Лазарь Фрейдгейм - Реплика. Прекратите!

Lāzars Freidgeims - Replika. Izbeidziet!

22 10 19

Nesen tika publicēts nevienam konkrēti neadresēts Grigorija Javļinska (Григорий Явлинский) aicinājums pārtraukt kara darbības. Bandīts uzbruka, nogalināja-aplaupīja, un visi devās pa mājām. Visi vienlīdzīgi: agresors, sagrābies laupījumu, un cietušais ar sagrautu valsti – izbeidziet! Eņģeliskajā aicinājumā nekādu vērtējumu, kā puišeļu kautiņā vārtrūmē.

Šodien es izsaku to pašu aicinājumu “Izbeidziet!”, adresētu Krievijas prezidentam. Pat ne kaimiņu valsts apšaudi un izlaupīšanu, bet vardarbību pār savas tautas dvēseli.

“Lūk, ļaunprātības cienīgi augļi!” Mēs katru dienu dzirdam Krievijas šova programmu cilvēknīdēju izteicienus ukraiņu, amerikāņu, vispārinātu anglosakšu virzienā. Daudziem “pelēkajiem” tādu programmu klausītājiem sāk šķist, ka ienaidnieks jau ir ne tikai pie vārtiem, bet viņš jau rīkojas viņu mājās. Tas uzkarsē agresiju, transponētu no ekrāniem un vietnēm tieši skatītāju un klausītāju – “viņi taču uzticas” – smadzenēs. Dažāda vecuma sieviešu parāde – viņas lepni rāda saņemtos “trīsdesmit sudraba grašus” – ir šausmīgs tā apstiprinājums.

23 02 13 01Smaidīgs priekškars no skaistiem zvērādas kažokiem. Kas tas ir? Modeļu nama izstāde laukos? Nē, tās ir aplaimotās atraitnes un mātes ar dāvanām. Sabats, bēru mielasts. Man – tirpas pa ādu…

Man spokojas otra puse, izsvītrota no kadra ar zvērādas kažokiem. Kas paliek aizgājušajiem uz nekurieni? Tur neatradīsies atjaunots tērps, tur neatvieglosi ķermeni ar labu devu agua vitae. Pavīd galvaskausu deja, tiem ir šausmīgā priekā atņirgti zobi. Briesmīgajā elles sodībā tu nevari iedomāties līksmojošas sievas un mātes, vienā mirklī aizmirsušas par savu vīru un dēlu likteni.

Tā ir nodeva, tā ir smaga atmiņas nasta. Jebkura personālas uzmanības zīme piemiņai par bojā gājušajiem no valsts vai turīga ziedotāja būtu slavējama. Kā kaut kas tāds var pārvērsties ieganstā kolektīvi fotografēties “svētku noskaņā”, priecīgi demonstrējot priekšplānā zvērādas kažokus. Šeit kažoki raksturo sievietes, kas nesen zaudējušas tuviniekus. Savdabīgi svara kausi. Taču vēl dīvaināku atbildi mēs redzam realitātē. 23 02 13 02

Neviena lupata nevar būt kompensācija par tuvinieku zaudējumu. Normālu cilvēku psihē tas ir nesamērojami. Prieks sēru mielastā – tā ir smaga dziļas trūdēšanas diagnoze. Prezident! Pievērsiet uzmanību. Tas nav no Dieva, tas ir rezultāts mērķtiecīgai iedzīvotāju maitāšanai. Rezultāts no televīzijas propagandas katru dienu. Apdomājieties! Izbeidziet!

Vīrietis, kurš svinīgi sēž mašīnā, iegādātā par “zārka naudu” par dēla nāvi… Sievietes, kuras priecājas par zvērādas kažokiem, iegūtiem par vīru nāvi… Vai tas nav īstenais SMO rezultāts?...

Es nerunāju par karu. Es – runāju par atcilvēciskošanu. Gribētos, lai Krievijas prezidenta kungs paskatītos ar neapdullušu skatienu un nošausminātos par sadarīto. Iedomātos to lielajā ģimenē, kura mīt teritorijā 11 laika joslās… Izbeidziet!!!

 

Pievienots 23.02.2023.

https://www.chayka.org/node/13905

Tulkots ar autora atļauju

Tulkoja Jānis Oppe