Совершенное несовершенство

Pilnīgā nepilnība

14 07 31 01

 

Par drosmi radīt jeb Par to, kā “ķērkt iedvesmojoši”

Kā sākt sevi izpaust ārējā pasaulē,
radīt bez noteikumiem, nebīties no nosodījuma un nesapratnes.

 

14 07 31 02

Oksana Panfilova

Cik bieži mēs kautrējamies no saviem mēģinājumiem pašizteikties. Radām zīmējumus vai rakstus, dzejoļus vai dziesmas un neuzskatām savu jaunradi kā unikālu un vērtīgu.

Baidāmies no citu nosodījuma, izsmiekla un neizpratnes. Uzskatām sevi par neizglītotiem un neprasmīgiem, gaidām, kad kļūsim ideāli, sasniegsim pilnību.

Lūk, tad nu gan mēs radīsim šedevrus. Tad mūs nevarēs nosodīt un apsmiet. Tad vai ir vērts rādīt citiem savas gleznas, ja tu vēl neesi van Gogs, un spēlēt vijoli publikai, ja tu vēl neesi Paganīni?...

 

 

 

Mēs varam atļauties būt neideāli

 

14 07 31 03

Jana Stela

 

Kādā no mūsu grupveida nodarbībām Reinkarnacionikas Institūtā mēs iegremdējumam izvēlējāmies tēmu par nepilnību.

Pašlaik ir modē vārds “perfekcionisms” – pārliecība, ka nepilnīgs darba rezultāts nav pieņemams.

Gribētos tikt skaidrībā, kas tad mums traucē izpaust sevi, izpaust radoši, ja mēs vēl neesam sasnieguši pilnību, un, iespējams, mūs pirmoreiz velk izmēģināt sevi kādā jaunā veidā.

Kāds cēlonis ir bailēm parādīt Pasaulei savus darbus? Un kam tie ir jāvērtē?... Un vai kādam tie ir jāvērtē – jāpiekar etiķete “labi – slikti”? No kurienes rodas šo noteikumi, kas ietekmē mūsu pacelšanās un kritumus?

Un, lūk, ko mēs apzinājāmies darba rezultātā. Tu vari darīt kaut ko slikti vai labi, kā gribēsi. Pilnīgi nav svarīgi, kā to prasa izdarīt citi Ja tu esi parādījusies šajā pasaulē, piedzimusi šeit, – tātad tu jau esi vajadzīga pasaulei, tu esi mīlēta.

Mēs varam atļauties būt neideāli, kurš to vispār ir izdomājis un kas tas ir – “ideāls”?

Nekas nav jāpierāda – tevi dzemdēja, ar to jau pietiek! Atnāk tāds tēls: pat dzērājs, kurš vāļājas pavārtē, ir vajadzīgs pasaulei, arī viņš gūst pieredzi, arī viņš ir vērtīgs Pasaulei!

 

Pasaulei vajag individualitātes skaistumu!

14 07 31 04

…Unikalitāte nenozīmē būt pareizam, “izlaizītam”, kā “konfektītei”, bet – būt pašam. Tu esi vienīgais ar tādu īpašību sakopojumu! Pozitīvais un negatīvais tieši tādā komplektā ir tikai tev!

Tu tāds esi vienīgais! Tu esi vienīgais šajā pasaulē, tāpat kā visi citi cilvēki ir unikāli, ar saviem īpašību komplektiem.

…Pozitīvs, negatīvs – tās ir mūsu etiķetes, mēs tās paši piekaram. Viss ir spēle.

Un, kad tu gribi parādīt pasaulei tikai savu pozitīvo daļu un paslēpt savu negatīvo daļu: “Es te esmu neglīta, te kroplīga, es to paslēpšu,” – iznāk divdabība, bet pasaulei vajag veselumu[1].

Kopumā labais un sliktais nomaina viens otru, notiek mijiedarbība un spēle. Es redzu lodes tēlu, tajā ir gan tumšais, gan gaišais, krāsas uz tās pārvietojas, jaucas kopā un zaigo, un tas ir daudz interesantāk nekā ideāli balta lodīte.

Paskatieties – ideāla balta “pūkaina” lodīte – tas pat ir garlaicīgi, saldeni un pliekani. Bet dažādu krāsu rotaļa uz lodītes – tas ir brīnišķīgi, un tas ir jārāda un jāpauž.

Ja visi rādīs tikai savas baltās puses, pasaule stāvēs uz vietas, vispār nekustēsies. Ideālajam nav, kurp virzīties, tas jau ir ideāls.

Pasaulei vajag individualitātes skaistumu!

…Pats svarīgākais – paust dzīvi, kura ir tevī! Lūk, vienkārši dziedāt kā lakstīgalai, nedomājot, vai tevi dzird vai nedzird. Paņemsim pat vārnu, viņa it nemaz nav sliktāka par lakstīgalu, lai tad viņa ķērc tikpat iedvesmojoši kā lakstīgala, un tas daiļos pasauli tieši tāpat!

 

Sk. arī: Kā pārstāt gaidīt atzinību no citiem cilvēkiem[2].

 

14 07 31 05

…Tev nav jāuztraucas, kurš ko domā par tevi! Katram cilvēkam ir daudz savu dzīves uztveres šablonisku filtru, ko tika piekāruši vecāki, sociums utt., savi bloki un kompleksi.

  • Kāpēc tev par to būtu jāuztraucas?
  • Kāpēc tev būtu jāieklausās viņa filtros, jābūt atkarīgiem no tiem?

 

Tad nu dzīvosim pilnīgu dzīvi, radīsim un dziedāsim savu dzīves dziesmu!

Katrs no mums ir vajadzīgs pasaulei savā neatkārtojamībā. Radiet no iekšienes, radiet no pārpilnības, tāpēc ka nevarat neradīt. Pieņemiet panākumus un neveiksmes, priecājieties par rezultātiem un ejiet tālāk.

Meistars nekad neatskatās uz jau radīto – viņa radījums dzīvo savu dzīvi. Meistars iet uz priekšu, viņš domā par jauniem projektiem 😊. Mēs visi esam Meistari!

 

Autori: Oksana Panfilova un Jana Stela,
Reinkarnacionikas Institūta 2. kursa studentes

 

P.S. Jūs jau esat atklājuši savu individualitāti? Kādā veidā izpaužas jūsu radošums? Dalieties komentāros!

 

 ZR

Žurnāls “Reinkarnacioloģija”

 

Reinkarnacioloģijas Akadēmijas projekts. Mūsu uzdevums – ar piemēriem no dzīves pastāstīt, kā dvēseles pieredzes atmiņas, sakrātas iepriekšējās dzīvēs, var uzlabot pašreizējo dzīvi.

 

Pievienots 31.07.2014.

https://ru.journal.reincarnatiology.com/sovershennoe-nesovershenstvo/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe

 

[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/nadezda-batalova/11-dazadi/3842-nadezda-batalova-ka-atgriezt-veselumu-dveselei (Tulk. piezīme)

[2] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/11-dazadi/4154-oskars-gladiatoriem (Tulk. piezīme)