Ученые подтвердили, что глаза — зеркало души
Zinātnieki atklāj, ka acis ir logi uz dvēseli
Acis ir logi uz visumu, un daži teiktu, ka tie ir arī logi uz dvēseli. Mēs jau iepriekš esam dzirdējuši šo frāzi: "Acis ir logi uz dvēseli." Cilvēki parasti tā saka, kad redz sāpes, dusmas vai citas emocijas kāda cita acīs, taču jaunākie pētījumi piešķir šai frāzei pilnīgi jaunu nozīmi. Acis ir ne tikai logi uz emocijām, bet arī logi uz dvēseli.
Kādā veidā? Atbilde ir saistīta ar acs ābolu. Ikvienam acs varavīksnenē ir atšķirīga līniju, punktu un krāsu struktūra. Dažiem cilvēkiem acu krāsa var būt līdzīga, taču līnijas un punkti uz varavīksnenes ir tikpat unikāli kā pirkstu nospiedumi.
Lai gan tie atšķiras no cilvēka uz cilvēku, ir daži varavīksnenes modeļi, kas ir plaši izplatīti, un zinātnieki no Orebro Universitātes Zviedrijā vēlējās noskaidrot, vai šie modeļi korelē ar konkrētām personības iezīmēm.
Viņi koncentrējās uz kriptu modeļiem (kripti ir pavedieni, kas stiepjas no zīlītes) un kontrakcijas gropēm (līnijām, kas izliecas ap ārējo malu), kas veidojas, zīlītēm paplašinoties. Tika pētītas 428 subjektu acis, lai noskaidrotu, vai kriptu raksti un kontrakcijas gropes atspoguļo viņu rakstura iezīmes.
Ko viņi atrada
Viņi konstatēja, ka tie, kuriem kripti ir blīvi iesakņoti, ir sirsnīgāki, maigāki, uzticīgāki un, visticamāk, jūt līdzi citiem. Salīdzinājumam, tie, kuriem bija vairāk kontrakcijas gropju, bija neirotiskāki, impulsīvāki un, visticamāk, pakļauti tieksmei.
Ir diezgan neprātīgi domāt, ka zīmes uz cilvēka acs ābola var atklāt dziļāk iesakņojušās indivīda rakstura iezīmes.
Sk. arī Filma atklāsme: Acis – iepriekšējo dzīivju atspulgs[2]. |
Taču pastāvēja ārkārtīgi spēcīga korelācija starp cilvēka varavīksneni un viņa personības iezīmēm. Bet korelācija nenozīmē cēloņsakarību, vai ne? Taču šķiet, ka gan acu detaļas, gan cilvēka rakstura iezīmes var būt saistītas ar vienu un to pašu.
Pētnieki saka, ka acu struktūra un personība varētu būt saistītas, jo gēnu sekvences, kas ir atbildīgas par varavīksnenes struktūras attīstību, veicina arī mūsu smadzeņu priekšējās daivas attīstību, kas ir mūsu personības “mātesplate”.
"Mūsu rezultāti liecina, ka cilvēkiem ar dažādām varavīksnenes iezīmēm ir tendence attīstīties atbilstoši dažādām personības līnijām," sacīja Mets Larsons (Matt Larsson), uzvedības zinātnieks, kurš vadīja pētījumu Orebro Universitātē. "Šie atklājumi apstiprina domu, ka cilvēkiem ar atšķirīgu varavīksnenes konfigurāciju ir tendence attīstīties pa dažādām personības trajektorijām. Varavīksnenes atšķirības var izmantot kā biomarķierus, kas atspoguļo atšķirības starp cilvēkiem.
Zinātnieki minēja arī kaut ko ļoti interesantu par gēnu PAX6, kas kontrolē acs veidošanos embrija attīstības agrīnajās stadijās. Pētījumi liecina, ka gēna mutācijas rezultātā rodas sliktas sociālās prasmes, impulsivitāte un sliktas komunikācijas prasmes.
Acu krāsa atklāj vēl vairāk
Pēc Pitsburgas Universitātes pētnieku domām, sievietes ar gaišākām acīm dzemdību laikā izjūt mazāk sāpju, salīdzinot ar sievietēm ar tumšākām acīm. Cilvēki ar gaišākām acīm patērē arī ievērojami vairāk alkohola, savukārt cilvēkiem ar tumšākām acīm nepieciešams mazāk alkohola, lai apreibinātos.
Cēlonis ir saistīts ar gēniem. Liverpūles Džona Mūra Universitātes vecākais biomolekulāro zinātņu pasniedzējs saka: "Tagad mēs zinām, ka acu krāsa balstās uz 12 līdz 13 individuālām cilvēku gēnu variācijām... Šiem gēniem organismā ir daudz citu darbu."
Ņemsim, piemēram, melanīnu, pigmentu, kas padara acis tumšākas. Melanīns var arī padarīt cilvēkus uzņēmīgākus pret alkoholu. Kad psihologi Džordžijas štata Universitātē Atlantā aptaujāja vairāk nekā 12 000 vīriešu un sieviešu, viņi atklāja, ka tie, kuriem ir gaišas acis, patērē ievērojami vairāk alkohola nekā tie, kuriem ir tumšas acis. Iemesls, kāpēc cilvēki ar brūnām acīm var mazāk dzert – un arī mazāk būt alkoholiķi –, ir tāds, ka viņiem ir nepieciešams mazāk alkohola, lai apreibinātos.
Melanīns ne tikai nosaka acu tumšumu, bet kalpo arī kā izolators starp smadzeņu šūnu elektriskajiem savienojumiem. Jo vairāk melanīna smadzenēs, jo efektīvāk, jutīgāk un ātrāk smadzenes var strādāt, pētnieki ziņoja žurnālā “Personality and Individual Differences”. Tātad ķīmiskā viela, kas ir atbildīga par acu tumšumu, ir atbildīga arī par smadzeņu efektivitāti.
Acis burtiski ir logi uz mūsu personības un rakstura iezīmju iekšējiem aspektiem. Ja ieskatāties kādam acīs, varat viegli noteikt, vai viņš ir nobijies, bēdīgs vai iekšēji noguris. Bet, ja paskatāmies vēl tuvāk, tad varēsim arī redzēt, kāda ir šī cilvēka psiholoģija un personība. Acis burtiski ir logs uz cilvēku dvēselēm.
Avoti:
Iedvesmojos no raksta, ko izlasīju vietnē The Daily Mail.
Avots: http://www.wakingtimes.com/scientists-discover-that-eyes-are-windows-to-the-soul/
2015.02.20.
Par autoru
Mani sauc Stīvens Bancars (Steven Bancarz), un es esmu “Gara zinātnes un metafizikas” radītājs. Paldies, ka izlasījāt šo rakstu! Nākamā mēneša laikā es plānoju izlaist savu pirmo YouTube videoklipu ar nosaukumu “Kā meditēt”, kā arī pašlaik veidoju tiešsaistes forumu, lai apvienotu patiesības meklētājus, lai sazinātos un dalītos ar padomiem. Ja vēlaties uzturēt sakarus, abonējiet manu biļetenu ŠEIT.
~~ Palīdziet Waking Times paaugstināt vibrāciju, daloties šajā rakstā ar draugiem un ģimeni…
P.S. Un ko jūs varat nolasīt no cilvēka acīm?
Reinkarnacioloģijas Akadēmijas projekts. Mūsu uzdevums – ar piemēriem no dzīves pastāstīt, kā dvēseles pieredzes atmiņas, sakrātas iepriekšējās dzīvēs, var uzlabot pašreizējo dzīvi. |
Pievienots 28.07.2016.
https://ru.journal.reincarnatiology.com/glaza-cheloveka-zerkalo-dushi/
Tulkots ar lapas administrācijas atļauju
Tulkoja Jānis Oppe
[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/tatjana-zotova/11-dazadi/2639-tatjana-zotova-zinatnieki-noskaidrojusi-vietu-kur-dzivo-dvesele (Tulk. piezīme)
[2] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/tatjana-zotova/11-dazadi/2509-tatjana-zotova-acis-pagajuso-dzivju-atspulgs (Tulk. piezīme)