Лазарь Фрейдгейм - Некоторые параллели, события, властители и люди…

Lāzars Freidgeims - Ļaunprātības cienīgi augļi: kā darbojas Krievijas propaganda

22 10 19

Ir lietas, kuras sanikno, nervozē, kaitina. Man pie tādām pieder Krievijas melīgās pasūtījuma informācijas straumes par nemīlētām valstīm un komentāri pie tām no “ticības brāļu” puses. Lai iegūtu informāciju par propagandas lozungiem, es reizēm skatos, lasu ko tamlīdzīgu, iekšēji lamājoties. Tagad, rupji runājot, palika nelabi un izvēmās uz āru. Diez vai tas var palīdzēt, bet, ja apvienosies mūsu, lasītāju, vērtējumi, kļūs kaut kā vieglāk.

Pats efektīvākais Krievijas bioloģiskā ieroča veids ir televizors! Patiesi masu iznīcināšanas ierocis. Legāls, neaizliegts nevienā līmenī. Ātršāvējs, ar neierobežotu iedarbības zonu. Trieciena forma ir universāla: no redzes un prāta halucinācijām līdz sabiedriski bīstamai reakcijai un smadzeņu atrofijai. Jā, bojā smadzenes, nodzēš pat to pēdas galvaskausā.

Grūti ir brīnīties, ka TV propagandas programmās trako “ekspertu” varza; viņi savā starpā sacenšas savā atrautībā. Viņi ir gatavi ar niknumu plosīt un raut gabalos nīstos ienaidniekus. Jebkurus “anglosakšus”, kurus iepriekš ir noteicis programmas vadītāja uzstādījums.

Tā lielā mērā ir iestaigāta taka. Vienprātība un skaļums tādās programmās ir zināms.

 

Vēlmju domāšana – vēlamais kā īstenība

Krievijas informācijas kanāli pēc būtības ir ļoti vienveidīgi. Tas attiecas uz Krievijas televīzijas galvenajām programmām, tām piebalso daudzas Krievijas jaunumu vietnes. Būtība ir vienkārša: viņiem tur – aiz kordona – viss šķobās, brūk, ļaudis cieš. Krievijā viss ir uz uzvaras sliedēm, ienaidnieks tiks satriekts, uzvara būs mūsu.

Par to var pārliecināties jebkurā brīdī. Pasaulē daudz kas var mainīties, bet ne propagandas kanālu bravūrīgums. Izlases veidā sniegšu vienas nedēļas jaunumus no interneta vietnēm.

Lasām lakoniskus vēstījumus:

Jauna spēcīga vētra tuvojas Kalifornijai. Sakramento – 300 tūkstoši cilvēku bez gaismas un simtiem nogāzušos koku. Piepilsētas izskatās tā, it kā zeme būtu pacēlusies, un viss, kas uz tās stāvēja, ir izgriezts no iekšas uz āru.

Netālu no Sakramento starptautiskās lidostas vējš apgāzis Amazon kravas mašīnu.

Vairāk nekā 50 miljoni cilvēku ASV, ieskaitot 17 miljonus bērnu, cieš badu.

Jauna vētra uzbrāzīsies Kalifornijai jau pirmdien. Saskaņā ar prognozēm pastāv risks – intensīvi un ilgstoši lieti un, kā sekas, plūdi zemienēs, bīstamas bangas piekrastē, spēcīga snigšana un vējš apmēram 150 kilometri stundā kalnu rajonos.

Pēc vētru un plūdu sērijas Kalifornijā uzreiz seši tornado uzbruka Alabamai, sagraujot pilsētas. Virpuļviesuļi pārstaigāja arī Misisipi, Džordžiju un Kentuki.

Un tas viss uz grandioza politiska skandāla fona: Džo Baidens var tikt iesēdināts cietumā uz 10 gadiem. ASV prezidenta mājās ir atrasti slepeni dokumenti vēl no laikiem, kad viņš bija viceprezidents.

Alabamā vētru un virpuļviesuļu dēļ nav izdzīvojuši vismaz 6 cilvēki. Sagrautas mājas, nogāzti koki, apgāzti automobiļi. Selmas pilsēta atgādina katastrofas zonu: kur vien paskaties – drupas.

Secinājums divās rindās: ASV ir dabas kataklizmu un ekonomisku problēmu saplosīta, bet prezidents – noziedznieks…

Runā, ka tonis taisa mūziku. Neņemos pārbaudīt katru no sniegtajām ziņām, bet neizslēdzu, ka tās visas ir ņemtas no Amerikas plašsaziņas līdzekļu jaunumiem. Pats es dzīvoju Kalifornijā, un daudzdienu lieti problēmas rada. Vētras un tornado dažās vietās ved pie postījumiem un cilvēku bojāejas. No dabas kataklizmām nekur nedēsies. Bet tās ir ikdienas problēmas, nevis tautas un valsts nolemtība.

 

Ļaudis atsaucas

Man šķiet svarīgi koncentrēt uzmanību uz sociālo atbalsi uz tādu informāciju. Ieklausīties to cilvēku uzskatos, kas eksistē nemanāmā vidē, tādos ģimenes burbuļos.

Ir zināms, ka cilvēks ir vājš un pakļāvīgs varai un spēkam. Mēs sliecamies runāt par empātiju. Bet te ir apdullinošs naids. Šķiet, pāri malām. Novēlējumu neizmērojamais cietsirdīgums liecina, ka morāli degradējas nevis abstrakta tauta, bet cilvēki, kuri izrāda aktīvu interesi par starptautisko situāciju, kurā ar varas gribu ir iegremdējusies Krievija.

Komentāri (viens pret vienu, izlabotas tikai kļūdas):

Negribas ļauni priecāties, vienkāršos cilvēkus žēl!!! Taču karma ir sasniegusi viņus par viņu darbiem!

Cilvēka agresija dzemdina spoguļattēlu dabā. Ko sēsi, to pļausi. Atmaksas likums darbojas.

Lieliski jaunumi!

Nevēlu ļaunu, taču bumerangu neviens nav atcēlis. Cik daudz asaru līst, bet asaras nav ūdens. Sargi, Dievs kungs, zaldātus.

Traģiski notikumi notiek visā pasaulē ameru agresīvās politikas dēļ.

Paldies, māmuļa daba… Pasaudzē dzīvniekus par cilvēku naidu…

Dabas atriebība par visu ļaunumu, kuru viņi radīja kopš Amerikas atklāšanas.

Visums atjauno taisnīgumu.

Paldies dabai, viņa zina, kur, kad un kam…

Tas ir bumerangs. Pat visums mēģina līdz viņu trulajām smadzenēm aizklauvēties. Lieciet Krieviju mierā. Un tad arī pie jums viss nokārtosies.

Labi, iedvesmojoši jaunumi no ASV. Kaut katru dienu būtu tādi jaunumi.

Tā taču ir Dieva Tiesa!!!!! Par nevainīgu cilvēku asinām!!!!!

Kas gan tur valstī notiek… Nabaga cilvēki.

Krievijas aizstāvjiem dziļa paklanīšanās un cieņa! Mūžīga slava jums un Dieva svētība. Amerika – cilvēkiem līdzjūtība, protams. Rokas nost no Krievijas!

Žēl, ļoti žēl dzīvniekus.

Dievs žēlīgais, piedod mums grēciniekiem. Palīdzi, lūdzu, Krievijai noturēties cīņā pret vispasaules sātanismu.

Tornado uz Vašingtonu, steidzami!!!

Lasītāju viedokļi nogulstas dažos slāņos: Amerika saņem pēc nopelniem, žēl tikai dzīvniekus, kuri nav vainīgi pie amerikosu sātanisma.

Šī naida straume uztveras kā neķītras lamas no vārtrūmes. Tu lasi, brīnies par šo ļautiņu neapvaldīto raksturu – viņi uzskata, ka viņiem ir tiesības nolādēt citus cilvēkus.

Pārlūkoju daudzus komentārus Krievijas politiskajās vietnēs. Mēģinu atrast citādu reakciju, kurā tiek apspriesta vienpusējā negatīvā plūsma pret visiem tā sauktajiem anglosakšiem. Neapšaubāmi… Rodas pieņēmums, ka moderatori dzēš komentārus ar pretēju saturu. Pārbaudīt to nav iespējams, bet tomēr šķiet, ka tie nav cenzūras filtri, bet ļoti efektīvā propagandas mašīna, kura borē iekšā karojošas valsts redzes viedokli. Tautai dziļumā patīk prezidenta imperiālistiskā noskaņa.

Piezīmēsim, ka komentāru plūsmā praktiski nav pārliecības par Krievijas armijas spēkiem. Dominē huligānisks naids pret visādiem “amerikosiem”, pār kuru galvām tiek piesauktas visdažādākās nelaimes un sodi.

Var, protams, brīnīties par parastu cilvēku komentāru necilvēcīgumu. Bet tam ir pamats. Tas ir rezultāts pastāvīgai masu smadzeņu skalošanai. Pietiek izlasīt bijušā Krievijas prezidenta izteikumus, kas ir maz attiecināmi uz cilvēku ar juridisko izglītību un piederību pašām augstākajām lielās valsts valdības aprindām.

No plašās ainas sniegšu divus piemērus. Par Rietumiem kopumā: “Es tos neieredzu. Viņi ir jaukteņi un izdzimteņi. Viņi grib nāvi mums, Krievijai. Un, kamēr es esmu dzīvs, es darīšu visu, lai viņi izzustu.” Nepiespiesta prognoze Ukrainai: “Un kurš ir teicis, ka pēc diviem gadiem Ukraina vispār eksistēs pasaules kartē?”

“Speciālo militāro operāciju varēs pabeigt tikai tad, kad no Ukrainas teritorijas vairs nenāks draudi Krievijai un kad beigsies krievvalodīgo iedzīvotāju diskriminācija šajā valstī. Ja šo rezultātu varēs sasniegt ar sarunu palīdzību, mēs tādam scenārijam esam gatavi, bet ja ne, tad visi izvirzītie uzdevumi tiks izpildīti militārā ceļā,” – teica galvenais no Krievijas ANO sastāvā – Nebenzjas (Василий Небензя) kungs.

23 01 20Reiz ilustratīvajā valodā bargie Kukriniksi izlaida, lūk, ko:

Lūk, tā no netīras akas
Breh-informācija tiek smelta.

(Breh – meli, nepatiesība, apmāns, muldoņa, izdomājumi, dezinformācija – tulk. piez.)

Bez portretiskas līdzības atribūtikā, bet kā skan…

Reizēm šķiet, ka esi nokļuvis lielā trakomājā, kur jebkuras riebīgas blēņas par jebkuru pasaules valsti tiek uztvertas kā ilgotas, apbižoto Krieviju glābjošas. Reiz, zākājot Trešo Reihu, tika runāts par gebeļščinu (геббельсовщина).

“Cilvēki, kuri… atzīst karu ne tikai kā neizbēgamu, bet arī kā noderīgu un tāpēc vēlamu, – šie cilvēki ir briesmīgi, šausmīgi sava tikumiskuma izvirtībā,” – reiz “Karā un mierā” atzīmēja. Ļ.N. Tolstojs.

Saka, ka “smieties nu gan nav grēcīgi par visu, kas šķiet smieklīgs”. Bet man smiekli nenāk. Gribas gaudot no šīs cilvēku naida divpusējās plūsmas (informācija un komentāri), no vēlmes nolādēt veselību un slavināt puvekļus un riebeklību.

Man šķiet, ka situācijā, kas izskatās ierasti, nepieciešams pievērst uzmanību humānistisku izpausmju izviršanai, to aizstāšanai ar primitīvām tieksmēm iznīcināt visu, kas izskatās svešs. Apkaunojošas degradācijas izpausmes, varas tūcītas iekšā propagandas veidā…

Meklēju lakonisku un precīzu nobeigumu iekšējam juceklim no šīs cilvēku naida neapturamās patvaļas. Nicinājuma sajūta un spāņu kauns! Nesaiet galvā, ka cilvēki no dvēseles, pēc savas vēlēšanās ir gatavi iznīcināt citas valstis. Izgaršojot, izbaudot, ar vārdiem, kas vērsti visvareniem spēkiem – debesīs un uz Zemes…

 

Pievienots 20.01.2023.

https://www.chayka.org/node/13839

Tulkots ar autora atļauju

Tulkoja Jānis Oppe