Spiritual Connection & Loneliness: 7 Ways to Feel Kinship

Garīgā saikne un vientulība: 7 veidi, kā sajust radniecību

19 05 03 03a

Ir dienas beigas. Jūs esat pabeigusi visu, ko bijāt iecerējusi. Bet atlikusī vakara daļa izplešas jūsu priekšā kā atklāts un neauglīgs tuksnesis. Iekšienē jūs jūtat tukšumu, un jūsu krūtīs aug nomācošs smagums.

Patiesība ir tāda, ka jūs jūtaties vientuļa. Izolēta. Atšķirta.

 

Varbūt jums trūkst jēgpilnu un bagātinošu sakaru ar citiem. Vai varbūt, lai arī cik smagi jūs censtos, traumas dēļ jūs nekad nejūtaties kontaktā vai pat drošībā ar citiem, un tas padara sakarus šķietami neiespējamus.

Ko jums darīt?

Ja jūs to piedzīvojat, es vēlos, lai jūs vispirms zinātu, ka neesat viens tāds. Galu galā mēs dzīvojam vēstures periodā, kurā vientulība ir tik izplatīta, ka tā ir apzīmēta kā epidēmija (patiesībā Pasaules Veselības organizācija to ir apzīmējusi kā “sabiedrības veselības problēmu” un “globālu veselības risku”).

Man arī ir daudz pieredzes ar vientulības sajūtu manas traumas vēstures dēļ un to, kā tas ir veidojis manu personību. Kā vientuļniece (t.i., augstas pakāpes introverts) pēc būtības es labprātāk pavadu laiku vienatnē un cilvēki parasti mani iztukšo.

Bet, ja jūs esat vientuļnieks vai introverts, piemēram, kā es, vienatnei var būt arī sava ēnas puse, tas ir, vientulības un saiknes trūkuma periodi. Rezultāts ir skumjas, tukšuma sajūta un dažreiz pat eksistenciālas depresijas vai trauksmes sajūta.

Lai gan vientulība patiešām ir sociāla problēma, es jums arī parādīšu, kāpēc tā ir arī – un varbūt galvenokārt – garīga problēma, un es plānoju jūs iepazīstināt galvenokārt ar garīgiem risinājumiem.

 

Saturs

·      Kas ir garīgā saikne?

·      Garīgā atšķirtība un vientulība – kā tās ir saistītas?

·      Garīgā saikne un vientulība: 7 veidi, kā sajust radniecību vientuļiem cilvēkiem

o  1. Dodieties uz mežonīgāko vietu, ko varat atrast, un pavadiet tur daudz laika

o  2. Atrodiet vai izveidojiet savu garīgo ģimeni un saprotiet, ka jūs nekad neesat īsti viens

o  3. Palutiniet sevi ar līdzjūtību un pamodiniet savas Dvēseles spēku

o  4. Kontaktējiet ar savu senču mantojumu un no jauna atklājiet savas saknes

o  5. Praktizējiet dziļu klausīšanos un saņemšanu, lai pamodinātu garīgo saikni

o  6. Mīliet lasīt grāmatas, jo tās var būt draugi, sabiedrotie un garīgie ceļveži

o  7. Atzīstiet, ka garīgajai saiknei nav jābūt atkarīgai no citiem, jo viņi nevar aizpildīt šo tukšumu

 

Kas ir garīgā saikne?

19 05 03 04a

Garīgā saikne ir dziļas tuvības un radniecības sajūta, ko mēs jūtam ar savu dziļāko būtību, citiem, dabu un dzīvi kopumā. Kad mēs jūtamies garīgi saistīti, mūsu sirdis ir atvērtas, pilnas un vienotībā ar dzīves skaistumu, brīnumu un burvību.

Garīgā saikne ir dziļāka nekā tikai fiziska, garīga vai pat emocionāla saikne, jo mēs jūtam veselumu un dažreiz pat vienotību, kas pārsniedz valodu. Citiem vārdiem sakot, mēs atrodam savu vietu lietu shēmā.

 

Garīgā atšķirtība un vientulība – kā tās ir saistītas?

19 05 03 05a

Vienkārši sakot, garīgā atšķirtība mūsu sabiedrībā ir pēc noklusējuma.

Visam, kam ir tendence notrulināt, nomākt vai galīgi sastindzināt mūsu iekšējo būtību, ir potenciāls radīt garīgu atšķirtību… un tas ir gandrīz viss.

Labi, varbūt ne viss. Bet paskatieties uz šīm "normām" sabiedrībā:

  • Darbaholisms
  • Pārtēriņš un pārmērīgs patēriņš
  • Mūsu prātu barošana ar nevēlamu informāciju (padomājiet par sociālajiem medijiem)
  • Liela daudzuma stimulantu vai depresantu iepildīšana mūsu sistēmās, lai mēs varētu pārdzīvot dienu
  • Vardarbīgu vai atkarību izraisošu filmu, spēļu, TV šovu u.c. skatīšanās, spēlēšana vai klausīšanās.

 

Tāda, lūk, aina.

Un es neuzskaitīju nevienu no iepriekšminētajām lietām, lai kādu kauninātu. Lielākā daļa no mums iesaistās vismaz vienā vai divās no šīm darbībām, arī es.

Pārpludinot mūsu prātus un nervu sistēmas ar pārmērīgu stimulāciju no materiālās pasaules, mēs kļūstam nomocījušies, pārpildīti un mums trūkst vietas, lai justos iekšēji savākti.

Tad pienāk dvēseles zaudējuma (Soul Loss) sajūta, it kā kaut kā mūsos būtiski trūkst vai ir pazudis. Soul Loss nav burtiski dvēseles zaudēšana; tas nozīmē zaudēt saikni ar savu Dvēseli, savu vitālo visdziļāko būtību.

Hroniska vientulības/vienatnes sajūta ir viens no lielākajiem Soul Loss simptomiem, kā arī vārgums, depresija, trauksme, eksistenciāla krīze un hronisks nogurums.

 

Garīgā saikne un vientulība: 7 veidi, kā sajust radniecību vientuļiem cilvēkiem

19 05 03 06a

Vientulība var skart ikvienu neatkarīgi no tā, vai viņš ir attiecībās vai ir vientuļš, un tā notiek visu vecumu, dzimumu, tautību un uzskatu sistēmās.

Tāpēc nedomājiet, ka vientuļi ir tikai ekscentriski vientuļnieki. Patiesībā šie cilvēki bieži ir vislaimīgākie, jo viņi iet pret spalvu un savu ceļu veic vientuļa vilka stilā!

Pat tad, ja jums patīk vienatne, joprojām ir iespējams justies vientuļam un alkt pēc garīgākas saiknes – tā nav tikai dīvaina vēlme, bet arī dziļa dvēseles vajadzība.

Ja meklējat ikdienas risinājumus kontaktu atrašanai, piemēram, pievienoties skriešanas klubam vai atrast brīvprātīgo grupu, labāk ir lūkoties pēc cita raksta. Tālāk sniegtie ieteikumi ir paredzēti tiem, kas vēlas garīgu saikni, un tie ir balstīti uz manu tiešo pieredzi par to, kas patiesībā darbojas:

 

1. Dodieties uz mežonīgāko vietu, ko varat atrast, un pavadiet tur daudz laika

19 05 03 07a

Pat ja mežonīgākā vieta, ko varat atrast, ir jūsu pagalms vai iekšpagalms, kas ir pilns ar augiem podos, pavadiet tik daudz laika, cik vien iespējams, tuvu dabai.

Ja esat tāds pasīvs cilvēks kā es, vienkārši sēdiet, atslābinieties, skatieties un izbaudiet. Vērojiet mākoņus, kas pa debesīm nāk un iet, klausieties putnus, vērojiet skudras uz zemes un sajūtiet vēju uz savas ādas. Tas viss palīdzēs jums sajust garīgāku saikni.

Ja esat aktīvs cilvēks un jūtat vajadzību kaut ko "darīt", mēģiniet staigāt, doties pārgājienos, kāpt kokos vai strādāt dārzā. Lieciet savam ķermenim kustēties un rokām kļūt netīrām. Šīs vienkāršās darbības izskalos jūsu vientulības un pašpārliecības sistēmu un atgādinās, ka esat daļa no lielākas ekosistēmas.

Pierodiet pavadīt daudz laika mežonīgākajās vietās, ko varat atrast, – tas dziedina dvēseli un nomierina nervu sistēmu.

 

2. Atrodiet vai izveidojiet savu garīgo ģimeni un saprotiet, ka jūs nekad neesat īsti viens

19 05 03 08a

Ja jūs interesē pieeja tam no tīri racionālas vai psiholoģiskas puses, jūsu garīgā ģimene ir dažādi jūsu psihes aspekti, kas veido to, kas jūs esat.

Piemēram, jūs varētu vēlēties izveidot garīgu ģimeni, kas sastāv no jūsu Iekšējā Viedā Es, jūsu Aizstāvja, jūsu Iekšējā Bērna, jūsu Mākslinieka, jūsu Padomdevēja un tā tālāk. Būtībā tas, ko es šeit aprakstu, ir arhetipi jeb psiholoģiskās daļas (skatiet “Iekšējās ģimenes sistēmas” (IFS)). Un visas šīs daļas varat aicināt atbalstīt un vadīt jūs kā daļu no jūsu garīgās ģimenes, vai kā vēlaties to saukt.

Ja esat atvērts iespējai, ka pastāv nefiziskas būtnes vai jums ir bijusi tieša pieredze ar tām, garīgo ģimeni var veidot:

  • Senči (mīļotie mirušie no jūsu senču līnijas)
  • Dievi vai dievietes (piemēram, Artemīda, Dionīss, Ganeša, Tots utt.)
  • Garīgie skolotāji (piemēram, Buda, Jēzus, Krišna, Tāra)
  • Gaismas būtnes (pazīstamas arī kā sargeņģeļi)
  • Pavadoņi – garīgie dzīvnieki un augi (dabas primārie un aizsargājošie spēki)

 

Viena no skaistākajām un spēcīgākajām lietām savas garīgās ģimenes atrašanā vai veidošanā ir tā, ka pat tad, kad esat viens, jūs nekad neesat gluži viens. Jūs saprotat, ka jebkurā laikā, dienā vai naktī, varat izsaukt šos pavadoņus, lai saņemtu atbalstu un norādījumus.

Sinhroniskums jeb jēgpilnas sakritības (piemēram, atkārtotu skaitļu vai vārdu redzēšana) ir viens no apbrīnojamākajiem garīgās ģimenes un dvēseles vadības veidiem.

Ja vēlaties palīdzību savas garīgās ģimenes pamatu veidošanā, es varu jums palīdzēt noteikt jūsu pašreizējo pavadoni-dzīvnieku manos garīgo dzīvnieku lasījumos – noteikti pārbaudiet tos, pirms tie atkal tiek slēgti. Es vēlētos jūs savienot ar jūsu sabiedroto dzīvnieku!

 

3. Palutiniet sevi ar līdzjūtību un pamodiniet savas Dvēseles spēku

19 05 03 09a

Esmu to teikusi iepriekš un teikšu vēlreiz: jūsu sirds ir durvis uz jūsu Dvēseli. Ātrākais veids, kā aktivizēt savas Dvēseles enerģiju, visdziļākās gudrības un spožāko būtību, ir mīlestība un līdzjūtība.

Kā jūs praktizējat mīlestību un līdzjūtību? Ir daži paņēmieni, piemēram, izmantojot vienkāršus laipnības aktus, metta-meditāciju (metta – tulkojumā no Pāli valodas – Mīlošā Labestība, Draudzīgums – tulk. piez.), mācoties piedot un atlaist, kā arī strādājot pie sirds čakras dziedināšanas.

Bet vislabākā vieta, no kuras sākt, manuprāt, ir līdzjūtības pret sevi un mīlestības pret sevi prakse. Kad jūs spējat izkopt šīs īpašības attiecībā pret sevi, bieži kļūst vieglāk tās izplatīt citiem.

Lai izturētos pret sevi ar līdzjūtību un pamodinātu savas Dvēseles spēku, kas palīdzēs sajust dziļu garīgu saikni, es aicinu jūs pierast rakstīt Mīlestības-Pret-Sevi Žurnālu.

Žurnāla rakstīšana, īpaši vadīta žurnāla rakstīšana, ir viens no vienkāršākajiem un visefektīvākajiem veidiem, kā iemācīties izprast sevi, pat neglītākās daļas, un draudzēties ar sevi.

Mantras un afirmācijas, ko jūs atkārtojat visas dienas garumā rituālā un garīgā veidā, arī ir spēcīgs paņēmiens, lai attīstītu lielāku mīlestību pret sevi un līdzjūtību un līdz ar to arī garīgo saikni.

 

4. Kontaktējiet ar savu senču mantojumu un no jauna atklājiet savas saknes

19 05 03 10a

Atklāti sakot, daudzi no mums mūsdienās jūtas kā pirdieni vējā (farts in the wind), jo esam pilnībā atslēgti no mūsu senču mantojuma, mūsu pirmatnējām saknēm.

Vai jūs vēlaties atklāt mazliet vairāk savas senču gudrības? Iespējams, ka, veicot vienkāršu izpēti, jūs varētu atklāt mācības, garīgas prakses un pat tradīcijas, kuras jūs varētu pieņemt savā dzīvē. Un tas savukārt var palīdzēt sajust garīgāku saikni.

Šī garīgā saikne rodas, apzinoties, ka esat daļa no kaut kā lielāka: tautas, kultūras, pat ciltsraksta, kas ved ārpus jūsu mazā egoistiskā Es un palīdz redzēt plašāku ainu.

Protams, ne visiem ir privilēģija atklāt savu senču mantojumu pārvietošanas, kara un cita veida vardarbības vai traumu dēļ, kas ir pārtraukušas saikni ar šīm zināšanām.

Bet, ja jums ir kādas zināšanas par saviem senčiem, esiet pētnieks un dodieties meklēt! Pateicoties šai praksei, esmu atklājusi dažas aizraujošas ķeltu gudrības no savas dzimtas.

 

5. Praktizējiet dziļu klausīšanos un saņemšanu, lai pamodinātu garīgo saikni

19 05 03 11a

Dziļa klausīšanās ir tas, ko es klasificēju kā jebkuru meditatīvu vai kontemplatīvu praksi.

Dziļa saņemšana ir tas, ko es klasificēju kā jebkuru pateicības praksi, kas var notikt, izsakot pateicības lūgšanas vai vienkārši izveidojot pateicības rituālu katru dienu.

Dzen meistars Thiķ Ņat Haņs (Thich Nhat Hanh) dziļas klausīšanās un saņemšanas praksi sauc par “dziļu skatīšanos” – un tieši tas palīdz pamodināt dziļas garīgās saiknes sajūtu. Viņš raksta:

“Ja jūs dziļi ieskatīsities savā plaukstā, jūs redzēsit savus vecākus un visas savu senču paaudzes. Viņi visi ir dzīvi šajā brīdī. Katrs no viņiem atrodas jūsu ķermenī. Jūs esat katra šī cilvēkiem turpinājums.”

Mūsu straujajā pasaulē mums ir jārada apzināta telpa, lai palēninātu, apturētu un praktizētu dziļu klausīšanos un saņemšanu. Tas ir ļoti svarīgi ne tikai mūsu mentālajai veselībai, bet arī mūsu garīgajai labklājībai un savienojuma sajūtai.

Vai jūsu vientulības un izolācijas sajūta ir saistīta ar to, ka pārvietojaties pārāk ātri?

Varbūt jūs savu dzīvi esat tik daudz stimulējis, ka nav vietas, kur elpot, patiesi redzēt dziļumā.

Telpas radīšana un nodomātu tukšuma periodu atvēlēšana var palīdzēt jums atkal atrast garīgo saikni. Galu galā mums vajag gan jiņ, gan jaņ – dzīvē vajag pilnību un tukšumu. To sauc par līdzsvaru.

Atvēliet laiku, lai meditētu. Apdomātu. Ietu iekšienē. Saņemtu dzīves svētības ar prieku. Būtu pateicīgi. Lai virzītos lēnām. Aptvertu telpu. Lai atzītu, ka mazāk nozīmē vairāk.

 

6. Mīliet lasīt grāmatas, jo tās var būt draugi, sabiedrotie un garīgie ceļveži

19 05 03 12a

Nesen atkal esmu iemīlējusies lasīšanas spēkā kā pretlīdzeklī, lai attīrītu savas smadzenes no virspusēji pārdomātajām regurgitācijām sociālajos medijos.

Viena grāmata satur simtiem, ja ne tūkstošiem stundu pārdomām, apsvēršanai, sirdij un dvēselei. Viens teikums grāmatā var ne tikai radīt spilgtas epifānijas, bet arī palikt ar jums uz visu mūžu.

Kad pēdējo reizi atradāt grāmatu kā draugu? Man ir vienalga, kāda veida grāmatas uzrunā jūsu dvēseli, – varbūt jums patīk fantastika, dzeja vai izklaidējoša klasika. Svarīgi ir tikai tas, ka jūs jūtaties garīgi pabarots no grāmatas.

Man ir daži dvēseli barojoši grāmatu ieteikumi: John O'Donohue “Skaistums: Neredzamais apskāviens (Beauty: The Invisible Embrace)”, Halīls Džibrāns (Kahlil Gibran) “Pravietis (The Prophet)” un Džonatans Stārs (Jonathan Star)Daodedzjin (The Tao Te Ching)”.

Ja jūtaties kā veca dvēsele, jūs varat just garīgu apstiprinājumu manā grāmatā “Vecās dvēseles: mūsu pasaules viedie un mistiķi (Old Souls: The Sages and Mystics of Our World)”, un, ja jūs interesē garīgās atmodas tēma, jums var patikt mūsu grāmata “Garīgās atmodas process (The Spiritual Awakening Process)”.

 

7. Atzīstiet, ka garīgajai saiknei nav jābūt atkarīgai no citiem, jo viņi nevar aizpildīt šo tukšumu

19 05 03 13a

Kad jūs daudz meklējat dvēseles, jūs saprotat, ka cilvēki dzīvē nāk un iet. Attiecības mainās un attīstās. Arī uzskatu sistēmas svārstās un mainās. Bet viena saikne, kas jums ir vienmēr, ir ar sevi un savu Dvēseli.

Liela nozīme ir tam, kā jūs izturaties pret sevi, cik saistīts jūs jūtaties ar savu sirdi un līdz ar to arī ar dzīvi kopumā.

Ja jums trūkst saiknes ar savu gaišo sirdi, jūs centīsities to piepildīt ar lietām, cilvēkiem un pieredzi, domājot, ka tie aizpildīs tukšumu. Bet viņi to nedarīs un nevar. Nav arī godīgi uzlikt šo slogu viņiem.

Tāpēc, lūdzu, atzīstiet, ka garīgā saikne nāk no iekšienes. Jā, atbalstošas kopienas vai draudzības meklēšana var būt brīnišķīgs spogulis un noderīgs jūsu emocionālajai labklājībai. Bet vissvarīgākā īpašība ir garīgās attiecības, kas jums ir pirmām kārtām ar sevi.

 

Ja vēlaties pastāvīgu atbalstu, meklējot dziļākas garīgās saiknes sajūtu ar sevi, strādājot cauri ēnām, kas aizēno jūsu iekšējo gaismu, iesaku pievienoties mūsu Ēnas un Gaismas kopībai (Shadow & Light Membership). Tas var būt brīnišķīgs veids, kā veidot garīgu saikni ar savu Es.

***

Es ceru, ka šajā rakstā sniegtie norādījumi ir palīdzējuši jums atgādināt, ka jūs neesat viens, kas jūtas vientuļš un ir daudz iespēju izkopt garīgāku saikni.

Pastāstiet man, ko jums nozīmē garīgā saikne? Kā jūs plānojat to vairāk izkopt savā dzīvē? Ja jums ir vēl kaut kas, ar ko dalīties, es labprāt dzirdētu to no jums komentāros!

 

Autors: Aleteija

Par Aleteiju (Aletheia):

aletheia luna 3

Aleteia ir ražīga psihogarīga rakstniece, autore, pedagoģe un pavadone, kuras darbs ir iekustinājis miljoniem cilvēku dzīves visā pasaulē. Viņas kā fundamentālistu reliģiskas vardarbības pārdzīvotājas misija ir palīdzēt citiem atrast mīlestību, spēku un iekšējo gaismu pat vistumšākajās vietās. Viņa ir simtiem populāru rakstu, kā arī daudzu grāmatu un žurnālu autore par mīlestību pret sevi, garīgo atmodu un citām tēmām. [Lasīt vairāk]

 

 Pirmo reizi publicēts aptuveni 2018. gadā.

Atjaunots: 2024.03.16.

https://lonerwolf.com/spiritual-connection/

Tulkoja Jānis Oppe