Основные принципы и миссия реинкарнации

Apsveram reinkarnāciju: intervija ar Valteru Semkivu, medicīnas doktoru, sabiedrības veselības maģistru

Considering Reincarnation: Interview with Walter Semkiw, MD, MPH

19 10 11 01

Pēc medicīniskā grāda iegūšanas Ilinoisas Universitātē Čikāgā, viņš mācījās psihiatriju Kolorādo Universitātē Denverā. Dr. Semkivs (Walter Semkiw) ir sertificēts arodmedicīnas psihiatrs, kurš praktizē Sanfrancisko, kur viņš strādāja par arodmedicīnas priekšnieka palīgu.

Narrative path (NP): Ticība reinkarnācijai ir sena, un to var atrast nomadu ciltīs pirms tūkstošiem gadu ar dzimšanas un atdzimšanas ciklu koncepciju.   Vai mūsu izpratne par reinkarnāciju gadsimtu gaitā ir attīstījusies dažādās kultūrās un reliģijās? Vai jūs domājat, ka primitīvās ciltis un kopienas vairāk saskaras ar dabiskajiem dzimšanas un nāves cikliem bez jebkādām mūsdienu kultūru ievirzēm?

Semkivs: Iespējams, ka indivīdiem kopienās, kas neietilpst attīstītajā pasaulē, ir lielāka pieeja gaišreģa spējām, kas ļauj piekļūt pagātnes dzīves atmiņām. Tomēr šāda pieredze ir subjektīva, kas neveicina vispārēju izpratni par reinkarnācijas pamatiem.

Lielākais sasniegums šajā laikā ir tas, ka reinkarnācijas pierādījumi netiek uzskatīti par subjektīvu parādību. Drīzāk reinkarnācijas patiesība tagad tiek uzskatīta par objektīvu. Galvenais pierādījumu avots ir nelaiķa Jana Stīvensona (Ian Stevenson), Virdžīnijas universitātes medicīnas doktora, darbs. 40 gadus Dr. Stīvensons ceļoja pa pasauli, pētot mazus bērnus, kuriem bija spontānas pagātnes dzīves atmiņas, kuras varēja objektīvi apstiprināt. Šie bērni spēja sniegt pietiekami detalizētu informāciju par savu pagātnes dzīves identitāti, vecākiem un radiniekiem, kā arī par savas iepriekšējās dzīves māju ģeogrāfisko atrašanās vietu, lai varētu atrasties iepriekšējās dzīves ģimenes. Kad bērns tika atkalapvienots ar pagātnes dzīves ģimeni, ģimenes locekļi apstiprināja bērna pagātnes dzīves atmiņas. Dr. Stīvensons apkopoja aptuveni 1200 šādu apstiprinātu reinkarnācijas gadījumu. Lai uzzinātu vairāk par doktora Stīvensona darbu, skatiet: Jana Stīvensona reinkarnācijas pētījumi[1].

 

Sk. arī Intervija ar Janu Stīvensonu.[2]

 

Turklāt šī reinkarnācijas pierādījumu bagātība ļauj mums izprast arī reinkarnācijas darbības mehānismus. Esmu izmantojis šos datus, lai formulētu Reinkarnācijas principus, kas ietver novērojumu, ka sejas vaibsti var palikt nemainīgi no vienas dzīves uz otru un ka cilvēki iemiesojas dvēseļu grupās, un ka talanti un kaislības var saglabāties no dzīves uz dzīvi. Lai uzzinātu vairāk par šiem principiem, apmeklējiet sadaļu Pierādījumi un principi par pagātnes dzīvju reinkarnācijas izpratni[3].

 

Sk. arī 11 pazīmes, ka jūsu dvēsele ir iemiesojusies daudz reižu.[4]

 

19 10 11 02

NP: Kādā veidā (veidos), jūsuprāt, reinkarnācijas izpēte ir vērtīga indivīdam un sabiedrībai? Kādu, jūsuprāt, ir reinkarnācijas pētījumu ietekme uz karu un mieru, un kultūru un cilvēku saskarsmi?

Semkivs: Viens no svarīgākajiem reinkarnācijas principiem ir tāds, ka dvēseles var mainīt reliģiju, tautību un etnisko piederību no vienas dzīves uz otru. Lielākā daļa karu ir balstīta uz atšķirībām šajos kultūras identitātes marķieros. Kad cilvēki sapratīs, ka vienā dzīvē var būt musulmaņi un citā dzīvē kristieši vai ebreji, vienā iemiesojumā šiīti un citā sunnīti utt., tad viņi sapratīs, ka ir universālas dvēseles, kas neaprobežojas ar identitāti, kuras pamatā ir viena noteikta kultūra. Tādā veidā konflikts tiks mazināts. Tā patiešām ir vietnes ReincarnationResearch.com misija, lai palīdzētu radīt lielāku mieru, pamatojoties uz pierādījumiem par reinkarnāciju.

19 10 11 03

Viens no dramatiskākajiem reliģijas un tautības maiņas gadījumiem ir Annas Frankas | Barbro Karlēnas reinkarnācijas gadījums. Holokausta laikā Anna tika vajāta kā ebrejiete, savukārt Barbro piedzima kristiešu ģimenē Zviedrijā. Ja nacisti zinātu, ka vienā dzīvē var piedzimt par ebreju, bet citā par kristieti, holokausts nebūtu noticis. Aplūkojiet Annas Frankas reinkarnācijas gadījumu.

 

Sk. arī Annas Frankas gadījums un reinkarnācija.[5]

 

Jans Stīvensons ir fiksējis daudzus reinkarnācijas gadījumus, kas liecina par izmaiņām reliģijā, tautībā un etniskajā piederībā. Lai apskatītu šos gadījumus, dodieties uz: https://reincarnationresearch.com/case-categories/?cat=change-of-religion-nationalality-race.

 

NP: Savā spekulatīvajā darbā Zen Physics astronoms Deivids Dārlings (David Darling) raksta: "Neviens vēl nav pietuvojies fiziskās realitātes robežu aptveršanai, mēs nevaram izslēgt iespēju, ka jebkurš konkrēta matērijas kombinācija, lai cik sarežģīta tā nebūtu, atkārtosies un atkārtosies vairākas reizes – tālā nākotnē”, un “tas pats arguments vienlīdz spēcīgi attiecas uz vecā Visuma pagātni vai visumu kopumu”. Pārfrāzējot vācu teologa un ārsta Alberta Šveicera (Albert Schweitzer) domu, vai reinkarnācija piedāvā mierinošu realitātes skaidrojumu? Kāda nākotne ir reinkarnācijas izpētei?

 

Sk. arī Muliversuma un paralēlo pasauļu teorija.[6]

 

Semkivs: Manuprāt, pierādījumi par reinkarnāciju pilnībā pārveidos sabiedrību. Pašlaik ar reliģijām, kas sludina tikai vienu dzīvi, cilvēki skatās uz eksistenci īstermiņā. Turklāt šīs reliģijas atbalsta uzskatus, ka, ja cilvēks ievēro reliģijas likumus, viņam tiks dota ieeja debesīs. Šāda veida sistēma ļauj islāma džihādistiem nesodīti nogalināt daudz cilvēku, maldīgi ticot, ka Allāhs viņus atalgos par neticīgo slepkavībām. Līdzīgi kristiešu karavīri lūdz Dievam palīdzību, lai saglabātu savu dzīvību, cenšoties nogalināt savus ienaidniekus. Vai ienaidniekiem nav tas pats Dievs?

Pierādījumi par reinkarnāciju, cerams, liks cilvēkiem domāt ilgtermiņā, vairāku mūžu garumā. Darbībām, kas veiktas šajā dzīvē, būs sekas nākamajā. Senie ienaidnieki noliks zobenus, kad cilvēki sapratīs, ka var iemiesoties par savu ienaidnieku. Cilvēki vides problēmas padarīs par personisku rūpi, jo viņi sapratīs, ka drīz atgriezīsies uz šīs planētas.

19 10 11 04

Uz iepriekšējās dzīves darbību sekām nebūs ilgi jāgaida, jo vidējais laiks starp iemiesojumiem Dr. Stīvensona 1200 apstiprinātajos bērnības pagātnes dzīves atmiņas gadījumos ir tikai aptuveni 1,5 gadi.

Informācijas laikmeta dēļ pierādījumi par reinkarnāciju turpinās pieaugt. Agrāk bija daudz grūtāk mēģināt apstiprināt iepriekšējās dzīves. Agrāk portretus varēja atļauties tikai ļoti bagāti vai izglītoti cilvēki, un tāpēc tikai daži cilvēki varēja novērtēt fizisko līdzību visa mūža garumā. Līdz ar fotogrāfijas parādīšanos iespēja meklēt līdzīgus sejas vaibstus dažādos iemiesojumos ir pieaugusi eksponenciāli. Pateicoties iespējai veikt meklējumus internetā, iepriekšējo dzīvju izpēte ir kļuvusi daudz vienkāršāka.

 

Sk. arī Reinkarnācijas pierādījumi: dokumentēti gadījumi, kas pierāda, ka pagājušās dzīves ir reālas.[7]

 

Es domāju, ka reinkarnācija ir pāreja no ticību sistēmas uz zinātni, kas palīdzēs Zemei kļūt par “dievišķo” planētu.

 

2018.04.02.

Avots: https://www.narrativepathsjournal.com/considering-reincarnation-interview-with-walter-semkiw-md-mph/

 

Krievu valodā tulkojusi Irina Martinova speciāli žurnālam “Reinkarnacioloģija”.

 

P.S. Kā domājat, iepriekšējo dzīvju pētījumi izmainīs pasauli?

 

 ZR

Žurnāls “Reinkarnacioloģija”

 

Reinkarnacioloģijas Akadēmijas projekts. Mūsu uzdevums – ar piemēriem no dzīves pastāstīt, ka dvēseles pieredzes atmiņas, sakrātas iepriekšējās dzīvēs, var uzlabot pašreizējo dzīvi.

Pievienots 11.10.2019.

https://ru.journal.reincarnatiology.com/semkiv/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe


[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/11-dazadi/4206-jana-stivensona-reinkarnacijas-petijumi-virdzinijas-universitate-un-bernu-pagatnes-dzives-atminas (Tulk. piezīme)

[2] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/zurnals-reinkarnaciologija/11-dazadi/4263-intervija-ar-janu-stivensonu-reinkarnacijas-petijumiem-ir-nozime-medicina-un-dzimumzimju-un-iedzimtu-defektu-studesana (Tulk. piez.)

[3] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/dazadi/11-dazadi/4210-valters-semkivs-reinkarnacija-pieradijumi-un-principi-izprotam-ieprieksejas-dzives (Tulk. piezīme)

[4] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/zurnals-reinkarnaciologija/11-dazadi/4208-ieprieksejas-dzives-11-zimes-ka-jusu-dvesele-ir-iemiesojusies-daudz-reizu (Tulk. piez.)

[5] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/tatjana-beglaka/11-dazadi/1274-tatjana-beglaka-barbro-karlenas-gadijums-ka-pieradijums-ka-vina-ir-annas-frankas-reinkarnacija (Tulk. piez.)

[6] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/zurnals-reinkarnaciologija/11-dazadi/4265-10-daudzo-pasaulu-teorijas-pratu-satraucosas-sekas (Tulk. piez.)

[7] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/tatjana-beglaka/11-dazadi/1669-tatjana-beglaka-reinkarnacijas-pieradijumi-dokumentali-metodiski-savakti-patiesi-stasti-kas-pierada-ka-pagajusas-dzives-ir-realas (Tulk. piez.)