Helēna Maistrenko - Gaismas Darbinieku Drošības Tehnikas Pamati

2014.05.22.

14 05 27

Sāksim ar zināmo: Nekaitē!

Dosim tam jaunu vārdu: Dāvā Labumu!

Kam nekaitē? Sev? Cilvēkam? Zemei? Kosmosam?

Atbilde: Nekaitē visiem! – izraisa vilšanos!

Atkal vispārīgi skaisti vārdi, bet ko darīt? – nav skaidrs. Izrādās, viss ir vienkārši: neaptveramais biedē, un tāpēc gribas paslēpties, izvairīties no atbildības, ierakt galvu smiltīs!

Tātad, kam nekaitē?

Šodien jau var atbildēt uz izvirzīto jautājumu: Sev!

Jebkurai darbībai, vārdam, domai kā radīšanas instrumentiem ir vismaz divi virzieni: uz objektu/subjektu un sevī (jeb uz sevi). Tāpēc, nodrošinot savu drošību, veselību, veselumu, dievišķumu, – tādu pašu iedarbību tu veic arī uz radīšanas objektu/subjektu. Vienkārši. Taču maz, kas to nojauš, bet “skolotāji” vai nu paši nezina, vai arī noklusē.

Bet atdarīšanas likums taču jau ir atklāts visiem un sen. Un tautas gudrība tūkstošgadēm saka: “Kā mežā sauc, tā atskan[1].” Saistīt zināmo ar dzīvi esam atradinājušies, domāšanas darbība ir modificējusies, pārorientēta no mūžīgā uz ikdienišķo.

Jau pats šis princips: nekaitē! – ietver sevī daudzus virzienus.

Mūsdienu sabiedrībā attīstās cilvēki ar dažādiem savas evolūcijas līmeņiem. Izsakoties vienkāršoti, zemes universitātēs ir samaisīti pirmsskolas bērni, zīdaiņi, pirmklasnieki, abiturienti, vidējā posma skolēni, aspiranti, studenti, profesūra... Ko tas nozīmē?

Nav vienkārši katram savs ceļš, mērķi, sasniegšanas līdzekļi, iespējas, potenciāls un aktīvais spēks... Ne visiem ir noderīgi nodarboties ar noteiktām praksēm – enerģētisko centru aktivizācijām, “trešās acs” atvēršanu, kundalini pacelšanu, DNS 12 pāru pavedienu “ieslēgšanu”, kā arī planetārā un vēl jo vairāk kosmiskā līmeņa aktivizācijām.

Katram normālam cilvēkam ir skaidrs, ka mājas būvēšanai vajag piesaistīt celtniekus, arhitektus, enerģētiķus, ģeogrāfus, kuriem ir apvidus darba pieredze utt.

Pilots kā profesionālis prasmīgi veiks pārlidojumu un nogādās jūs galamērķī veselu un labā noskaņojumā.

Tāpat pret jebkuru darbu ir derīgi attiekties atbildīgi. Vēl jo vairāk pret garīgu darbu.

Nav mērķtiecīgi, ir kaitīgi, kontrindicēti evolucionārās attīstības ziņā zīdainim radīt galaktikas līmenī. Viņš kaitēs sev, savai veselībai, savai evolucionārajai uzkāpšanai, bet galaktikā labākajā gadījumā nekas katastrofisks negadīsies, bet var arī kaitēt!

Dzirdu sašutušus izsaucienus: Mēs neesam zīdaiņi!

Protams, Jā! – Skolnieki. Biežāk – pusaudži. Vēl izzināt un izzināt sevi. Un caur sevi – visumu! Zīdaiņiem pat prātā nekas tāds neienāks, viņiem ir savas intereses, uzdevumi, tāli no tamlīdzīgiem.

Atkal sevi! Grūti!

Varbūt kaut kā citādi var, vieglāk?!

Protams, var!

Kā vienmēr, ir vismaz trīs ceļi. Iesi pa kreisi... Pa labi...

Iesi taisni – tas ir izziņas, sevis atklāšanas ceļš. “Izzini sevi un izzināsi visu pasauli”, “Izglāb sevi un apkārt tev izglābsies tūkstoši”

Pazīstami? Un vēl kā!

Bet sevi taču izzināt ir grūti, labāk izmainīt pasauli, jo visi vainīgie taču ir tur – ārpusē, un traucē man dzīvot. Kāpēc man būtu jāmainās, lai atbild tas, kurš vainīgs! Es taču tā nedaru kā viņi...

Frāze ir pazīstama. Pēc tās bēdu un nelaimju cēlonis ir ārpusē, bet man – jācieš!

Mazs piemērs.

Karstā vasaras dienvidū negaidīta lietusgāze nogāza ūdens straumes pār atpūtniekiem. Īslaicīgā, bet stiprā lietusgāze izmērcēja visus. Atradīsies niknie, sapīkušie, neapmierinātie: “Visu dienu izbojāja! Izmirku caurcaurēm! Kāda vairs tagad atpūta!” Būs tie, kuri sajūsmā sāks lēkāt zem lietus, basām kājām skries pa peļķēm, paliekot gaismā mirdzošo seju vēsajām strūklām... Protams, būs arī tie, kuri saglabās līdzsvaru, mierīgumu kā iekšēji, tā arī arēji.

Un, protams, visiem ir taisnība. Cik cilvēku, tik arī uztveru. Izrādās, viss ir atkarīgs no uztveres! Nevis lietusgāze ir slikta vai laba, bet kā tu uztver notikušo. Un tikai tavā varā ir izmainīt šīs lietusgāzes uztveri.

Mēs parunājām par neitrālu notikumu. Bet kad notikumos piedalās cilvēki, ir noformētas attiecības, tad iziet uz neitralitāti nav tik acīmredzami. Kaut gan starpība ir neliela un princips tas pats. Kāda ir tava, tieši tava uztvere.

Ne tā, kuru uzspiež, par kuru runā, kliedz, aicina, piespiež, bet tava!

Tagad uzpeld jautājums: Vai ir daudz cilvēku, spējīgu apzināties, ieraudzīt savu uztveri! Tādēļ ir derīgi attīstīt uzticēšanos sev, jušanu atšķiršanas līmenī: patiesība – meli; patiesība – nepatiesība[2].

Patiesība dažādiem cilvēkiem ir sava. To patiesību, kuru apjēdz viens, cits jau ir nodzīvojis un apguvis. No mazām patiesībām tiek savākta, izdzīvota pieredzē sava lielā Patiesība. (Lasi N. D. Volša “Sarunas ar Dievu”[3].)

Meli ir daļēja patiesība, puspatiesība, līdz galam neizteikta, izkropļota informācija.

Patiesība ir iespējama tikai Debesīs. Cilvēks, izzinot savu patiesību, paceļas pie Patiesības. Patiesība, vienota, viengabalaina, brīva no izkropļojumiem.

Nepatiesība – atrodi tēlainību pats! Kļūsti meklētājs. Šodien kļūt par meklētāju ir viegli un priekpilni! Izkristalizē savu paša prasmi atšķirt! Līdz ar attīstītu atšķiršanu, atpazīšanu aizies, izkusīs neapmierinātība, parādīsies nojauta izvēlēties: vai tā ir mana patiesība vai sveša, vai šis teksts man ir derīgs vai nederīgs, vai man iet uz šo semināru vai nē?

Otrais princips: Netiesā! – Dāvā Prieku!

Cilvēku apziņai ir plašs izpausmes diapazons. Vienu piemēru mēs jau šodien atcerējāmies: zīdainis – profesors. Kā labs modelis var kalpot arī Deivida Hokinsa apziņas līmeņu tabula (“Spēks pret vardarbību”[4])*

*Apziņas enerģētisko līmeņu karte

Dievišķuma uztvere

Zemes dzīves uztvere

Līmenis

Vērtējumu skala

Emocija

Process

Būtības uztvere

Sadzīviska

Apskaidrotība

700-1000

Neizsakāma

Tīrā apziņa

Viengabalaina

Pilnīga

Rāmums

600

Svētlaime

Atklāsme

Vienota

Viengabalaina

Sajūsma

540

Mierīgums

Pārveidošanās

Mīloša

Labvēlīga

Mīlestība

500

Godbijība

Atklāšana

Vieda

Nozīmīga

Veselais saprāts

400

Sapratne

Abstrahēšanās

Līdzcietīga

Harmoniska

Pieņemšana

350

Piedošana

Pārākums

Iedvesmojoša

Cerīga

Gatavība

310

Optimisms

Nodoms

Atļaujoša

Pietiekama

Objektivitāte

250

Uzticēšanās

Atbrīvošanās

Ļaujoša

Realizējama

Drosme

200

Apstiprinājums

Pilnvaru paplašināšana

Vienaldzīga

Pieprasoša

Lepnums

175

Nicinājums

Lepnība

Revanšistiska

Naidīga

Dusmas

150

Naids

Agresija

Noliedzoša

Neapmierinoša

Vēlēšanās

125

Kaislība

Atkarība

Sodoša

Biedējoša

Bailes

100

Nemiers

Aiziešana

Augstprātīga

Traģiska

Bēdas

75

Nožēla

Grūtsirdība

Nosodoša

Bezcerīga

Apātija

50

Izmisums

Atsacīšanās

Tiesājoša

Nikna

Vaina

30

Apsūdzējums

Brukšana

Nicinoša

Nožēlojama

Kauns

20

Pazemojums

Iznīcināšana

 

Ar savu apziņas līmeni tu strādā, radi sevi, iemantojot svēto garu, bet pirms atbrīvojoties no jodiem. Bet tas ir ilgstošs process, ne momentāna pārvēršanās. Pedantisks, gādīgs, neatlaidīgs sirds darbs. Tavas paša sirds. Paša lepnības konstatēšana un tās izšķīdināšana pieņemšanā. Savas grūtsirdības apzināšanās un tās pārdzemdināšana sapratnē utt.

Sirsnīga sevis radīšana. Tāda pārvēršanās iet paralēli ar trīs veidu paša jodu: fizisko, mentālo, emocionālo – iegrožošanu. Uzkāpjošs cilvēks māca sev vadīt sevi, savaldot visus savus jodus.

Pašam izejot tādu ceļu, nesāksi meklēt vainīgo, nepieprasīsi atmaksu. Tu sāksi domāt, just, runāt un darboties samērīgi, saskanīgi, ar labestību, ar mīlestību, ar prieku.

Bet iekrītot sabrukšanas vibrācijās, un tās ir: kauns, vaina, grūtsirdība, bēdas, apātija, bailes, vēlme, dusmas, lepnība un to atvasinājumi – cilvēki sēj sev apkārt saārdīšanu un tātad saārda arī sevi.

Kad cilvēki atrodas tādā stāvoklī, viņi diemžēl kļūst kurli, akli, uztvert nespējīgi. Pārdarījums, lepnība, bailes, vaina aizsedz viņiem prātu un saprātu. Cilvēki, izsisti no sliedēm, tamlīdzīgu emocionālu uzliesmojumu satraukti, nedzird un neklausās, viņus ir aizrāvuši emocionāli jodi. Šajā gadījumā jodi pārvalda cilvēkus, nevis cilvēks pārvalda savus jodus, savaldot viņus!

Sazinoties ar cilvēkiem, lasot vēstules, pievērs uzmanību emocionālajam vilnim, kurā atrodas sarunu biedrs. Un ja tas ir postošs, nav vērts nirt tajā. Pacel klausītāju līdz savam līmenim, kaut vai neitrālam. Protams, ja viņš, klausītājs, spēj pacelties, tikai tad turpini sarunu. Pretējā gadījumā tevi nedzirdēs, bet atņems tavu spēku, enerģiju.

Apbēdināšanai, izbalansēšanai, cilvēku raustīšanai gabalos strādā kā veselas industrijas masu “kultūrā” un sportā, pārvaldes un varas, reliģijas institūti, tā arī audzināšanas un izglītības iestādes un tml. Un tas, ak vai, ilgst ļoti sen.

Trešais princips: Atbildību par savu dzīvi, veselību, ņem sev, savās rokās, savā sirdī!

Lūk, te nu patiešām nevēlēsies un nevarēsi vairs pārlikt vainu uz jebkuru citu. Un vispār apsūdzēt, kaunināt kā sevi, tā arī citu.

Notiek parasta augšupejas pārvēršanās.

Gaismas Darbinieks kļūst Cilvēks.

Mazs tests.

Cik reižu tu sajuties aizkaitināts, sarūgtināts, lasot šīs rindas?

Atgriezies un saskaiti, bet vēl labāk, – pievērs uzmanību, par ko apvainojies?

Ja bija aizvainojums, īgnums, dusmas, tātad tas bija un paliek tevī. Ir ar ko pastrādāt!

Pavērs jautājumu vektoru uz savu iekšieni. Neviens nedos pašu svarīgāko, pilnīgāko, vērtīgāko atbildi, izņemot tevi pašu! Atbildi uz jautājumiem pats, meklē savu risinājumu!

Dari to saprātīgi, mierīgi, bez emocionāla virpuļviesuļa, kurā patiesību neatrast, viss saduļķojās un sagriezās, apmuļķojās...

Saprātīgi, mierīgi pats sev maksimāli godīgi pasaki: kādā stāvoklī tu atradies, kad sūtīji gaismu Zemei vai uz karadarbību rajoniem?!

Ko personīgi tu darīji, no kāda stāvokļa?!

Vai tu saprati, kas tad notiek nevis virspusē, bet dziļajā līmenī?

Pozitīva radīšana notiek no līmeņa, ne mazāka par Neitralitātes Uzticēšanos 250. Pozitīvā radīšanā nav vietas ne nosodījumam, ne prasībai sodīt vainīgos, ne sāpēm, ne ciešanām, ne naidam...

Vai tu uzkāpi šajā augstumā, kad īstenoji savu gribu?

Nesaprotot dziļos motīvus, virzošos spēkus, darbojošās personas un statistus; nezinot perspektīvu, pieprasot atmaksu, – kādus rezultātus sagaidi?

Tu saki: mīlu un mīlēt – nav viens un tas pats.

Vārdi Mīlēt un Gaismot paliks tukši, nedzīvi, kad tajos nav tieši dzīvības, gara, gaismas, mīlestības.

Kurš atdzīvina Vārdu?

Pats Cilvēks.

Vārdi Mīlestība, Gaisma, Viedums atdzīvojas, kad Cilvēks Mīl, Gaismo, dāvā Labo.

Kļūsti Cilvēks, iztaisi no sevis Cilvēku, radi sevi, tad arī tavs vārds kļūs dzīvs un dzīvinošs, Labo dāvājošs.

Tu iznāksi no graušanas un ieiesi radīšanā!

Visbeidzot tikām līdz jautājumam: ko darīt?

Šodien noformēsim to tā: Būt vai Darīt? Esamība vai darbība?

Ar ārēju darbību, darīšanu, tāpat kā ar bezdarbību, apcerēšanu var izmanīt apvalku, ārējo izpausmi, bet ne iekšējo, ne graudu.

Ar miesisko prātu neiemantot svēto garu.

Radīšana ar dvēseli, uzkāpšana apziņā, sirds atjaunošana ar sevis izzināšanu, pieņemšanu, mīlēšanu.

Kāpēc bērnam ir vieglāk sazināties ar Zemi, stihijām, gariem? Viņš mīl. Vēl nav apaudzis ar “drīkst – nedrīkst”, “labi – slikti”, “tu – man, es – tev”.

Bērns ir patiess. Dzīvo ar tīrām jūtām un nodomiem. Dzird sevi un planētu ar sirdi, redz sevi un pasauli.

Pieaugušais reti redz pats – caur viņu skatās, reti jūt un uzticas savai jušanai – uz viņa, uz viņa emocijām spēlē; reti mīl – sirds ir sasaldēta, aizmūrēta... – kā gan te mīlēt.

Stāvoklis – esamība dāvā iespēju nereaģēt uz ārējiem kairinājumiem. Stāvoklis – esamība formē tavu spēju brīvi apzināti radīt.

Izvēlies “steidzīguma”, “laika trūkuma” stāvokli – kavēsi, krausi kaudzē notikumus, tikšanās...

Izvēlies sapratnes stāvokli – apjēdz dziļos apslēptos virzītājspēkus. Lai izvēlētos sapratni, vajag vispirms ieiet tajā, savaldot savus jodus, tiekot skaidrībā ar postošajiem apziņas līmeņiem.

Izvēlies Labsirdības vai Sirsnības stāvokli – iekļaujies dvēseļu savienošanā gaismas un labestības priekā.

Bet ārējās darbības, tāpat kā profesija, ir instrumenti tavā uzkāpšanā, izzināšanā, sevis iegūšanā blīvajā pasaulē.

Cilvēks Saule

Esi dzirdējis kaut kad?

Un par tevi ir teikuši tā?

Mirdzi, kā mirdz Saule!

Kļūsti Gaisma, rādi sevi skaidru!

 

Helēna Maistrenko

 

Pievienots 27.05.2014

http://www.sanatkumara.ru/stati-4/osnovi-techniki-bezopasnosti-rabotnikov-sveta

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Krieviski “Как аукнется, так и откликнется”. (Tulk. piezīme)

[2] Krieviski “: истина – ложь; правда – кривда” (Tulk. piezīme)

[3] Skat. http://www.koob.ru/walsch/ (Tulk. piezīme)

[4] Skat. http://www.koob.ru/hawkins/power_vs (Tulk. piezīme)