Maidan Ņezaležnosti[1]

 

Maidan Ņezaležnosti. 20. februāra traģēdija

20.02.14.

14 02 21 01

Turpinu reportāžu no Kijevas. Pēc vispārējā viedokļa tas, kas notika šodien, vēl nekad nav bijis Kijevas vēsturē.

Šodien notika krasa konflikta uz Maidana saasināšanās. No rīta snaiperi sāka šaut no jumta, un pilsētā ir daudz ievainoto un nogalināto. Pa maidaniešiem šauj ar kaujas patronām.

Ātrie bez pārtraukuma nesās pa pilsētu ar ievainotajiem un stājās lielā rindā, lai nodotu ievainotos slimnīcās. Tiek skaitīti apmēram 36 nogalinātie abās pusēs un apmēram 600 cilvēku, ievainotu tikai vienas dienas laikā. Kopš 18. februāra triju dienu laikā oficiāli ir gājuši bojā 75 cilvēki.

Pilsētas centrs ir kļuvis tukšs. Nestrādā skolas, iestādes, ofisi, pēcpusdienā tika slēgtas bankas, pārtrauca pensiju un rēķinu izmaksu. Mašīnu un gājēju centrā praktiski nav. Pilsētā pie bankomātiem ir sastājušās rindas, un drīz tie iztukšojās. Cilvēki cenšas izņemt visus ietaupījumus, veikalos ir pārtraukta preču pārdošana uz kartēm. Par skaidru naudu veikalos milzīgos grozos izpērk visus produktus.

Dņepras kreisajā krastā ir slēgtas visas benzīna uzpildes stacijas. Ir slēgti tilti, apturēti vilcieni uz Ukrainas rietumiem. Sabiedriskais transports iet ar pārtraukumiem.

Šodien 17:00 tika palaists metro, izņemot 6 centrālās stacijas. Uz Gruševska, Eiropas lauk. un Institūta ielas[2] ir izaugušas jaunas barikādes,

No reportāžām pa TV mēs redzam, ka ir sacēlušās visas Ukrainas pilsētas ar protestiem pret provokācijām Maidanā, par miera nodibināšanu un pret Ukrainas varu.

Provokatori bieži ir “tituškas”, ukraiņu iesaukti pēc uzvārda Tituško, kurš tika notiesāts par TV žurnālistes piekaušanu. Viņš ir varas apmaksāts sportists. Pašreiz apkārt Kijevai eksistē veselas tādu “titušku” bandas, lielās grupās klejojošas pa visām Ukrainas pilsētām. Saņem no 200 līdz 500 grivnām par provokācijām un palīdzību spēka struktūrām.

Parastie cilvēki, ar ko var, palīdz slimnīcām – ar medikamentiem un iekārtām operāciju zālēm, ir organizēti pieņemšanas punkti ievainotajiem dažās iestādēs Maidana tuvumā. Ir vajadzīgas asinis un medikamenti.

Šodien valdība pieņēma likumu par ieroču nelietošanu un spēka struktūru izvešanu aiz Maidana robežām. Visas Ukrainas pilsētas vētraini protestē, un ir iespaids, ka tur arī drīz būs maidani. Jau ir Harkovā, Ļvovā, Černigovā, Zaporožjē utt. Pat Eiropas pilsētās Ukrainas vēstniecību priekšā pulcējas protestējošu cilvēku grupas.

Pēdējie nakts jaunumi: spēka struktūras ir izvestas no Kijevas uz dislokācijas vietām. Atbrīvot visus ieslodzītos, ietupinātus politisku motīvu dēļ kopš 13. gada novembra.

No TV jaunumiem: berkutieši dažās vietās pāriet tautas pusē.

Eiropas varas pārstāvjiem ir zudusi ilūzija par dialogu ar Janukoviču.

Visi, kuri šaus, tiks arestēti.

Radītas komisijas, lai konstatētu visus, kuri ir saistīti ar asinsizliešanu.

14 02 21 02

 

14 02 21 03

Mītiņa dalībnieki no Bankovajas atgriežas uz Maidan Ņezaležnosti.

14 02 21 04

14 02 21 05

 

Pievienots 21.02.2014

http://www.sanatkumara.ru/stati-3/maydan-nezalezhnosti

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Майдан Незалежності (ukr.) – Neatkarības Laukums

[2] “На Грушевского, Европейской пл. и ул. Институтской”. (Tulk. piezīme)