A. Koltipins - Izzudušie Zemes iemītnieki senajās skulptūrās un attēlos

Senā Zemes vēsture pirms cilvēces

http://www.dopotopa.com/aditji_daitji_i_danavy.html

Autors A. Koltipins

15 12 01 01

Aditji, daitji un danavi – baltie un melnie dievi un dēmoni, dieviešu Aditi, Diti un Danu dēli

15 12 01 02

Saskaņā ar rokasgrāmatām un enciklopēdiskajām vārdnīcām, aditji ir debesu dievi, kuri cēlušies no gaismas, taisnīguma un žēlsirdības dievietes Aditi. Daitji un danavi ir dēmoni, dzimuši no Aditi māsām – Diti un Danu. Pēc sava ārējā izskata un spējām viņi maz ar ko atšķīrās cits no cita (atšķirīga bija tikai viņu attieksme pret Harmoniju un Dievišķo kārtību).

 

Aditji un daitji ir skaisti balti un melni dievi un dēmoni ar gaišbrūniem matiem

“Mahābhāratā” ir teikts, ka daitji un danavi ir ļoti skaisti, viņu sejas – “brīnišķas kā mēness”, bet viņu sievietes – nevainojami veidotas ar tievu vidukli. Aditju sievietēm arī ir “žilbinoši balti zobi un neaprakstāmi brīnišķa āriene”, bet vīrieši ir baltie dievi vai pusdievi ar gaišiem un gaišbrūniem matiem – ko vēl teikt? Aditju vadonim Indram bija plaši vaigu kauli, gaiši rūsgani mati, ūsas un bārda.

15 12 01 03

Līdz mums nonākušie atsevišķu aditju, daitju un danavu attēli, bareljefi un statujas, kas radīti kristietības ērā, it kā apstiprina augstāk izdarīto pieņēmumu, pievienojot dieviem vai pusdieviem un dēmoniem tādas detaļas kā cirtainus matus, ūsas un bārdas, kas piešķir viņiem līdzību ar ķeltu un skandināvu mītu varoņiem (Indras, Višvakarmana, Mitras, Varunas, Surjas, Maijas Danavas, Hiranjakašipu u.c. statujas, bareljefi un attēli) un aizstājot zeltainos matus ar melniem, kuri viņus padara līdzīgus persiešiem vai indiešiem (Surjas, Hiranjakši, Hiranjakašipu, Prahladas u.c. attēli).

 

Daitji un danavi dzīvoja ilgāk par 100 tūkstoš gadiem. Aditji bija nemirstīgi

Daitji un danavi nebija nemirstīgi, taču, salīdzinot ar cilvēka dzīvi, viņu dzīve turpinājās neparasti ilgi (simtiem tūkstošiem gadu). Saskaņā ar Bhāgavatu Purānu Diti grūtniecība ilga apmēram simts gadu, turklāt viņai (tāpat kā visu pārējo daitju un danavu grūtniecība) bija pilnīgi bez dzemdību mokām. Ja to salīdzina ar mūsdienu sieviešu grūtniecības periodu, tad iznāk, ka daiti un danavi varēja dzīvot 5 000 - 10 000 gadu!

15 12 01 04

Daitjiem un danaviem dzima pa vienam bērnam, reti – divi un ārkārtīgi reti – trīs vai četri. Tādejādi, dzimstība viņiem bija apmēram tāda pati kā mūsdienu cilvēkiem.

Saskaņā ar “Matsja Purānu” Varangas, daitja vai danava Tarakas mātes, grūtniecība turpinājās tūkstoš gadu. Tātad daitji un danavi varēja dzīvot pat 10 reizes ilgāk – 50 000 – 100 000 gadu.

Šo pieņēmumu it kā apstiprina sekojošs fragments no “Višnu Purānas”, kurā daitju vadonis Hiranjakašipu saka savam dēlam Prahladam:

“Es, pēc tavām domām, esmu stulbs? Es esmu pielūdzis 60 000 gadu, gandrīz visu savu dzīvi, man ir jau vairāk par 100 000 gadiem. Tu ko, domā, ka es visu savu dzīvi tik vien esmu darījis, kā pļāvis sienu?”

Neraugoties uz tik lielu dzīves ilgumu, daitji un danavi nebija ar to apmierināti un mēģināja sasniegt nemirstību. Daži viņu līderi (brāļi Hiranjakša un Hiranjakašipu u.c.) no augstākā dieva Brahmas ieguva svētību, saskaņā ar kuru viņus nevarēja nogalināt “neviena dzīva būtne no 8 400 000 dzīvības formām šajā kosmiskajā izpausmē... ne ūdenī, ne uz zemes, ne gaisā... nevienā stihijā, ne ar kādu ieroci, ne dienā, ne naktī.” Tas ir, viņi praktiski kļuva nemirstīgi.

Aditji, iemantojuši nemirstības dzērienu – amritu, saskaņā ar senindiešu eposu dzīvoja praktiski mūžīgi (kaut gan vēdās un eposā pastāvīgi tiek runāts, ka Visumā nekas nav mūžīgs – pat Visa Esošā Radītāja, Brahmas, dzīve turpinās 311 040 000 000 000 “cilvēka” gadu).

 

Daitju un danavu pārcilvēciskās spējas

15 12 01 05

Bez neparasti ilgās dzīves daitjiem un danaviem piemita arī daudzas “pārcilvēciskas” spējas. Visas indiešu teikas runā par to, ka viņi bija viedi, viltīgi un ka viņi pārvaldīja burvestības – maijas – noslēpumus, varēja pieņemt dažādus tēlus un formas – te būt “cilvēki”, te parādīties “biedējošos satrakotu ziloņu, kā arī lauvu un tīģeru tēlos” (līdzīgi rakšasiem) un kļūt neredzami (līdzīgi nagiem). Viņu pēcteči arī izcēlās ar burvestības mākslu.

Prasmīgā mākslinieka un arhitekta Maija Dānava dēlam Balam piemita 96 mistisku spēku veidi.

Daitju pavēlnieks Hiranjakašipu, pateicoties talantam kļūt neredzamam jebkurai būtnei, sagrāba Indras troni un pārvērta postažā dievu īpašumus. Izmantojot savas mistiskās spējas (sidhi), viņš varēja iznīcināt visu Visumu. Daitju augstākais priesteris un audzinātājs Ušanass kopā ar savu iemīļoto Džanti simts gadu ilgi bija neredzams svešām acīm.

 

Norādes uz pirms cilvēces būtņu attēliem:

 

- Ankora – templis Takeo, veltīts Šivam (Kambodža)

- Ankora – tempļu komplekss Angkor Wat (Kambodža)

- Ankora – tempļu komplekss Angkor Thom (Kambodža)

- Ankora – templis Ta Prom (Kambodža)

- Izzudušie Zemes iemītnieki tempļu kompleksa Angkor skulptūrā (Kambodža)

- Milži Taizemes un Kambodžas tempļu sienu gleznojumā un bareljefos

15 12 01 06

- Okeāna kulšana (Samudra Manthan) Angkor Wat skulptūrā (Kambodža)

- Nezināmu dzīvnieku attēli

15 12 01 07  15 12 01 08

 

Ķīnas drakoni-mēneši

http://www.dopotopa.com/kitayskie_drakony-luny.html

http://www.dopotopa.com/files/dragons_19.JPG

 

Dievu statujas un statuetes Wat Khao Sukim (Taizeme)

http://www.dopotopa.com/statui_bogov_vat_thao_sugim.html

 

Megalītu kompleksi

http://www.dopotopa.com/soderzhanie_razdela_moi_issledovania.html

 

Pievienots 01.12.2015

http://sanatkumara.ru/stati-2015/ischeznuvshie-obitateli-zemli-v-drevnich-skulpturach-i-izobrazheniyach

Tulkoja Jānis Oppe