Natālija Pluhina - Bet tu nopērc ziloni, jeb Kā iemīlēt sevi

15 12 04 01

Atcerieties, bērnībā bija tāda spēle „Nopērc ziloni”?

Viens cilvēks pieiet pie otra ar priekšlikumu nopirkt ziloni, bet otrais kaut ko atbild. Un jebkuru frāzi, lai kādu tik neizteiktu otrais, pirmais atkārto tā: „Visi saka... (nopirkšu ziloni/pēc tam/nav vajadzīgs man zilonis/liecies mierā un tml.), bet tu nopērc ziloni!”

Tā ir bezgalīga spēle, tāpēc ka atbildes variantu var būt daudz, bet rezultāts vienmēr ir viens „visi saka…, bet tu nopērc ziloni!”

Jebkurai bērnu spēlei bez izklaidējošās funkcijas piemīt vēl arī izglītojošā. Un es sapratu, ka bērnu spēles – tas ir paņēmiens, kā risināt pieaugušo problēmas.

Kā iemīlēt sevi

Tad ko gan var iemācīt tamlīdzīga spēle, kuru tā vien gribas pieskaitīt pie „apnicīgām”?

Pirmais un, šķiet, vienīgais, kas ienāk prātā – pacietību. Taču nedaudz izmainīsim pirmā spēlētāja teikuma formulējumu, bet spēles noteikumus atstāsim bez izmaiņām. Un uzspēlēsim.

Gatavi!?

– Mīli sevi!

– Es mīlu sevi!

– Visi saka „es mīlu sevi”, bet tu mīli sevi!

– Es jau teicu, ka mīlu!

– Visi saka „es jau teicu”, bet tu mīli sevi!

– Liecies jau mierā! Es neesmu tāda egoiste!

– Visi saka „Es neesmu egoiste!”, bet tu mīli sevi!

– Man taču ir kaudze pūtīšu/ grumbu/ tauku kroku/ matu uz ķermeņa/ problēmu/ parādu/ ienaidnieku/ veču nodevēju/ kompleksu… Kā te var mīlēt sevi!?

– Visi saka „Man ir kaudze… Kā te var mīlēt!?”, bet tu mīli sevi!

Ņirgājies? Es esmu tik dumja/ slinka/ resna/ neizglītota/ vientuļa/ kā bez rokām/ garlaicīga/ ķēmīga/ neveiksminiece/ slima/ kautrīga/ rupja/ pret visiem apkārt man ir pienākums/ veca/ bezjūtīga/ vāja/ greiza/ nepārliecināta/ šķība/ necienīga/ netikumīga un izlaista/ netīra/ tukša/ nelaimīga/ ar resnu pakaļu un deguns ar kumpumu…

Kam es tāda esmu vajadzīga!?

Visi saka „Kam es tāda esmu vajadzīga!?”, bet tu mīli sevi!

Es pat nevaru omleti normāli pagatavot/ pogu biksēm otro nedēļu piešūt/ māju, bērnu tīrus uzturēt/ nodarboties ar sevi, lai uz svariem nebūtu šausmas uzkāpt.

Piecelties no datora un izdarīt kaut ko derīgu/ neko novest līdz ideālām/ uzreiz aizslaucīt no sevis idiotus neveiksminiekus, lai nekāptu uz viena un tā paša grābekļa.

Iemācīties kaut vai četras svešvalodas, nevis sēdēt kā muļķei ar diviem un bez darba/ ļaut sev nodarboties ar to, kas man patīk, un nemocīties darbā (и не пахать как папа Карло)/ apmierināt savu vīrieti.

Atzīties, ka mīlu/ piedot/ šķirties no savas pagātnes/ noticēt/ atļaut sev elementāro/ izlemt/ pieļaut domu par sekmēm un pārticību/ spert pirmo soli…

Par kādu mīlestību šeit var runāt!?

15 12 04 02

Visi saka „Es pat nevaru… Par kādu mīlestību šeit var runāt!?”, bet tu mīli sevi!

Nu labi, ja nu reiz par to ir runa, es pastāstīšu tev par mīlestību pret sevi: es sava vīra visu naudu tērēju sev/ es sev neatsaku neko, varu ēst un dzert visu pēc kārtas jebkurā laikā, pat neaizdomājoties par veselību.

Es stundām varu runāt pa telefonu par savām problēmām, un es zinu, ka esmu uzmanības un atbalsta cienīga/ es varu iejūgt visus apkārt, lai neiespringtu pati/ es varu mainīt večus kā cimdus, es taču mīlu sevi.

Es mīlu būt vajadzīga, gādīga, sagādāt pārsteigumus, negaidot atnākot, zvanot vīram uz darbu, arī, kad ir lietišķas tikšanās, pasēdēšanas ar draugiem.

Mēs taču esam viens vesels un vienmēr uzmanīgi viens pret otru/ es protu draudzēties ar vajadzīgajiem cilvēkiem, kuri kaut kādā ziņā var būt man noderīgi/ man patīk būt labai visiem un, ka man visur ir taisnība/ es protu un mīlu visu izlemt pati.

Sk. arī Iekšējā neapmierinātība vai uzticēšanās sev. Ko izvēlies tu?

Es uzskatu, ka labākais kumosiņš vienmēr un visur pienākas man, un pēc tam jau vīrs, bērni un pārējie/ es uzreiz šķiros no cilvēkiem, kuri kaut vai ar ko ir aizskāruši vai aizvainojuši mani.

Kādēļ ciest, piedot vājības un tērēt savu laiku necienīgiem/ es pastāvīgi nodarbojos ar pašizglītošanos un mīlu dot padomus/ es vienmēr līdz galam pastāvu uz savu, turos pie savas līnijas, kā saka, un atzīt vājumu vai, ka man nav taisnība – nav priekš manis!

Man vienmēr ir taisnība!/ es atbrīvojos no sāpīgām jūtām un negatīvām emocijām!

Lai labāk tās ir ieslēgtas dziļi iekšienē, nekā satrauc un apbēdina mani un apkārtējos/ vecāki man dzīvē nedeva daudz, darīja pāri un bija netaisnīgi pret mani, tāpēc es ar viņiem vairs nekontaktējos un man ir patīkami būt par taisnīguma zobenu viņiem.

Mana rupjā, necienīgā attieksme pret cilvēkiem rada lielu mīlestību un cieņu pret mani.

Jūtot savu vājumu un bailes, viņi sāk cienīt manu spēku un atdod varu pār sevi manās rokās/ es vienmēr sevi žēloju.

Piedot sev palīdzēs meditācija Kā atbrīvoties no pagātnes nastas

Pasaulē ir tik daudz sarežģītību un grūtību, labāk noslēpties no visiem un dzīvot savā pasaulē, kur ir silti un mierīgi/ nevienam nav vajadzīga tava noslēpumainā iekšējā pasaule, tāpēc es visus spēkus, visu laiku un līdzekļus atdodu sava iekšējā skaistuma un fiziskās veselības uzturēšanai.

Esmu devusi solījumu, ka uz visiem laikiem saglabāšu tik pienācīgu īpašību manī, kā uzticība. Un tāpēc es to glabāšu attieksmē pret vīru un tuviniekiem, neskatoties ne uz ko!

Es augstu vērtēju sava ķermeņa skaistumu, savu laiku, savu jaunību, un tāpēc netaisos dzemdēt!

Negribu pārvērsties kašķīgā un mūžam nogurušā netīrīgā mājsaimniecē halātā un izstiepumiem gurnos un krūtīs…

Man patīk būt mīlētai, un tāpēc es priekš citiem daru visu/ man patīk mācīties, un tāpēc es labāk gūšu vienu augstāko izglītību pēc otras, nekā mēģināšu tikt skaidrībā ar šo tukšumu iekšienē un nesapratni, ko darīt…

15 12 04 03

Visi saka: „Es pastāstīšu tev par mīlestību pret sevi,” bet tu mīli sevi!

Mīlēt sevi jebkādu? Ar visām vājībām un trūkumiem? Ar visām kļūdām un grēkiem? Ar visu savu naidu un aizvainojumu? Ar visu mantkārību un egoismu? Ar visu žēlumu un nevajadzīgumu?

Ar visiem kompleksiem un kroplību? Ar visu lepnību un snobismu? Ar visu iekšējo tukšumu un vientulību? Ar slinkumu un neizveicīgumu?

Ar visiem meliem un netaisnīgumu? Ar visiem manis dotajiem solījumiem, kas tagad manu dzīvi padara nepanesamu? Ar neprasmi mīlēt un iespēju būt mīlētai? Mīlēt sevi ar visu šo nastu?

– Dievs saka: „Es mīlu tevi jebkādu! Ar visām vājībām un trūkumiem. Ar visām kļūdām un „grēkiem”.

Ar visu tavu naidu un aizvainojumiem. Ar visu mantkārību un egoismu. Ar visu „žēlumu” un „nevajadzīgumu”. Ar visiem kompleksiem un „kroplību”.

Ar visu lepnību un snobismu. Ar visu iekšējo tukšumu un vientulību. Ar slinkumu un neizveicīgumu? Ar visiem meliem un “netaisnīgumu”.

Ar visiem tevis dotajiem solījumiem un sekām. Ar „neprasmi” mīlēt un „iespēju būt mīlētai”. Es mīlu tevi ar visu tavu pieredzi. Mīli arī tu sevi!

Ko jūs uz to atbildēsiet?

Dzīve mīlestībā

Visi mēs sākotnēji atnākam uz šo Zemi spēlēties. Un, piedaloties aizraujošā spēlē ar nosaukumu Dzīve, mēs iegūstam nenovērtējamu pieredzi.

Mēs tikām radīti no mīlestības un ar mīlestību. Mēs iemiesojamies mūsu ķermeņos ar mīlestību un mīlestībai. Mēs paši izvēlamies spēles noteikumus.

Sk. arī Mīlestība pret sevi – fundaments radīšanai

Mēs paši izlemjam, ko un kādēļ, ar ko mēs spēlēsim. Beigās mēs vienmēr priecājamies par sevi un biedriem, tāpēc ka patiesībā nav uzvarētāju un zaudētāju, ir tikai labpatika no procesa, apmierinātība un pateicība par iegūto pieredzi, iestrādātajām iemaņām.

Un, to saprotot, mēs varam atļauties vieglāk attiekties pret dzīvi un baudīt mūsu dzīvi radošo procesu.

Katru reizi, ka jums vajag atrisināt kaut kādu uzdevumu vai jums ir palūguši palīdzību, atcerieties vienkāršo „apnicīgo” bērnu spēli, ar tās izklaidējošo un izglītojošo funkciju.

Turot prātā, ka jums vienmēr ir tiesības izvēlēties noteikumus, izmainiet sava teikuma formulējumu tieši jums piemērotā.

Lai tas būtu „Piedod sev”, „Pateicies sev”, „Atļauj sev”, „Novērtē sevi”, „Tici sev”, un jūsu uzdevumu risināšana var viegli un vienkārši, atbilstot jūsu brīvajai gribai, kļūt par aizraujošu spēles procesu, dialogu ar Augstāko Es un pašu Radītāju.

P.S. Vai Jums patika tāds vienkāršs problēmu risināšanās paņēmiens?

 

Pievienots 04.12.2015

http://journal.reincarnationics.com/sposob-resheniya-vzroslyh-problem/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe