Palīdzi sev kļūt neitrālākai

14.07.29.

14 07 29Dārgais Šri Juktešvar, mēs varam turpināt... Mūsu šodienas tēma?

Šodien man gribētos ar tevi parunāt par mani un tevi. Mūsu saruna nebūs vienkārša, un esi uzmanīga. Kādā sakarā es vēlējos parunāt par personīgo? Manī kā piemērā tu ieraudzīsi dažas izmaiņas pasaulē attiecībā uz planētas un cilvēku pasaules plāniem – kā viss izmainīsies un pārveidosies. Kā arī tu vari izmainīt sevi sakarā ar vispārējām pārmaiņām. Domāju, citiem tas būs ievērības cienīgi.

Es, kā tu zini, augšupcēlos uz mentāla pasauli. Šī pasaule bija lielā (relatīvi) vibrāciju augstumā. Šeit beidzās attīstība zemes plānā, un cilvēks jeb dvēsele varēja atrast izeju no zemes mitekļa jeb izlīgt ar Zemes pasauli un kalpot un turpināt attīstīties šeit. Es devu priekšroku kalpot astrālajās pasaulēs kā Skolotājs dvēselēm, kuras sapņo iziet uz mentālo plānu augstākajiem plāniem.

Kā es saprotu, bez slāņiem ir vairāki mentālie plāni kā tādi?

Jā, tā var teikt, tāpēc ka tie kalpo dažādiem mērķiem. Daži no tiem nepieder cilvēku pasaulei, tiem nav nekā, kas atgādinātu jūsu pasauli, pat jūsu augstāko pasauli. Mēs šeit neiedziļināsimies detaļās un iesim tomēr cilvēka taku, lai izprastu dažas tādu pasauļu īpatnības. Visas tās ir pakļautas vienam mērķim – izlolot saprātīgu dvēseli, spējīgu radīt un veidot planetāras un citas pasaules, citas dvēseles, civilizācijas, iekšējās pasaules un kosmiskos laika apstākļus.

Tātad, es izvēlējos ceļu lolot cilvēku dvēseles astrālajā un mentālajā pasaulē. Es redzu, ka pēdējā laikā biežāki ir kļuvuši atsevišķu dvēseļu “izkrišanas no labvēlīguma” gadījumi, tas ir, saprāts ir sācis dvēselē dominēt un pretnostatīt sevi dievbijības mākslai, ja tā var izteikties, un dievišķajai providencei. Cilvēks savu iedabu ir sācis izpaust pat astrālo pozīciju līmenī, un diemžēl kas tāds nevar palikt bez sekām. Jūs esat sākuši pārāk uzticēties savām nelielajām zināšanām, nekādi neatbilstot vispārējam gaišo spēku Universumam. Sekas – tas draud ar nolaišanos uz pasaulēm pašā zemākajā cilvēka līmenī, uz nāves pasaulēm.

Es jau vienreiz palaidu garām šos vārdus, bet tu atkārtoji – nāves pasaules. Vai tad ir dvēselei nāve?

Gara nāve – izaugsmes un attīstības neiespējamība, ir vienlīdzīga dvēseles ieslodzīšanai nāvē. Neiespējamība paieties, pastaigāties, attīstības brīvības un pasaules izpratnes atņemšana. Gara kustības formas iekšienē uzurpācija ir vienlīdzīga stagnācijai un nāvei.

Kas tā uztur dvēseles, tas taču nav loģiski, kādēļ tas kādam vajadzīgs?

Eksistē pasaules ar tumšajiem, kuri izmanto dvēseles tirdzniecībai apmaiņā pret piekāpšanos no tiem spēkiem, kuri dvēselēm palīdz. Viņu uzdevums – izsekot personības iekrišanas un kļūdas un izmantot to, lai ievietotu savos mitekļos cilvēku dvēseles.

Burtiski šodien pie mums bija cilvēks, kuru ar viltu piespieduši noslēgt līgumu ar tumšo spēku. Viņi bieži apmāna un aizstāj vienu ar otru. Vai tiešām meli iet cauri, un tādi līgumi ir spēkā pēc ķermeņa nāves? Cilvēks taču negrasījās kalpot un slēgt ar viņiem līgumu, bet uz pārrunām izsauktais tumšo spēku pārstāvis jau berzēja plaukstas laimesta gaidās...

Ceru, ka tu viņam spēji palīdzēt. Protams, daudz vēl pagaidām ir nesaskaņotību, pretrunu u.c. Vajag tikt skaidrībā konkrēti ar katru gadījumu, tu taču saproti. Taču tumšo pasaule ir pilna ar cilvēku dvēselēm. Un nekādi nevainības pierādījumi te lomu nespēlē. Viss ir būvēts tieši uz ilūzijām un apmānīšanām. Ja tur būtu godīgi spēles noteikumi, tad viņi būtu ar mums uz vienu roku.

Jūsu attīstībā eksistē vairākas pretrunas. No vienas puses, it kā jau ir skaidrs, ka tieši mīlestība iekrāso cilvēka dzīvi priecīgos un laimīgos toņos, tikai mīlošs cilvēks atrod uz Zemes dvēseles norimšanu un harmoniju, no otras puses, tik daudz naida un nesaskaņu mēs tagad novērojam dažādos kontinentos! Tik daudz aizkulišu cīņas un krāpšanas, nekad agrāk neredzētas, cilvēciskajā vidē...

Tās provocē tumšās pasaules?

Jebkurai provokācijai ir jāatrod piestiprināšanās vieta. Jebkuram bacilim ir jāatrod vide, kurā viņš uzplauktu. Vai tad mīlošā sirdī var novietoties naids? Tam ir jātiek uzaudzētam un pastiprinātam pašā apstrādājošā apziņā.

Vai tiešām kara un nesaskaņu tumšās idejas tik viegli iekļūst mūsu sirdīs?

Bērnu sirdis viegli pakļaujas tieši pārdarījumiem un vainīgo meklējumiem. Atceries sevi kā bērnu. Vai tad tu nemēģināji uzgāzt vainu jebkuram, lai tikai tevi nesodītu? Nenobriedušas dvēseles viegli pakļaujas provokācijām un viegli noklīst no ceļa, ja viņām “aiz muguras” ir negatīva pieredze citās dzīvēs.

Bet kam tās nav?

Pieredze no pieredzes atšķiras. Pašreiz tomēr runa būs par to, kā izsargāties no provokācijām un nekļūt par to spēku guvumu, no kuriem jūs palīdzību negribētu. Mana pieredze ietver tādu informāciju. Es arī pats daudz reižu iesaistījos cīniņā ar tiem spēkiem, kuri provocē, kārdina, krāpj. Pirmkārt elementāras morāles normas, ja jūs tās nepārkāpjat, neļaus jums iziet aiz gaismas ietvariem. No otras puses, viss vienmēr ar kaut ko sākas – ar dzeršanu, ar nepatiesību, izdevīgumu uz cita rēķina. Tie ir kārdinājumi, kuri var ievest, kur nevajag. Bīstieties no tā.

Medaļas otra puse – naids, kuru uzkurina reliģija, manipulācija ar cilvēkiem caur masu informācijas līdzekļiem, rasu antipātija, nespēja atbilst augsti stādītam mērķim un karsta vēlēšanās sasniegt to par katru cenu. Šeit runa jau ir par mentālām programmām, jums sabiedrības uzspiestām. Spēka un lepnības ceļš ir tā vide, kurā ļoti viegli iesakņoties aplamiem postulātiem par savu (rases, finansu, ārējo, iekšējo) pārākumu, par savu (rases, finansu, ārējo, iekšējo) vājumu, par atmaksas/atriebības/atdarīšanas/vienlīdzības/pārākuma sasniegšanas ceļu.

Jā, vērojams, kā brāļi-ukraiņi masu informācijas līdzekļu ietekmē sāk pret tevi attiekties nedaudz citādi.

Pārdzīvo šo momentu klusējot. Nevajag uz brūces kaisīt sāli. Tu taču saproti, ka tas ir uz laiku, un vajag vienkārši paciesties.

Turpināsim par mani un manu pieredzi. No otras puses, tiem, kuri ir pārrāvuši aizsegu un aizgājuši uz augstiem mentāliem slāņiem, sākas darba ikdiena jaunas tikumības apmācībā. Atbilstoši tām pasaulēm, kurās nonākuši. Šeit ir nedaudz grūtāk apgūt to, par ko jūs neesat aizdomājušies. Tam kalpo daudzi Skolotāji, līdzīgi man. Katram jums ir jābūt tādam audzinātājam, kurš, līdzīgi burai atklātā jūrā, ļaus jums virzīties ātri un uz vajadzīgo pusi. Pirmkārt vajag tikt skaidrībā ar mērķiem un uzdevumiem, uz kuriem tiecas jūsu dvēsele. Tie visiem ir dažādi. Apsēdīsimies mūsu skolas pirmajā klasē un iezīmēsim dvēseles attīstības ceļus priekš tevis.

Eksistē dažādi attīstības ceļi priekš jums šajās pasaulēs. To ir daudz, bet katrs ceļš ar kaut ko sākas. Tavs ceļš iezīmējās nedaudz agrāk, un tas ir savienots ar vienliela Radīšanas Kodola sasniegšanu, ar neitrālu ceļu, saistītu ar radīšanas attīstību, ar Lielas Mīlestības un Nepieķeršanās kaut kam vienam sasniegšanu. Tavs Skolotājs ir līdzīgs man, tā kā tas ir arī mans ceļš. Tev vajadzētu veikt nodarbības un izprast radīšanu jau daudz dziļāk.

Kādi ceļi šajā attīstības līmenī dvēselei vispār eksistē?

Tas var būt dvēseļu Skološanas, Dziedināšanas ceļš, mākslu, dvēseļu dzemdināšanas un lološanas ceļš, zinātnieks-pētnieks, tikumības audzinātājs, jaunu pasauļu pētnieks...

Reiz man teica, ka pēdējais ceļš ir mans.

Protams, tu vari sākt ar jebko. Un šis ceļš ir tev pa spēkam. Taču tagad, kamēr tu esi uz planētas, mēs varam paspēt daudz izdarīt. Tātad, mēs sāksim ar piemēru. Daudz kārdinājumu dažādās dzīvēs man nācās pārvarēt, pirms es spēju sasniegt apskaidrību. Ar kādām praksēm es spēju to sasniegt? Pirmkārt man arī bija Audzinātājs, kurš loloja, mīcīja un mīkstināja mani, lai es pēc domām varētu atbilst tai augstajai latiņai, uz kuru tiecos.

Pirmais – tās ir domas, kurām jābūt tik tīrām, lai tajās nevarētu iekļūt nekāds kārdinājums. Tas nav tik vienkārši, kā var likties. Provokācijas nāk, kā tu redzi, un tās nebeigsies. Otrais – tā ir visu zināšanu, kuras tev pieder, saprātīga izmantošana. Cik bieži mēs redzam “lasošos”, kuri nepārvalda tā, ko lasa, praksi. Viņi joprojām ir divpusīgi un nes sevī dvēseles lauzumu. Viņi “zina”, bet darbos “nerīkojas” tā, kā “zina”. Protams, par to raksta un raksta. Bet, lūk, tagad ir pienācis laiks tā domāt un tā rīkoties. Un stingri uzmanīt sevi pašu. Tev jau vairs nav pielikti sargi, kuri tevi apturētu un palabotu, tu esi palaista ganīties brīvās pļavās, un tagad mēs vienkārši novērojam, lai tu ievērotu neitralitāti un skaidru izpratni par procesiem, kuri ap tevi tiecas apgāzt vai otrādi, atbalstīt tevi. Tā ir gan atšķiršana, gan tavi mēģinājumi attīrīt tos, kuri pie tevis nāk, un attieksmes pret visiem spēkiem, kuri ir ap tevi.

Es jūtu zināmu cieņu pat no tumšo spēku puses, ar kuriem es dažreiz saredzos, kad nepieciešams. Tas ir maldīgs priekšstats?

Viņi neitrāli attiecas pret neitrālu attieksmi pret viņiem. Tas taču ir spogulis.

Vai eksistē bīstamība saziņā ar viņiem vai darbā ar viņiem?

Visur vajadzīga piesardzība un izpratība. Nekad nelieto spēku attiecībā pret kādu.

Dažreiz nākas dvēseles, kuras parazitē uz cilvēkiem, vākt un sūtīt prom ar spēku, neatkarīgi no viņu gribas. Kādas sekas man no tā būs?

Nekādas, jo tu vienkārši uzaicini tos, kas tam ir apmācīti, un dvēsele nokļūst nevis tur, kur tu gribi, bet pasaulēs, viņām sagatavotās.

Pašreiz norit aktīvs process dažādos līmeņos iestrēgušu dvēseļu pacelšanā no mūsu ezotēriķu puses. Ar ko saistīta tāda plūsmas pārpilnība?

Ar planētas Pārejas periodu. Tā ir tā parādība, kuru reliģijās jūs saucat par Vispārējo Tiesu. Pāreja un dvēseļu inventarizācija atver Glabātavas un Patvērumus, tumšo spēku cietumus, kur nebrīvē tika turētas dvēseles, šausmu un lāsta pārņemtas nāves brīdī, dvēseles, kuras nav spējušas aiziet uz sagatavotajām pasaulēm dažādu iemeslu dēļ. Taču process vēl ne tuvu nav pabeigts. Bez tam, biežāki ir kļuvuši dvēseļu neaiziešanas no jūsu slāņa gadījumi, tāpēc ka viņas negrib atkal iziet izolācijas procesu vai baidās no šī procesa.

Kas tas ir par procesu?

Dvēsele apzinās katru savu soli, redz savas rīcības sekas, savu domu cēloņus, apzinās pārrēķināšanās un vienkārši domās radītus (pat nerealizētus) noziegumus. Tas ir grūts darbs, kurš ved pie labākas apzināšanās un apmācīšanas no augstākā saprāta redzes viedokļa. Un rezultāts, pie kura ved mana apmācība – tu vari pārlēkt tādam ilgam procesam, ja iemācīsies saglabāt sevi un savas domas neitralitātē. Apdomāt viņas šeit, saprast domāšanas procesu un, no kurienes tev atnāk domas un jūtas, kas viņas uzvējo un kā tev ar viņām vajag rīkoties.

Nekad nemeklē vainīgo, pat ja tu ne ar ko neesi izprovocējusi situāciju. Labāk vienmēr padomā, kā tu pievilki to savā dzīvē. Provokācijas būs vēl un vēl. Izej tās apzināti, atrauti no emocijām un domām, uzticoties savam augstākajam saprātam, jau tev labi dzirdamam. Daudzus aizkulises procesus ap tevi tu vēl neapzinies, tu redzi to rezultātu. Vienkārši attiecies vienkārši.

Mēs to saucam “neuzvelcies”...

Nepadodies provokācijām – mēs to saucam tā. Tā vienmēr ir apmācīšanās, pat pati smagākā. Tas vienmēr ir labums, neskatoties uz darbu un kļūdām. Kurš nestrādā, tas nekļūdās. Tev ir daudz padomdevēju, un izmanto viņus ļoti blīvi. Ir pienācis laiks tavam ļoti intensīvam darbam. Tu esi pārgājusi kopā ar planētu un tagad vienkārši brāzies uz priekšu. Ir atvērušies visi ceļi dvēseles jaunradei, sākas talantu, centienu uzlidošana, slodzes palielinās jums katram.

Vai daudz cilvēku sakrīt ar planētas pāreju?

Daudz, diezgan daudz. Nesaukšu procentus (uz “pulksteņa” parādīja apmēram ceturksni, kurš svārstās diezgan pamatīgi). Kāpēc daudzums svārstās? Vajag noturēties. Ir tāds “sasnieguma efekts” – labi startēja, izgāja uz celiņa kopā ar daudziem un ar to pašu izsīka.

Runa tagad ir par to, lai dvēsele izspraucas caur adatas aci. Par to pašu liecina arī Maat[1] spalviņas simbols. Pie tāda iekšēja līdzsvara stāvokļa es tad arī vedīšu tevi un tos, kuri ir ar mums. Šeit ir nepieļaujami nosodīt, apsūdzēt, karot un cīnīties (pret sevi?). Mēs neizvirzām jautājumu, lai kaut kā izskaistinātu dzīvi un neredzētu pretrunas un šausmas. Tev jābūt gatavai tam, lai vienkārši SAPRASTU katru slāni un tā uzdevumu. Tā ir sistēma, un katra dvēsele tajā atrodas savas attīstības līmenī. Radītājs grib, lai viņa attīstītos arī tālāk, un pieliek visas iespējamās pūles – gan grūdienus, gan provokācijas, gan dāvanas un apbalvojumus, gan mierinājumus, gan pat ierobežojumus un negatīvus pūliņus. Rezultātā viss kalpo augšanai un dziļākai VISPĀRĪGĀ sapratnei.

Ar ko sākt jauno ceļu? Ar to, lai no jauna pārskatītu savu ceļu un saprastu, kur tu esi klupusi. Saprast, kāpēc kļūdījies, kas tevi nebija atstrādāts. No jaunā apziņas līmeņa tev jau vieglāk būs atrast savas piesaistes, prāta kļūdas, tavu iešanu ierobežojumu vai sociuma uzstādījumu pavadā, tavu tieksmi izcelties, tavu ceļu uz ezotēriku. Un tagad – kas guļ tavas apziņas dziļumā, kādi ir patiesie mērķi un uzstādījumi dziļi iekšienē. Apjēdz tos un izlabo no apziņas augstuma, uz kuru tu izej, redzes viedokļa.

Tas aizstās tev vēlākus laika un spēku zudumus. Radi savu Tiesu tagad. Izravē tevī palikušās bailes un nosodījumus. Palīdzi sev kļūt neitrālākai. Apzinies savu misiju dziļāk. Velti savu laiku sev. Atceries, kā tu reiz lauzies cauri pirmajā etapā. Otro etapu jau ir vieglāk iziet un izraut vēlmju un kārdinājumu saknes. Apjēdz savu rīcību un domas no augšas, aizejot no sociuma. Kā redzi, visums atbalsta tevi visās nozīmēs. Iemācies vairāk uzticēties un, tai pat laikā, nekad neej pavadā. Vienmēr izvēlies no tā, kas tiek piedāvāts. Tagad tu jau vari ieraudzīt visu piedāvājumu spektru, un lem pati. Tava izvēle tad arī būs mērs, pēc kura tu mēri sevi un pasauli.

Mēs sākām ar to, ka tu gribēji pastāstīt par sevi. Tā gribas dzirdēt par to!

Labi. Tu taču saproti, ka mans piemērs ir tikai viens no ceļiem. Es piedzimu nabadzīgā ģimenē, kurā bija trūkums. Es agri aizgāju no mājas un sāku patstāvīgu dzīvi. Tas palīdzēja man iemantot atbildību un saprast cilvēkus. Manī rūga ieraugs no tām dzīvēm, kuras es veltīju Dievam un Kalpošanai. Šajā reizē man Ceļš atklājās ļoti agri, un es nostājos uz apskaidrošanās ceļa. Šeit es sapratu, ka šim ceļam nav robežu. Tas ir arvien lielākā saprašanā un apjēgšanā, kuras atnāk ar zināšanām un iekšējo darbu. Un es saucu tevi uz manu ceļu, palīdzēšu tev iziet uz to un pacensties to izdarīt šajā dzīvē. Dzīve nekad nebeidzas, bet vajag pacensties, kā jūs sakāt, “izspiest no tās visu”, ko gribat, tas ir, noiet atbilstoši saviem priekšstatiem. Bet jūsu priekšstatus es tad arī koriģēšu. Viens priekšstats bērnībā, otrs jaunībā, bet trešais briedumā. Cik bieži dvēseles nepaspēj ieiet briedumā, mūžīgi paliekot bērniņi, turoties pie savu bērna sapņu un priekšstatu brunčiem. Cilvēkam ir jāmainās, jo pieredze taču veicina saprāta un vieduma pieaugšanu.

Tavs ceļš ir drosmīgs un dažāds. Kaut kas bija teicami, bet kaut ko tu neizgāji. Bet visu vēl var noregulēt, jo tu kļūsti viedāka kopā ar saviem Skolotājiem. Katrs cilvēks dod tev zināšanu kripatiņu, un tu savā pieredzē nostājies pakāpienu augstāk. Novērtē tos, kas nes tev medu. Rīkojies ar savu medu saprātīgi.

Kā?

Nesteidzies visu izdalīt. Tas ir tavs medus. Un tikai tu vari viņu apgūt. Daudziem viņš vēl būs “ne pa zobam” un pat kaitīgs.

Tas nozīmē – nepublicēt mūsu sarunas?

Tu ne tā saprati. Tas nozīmē labāk sagremot un izskaidrot no parasta cilvēka redzes viedokļa, citādi kļūsi pavisam nesaprotama, un cilvēki aizgriezīsies no tevis. Māci saprotamāk un pieejamāk. Nekautrējies biežāk apkopot savu pieredzi rakstos un spriedumos. Māci domāt un saprast. Mācies izklāstīt tā, lai tu būtu saprotama. Atkārto un atkārto. Ej uz priekšu un nedomā, ka tas vairs nevienam nav vajadzīgs. Atceries par ciparnīcas ceturksni...

Es pateicos tev, mans dārgais Skolotāj! Līdz nākošai reizei!

 

Pievienots 29.07.2014

http://sanatkumara.ru/stati-4/pomogi-sebe-stat-neytralnee

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Maat; skat. http://en.wikipedia.org/wiki/Maat (Tulk. piezīme)