pasaulēm mums kaimiņos. Cilvēki savā vairākumā ir aizmirsuši, kā atpazīt, atšķirt šos “atnācējus”, uztverot vienīgi ārējo apvalku – masku.

Atšķiršanas meistarība šeit noder tieši tam, lai aiz ārējās līdzības cilvēkam maskas, atpazītu astrāli-mentālu (навную), svešu būtību, ne no mūsu pasaules, ne mūsu rada. Jo katru pēc viņa mēra mēri!

“Mīliet savu tuvāko, ja viņš ir tā cienīgs...” Peruna Santijas Vēdas. Santija 2 (13).

Helēna Maistrenko

 

http://elena-maistrenko.wix.com/rasvet#!text/cbis

Tulkoja Jānis Oppe[1] Skat. Миры Яви, Нави, Слави и Прави. (Tulk. piezīme)

[2] Skat. Великая Асса. (Tulk. piezīme)

[3] Skat. Сварог. (Tulk. piezīme)

[4] Skaidrojošu tabulu skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/15-helena-maistrenko/591-helena-maistrenko-un-atkal-pa-ezoterikas-celiem (Tulk. piezīme)