Larisa Smirnova - Bērnu ekoloģisko svētku scenāriji

16 03 25

Dārgie darbinieki, Saules Brālības Skolas līdzbiedri un visi, kuri apmeklē vietni un lasa šeit informāciju.

Valdnieki un Saules Brāļi pastāvīgi aicina mūs, lai mēs darbotos blīvajā plānā, lai strādātu ar bērniem, aiznestu viņiem zināšanas par smalkajām pasaulēm, karmas likumu un reinkarnācijas likumu, Bet, kā teica Natālija, mēs, ezotēriķus, nelaiž skolās un bērnudārzos, nelaiž pie bērniem. Es visu laiku par to domāju. Un, lūk, nesen, Zemes Dienas svētku priekšvakarā es sāku vākt informāciju par ekoloģisku tēmu uz uzdūros bērnu ekoloģisko svētku scenārijiem.

To ir ļoti daudz, dažādiem vecumiem. Bet viens man likās ideāli piemērots, lai maziem bērniem dotu ekoloģisko zināšanu pamatus, sapratni, ka Zeme ir dzīva, to, kā uzvesties pie dabas, kā nepieciešams uz viņas saglabāt visu dzīvo. Bērniem būs interesanti un pamācoši paklausīties pasaku nevis par zelta, bet naftas zivtiņu, rotaļas veidā uzzināt par uzvedības noteikumiem mežā. Šis scenārijs vienlaikus ir gan audzinošs, gan izglītojošs, apelē gan pie jūtām, gan pie prāta. To nav grūti adaptēt jebkuram kolektīvam un ienest kaut ko savu. Viens no šī scenārija personāžiem ir pati Zeme. Tur ir pasaku varoņi, kuri bērniem jau ir pazīstami. Bet lūgums piedot, vēršoties pie Zemes: „Piedod mums, mazo vabolīt, un skudras, un bitītes, piedod mums, smuidrā apsīte, un nocirstās eglītes. Piedod mums, noķerto zvēriņ, – tev taču ir šauri būrī ,– ka cilvēks jūs nav nosargājis, un jūs kļuvuši tik reti,” – vienkārši savaldzināja un iedvesmoja mani. Es šo scenāriju aiznesu uz skolām maniem paziņām pedagogiem (žēl, ka viņu izrādījās tik maz, un nav fakts, ka viņi to izmantos) un bērnudārza audzinātājam, kur iet mans jaunākais mazdēls. Izrādījās, ka ne visi pat zina tādus svētkus, un nevienam nebija ieplānots pasākums par šo tēmu. Atliek cerēt – ja ne šajā gadā, tad, iespējams, nākamajā gadā vai gada laikā tāds pasākums tiks organizēts. Taču es centos iedvesmot cilvēkus, kam iedevu šo scenāriju, un varu teikt, ka man tas izdevās. Viņus arī var saprast, viņi ir ļoti noslogoti ar daudzveidīgu skolas iekšējo darbu.

Vēl uzrakstīju rakstu vietējam laikrakstam. Ceru, ka to nodrukās. Varbūt jums ir pazīstami sākuma klašu skolotāju un bērnudārzu audzinātāji, pedagogi organizatori, bērnu klubu un laukumu darbinieki, kuriem jūs piedāvāsiet un kuri vēlēsies organizēt bērniem ekoloģiskos svētkus „Zemes Diena”? Principā, tos var organizēt ne tika Zemes Dienā, jo ekoloģiskā tēma pašlaik ir aktuāla kā nekad.

Lūk, šis scenārijs: http://nsportal.ru/detskiy-sad/scenarii-prazdnikov?page=2266

Beigās ir norādīts interneta resurss, kā arī vietne, kurā publicēti ekoloģiski dzejoļi bērniem. Atkārtošos, ka scenāriju internetā ir ļoti daudz, un var izvēlēties jebkuru.

Izglītības darbinieku sociālais tīkls nsportal.ru

Nodarbības (sagatavošanas grupa) plāns-konspekts par tēmu:

ekoloģisko svētku „Zemes Diena” scenārijs

http://nsportal.ru/detskiy-sad/scenarii-prazdnikov/2013/09/16/stsenariy-ekologicheskogo-prazdnika-den-zemli

Publicēts 2013.09.16 – 12:31 – Jagminene Olga Oļegovna

1. VADĪTĀJA: Sveicināti, dārgie bērni! Sveicināti, cienījamie skolotāji! Sveicināti, mūsu skatītāji! Visi mēs ar jums dzīvojam lielā milzīgā valstī – Krievijā.

2. VADĪTĀJA: Mēs visi ļoti mīlam mūsu valsti. Taču diemžēl ne visi mūsu planētas iedzīvotāji saudzē apkārtējo dabu, mūsu mežu un piekrastu skaistumu.

1. VADĪTĀJA: Šeit zina katrs, tu un es!

Dabai darīt pāri nedrīkst!

Atklāsim svētkus – Zemes Dienu!

Pārējais vietnē http://nsportal.ru/detskiy-sad/scenarii-prazdnikov/2013/09/16/stsenariy-ekologicheskogo-prazdnika-den-zemli

 

http://www.solnet.ee/

http://www.stihi.ru/

Ekoloģiskie dzejoļi bērniem

http://zanimatika.narod.ru/Vospitanie_ekologiya.htm

 

Pievienots 25.03.2016

http://sanatkumara.ru/stati-2016/stsenarii-ekologicheskich-prazdnikov-dlya-detey

Tulkoja Jānis Oppe