Существует ли загробная жизнь? Ответ учёных

Vai eksistē aizkapa dzīve? Zinātnieku atbilde

14 07 01 04

Nav saskaitāmas liecības no cilvēkiem, kas pārdzīvojuši klīnisko nāvi un it kā ir pabijuši aizkapa pasaulē[1]. Viņi redzēja sevi no malas, traucās pa kaut kādu tuneli, kontaktēja ar dīvainām būtnēm.

Nāvei-tuvā-pieredze (near-death experience: NDЕ) – tā saucas šis fenomens.

 

Bet par ko tas tomēr liecina?

Šis jautājums pēdējās dienās jau kuro reizi ir satraucis progresīvo sabiedrību, kad tā bija iepazinusies ar sensacionālu paziņojumu no profesora Stjuarta Hamerofa (Stuart Hameroff) puses, – viņš ir no Arizonas Universitātes Anestezioloģijas un psiholoģijas katedras, reizē būdams arī tās pašas universitātes Apziņas pētījumu centra vadītājs.

Viņš paziņoja, ka cilvēka apziņa neizzūd bez pēdām pēc viņa nāves, bet burtiski iesūcas Visuma kanvā. Un it kā mehānisms, kurš nepieciešams, lai šis process realizētos, ir iebūvēts mūsu nervu sistēmā.

14 07 01 05

Materiālisti noliedz, ka eksistē dvēsele – kaut kāda nemateriāla substance, par kuru skandina ideālisti un kura saskaņā ar viņu ticību pēc nāves pamet fizisko ķermeni, taču var atgriezties.

Kā tas gadās uz laiku mirušajiem – tiem, kas ir tikai pastāvējuši uz “viņpasaules” sliekšņa. Tāpēc materiālisti, skaidrojot nāvei-tuvo-pieredzi, runā tikai par sava veida halucinācijām, kuras rada mirstošās smadzenes.

Taču Hamerofs pēc būtības ir apstiprinājis ideālistisko priekšstatu materiāli. Paziņojis par fiziskiem procesiem, kas saistīti ar dvēseļu pārvietošanos.

Tad varbūt patiešām bez mums visiem redzamās pasaules eksistē kāda cita? Tā, kurā mīt ķermeni pametušās dvēseles? Vai varbūt tas ir pats Dievs Kungs, kura valstība, kā zināms, “nav no šīs pasaules”?

 

Apziņas kvanti

Interpretējot nāvei-tuvo-pieredzi telekanāla Science ēterā, Stjuarts Hamerofs paziņoja, ka cilvēka smadzenes – tas ir naturāls kvantu dators, mūsu apziņa – tā programmnodrošinājums, bet dvēsele[2] – kvantu līmenī sakrāta informācija.

Pēc anesteziologa teiktā, kvantu informācija nav iznīcināma. Tāpēc, pēc tam, kad ķermenis iet bojā, tā saplūst ar Visumu. Un tur jau var eksistēt bezgalīgi ilgi.

– Šī informācija arī ir dvēsele, – apgalvo Hamerofs.

Bet, ja pacients augšāmceļas, tad dvēsele atgriežas no kosmosa ar atbilstošām atmiņām. Un atdzīvojies cilvēks stāsta par tuneli[3], spilgtu gaismu un par to, kā ir gājis ārā no sava ķermeņa.

Stjuarts Hamerofs un viņa līdzgaitnieks Rodžers Penrauzs (Roger Penrose), pazīstams britu fiziķis un matemātiķis no Oksfordas, ir izstrādājuši un tagad aizstāv tā saukto apziņas kvantu teoriju.

Saskaņā ar šo kvazi-reliģisko teoriju cilvēka saprātam attiecīgi ir kvantu daba.

Galvenais jaunajā teorijā ir tas, ka ir norādīti apziņas nesēji – tās ir neironu iekšienē izvietotās mikrocaurulītes, kuras agrāk tika uzskatītas par “armatūru” un šūnu iekšējo kanālu transporta kanāliem.

Hamerofs jau 1987. gadā savā grāmatā “Ultimate Computing” izteica domu, ka mikrocaurulītes nav pa īstam novērtētas. Tie nav neironi, bet krāj un apstrādā informāciju.

Pēc tam profesors par to pārliecināja Penrauzu, kurš arī pats bija domājis par to, ka priekšstatu par smadzeņu darbību būtu laiks pārskatīt.

14 07 01 06

Tagad zinātnieki pierāda: mikrocaurulītes pēc savas struktūras ir vislabāk piemērotas, lai kalpotu kā kvantu īpašību nesējas smadzenēs, jo tās var ilgstoši saglabāt kvantu stāvokli, tas ir, darboties kā kvantu datori.

– Kad sirds pārstāj apgādāt smadzenes ar asinīm, mikrocaurulītes gluži kā izlādējas, – paskaidro Hamerofs. – Taču informācija, kas tajās sakrāta, neiznīcinās, neizzūd, bet aiziet kosmosā.

Kvantu informācijas nesēji, tātad dvēseles, pēc profesora teiktā, ir noaustas no kāda materiāla, “daudz fundamentālāka nekā neironi – no pašas Visuma kanvas”.

– Domāju, ka apziņa vai tas, kas bija pirms tās, vienmēr ir eksistējis Visumā, – saka Hamerofs. – Iespējams, kopš Lielā sprādziena laikiem.

 

Avots: http://netsciencenews.blogspot.com/2013/08/blog-post.html

 

P.S. Jums vajadzīgi nemirstīgas Dvēseles pierādījumi? Dalieties savā viedoklī par izlasīto komentāros!

 

 ZR

Žurnāls “Reinkarnacioloģija”

 

Reinkarnacioloģijas Akadēmijas projekts. Mūsu uzdevums – ar piemēriem no dzīves pastāstīt, kā dvēseles pieredzes atmiņas, sakrātas iepriekšējās dzīvēs, var uzlabot pašreizējo dzīvi.

 

Pievienots 01.07.2014.

https://ru.journal.reincarnatiology.com/sushhestvuet-li-zagrobnaya-zhizn/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe

 

[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/zurnals-reinkarnaciologija/11-dazadi/4007-dzive-pec-kliniskas-naves (Tulk. piezīme)

[2] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/zurnals-reinkarnaciologija/11-dazadi/4038-tur-kur-atdzivojas-dvesele (Tulk. piezīme)

[3] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/zurnals-reinkarnaciologija/11-dazadi/4025-neirokirurgs-ebens-aleksandrs-par-dzivi-pec-naves (Tulk. piezīme)